Téma: A mag

AvatáR Gil Maerth 2008 júl. 28. - 09:59:51
(54/254)
Ez neked való film ! Igazi és jó, tele jó színészekkel. !!! Ezt nézd, ne a TV újságot !!!
AvatáR Gil Maerth 2008 júl. 28. - 09:55:35
(53/254)
EZ EDDIG A LEGJOBB FILM AMIT MANAPSÁG LÁTTAM !!!!

Pedig a szokásos sablonokból épitkezik, mégis mindenki a helyén van, és beleélik magukat.
Látszik hogy a történetre koncentráltak, nem akartak olyasmiket beleszõni mint a Tûzkitörés cimû hasonszõrû mûbe.

Sajna itt is, akárcsak az Armageddonba fõvárosok (Róma, London) vagy szimbolumok (Golden gate híd) pusztulnak el.

A légüres teres jelenet pedig jelzi, hogy az Armageddontól nem tudtak elszakadni.
Idegen bolygó feeeling van.
de azért rugással lerúgni egy kristályt azért mégis SOK(K).

emberi tragédiák mindne filmben vannak, sajnos. (Serge, Bob)
De itt valahogy mégis szimpatikus a bucsuzás.

A leutazás pedig olyan mint a 2001 Ûrodisszeai idevágó záró képsorai.
Zrimsky a sztárgeologus pálfordulás kissé meglepet, de belefér a kalapba.

A Végzet -tervnél kiváncsi lennék mibõl volt rá pénz.
Bár ha volt 50 milliárd a furóra, akkor mit csodálkozok? Az USA évek óta minuszban van!

A hackelés nekem kissé gyanús volt. Tényleg elég hozá egy ember? Szerintem egy sereg kéne. Nem nagyon lehet egyszerre a Netet szûrni és végfelhasználóként belépni egy alaszkai bázis kompjuterébe, és megbénitani. Vagy igen?
Akkor én tudok keveset az ilyesmikrõl :(

az önfeláldozás szintén amerikai attitûd. sejthetõ hogy a végére csak a pilotalány Rebekka (IMÁDOM HILARY SWANKET !) meg a geologiatanár marad.

a hihetetlen menekülést én el se tudtam képzelni,
az a jó ebben a Filmben hogy az izgalmi állapot végig kitart. És van némi poén is ("Gyémántok? Én is kérek!" :DDD )

Kissé szomi vagyok, hogy az ölelkezés kimaradt.
Szerintem az emberiség semmit nem vesztett volna ha Hilary Swank testi valóját bámulják a végén.
vagy hogy a testi összeadódással növelik a hajó energiáját :DDDDDDDDDDDD
De... ez van... ezt kell szeretni...

ÉS EZT A FILMET LEHET SZERETNI !

(A kommenten látható Swank kisasszony... :))))))))
offtopic
ELog 2008 júl. 28. - 09:51:01
(52/254)
Elnézést az elütésekért, de a notebookomnak valami grönlandi billentyûzete lehet, mert a Á kivételével egyetlen ékezetes magánhangzó se ott van, ahol jelzi. Szóval emlékezetbõl gépelek. :)
offtopic
ELog 2008 júl. 28. - 09:39:00
(51/254)
Ez nagyon offtopic, úgyhogy lapozzon nyugodtan, aki nem kíváncsi rá! :)

Nem annyira okoskodás (én is ezzel érveltem volna), vagy ha igen, akkor majd a hozzáértõbbek megcáfolják, tanulni nem szégyen. :) Nos, amíg rajta és benne minden arányosan növekszik (mármint a pókban), izomzata, az összes belsõ tartó eleme, tüdeje, hogy kapjon elég levegõt, gyomra, hogy tudjon eleget enni, stb., addig szerintem tök mindegy, hogy mekkora, nem befolyásolja az életképességét. Annak persze meg kell legyen az oka, hogy éppen ekkorák, de ez talán sokkal inkább összefügg az élettérrel, mint az életképességgel.

Más (nem kezdek új hsz-t, bár ez már másoknak - is, vagy inkább másoknak - szól). Hogy pocsék, irreális a film. Még egyszer. Nem tudhatjuk, hogy holnap mi lesz lehetséges. Ha tudhatnánk, már ma ott tartanánk. Az õsember kb. egy év alatt át is fúrná a Gellért hegyet (vagy egy élet alatt). Ma egy Metró fúrópajzsnak azért lényegesen kevesebb idõ kellene hozzá. Nála még a fény fogalma kimerült a Nap fényében. Mi már ismerjük a lézert is. Nem rég láttam valami filmet a torpedókról, ill. csak egy részletet, és sajnálom, hogy lemaradtam, mert nagyon érdekes volt. Az ember azt gondolná, hogy a víz ellenállása mindig számításba veendõ tényezõ marad. Hát nem. Vannak olyan tervek, tervezések, amelyek esetén a torpedó mintegy légfolyosóban halad, összehasonlíthatatlanul nagyobb sebességgel mintha a víz ellenállását kellene legyõznie. És teszi ezt úgy, hogy megcsinálja magának ezt a "légfolyosót". Ez még az átlag fizikai szemléletbe se fér bele (az enyémbe se), pedig mûködik. Akkor ne beszéljünk arról, hogy mi lehetséges, mi lehetetlen. Én nem is szoktam (nagyon :)). Általában abból indulok ki, hogy van egy alapszituációja a filmnek. Hogy az milyen, az teljesen mindegy. De miután lefektette saját szabályait, utána játsszon aszerint. Ez kb. olyan, mint amikor valamirõl, amirõl nem tudjuk, hogy igaz-e, azt mondjuk, hogy "tegyük fel". Az emberi gondolkodás szabadságának egyik feltétele, hogy az ember tudja azt mondani akár egy lehetetlenségre is, hogy tegyük fel, hogy igaz. Aki nem tud feltételezni akárcsak átmenetileg dolgokat, annak nem szabad a gondolkodása. Tegyük fel, és nézzük meg, mi van akkor... Egy film is élvezhetõbb, ha így közelítjük, mert akkor már csak az számít, hogy nem mond-e ellent önmagának. És még ebben az ellentmondásban is vannak lényeges és lényegtelen dolgok. Pl. el lehetne medidtálni, hogy hova lesz az a kózet, amit a lézerrel kifúr maga elõl az a szerkezet, amivel lehaqtolnak a maghoz. Mert akármilyen halmazállapotú is, az anyag marad, és így távoznia kell a jármû útjából, méghozzá kellõ sebességgel. De az élvezhetõség kedvéért efelett is nyugodtan szemet hunyhatunk, mert valljuk be, a törtlnet szempontjából nem túl sok jelentõsége van, habár baki nem számolni vele. Vagy el lehetne gondolkodni azon, mennyire jó választõs a Mariana árokból indulni, mivel a bolygó egész felszínét tekintve az egyik legvékonyabb földréteg Zalaegerszeg környékén van.
lemezek01 2008 júl. 28. - 08:34:50
(50/254)
Én nem tartom olyan homorosnak ezt a pár sort,de meglehet hogy lényegét tekintve igaz
lemezek01 2008 júl. 28. - 08:33:28
(49/254)
Ebben lehet valami. De ha megfigyelted a lábak is vastagodnak,továbbá erõsödnek az izmok,és aszem 3 pár láb tartaná együttesen az egész testet.
no nem akarok én belekontárkodni,csak gondoltam okoskodom picit :-)
lemezek01 2008 júl. 28. - 08:29:40
(48/254)
Igen,tudom,ez az apróság se kerülte el a figyelmem,viszont nem láttam más érverést részedrõl a film ellen azon kívül hogy hót valótlan ami benne van. Persze lehet nem olvastam végig minden hozzászólásod. Továbbá szived joga eldönteni mi az ami tetszik,és mi az ami nem.
lemezek01 2008 júl. 28. - 08:26:29
(47/254)
köszönöm :-)
pozsizsuzsi 2008 júl. 28. - 03:40:35
(46/254)
Ha rám gondoltál, azt is lepötyögtem, hogy marhára nem zavar a képtelenség, ha szórakoztató a produktum.
pozsizsuzsi 2008 júl. 28. - 03:39:16
(45/254)
És levegõt sem kapna eleget.
Újvállalkozó 2008 júl. 28. - 01:47:20
(44/254)
:)
taker-vaker 2008 júl. 28. - 01:27:03
(43/254)
Igazad van lemezek01!!!
offtopic
Lbándi 2008 júl. 27. - 22:43:53
(42/254)
Na errõl beszéltem.
cherockee 2008 júl. 27. - 21:48:08 Előzmény Sunfury
(41/254)
Csak azért lehetetlen, mert az a felépítés azokhoz a tömegarányokhoz passzol...tehát a pók akkorában jól mûködik, nagyobban az izületeinek szerkezete nem bírná el ezeket a méreteket, mert annyival megnövekedne a súlya is...mint egy buborék valami másból ami nem szappan:).
Anteris 2008 júl. 27. - 21:46:57
(40/254)
hihetetlen, hogy ezt is megvágják! Amikor a néger állon vágja Zimskit és a másik fazon megjegyzi, hogy "ez már érett" akkor még ott lennie kellett volna a fekete csávó szájából egy "ja!"-nak, csak úgye az rossz színben tüntette volna fel a feketéket, így valamelyik PC-érzékeny liberátor jobbnak látta ezt kimetszeni a filmbõl.
lemezek01 2008 júl. 27. - 21:12:08
(39/254)
Minden topikban elhangzik legalább egyszer valakitõl: ez egy képtelenség,valótlan,elkébzelhetetlen,ezért nem tetszeik...................
Nem értem mért nem lehet ezen felülemelkedni,és ez minden filmre vonatakozik. Ha minden reális volna amit filmvászonra tûznek,senki nem járna moziba. Meghalnánk az unalomtól. Ha én megnézek egy filmet,soha nem azt kérdem magamtól közben,hogy na most ez mennyire volt képtelen ötlet az alkotóktól,sokkal inkább érdekel a frappáns sztori,a feszültség,a látvány,vagy épp aditt esetben a humor.

(akinek nem inge ne vegye magára)
ludanyi77 2008 júl. 27. - 20:30:45
(38/254)
Amerika mindig megment minket...:Dmegint jövünk nekik 1-el...:D
Sunfury 2008 júl. 27. - 19:16:41
(37/254)
öhm, kicsit offtopic, de érdekel :D miert lehetetlen az oriaspokok letezese? ugyertem regebben a földön 2 méteres szitakotok szaladgaltak,akkor a pokok se olyan képtelenség. vagy az?
pozsizsuzsi 2008 júl. 27. - 09:53:37 Előzmény ELog
(36/254)
Persze hogy nem érdemes. Meg, én nem vagyok egy "magfizikus", ugyi, de azért még láthatom, mik azok a pontjai a történetnek, amik teljes képtelenségek.
Csakhát, az ilyen apróságokon simán túllépek, ha a film szórakoztató.
A zoológiában viszont eléggé otthon vagyok, és nagyon szabatosan meg tudtam volna fogalmazni a népeknek, miért is képtelenség az óriáspókok létezése, de minek tettem volna. De, azon a filmen röhögtem piszok jóízûeket. Ezen meg sajnos nem, max kínomban.
lemezek01 2008 júl. 26. - 23:31:18
(35/254)
Jó film,csak halál képtelenség,amúgy szeretem.