Téma: A lehetetlen

8/10
Owl 2017 febr. 07. - 15:16:16 8/10
(103/123)
Nekem tetszett mivel nem egy szokványos tálalású katasztrófafilm. Példának okáért nem kocsikáztak vagy csónakáztak a letarolt parton, mint Emmerich ZS kategóriás, zászlólengetõs mûveiben. Itt a mindent elsöprõ szökõár után egy szinte járhatatlan, bûzölgõ mocsárrá változik a part, a kórház egy háborús övezet, ahol még nem menekülsz meg attól, hogy bekerültél. A színészi alakítások is jók voltak, a végére kicsit sok lett a a happy-ség, de még épp belefért.
Rebbeka 2016 jún. 18. - 23:16:44
(102/123)
Nem ertem az ismertetest! Hurrikanrol ir, akkor amikor ez egy Tzunami volt!
10/10
Nótárius 2016 ápr. 20. - 12:03:40 10/10 Előzmény Befektetõ
(101/123)
Én talán azért sem találtam "vontatott-unalmas-sablonos-nak", mert anno a szolgálati helyemre, már ezen katasztrófa bekövetkezésének kezdetétõl, a lehetséges mértékben folyamatosan, információk, nemzetközi értesítések és segítségkérések érkeztek a szinte felfoghatatlan méretû pusztítás helyszínérõl. Aztán a munkatársaim és a magyarországi mentõszervezetek tagjainak a közvetlen, helyszíni tapasztalatú beszámolói is szörnyû képet festettek az ottani borzalmas állapotokról, káoszról és a szinte elképzelhetetlenül tömeges tragédiák számos részletérõl; melyek még összegzõdve is csak elenyészõ részei lehettek az egésznek.
Azt pedig pontosan tudom, hogy még egy hazai "viszonylag kisebb jelentõségû" baleset, szerencsétlenség helyszínén is olyan személyes drámákkal, szerencsés vagy szerencsétlen vak-véletlenekkel; a mindennapi életet, látásmódot azonnal gyökeresen felborító, átértékelõ történésekkel; olyan nehezen leírható állapotokkal és hangulatokkal kell szembesülnie az elszenvedõknek és a beavatkozóknak, hogy késõbb azt valóban képtelenség érzékletesen közvetíteni a kívülállóknak! Még magunknak is nehezen feldolgozható!
Igen gyakran valóban "gyomorforgató" is, de nem a szó fotel-kritikai fanyalgása értelmében, hanem nagyon konkrétan és például pont ezen (is) kell azonnal átlépni, hogy érdemben segíteni lehessen.
Ezért aztán e film története számomra, idézõjel nélkül IGAZ, de jellemzõ érvénnyel mindenképpen hiteles!
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 06. - 11:55:21
(100/123)
Star Wars-fanok akik úgy irogatnak hogy nem látták a filmet.
1/10
Befektetõ 2016 ápr. 06. - 11:42:59 1/10
(99/123)
Az értékelések és hozzászólások alapján néztem meg a filmet, melyet rendkívül gyengének találok, bármennyire is alapszik "igaz" történeten.
Nem tudom miért áradozik mindenki róla. Vagy más filmet még nem láttak, akik ezt az alkotást 4-5 pont fölé pontozzák, vagy én telítõdtem hollywoodi termékekkel, de mindenesetre, aki tervezi megnézni a filmet, fenntartásokkal kezelje a véleményeket, s a pontokat!
Vontatott, unalmas, tele sablonokkal, sok helyen gyomorforgató.
10/10
Arter 2016 febr. 21. - 00:32:55 10/10
(98/123)
Ez egy nagyon szép igaz történet. A film sok mindent bemutat, az összetartást, a szeretetet, a kitartást és legfõképp a reményt. A film végig, feszült és izgalmas. A színészek, a helyszínek és a képi világ egyaránt jók. S ami még szebbé teszi a filmet, hogy ez egy valós eseményeken alapuló történet. 10-bõl 10 pontot adok rá.
7/10
marie1 2016 febr. 20. - 21:28:26 7/10 Előzmény Nótárius
(97/123)
Néha igen. Olyan ez, mint amikor a naplementét látom egy giccses képen, akkor fikázom, közben meg tényeleg láttam már olyan naplementét a valóságban, hogy még "giccsesebb" volt a festményeken láthatónál...
10/10
Nótárius 2016 febr. 20. - 10:31:48 10/10 Előzmény marie1
(96/123)
Hja, ha a valóság valószerûtlen!?! ;-)
7/10
marie1 2016 febr. 18. - 00:12:53 7/10
(95/123)
Spoiler lehet...

Természetesen a dráma engem is megdöbbentett, de maga a film nem kötött le annyira. Nagyon nagy szerencse, ha valóban így alakult, hogy a család minden tagja egymásra talált, de számomra akkor is valószerûtlen. A film képi világa és alap mondanivalója valóban odaszögezi a nézõt a képernyõ elé, ugyanakkor valamiért számomra filmügyileg ez mégis kissé sablonos, amerikai mozi.
bonapatricia 2016 jan. 10. - 22:09:58
(94/123)
Gyönyörû film az emberi küzdelemrõl, élni akarásról és az összefogásról.
Én még ilyen érzelem dús katasztrófa filmet sosem láttam. Lenyûgözõ.
10/10
Nótárius 2015 dec. 31. - 12:39:23 10/10
(93/123)
SP
SPOI
*** S P O I L E R -es !!! ***

Lehetetlen, hogy egy háromgyerekes család minden tagja túlélje az iszonyú erõvel végigsöprõ, mindent magával sodró, pusztító hullámözönt.
Lehetetlen, hogy a szélsõségesen elfertõzõdött katasztrófa sújtotta területen, legyengülve, sebekkel borítva mindannyian túlélhették a hullám levonulása és viszonylagos biztonságba kerülésük idõszakát.
Lehetetlen, hogy még a katasztrófa utáni napokban, szinte véletlenül egymásra találjanak mindannyian.
Lehetetlen utólag átélni, átérezni, hogy min mentek, mehettek át az áldozatok és a túlélõk.
Lehetetlen, hogy majd 50000 ezres (mind egyenkénti sorsok) eltérés van a halálos áldozatok becsült (!) számában!
Lehetetlen mindezt hitelesen megfilmesíteni.
Lehetetlen a végletes élethelyzeteket és érzelmi állapotokat a fantázia-szülte "szokásos" katasztrófafilmek mércéjével mérhetõn, a giccs (fásult, elkényelmesült lelkûektõl) vádló veszélye nélkül ábrázolni.

Megrázóan nagyszerû, ahogy e film vállalkozott e lehetetlenekre!
Lehetetlen, hogy ne 10 pontot adjak rá. 10 pont !

*** S P O I L E R vége !!! ***
10/10
Kelemen Ibolya 2015 dec. 29. - 23:49:19 10/10
(92/123)
Ez a film hihetetlen érzéseket tud kelteni az emberben. Túl a történeten én láttam magam elõtt a többi áldozatot és nagyon megviselt, hogy tudtam sokan nem élték túl a katasztrófát. Olvastam a kommenteket az elõzõ filmvetítés nyomán. Mindig csodálkozom némelyik ember reakcióján. Egy filmnek nem az a dolga, hogy aprólékosan rekonstruálja a történéseket (ez nem dokumentum film), hanem mint ez a film is emléket állít annak a sok embernek, akik a katasztrófa sajnálatos résztvevõi voltak. Egyébként a fõszereplõ Maria maga kérte fel a színésznõt a szerep eljátszására, aki így elsõ kézbõl értesülhetett a történtekrõl, ami nagyban segítette a minél hitelesebb alakításra. Olvastam azt is, hogy giccses hát,ha ezeket a történéseket és ennek megfilmesítését valaki annak tartja akkor vele biztosan nem történt még az életben semmi szörnyû dolog, de fel kell világosítanom sajnos mindenkit utol ér a maga sorsa! Nagyon megrendítõ volt a történet és, aki megnézte biztosan elgondolkodott az élet és a sors szeszélyes játékán. Számomra a film üzenete az, hogy soha nem szabad feladni, mert akkor esélyünk sincs a túlélésre!
10/10
mgarda 2015 dec. 29. - 22:57:40 10/10
(91/123)
Megrázó, megindító és számomra nagyon hiteles.
Odaszegezett a tévéhez, de kellenek hozzá a kötélidegek.
10/10
10/10
Camu 2015 dec. 29. - 22:49:53 10/10
(90/123)
Jó filmet vártam, de még attól is jobb lett. Nem a szokványos katasztrófafilm, jóval több annál. 10 pontot adtam rá.
10/10
carpediem 2015 dec. 28. - 16:13:06 10/10
(89/123)
Tehát, egy az egyben úgy történt, ahogy azt a filmben látni. A szereplõk, akik egy spanyol család ragaszkodtak a részletekhez. Az itt hallható rádióbeszélgetés 3 évvel a cunami után és 5 évvel a film elkészülte elõtt(!) készült, amikor María elmeséli az egész történetet. (oké, spanyolul van, de akkor is ajánlom a nagyszájú kihaénnem ítélkezõknek, akik azt hiszik, mindent jobban tudnak, csak mert õk úgy gondolják, és akkor úgy is van) Nem amerikai cukormáz, hanem az élet írta ilyenre. És pont.


http://cadenaser.com/programa/2007/12/26/audios/1198623619_660215.html
8/10
misike69 2015 júl. 16. - 14:28:09 8/10
(88/123)
Szerintem nagyon szuper jó film, az igaz történetek alapján készûlt filmek mind ilyenek. Az emberi összetartás és egymáson való segítség nyújtás példája ez az alkotás.
Corpse Bride 2015 júl. 07. - 11:07:53
(87/123)
Ezt a drámát az élet írta. A túlélõ anya, Maria saját maga kereste meg és kérte fel Naomi Watts színésznõt, hogy vállalja el a szerepet. Kettejük kapcsolata és Maria õszinte beszámolóí segítették Wattsot a hiteles elõadásban. Aki ezt nem tudja vagy nem egészen érti, az lehet hogy egy horrort néz. A túlélõket persze lehet bírálni is, szokták is nagy okosok, de mindez nem sokat számít.

Megrázó családi történet, nem kevés sokkoló jelenettel. Az apa kevesebbet szerepel, de ehhez megtalálták a karizmatikus férfit. Ewan McGregor ezúttal is hozza szokásos formáját. Lebilincselt az elejétõl a végéig, ajánlom másoknak is.
8/10
bogotizsolt 2014 nov. 08. - 10:44:03 8/10
(86/123)
Csak erõs idegzetûeknek !
4/10
HurryKan 2014 okt. 27. - 22:45:53 4/10
(85/123)
Nagyon elcseszett. Volt egy jó alap és mi lett belõle. Egy fordulatok nélküli lapos, kiszámítható elbeszélés. 10/4
offtopic
rokae10 2014 okt. 23. - 18:19:31 Előzmény Vecsernyés13
(84/123)
Írjál normálisan olvashatóan vagy dugulj el