3/10
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 13:04:34 3/10
(50/110)
hát ezt sikerült szerencsétlen módon kétszer kiírnom
3/10
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 13:01:43 3/10 Előzmény lemezek01
(49/110)
ezaz, ugyanaz a véleményünk. látom ebben egyetértünk az emberi fajon belül..
offtopic
Humpy 2008 júl. 25. - 13:00:29
(48/110)
Azért az sokat mond, ha 'neked (sem) jött át a regénybõl, ami magyarázná a címet'. A tippem az, hogy az író is beleeshetett a hangzatos címbe, aztán írt jobbra is, meg balra is és végül ez a mûve kapta meg ezt a durranós címet.
A példát korábban azért hoztam föl, mert milyen más lehet, ha utólag születik a cím a mûhöz. Ott bizony nagyon átjön a tartalom és a cím sugallta érzés.
3/10
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 12:59:58 3/10 Előzmény lemezek01
(47/110)
ezaz látom egyetértünk. ebben egyformán gondolkodunk az emberi fajon belül.
lemezek01 2008 júl. 25. - 12:48:34
(46/110)
az hogy a könv és a film is vacak
offtopic
Humpy 2008 júl. 25. - 12:39:57
(45/110)
Áh, igen. Bocs, kicsit félrecsúszott a dolog.
'A lét elviselhetetlen könnyûsége' cím a regény megírása elõtt, a közben vagy a befejezése után született?'
Mivel olvastad a könyvet, csak arra lennék kíváncsi, tudod-e, hogy mikor született a regény címe, ill. mi az érzésed? Az is van olyan jó, mint egy tuti infó a szerzõtõl! (Nem biztos, hogy mindent elhinnék az írónak!)
offtopic
Humpy 2008 júl. 25. - 10:29:44
(44/110)
Teljesen OFF.
'A lét elviselhetetlen könnyûsége' cím a regény megírása elõtt, a közben vagy a befejezése után született? Sztem ez érdekes kérdés.
Most néztem bele 'A burzsoázia diszkrét bája' DVD extráiba. A forgatás során 'A vendégek' elnevezést használták. Amikor elkészült, a rendezõ (Bunuel) és a forgatókönyvíró leültek, hogy kiválasszák a véglegeset. Mindkettõjüknek volt egy listája. Talán tíz percbe sem telt, amíg kiválasztották a végleges címet teljes egyetértésben. A film egy remekmû, de nem sokat érne nyomtatott formában.
A Kundera féle cím jól hangzik, de egy ilyen filmhez tán még (pár)beszédre sem lenne szükség. (Az eddigiek alapján, még várok a megtekintésével.)

Ennek a filmnek

az egyetlen jó dolog a mûben a címe. az engem is

megtévesztett, mert szerintem fantasztikusan hangzik. a könyv -véleményem szerint- fertelmes. a filmet nem láttam, de valahogy nem is vagyok kíváncsi rá.
Nick Nolte 2008 júl. 24. - 21:09:48
(43/110)
Na de gyerekek..Ilyet Nick még nem látott.. Áruljátok nekem el szépen h miért fikáztok egy olyan könyvet, ill. filmet amirõl fogalmatok sincsen?
lemezek01 2008 júl. 24. - 20:54:43
(42/110)
nem vagyok meglepve
lemezek01 2008 júl. 24. - 19:31:23 Előzmény efes
(41/110)
Hát könyvet én nem olvasok,ez a veszéj sose fenyegetett,de ezek szerint a film se lett sokkal jobb
A témá amúgy a címébõl itélve csábító
efes 2008 júl. 24. - 18:47:38
(40/110)
Ilyen agyzsibbasztó a könyv is. Éppen errõl van szó.
lemezek01 2008 júl. 24. - 18:41:11
(39/110)
Fúúúúúú gyerekek ez rendkívül agyzsibbasztó ami itt van.
Végig olvastam az utolsó 3,4 oldalt,de lezsibbadt az agyam,látom a neheze még hátra van,az utcsó oldal,ahoz már nem volt erõm. Egy a lényeg,se a könyvet,sem a filmet nem láttam,de már most elment tõle a kedvem,hogy végigolvastam ezt a mélyenszántó intelektuális beszélgetést. Ezekkel a rövidítésekkel,meg külömbféle haguélatjelekkel én sem értek egyet. Sztem értelmes ember nem haszánál ilyeneket. Ha muszáj,PL sms írásnál sokat jelent ha tudunk rövidíteni,de itt lehetne szép egész mondatokban is kommunikálni,nincs szügség eféle dolgokra. Olyan semmien tõle az egész
offtopic
efes 2008 júl. 24. - 18:11:09
(38/110)
Úgy veszem.
offtopic
kaizer chiefs 2008 júl. 24. - 18:06:54
(37/110)
Az elõzõt félrenyomtam, az annak köszönhetõ, ez az én bûnöm.
Egyébként ne haragudj, de Te tényleg nem érted? Mert akkor igen buta vagy és ezt tetézed a lekezelõ stílusoddal. A többiek, akikkel beszélgettél szintén offtopicba küldték az üzeneteket, csak te nem. És ne haragudj, de A lét elviselhetetlen könnyûsége c. film topicjában marhára nem vagyok kiváncsi oldalakon keresztül a netszlengre. Erre van az az opció, amit a port lehetõvé tett, de te inkább nem használod, ellenben nagy lendülettel osztod ki az embert. Itt filmekrõl szeretnék olvasni, mindent a maga helyén. És csak azért vagyok dühõs, mert két gomb közül csak ki kell választani a megfelelõt, de te inkább vagdalkozol, akkor tedd, pedig értelmes vagy és igényes, legalább filmek terén biztosan. Ha nem értesz egyet, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam.
offtopic
efes 2008 júl. 24. - 17:00:18
(36/110)
Öreg. Ha valami off, akkor ez az:"Valami hasonlóra számítottam. Ha már ennyire elemedben vagy, akkor áruld már el, hogy miért esik nehezedre használni az offtopic gombot, ha a többieknek is megy? Mert konzekvensen kerüld a használatát. Gondolom leszáradna a kezed. Bocs, csak van, aki szereti olvasni ezt a fórumot, de mindenhol terjengõs, oda nem illõ, érdektelen dolgokkal találkozik és elmegy a kedve az egésztõl. Persze te ezt nyugodtan lesz*rhatod, mégis érdekelne."

Ezennel felvilágosítalak, hogy amit mi az elébb beszélgettünk, az nem volt off, hiszen mindezt a topic témájából kiindulva, igaz, ahhoz csak lazán, de mégis kapcsolódva tettük. Ha minden ilyen "eltévelygés" offtopic lenne, akkor a fórumok csak a dedós "nekem tetszett - nagyon szar volt" szinten rekedne meg. Nem mondom, hogy a mi csevejünk egyenest a Parnasszusra repített minket, de legalább minimálisan megdolgoztatott legalább 3 db. idegsejtet, köztük legalább egyet a tiédbõl. Úgyhogy nem fika, idióta helyretevés járna érte, hanem köszönöm.

Kielégítõ voltam?
kaizer chiefs 2008 júl. 24. - 14:09:22
(35/110)
Valami hasonlóra számítottam. Ha már ennyire elemedben vagy, akkor áruld már el, hogy miért esik nehezedre használni az offtopic gombot, ha a többieknek is megy? Mert konzekvensen kerüld a használatát. Gondolom leszáradna a kezed. Bocs, csak van, aki szereti olvasni ezt a fórumot, de mindenhol terjengõs, oda nem illõ, érdektelen dolgokkal találkozik és elmegy a kedve az egésztõl. Persze te ezt nyugodtan lesz*rhatod, mégis érdekelne.
efes 2008 júl. 24. - 13:55:28
(34/110)
Akkor kattints.
efes 2008 júl. 24. - 13:55:08
(33/110)
Ez a topik, az efféle lila szmog, mint a "lét elviselhetetlen könnyûsége", engem kifejezetten rendhagyó kifejezések használatára sarkall. Még káromkodnék is, ha nem csillagozódnának ki automatikusan. :D
offtopic
kaizer chiefs 2008 júl. 24. - 13:54:26
(32/110)
Az offtopic opciót is ilyen nehéz haszálni? Azt hinné az ember, hogy csak egy kattintás
efes 2008 júl. 24. - 13:52:38
(31/110)
Az meg, hogy ki milyen helyességgel használ egy nyelvet (az említett juzer modorosságai nálam is kiverték a biztosítékot nem egyszer), eléggé szuverén dolog. Lásd pl. Kazinczyékat, vagy Karinthyt, Kosztolányit. Rengeteg szót nem használtak "helyesen", legalábbis a kor szabályai szerint...