7/10
ceia 2015 ápr. 06. - 18:09:16 7/10
(122/142)
Elírtam, csak 7/10 :) Elkövettem azt a hibát, hogy még a film vége elõtt osztályoztam. A végén egy kicsit tényleg leült a film, és már vártam, hogy vége legyen. Kár, hogy erre nem figyelt jobban a rendezõ. Viszont Oscar díjas filmnek nagyon is jó, azok gyakran nézhetetlenek szoktak lenni :D
AvatáR Gil Maerth 2015 ápr. 06. - 18:02:22
(121/142)
Szerintem is. Tökéletes.
Nagyon finoman, a film hõskorát használva (amikor tényleg minden mágia volt),
jelzi milyen törékeny az ember, milyen egyedi, hogy mi marad utánunk
- milyen borzalmasan kevés tárgy és emlék... és... és ötlet :(

itt az ember adja a hangulatot - a jellemek, az egyéniségek!

Azt hiszem minden tiszteletem azoké akiknek van utódjuk és legalább azt csinálják amit szeretik,vagy legalábbis ( a bennünk élõ) Örök Gyerek vágyainak egyikét.
:(

igazán szomorú, mégis happy end, mégis mély és emberi.

10/9
7/10
ceia 2015 ápr. 06. - 17:00:48 7/10
(120/142)
Csak sajnálni tudom azokat, akiknek ez unalmas, vagy valami még rosszabb. Õk már sikeresen lettek kondícionálva a fogyasztói társadalom diktálta semmitmondó, de akcióval túlzsúfolt mozijaira. Nem ismerik fel és nem is értékelik ha egy film mûvészi színvonalú, és értéket ad. Azt várják a szereplõktõl, hogy folyamatosan "toppon" legyenek, hatalmas poénokat, millió dolláros befektetésû akciójeleneteket, összetörõ, lángoló dolgokat várnak és olyan izgalmas jeleneteket, amik már túlerõltetettek és a valóságban nem fordulnak elõ - ha nincsenek ilyenek, nekik a film unalmas, nézhetetlen. Jó, hogy én nem vagyok ilyen! Ez a film magas színvonalú munka és egyetlen percét sem untam! 9/10

Sacha Baron Cohent nem is ismertem fel, nem veszem észre, ha itt nem írják. Meglep milyen jól alakított ebben. A szerepet tökéletesen hozta.
10/10
csendesfenyves 2015 ápr. 05. - 12:28:47 10/10
(119/142)
Nekem nagyon tetszett, a képi világa, a mozi története, az ember helye a földön, útkeresés, és maga a létezés célja: mindent megjavítani, ami elromlott!!! Szerintem tökéletes úgy, ahogy van!!!
6/10
Sunyesz 2015 febr. 22. - 22:24:41 6/10 Előzmény Újvállalkozó
(118/142)
a kép világa eredeti és hogy egy vasútállomáson játszódik. összesen ennyi pozitívumot találtam benne.
5/10
Újvállalkozó 2014 szept. 20. - 23:01:55 5/10
(117/142)
5/10

De csakis a képi világa miatt. Különben meg egy vontatott, semmirõl sem szoló csalódás volt számomra. :(
6/10
kritiza 2014 jan. 19. - 22:31:34 6/10
(116/142)
A képi világ lenyûgözõ, a történet és a rendezés viszont nekem nagyon lapos volt. Úgy ajánlották, hogy felnõttmese, de szerintem inkább gyerekeknek lehet érdekes. Nem volt akkora mondanivalója, nem lett akkora durranása, mint amekkorára a film elsõ felét próbálták felfújni. 6/10
6/10
Rahar 2013 dec. 16. - 16:56:27 6/10
(115/142)
Megtekintése után vártam az értékeléssel, hogy hideg fejjel tudjak véleményt alkotni. Egyedi, érdekes és nekem tetszõ a képi világa, a színészek jól hozzák a karaktereket. A kezdés felkeltette az érdeklõdésemet, viszont a cselekményvezetés egy idõ után más irányba ment el, ami nem lenne probléma, csakhogy számomra a lebegtetett nagy rejtély megoldása csalódás. Egyszer jó volt megtekinteni, de többet nem fogom.
jooasszony 2013 nov. 01. - 01:18:35
(114/142)
Ismét egy idétlenül magyarított cím, teljesen felesleges a jelzõ az eredeti Hugo elé.

Selznick könyve egy divatos, túlhypolt történet, nem tartottam egy nagy számnak, ami elragadó benne a szerzõ képei.

Hiába Scorsese és a fantasztikus szereplõgárda erõlködése a dolog kissé bealvósra sikeredett. Ami úgy-ahogy szinten tudja tartani a figyelmet az a varázslatos látvány és fényképezés. Szerintem a film alkotói kihozták a maximumot, ebbõl az alapanyagból többre nem futja. Az Oscarzuhatag nagyon erõs túlzás.
Mocoberci 2013 szept. 08. - 19:37:47 Előzmény pelu
(113/142)
szerintem a kissrác fenomenális
8/10
doktormacko1 2013 aug. 18. - 22:43:00 8/10
(112/142)
8 / 10
4/10
pelu 2013 ápr. 25. - 12:33:17 4/10
(111/142)
Nálam bukta ez a film. Az mind szép és jó, h Scorsese tisztelegni kíván a mozinak, és Méliesnek, viszont ezt teszi olyan unalmasan, és erõltetetten, h nem volt egyszerû feladat végig néznem. Végül csakis azért szántam rá magam, h végignézzem, mert kíváncsi voltam, h mire fel ez a sok díj és jelölés. Na ezt azóta sem tudom. A jövõben majd errõl is lehet egy filmet készíteni, mert ez is egy igazi rejtély...

A szereplõk közül is csak S.B.Cohent tudnám kiemelni. Viszont az õ játéka tényleg üde színfoltja volt a filmnek. A többiek közül viszont voltak, akik játéka egyenesen irritált, annyira mesterkélt volt (Butterfielod, Moretz).
10/10
Vajaskiflik 2013 ápr. 22. - 23:14:07 10/10
(110/142)
Szerintem a film képi megvalósítása gyönyörû, a hangulata teljesen magával ragad, a történet pedig kedves és meseszerû. Nekem nagy élmény volt még harmadszor is. : ]
perry 2013 márc. 31. - 20:02:52
(109/142)
Mirõl szólnak az álmaink? Mit érez a szív?
A mesékrõl szólnak , van bennük rossz és jó egyaránt. Boldogság és szenvedés olyan apró rezdülések melyeket csak a mozi adhat vissza.
Legyen az Cinema Parasiso vagy csak egyszerûen a Paris Gare de l’Est mindegy a történet legyen keserédes és kicsit szomorú mert a szív útja tele van örömmel félelemmel, elvesztett illúziókkal, apákkal, anyákkal és legfõbbként álmokkal.
Ki adja vissza az álmainkat, amik olyan mélyen bennünk élnek , hogy kitéphetetlenül egyek vagyunk velük, hiszen álmok nélkül az életünk csak üres pírlap ha nem rajzoljuk tele vágyainkkal, boldogságainkkal és vesztességeinkkel.
A film pedig pereg tovább ez a máig megfejthetetlen csoda, miért sírunk és miért nevetünk rajta?
Miért ad nekünk gondolatokat és dühöt, ha ellenszenves egy szereplõ és miért fáj ha ebben az egy dimenziós világban elveszünk valakit , gyereket, kutyát, szülõt?
Pedig csak kósza fény ez, az elektromosság sistergõ varázsa, huszonnégy képkocka amely paradox módon áll de elindítva életre kel, mozog, hol néma, hol beszél és üzen valami nagyon távolit és megfoghatatlant az élet szeretetét azt, hogy ne add fel az optimizmusodat mert lehetsz Ben Turpin kancsal szemekkel nézve vagy Buster Keaton szomorú szemekkel de elõtted is nyitva áll az út , hogy Adolph Zukor legyél.
Légy sejtelmes mint Greta Garbo a Krisztina királynõben, csábító szeladon mint Ramon Novarro vagy szeretnél lenni
Samuel Goldwyn a nagy mozi mogul?
Minden lehetsz csak akarnod kell, úgy mint Hugónak nem törõdni az akadályokkal, bátran menni elõre ebben az elvarázsolt digitális és mesés Párizsban újkori kultúránk bölcsõjében megkeresni apát, üzenetet, a család melegét
vagy a múltat mely egy szebb jövõ felé vezet.
Mert mit akarhatott Scorsese?
Talán annyit amit nekem is volt szerencsém átélni, tisztelgést a mozi elõtt a nagy elõdök szeretetét, vagy csak egyszerûen "látni" a szívünkkel, mert azt aztán nem könnyû.
A vásznon életre kelt csodát a meghökkenést amint a vonat befut egy állomásra, az adrenalint , hogy elugorjunk elõle mert még soha sem láttunk ilyet, a kezet mely ökölbe sorul mikor a fõhõs kilátástalan helyzetbe kerül vagy csak egyszerûen az életre keltett csodát, amely bármilyen képzelet szülte, fantasztikus világba képes minket elrepíteni, mert a moziban az álmaink válnak valóra.
petyó 2013 márc. 02. - 11:47:54
(108/142)
A cím valóban kicsit félrevezetõ, egy idõ után a kisfiú helyett elkezd valami másról szólni. A történet elég kiszámítható, csak egyetlen tippem nem jött be. Talán az sem véletlen, hogy azokat az Oscarokat kapta meg, amelyeket. És bár másként, mint arra számítottam, de azért elbûvölõ film volt. Tetszett a meseszerûsége, a képi világa és a szürrealitása.

Valaki írta lejjebb a Cinema Paradisot, és talán máshol is olvastam, hogy ez a film inkább tisztelgés A FILM elõtt. Biztos rengeteg filmes utalás is van benne, nekem most csak egy ugrik be, valószínûleg a többire nem is ismertem rá.

És még valami. Sacha Baron Cohen szerintem Oscart érdemelt volna ezért az alakításáért. Olyan tökéletesen formázta meg a figuráját, és az olyan tökéletesen illett bele a filmbe/illett a filmhez, hogy nem hittem a szememnek. Nem tudom, hogy a komikus szerepei után hihetõ lenne-e tõle egy komolyabb szerep, vagy hogy egyáltalán õt érdekli-e ez a vonal, de érdemes lenne megpróbálni, van benne potenciál.
Röviden úgy foglalnám össze, hogy Scorsese Cinema Paradisoja találkozik a Lemony Snickettel. Így ajánlom!
5/10
NADALFAN 2013 febr. 27. - 23:11:03 5/10
(107/142)
jobb híján megnéztem ma az HBO -n ,altatónak jó volt de semmi több. mesefilm Scorsesetõl mindenesetre furcsa , de ha nem nézem meg nem vesztettem volna sokat:))
6/10
doktormacko 2013 febr. 25. - 20:00:10 6/10
(106/142)
6 / 10 Csak azt szeretném tudni , hogy ez mitõl volt kaland film. Nekem inkább mese filmnek tünt.
Endrev 2013 jan. 29. - 08:59:29 Előzmény Ronesz
(105/142)
Nagy nehezen sikerült végignézni, beletekergetve. A történetben hatalmas potenciál volt mind dramaturgiailag, mind üzenetében, de sajnos Scorsese hozta a szokásos lagymatag mûvészfilmes formáját, és nem tudta ezt úgy megjeleníteni, hogy az beszippantsa a nézõt. Kár a próbálkozásért, eldurrantott egy nagy lehetõséget, pedig a film bevonulhatott volna a filmtörténelembe.
szofi381 2013 jan. 27. - 15:28:22
(104/142)
Ööö...egy kicsit uncsi volt. A látvány szép volt, de uncsi. A történet egy kisfiúról szól, aki meg akarja javítani az apja robotját. Nem nagyon értettem a végét. Inkább gyerekeknek való.
10/10
kisssmary 2013 jan. 14. - 17:34:55 10/10
(103/142)
A történet tényleg gyerekeknek szól (családi film), de a látvány az gyönyörû volt. Én fõképp ezért néztem meg:)