The Man Who Laughs 2010 okt. 02. - 00:03:17
(9/29)
Filmtörténetileg, hatalmas jelentõsége van. Méltán vált klasszikussá mint az elsõ film-noir. De vajon, 69 évvel az elkészülte után is megállja a helyét?

Örömmel jelentem azt (amit valószínûleg rajtam kívül, már szinte mindenki tudott), hogy igen.

Mai szemmel is remek alkotás. Nagyszerûen megírt, intelligens és fordulatos forgatókönyvvel rendelkezõ krimi. Erõteljes színészi alakítássokkal. Humphrey Bogart lubickol a cinikus magánnyomozó szerepében, a többiek se rosszak (különösen Peter Lore és Sydney Greenstreet). Habár a néhány jelenetet kicsit túljátszottnak éreztem, ez inkább annak tudható be, hogy 70 éve más volt a színészi játék technikája. A rendezésre sem lehet panasz, a film elejétõl a végéig érdekfeszítõ és izgalmas marad. Adolph Deutsch korabeli zenéje meg remek hangulat keltõ elem.

Igazából csak egyetlen negatívumot tudnék mondani, ez pedig a fõszereplõ nõ Mary Astor, színészileg nem volt vele különösebb gondom (kivéve kicsit a fentebb említett túljátszást, ami rá volt a legelemzõbb bár, lehet, hogy azért mert neki a szerepen belül is színészkednie kellett) , csak egyszerûen nem volt olyan igazán csábos, végzet asszonya beütése.

[b]
9/10[/b]
10/10
toshiba321 2010 jan. 03. - 21:11:44 10/10
(8/29)
egy nagyon jó film nézzétek meg
Moszy 2009 júl. 16. - 13:50:12
(7/29)
Arról már nem is beszélve, hogy a regény szerzõje, amibõl a film készült, Dashiell Hammett, akit a krimiirodalom atyjának neveznek. Eszméletlen jó krimiket írt...

http://ekultura.hu/olvasnivalo/eletrajz/cikk/2005-08-26/dashiell-hammett-eletrajz
bourne 2009 márc. 02. - 16:55:25
(6/29)
Bogart zseniális ... amilyen fejeket tud vágni a történet elõrehaladtával ... néha nem tudom eldönteni, hogy éppen meg akarja-e ölni azt a kavargászó hölgyeményt vagy megölelni ... amilyen undorral tud néha nézni, az valami fenomenális ...
és ott van Peter Lorre ... phhh ... mint a kis piperkõc ... hatalmas, amikor elmondja, h egy nap alatt már másodszor pofozza meg :))))
nem lehet megunni ...
10/10
Roy Mustang 2008 okt. 08. - 07:14:10 10/10
(5/29)
Ezzel a filmmel kezdõdött a noir korszak s a A gonosz éritésével zárult.
A máltai sólyom az egyik legjobb film,hatalmas mérföldkõ a filmiparban.
Bogart nagyon jó Sam Spade szerepében,mintha ez a karakter csak azért született meg hogy Bogart eljátssza,a többi szereplõ is jó.
10/10
bluebird 2008 jún. 01. - 11:35:22 10/10
(4/29)
Nemcsak a film nagyszerû a maga nemében, hanem a Port hu. rövid, tökéletes összefoglalója is. Köszönjük!
hedike 2007 jan. 13. - 21:53:30
(3/29)
na,igyekszek majd holnap megnézni..kiváncsi vagyok,mennyiben lesz estleg eltérõ.olvastam már a film alapjául szolgáló könyvet,csak régen..mint ahogy másik regényét is Dashiell Hammett-nek..azthiszem még az Üvegkulcs-ot, és a Véres aratás-t is õ irta..az utóbbi igencsak véres volt..brr.de ez annyira nem,ha jól emlékszek!
x-tro 2006 nov. 08. - 13:23:45
(2/29)
Jajajaja. Hamfri Gokárt maxirulez!
kevinspéci 2006 nov. 08. - 09:05:35
(1/29)
Örök klasszikus "Krumplibogárral" együtt. :)