8/10
-NOMAD- 2014 szept. 01. - 19:55:36 8/10 Előzmény ad mala
(323/343)
+1
Legalább olyan filmhez írna amit látott is -.-

Amúgy a Burton-féle Majmok bolygója teljesen más stílus. Ne hasonlítsuk már össze õket, legalább e téren ne. Más idõ, más lehetõségek. Bátorkodom azt mondani, hogy még mai szemmel is nagyon nagyon élvezhetõ és szép a Burton-féle megoldás.

Az új pedig erõsen a látványra ment már rá ... Nem csinálta rosszul, de látszik, hogy nem a történet a fõ.
Ettõl függetlenül nézhetõ. Számomra 8/10 Kellõen drámai és pörgõs, viszont kiszámítható. Ezt ellensúlyozta számomra a látvány. Egyszer simán nézhetõ, igényes alkotás.
ad mala 2014 júl. 18. - 23:07:28
(322/343)
Ja mert a rendezés az a színészvezetésben merül ki szerinted? Mellesleg tényleg, ha nem láttad a Tim Burton féle verziót, akkor minek róla beszélni?
offtopic
cellasto 2014 júl. 18. - 21:28:47
(321/343)
gyanitom,hogy egyszerûbb úgy rendezni,hogy a szereplõk háromnegyede digitális :D
egyszer már megsasolom ezeket a filmeket,egyet nem láttam még,se a régit se az újabbat :P
ad mala 2014 júl. 18. - 21:24:45
(320/343)
A legkevésbé sem a technika miatt. Hanem az egész 2001-es film, a rendezés, a hangulat, minden borzalmas rossz, fõleg egy Tim Burton kaliberû rendezõtõl. Kínlódás volt végignézni.
Mellesleg, nekem az 1968-as a kedvencem. Ott aztán semmiféle CGI nem volt...:P
offtopic
cellasto 2014 júl. 18. - 21:21:29
(319/343)
mármint a burton féle majmok bolygója gyengébb látványra,mielõtt valaki félreérti :)
offtopic
cellasto 2014 júl. 18. - 21:20:18
(318/343)
miért kéne elkullognia?
azért 13 évvel ezelõtt egész mást technikával kellett dolgoznia,nem?
nem lehetett a szereplõk 90%-át bedigitalizálni :D
bár nem láttam,de gyanítom,hogy látványra az biztos szegényebb,mint egy mai agyon CGI-zett film :)
ad mala 2014 júl. 18. - 21:10:40
(317/343)
Volt valami magyarázat bármelyik filmben is arra, hogy miért emberméretûek a csimpánzok? (Azt oké hogy beszélnek, a méret nem:D)

Amúgy piszok jó kis popcornmozi ez, nagyon bosszantó hülyeségek nincsenek benne, a látvány pazar, a sztori izgalmas és tiszteli a nagy klasszikus filmet is. (Nyilván ezért is van, hogy Jacobs az egyik szereplõ neve, õ volt a producere a Heston-féle filmnek:)

Tim Burton meg elkulloghat...
borkasztik 2014 ápr. 01. - 10:41:37 Előzmény istvansebok
(316/343)
Miért te voltál mér San Francisco-i állatkertben? :O Magyarországon se élnek oroszlánok az állatkertekben meg láthatsz..Vajon hogy is lehet ez? xd Hogy lehet ilyenbe belekötni xd

Érdekes a fõszereplõ majmot megformáló karaktert majdnem mindenki dicséri, de itt még akkor is belekötnek xd Lehet csak azért, hogy na azért is a többség ellen menjek, hátha provokálhatok valakit :D

Én az alapján mondom a véleményemet egy filmrõl, amit én személyesen érzek és megtapasztalok a film alatt, és nem érdekel ez most a közvéleménynél megegyezik vagy sem :) Elvileg azért csinálják hogy szórakozzunk :)

Én a régi majmok bolygójára csak nagyon homályosan emlékszem, nagyon kicsi voltam mikor a 90-es években leadták a tv-ben, de én úgy emlékszem rá, hogy felkavart és mindig rossz volt a vége, mert vagy felrobbant az egész világ vagy majdnem mindenki meghalt. Szóval ilyen tökre letargikus és depressziós érzéseket keltett bennem.

Ellenben ez a az új mostani feldolgozás nagyon meglepett. Én teljesen tudtam azonosulni az állatok reakciójával és viselkedésével, vagyis azzal hogy menyire elnyomjuk mi emberek a többi állatfajt és õk meg csak vissza vágtak a maguk módján. PLusz ugye ezt is az emberi túlzott kíváncsisága és természet rendébe való belenyúlása miatt okozta saját pusztulását, mert a maguk kifejlesztett okosító szernek hatására ébredtek öntudatra a majmok. Az egész történet felvezetés a hangulat, plusz a végén a "forradalom" kibontakozásának a kezdete, mint felvillanyozott. Várom a folytatást nagyon, bár kicsit félve, mert a hírek szerint nem ugyan az a rendezõ forgatta a 2. részt, mivel a stúdió mindenáron felakarta gyorsítani a rendezést. Remélem nem a film kárára. Na azért reménykedek:)
4/10
istvansebok 2014 febr. 17. - 14:49:49 4/10
(315/343)
Ritkán szokott velem elõfordulni,hogy a filmnél a hátralévõ idõt nézem, de sajnos ennél a filmnél ez volt a helyzet.
A vizuális megjelenítés elment ,de a majmokkal semennyire sem tudtam azonosulni.
Különben kétlem, hogy San Francisko-ban ilyen sok csimpi és gorilla lenne, mint amennyi a vége felé a kitörésnél mutattak.
4/10
Meklód fia 2014 jan. 27. - 14:53:33 4/10
(314/343)
elmegy egynek, de valami hiányzott belõle. Kár, hogy pont a fõszereplõ majom arcát dolgozták ki a legbénábban.
Nálam a 2001-es Majmok bolygója a favorit.
10/10
Csenky 2013 dec. 23. - 02:41:49 10/10 Előzmény buncow
(313/343)
buncow: Elkezdtem írni egy hosszabb választ, de végül jobb lesz, ha rövidre fogom, mert szerintem szimplán trollkodsz.
1. A CGI fantasztikus a filmben.
2. A színészi játék éppen a helyén van. Ez pont elég arra, hogy Cézár és a cselekmény szépen ki tudjon bontakozni.
3/10
buncow 2013 aug. 25. - 20:43:09 3/10
(312/343)
A fõszereplõ srác olyan semmilyen, már a Pókemberben is az volt, és gondolom az Ózban is bár azt nem láttam, csak a bemutatót... A fõszereplõ csaj is semmilyen volt, szép, de semmi extra, már holnapra elfelejtem, hogy nézett ki, mit csinált a filmben... A fater, az meg különösen irritált abban az ûrcsaládos sorozatban, vagy mikor vendégszereplõ volt az Így jártam anyátokkalban, és egyéb filmekben is, bár ebben a filmben még talán õ a legelviselhetõbb. A marcona, pénzéhes, néger fõnök is übersablonos lett, szóval a szereplõgárda mindegy lett volna, ha ott sincs kb... A majmok.. áh, extratömény CGI dömping, látszok, hogy valami fasza szoftverre bíztak mindent és annyi, a majdnem 20 éves Jumanjiban lévõ majmok színvonalán voltak, azt hittem fejlõdött a technika azóta... Azt sem értem, hogy pl. a szintént 20 éves Jurassic Parkban, hogy tudták annyira kidolgozni a dínókat, a látványt, hogy annyira megvolt az összhang és erre miért nem képesek 20 év után sokkal fejlettebb technikával, nem értem tényleg, sokkal jobb lett volna ha embereket maszkíroznak mint az eredeti részekben és esetleg utómunkával javítanak rajta, de ez... Több fantáziával és munkával, többet ki lehetett volna hozni belõle, de gondolom spóroltak ahol tudtak...
8/10
susurrus 2013 máj. 15. - 17:22:22 8/10 Előzmény Semprini
(311/343)
Ne keress benne logikát, õ a legrosszabb Depp filmre is 10/10-et ad XD
8/10
susurrus 2013 máj. 15. - 17:02:55 8/10
(310/343)
Remek film, meglepõen erõs volt benne az érzelmi szál.
Az régiek közül az elsõt nagyon szeretem, ez kicsit más, de legalább annyira tetszett.
Kíváncsian várom a folytatást.
8/10
4/10
zs9302 2013 máj. 15. - 15:36:05 4/10
(309/343)
Maximum egyszer nézhetõ.
8/10
aMGee 2013 ápr. 02. - 21:29:42 8/10
(308/343)
Nekem kifejezetten tetszett. Bár néhol a CGI effektek erõsen észrevehetõek voltak, de ezt leszámítva nem egy rossz film. Megvan benne az a drámai hangulat, feszültség és akció, amit az ember elvár egy ilyen filmtõl. Az események jól követik egymást és nincs nincs felesleges filler (idõhúzás) sem. Kíváncsian várom a következõ részt.
10/10
o-l-i 2013 jan. 29. - 18:59:59 10/10
(307/343)
Szerintem kiváló film. Végre: Nincs felesleges meztelenkedés, késleltetett jelenetek, gyenge elhalálozások. Végre: Van dráma, logikus szál, amin folyik a történet, finom utalások arra, hogy ez egy elõzményfilm. Az effektek kíválóak. Nálam kiveri a biztosítékot, és amíg élek vallani fogom, hogy ez a maga kategóriájában zseniális. Ebben a filmben minden benne van, én még meg is könnyeztem rajta. :) Alig várom a következõ részt. + Poén: Megmutattam nagymamámnak, mert a kedvence a Charlie, majom a családban :D , gondoltam ez is tetszeni fog neki. Imádta! Azt mondta, rég látott ilyen jó filmet, 80 évesen is végigizgulta velem. :D Érthetõ volt, látványos, és izgalmas. Nálam abszolult 10/10.
9/10
NADALFAN 2013 jan. 14. - 16:10:29 9/10
(306/343)
na ez aztán az indoklás :))
én aztán kritikus vagyok az ilyen és hasonló filmekkel de ez tök jó és igazán élvezhetõ a kategóriájában!
9/10
NADALFAN 2013 jan. 14. - 16:07:36 9/10
(305/343)
??? ez + milyen kérdés -most viccelsz?
minden filmnél lehet szavazni 1-10. -ig és akkor ott lesz a csillagod:))
vagy nálad más a helyzet?
7/10
Semprini 2013 jan. 12. - 13:09:01 7/10
(304/343)
De, nyilván, de akkor sem értem, hogy ez neked miért egy csillag. De ne indokold meg... Nekem is vannak olyan filmek amikre egy csillagot adtam pedig tömegek imádják.. :-)