Ford Mustang 2011 jún. 27. - 18:11:17
(23/343)
San Francisco-i forgatási képek
Két kép jelent meg a forgatásról, amin épp egy úton játszódó jelenetet rögzítenek.
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 18:09:56
(22/343)
Egy fényképezett korai plakátterv.
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 17:52:40
(21/343)
.
Ford Mustang 2011 jún. 24. - 12:36:42
(20/343)
4/10
Képkockaördög 2011 jún. 24. - 02:35:37 4/10 Előzmény kickaca
(19/343)
Katasztrofális a szinkron :S
kickaca 2011 máj. 18. - 18:15:39
(18/343)
4/10
offtopic
Képkockaördög 2011 máj. 10. - 02:14:41 4/10
(17/343)
Tim Roth mozgása mikor emberi? :D Nekem mindig valami pszichopata gorilla jut róla eszembe :))) (Bírom amúgy õt nagyon.)
Szerintem sem tûnik valami jónak ez a film az elõzetes alapján, de reménykedjünk.
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 08. - 23:09:15
(16/343)
Lehet ez a helyes döntés. Én sem magasztalom addig.Reméljük a legjobbakat:)
offtopic
miénkittatér 2011 máj. 08. - 17:17:32
(15/343)
Az az érdekes, megint a 2001-es verzióval összevetve.Hogy a mostani trailerje sokkal visszafogottabb látvány szempontjából mint az akkori.Hiszen itt 80%-ban csak dumáló embereket látunk a laborban néha egy-két szõrös kéz megjelenésével.Aztán mikor akciódúsabbá válik a trailer ,akkor meg futkorászó majmokat látunk a fákon és a háztetõn mégpedig teljesen természetes módon.

Tkp. azaz egyetlen ugrás az egész trailerbõl amibe belekötsz, ami még valószínûleg fizikailag sem lehetetlen egy gorillától. De itt az zavar, hogy egy állat nem ugrik így le a semmibe(bár nem a semmit célozta meg)mert nem viselkedik így.Persze ez kicsit ellentmondás ,minek maga a sztori az alapja, hiszen itt emberi logikával megáldott majmokról van szó.Nem mintha egy ember csinálna a valóságban ilyet,de a film világában elég bevett szokás filmek sokaságában:)

Szóval, ha megnézed a 2001-es trailerét az szinte egy full akció-látvány tariler.Lovagló majmokkal, hatalmasakat "repülõ" majmokkal,látványos cgi hátterekkel, ûrhajókkal.Ehhez képest még a mostani trailer tûnik sokkal visszafogottabbnak.Mégis ez ellen megy a "támadás"
Ami eleve értelmetlen, mert még nem is láttuk a filmet, ami bármilyen lehet a trailer alapján.

Az, hogy a filmnek javára válik a CGI szereplõk alkalmazása a majombõrbe bújt emberekéhez képest, az ma már nem a CGI-n múlik, mert beláthatóan ez a technika túlnõtt a régen használt jelmezeken.Itt csak az a kérdés, hogy ki tudják e aknázni kellõképpen a technika nyújtotta lehetõségeket.
Az is igaz, hogy a 2001-es változatban jól kidolgozott volt az emberi mozgás.De ha a mostaniban is a mocap alapja valós ember,mint Andy Serkis maga a technika lehetõséget ad a mozgás utólagos korrigálására, amire eddig nem volt lehetõség, így még életszerûbb mozgásra számíthatunk.Ill. megfelelõ referenciák alapján egyéb más majmok mozgása is valósághûbb lehet, mert az ilyen élõ referenciákat már régóta használják. És egyébként erre jelen trailer alapján nem is lehet nagyon panasz.Én meg kifejezetten azon az állásponton vagyok, hogy egy majomnak ne emberszerû mozgása legyen, hanem majomszerû lehetõleg:)

Egyébként a képen lévõ majom arcával én sem vagyok kibékülve, ezt már írtam.Szerintem itt pont a szemeit vették nagyon emberire, ha több csimpánzképet megnézünk sokkal kerekebb szemekkel látjuk õket, attól olyan bambák szegények.
Ez egy nehéz ügy, mert ha meg olyan, akkor lehet hiteltelen képet kapnánk az "intelligens" majomról, így meg túl emberi.Lehet van egy olyan határvonal amit nem kaptak el kellõképpen, de ez legyen a film legkisebb baja, hiszen sok változatot láttunk már eddig is a gumipofáktól kezdve egészen a 2001-es ben lévõ Ari-nak a Michael Jackson szerû pofázmányáig:) amihez képest a WETA majom arca említett hibáival is összevetve elõre lépés.
De várom a többi megjelenését is, mert pofázmány szempontjából az elõzõ moziban is nagyon nagy volt a szórás.
miénkittatér 2011 máj. 08. - 00:29:44
(14/343)
Semmi kétségem afelõl, hogy lesznek majd ebben is túlzó dolgok.De azon látszik számomra legjobban, hogy "érzelmi" alapon támadod a filmet, hogy ebben az ominózus ugrálós jelenet a gorilla egyszer felugrik egy 90-100cm korlátra, majd onnan megugorja max a saját testmagasságát esetleg a másfélszeresét.Ami ha esetleg nagyobb is mint amit a valóságban tud, de abszolút nem annyira túlzó, mint pl a 2001-es film, amit jó példának hoztál fel, mert abban úgy röpködnek viszont ténylegesen a majmok egy két jelenetben, mintha rakétán ülnének.

Egyébként a 2001-es maszkjai ténylegesen nagyon jók.De túl emberiek. Nem is beszélve a mozgásukról, ami természetes, hiszen emberek mozogtak.Most a mozgás az biztos sokkal jobb lesz.Remélem a CGI arcokba minél kevesebb emberi vonást tesznek, mert azzal basszák majd el a hitelességét.Bár félek ez így lesz sajnos.
miénkittatér 2011 máj. 07. - 14:59:46
(13/343)
Kicsit azt az "ellenállást" érzem rajtad ,ami az "alapmû fanokra" jellemzõ, hogy foggal körömmel ragaszkodnak ahhoz, hogy minden csak szentségsértés lehet az eredetihez képest, legyen az kultfilm , könyv vagy képregény.
Persze ezzel nem védeni vagy magasztalni akarom ezt a filmet, hisz eleve az eddigi tapasztalatok mutatják, hogy az elsõn kívül(ami szintén csak nagy vonalakban hajazott a könyvre) mindegyik teljesen félrement.
De marhaság szerintem olyat kijelenteni, hogy ennek semmi köze az egészhez.
Az biztos, hogy effektparádé lesz, de ez nem hiszem , hogy hiba lenne egy sci-fi mozinál egy ilyen történetnél.Az lenne a baj ha nem az lenne és cipzáros majom ruhában lévõ színészek ugrabugrálnának.És azt hogy az effektparádé meg gagyi lenne, nem mondanám mert a WETA mindig is a csúcsot hozza CGI témában.
Azt, hogy egy trailer alapján meg kötekedni kell azon, hogy húúú egy gorilla ugrik a helikopterre, eleve furcsa egy olyan sztorinál, ahol eleve szoknyás majomlányok rúzsozzák az ajkukat:)
Valezius 2011 máj. 06. - 15:01:55
(12/343)
Egyetértek veled.
Megnézve a trailert azt gondolom ez egy film, ami intelligens majmokról szól.
A témája ugyanaz, mint a majmok bolygójának, de én ezen kívül más kapcsolatot nem látok a két film között.
(Bár ismerõsöm azt mondja, hogy a könyv alapján ez a rész beillik elõzménynek, én is olvastam a könyvet, de nem igazán emlékszem ilyesmire.)

magát a címet is inkább marketingfogásnak látom, szándékosan akar a Majmok bolygójára utalni, csak nem nyilvánvaló, milyen jogon teszi ezt.
4/10
Képkockaördög 2011 máj. 05. - 23:08:08 4/10
(11/343)
Miért, te láttad az összes részt meg ezt is és onnan tudod?
Legyen neked igazad, de akkor ezekszerint a filmrõl szóló oldalak hülyeséget írnak?
Csak mert ez a '72-es film remake-je az IMDb szerint: http://www.imdb.com/title/tt1318514/movieconnections Õk pedig (legalábbis eddigi tapasztalatom szerint) ilyesmiben nem nagyon szoktak tévedni.

Mondjuk nekem majdnem mindegy. Csak azért érdekel, mert Franco játszik benne, amúgy hidegen hagyna.

És mivel nem láttam egyik filmet sem, ezért nem tudok érdemben hozzászólni a témához, csak azok alapján, amiket errõl a filmrõl olvastam, tehát a véleményem nem feltétlenül releváns.
4/10
Képkockaördög 2011 máj. 05. - 22:58:45 4/10 Előzmény Sonic8
(10/343)
Köszönöm, az elõzetest már akkor láttam, mikor megjelent. Hol olvastad, hogy novemberi premier meg hogy ugyanazzal a CGI-vel készült, mint az Avatar? oO Ugyanaz a cég csinálja, de az nem jelent semmit, csak jó reklám. A premierje augusztus 5-én lesz, hogy nálunk bemutatják-e egyáltalán... meglepne, de nem csodálkoznék, ha csak hónapok vagy egy-két év múlva hoznák be... Ami persze nem tudom, miért éri meg a magyar forgalmazóknak, de õk biztos tudják.
9/10
Sonic8 2011 máj. 05. - 15:57:48 9/10 Előzmény Képkockaördög
(9/343)
Elõzetes: http://www.youtube.com/watch?v=E_gKq200EBk&feature=player_embedded

És még az hogy ez a film azzal a CGI-vel készül mint amit az Avatarnál használtak.
És várható premier 2011 November 1-30 ?
4/10
Képkockaördög 2011 máj. 04. - 15:05:34 4/10 Előzmény Viki1080
(8/343)
Hát pedig de.
Ez is a franchise része, ugyanúgy egy elõzményfilm, mint az új részek az eredeti Star Wars esetében.

A wikipédia szépen fel is sorolja a filmeket: http://en.wikipedia.org/wiki/Planet_of_the_Apes_%28franchise%29
8/10
Viki1080 2011 ápr. 30. - 07:35:37 8/10 Előzmény LaciG
(7/343)
Se ahoz,se az eredeti '60-as évekbelihez sincs semmi köze
8/10
Viki1080 2011 ápr. 30. - 07:34:22 8/10
(6/343)
Úgy tûnik az elõzetesbõl h ez egy elõzmény arról h hogy is alakult ki a majmok bolygója
kasy 2011 ápr. 19. - 10:21:59
(5/343)
Itt a teljes trailer. http://bit.ly/h8Uk9z
LaciG 2011 ápr. 15. - 17:31:52
(4/343)
Itt még mindig nem írták át a címet "Rise of the planet of the apes"-re?
A trailere viszont jó volt. Mármint a CGI benne. Amúgy nem volt nagy szám.