9/10
IamTwo nov. 23. 23:17:17 9/10
(13/13)
"... egy olyan otthonkát adtak rá, amilyen a legutolsó takarítónőnek is van..."
Bár én alapvetően jónak tartom a filmet, ezen az apróságon nekem is fennakadt a szemem :)
9/10
IamTwo nov. 23. 23:05:12 9/10 Előzmény Edmond Dantes
(12/13)

Az új filmben sem dulakodtak (ezt én csak a musicalban hallottam), hanem Maxim lőtte le.

8/10
doricki23 nov. 20. 09:51:19 8/10
(11/13)
Nem ismertem a történetet, bár hallottam róla. Csak ezt az új változatot láttam, de nekem nagyon tetszett.
Szép történet és jó megvalósítást, érdemes megnézni.
Edmond Dantes nov. 10. 09:19:42 Előzmény Tinv
(10/13)
Úgy látszik, nem úszom meg...

A regényben Maxim (dühében) a g y o n l ö v i Rebeccát, az 1940-es filmben Rebecca ö n g y i l k o s lesz. 1940-ben a film producereinek kívánságára mosták tisztára Maximot. Az új filmben dulakodás közben Maxim fellöki Rebeccát, aki fejét beveri és attól hal meg = nem öngyilkosság! Ha nem is szándékosan, de mégis Maxim okozta Rebecca halálát. Minden egyéb ehhez képest mellékes, Rebecca bugyijától és báli ruhájától kezdve Mrs. Denvers halálneméig Ide írd a spoileres tartalmat

3/10
Tinv nov. 09. 09:58:46 3/10
(9/13)
Egyetértek azokkal a kritikákkal, amelyek szerint fölösleges volt elkészíteni ezt a filmet, mert semmivel nem adott többet, mint az eddigi feldolgozások, sőt még díszletben, ruhákban, szép látványban sem. A csodálatos Manderley-kastély egy gazosnak ható udvaron hámló vakolatú, kopott építmény. Ha már valami újat és ütőst akartak, Baz Luhrmann vörös függöny stílusában megcsinálhatták volna.
3/10
Tinv nov. 08. 21:20:56 3/10 Előzmény Edmond Dantes
(8/13)
A könyvet legalább hatszor olvastam. SPOILER A régi filmre már úgy látszik nem jól emlékeztem, mert nem lelőtte, hanem jól megütötte, amitől elesett és beverte a fejét. Ez szerintem egyáltalán nem durva változtatás. Az a marhaság minek kellett, amikor a lány kezébe adja a pisztolyát? A világon semmi értelme. Ez a jelenet, az igazság kiderülésén kívül arról kell szóljon, hogy a lány szinte oda sem figyel, csak ájultan boldog, hogy Maxim szereti őt. És itt a filmben már egyből emlegetik a bűnvádi eljárást, pedig az fel sem merül, csak Favell zsarolási kísérlete kapcsán a halottkémi eljárás után, már otthon. Bár nem csoda, mert itt Maximról teljes mértékben lerí, hogy bűnös. A bálon az a ruha egyáltalán nem estélyi ruha, amit viselt Lily. Ja, és Mrs. Danvers a vízbe veti magát? Ez is hűen követi a regényt? Az olyan kicsiségek már szinte szót sem érdemelnek, hogy nem az idős főkomornyik ráncigálja ki a kocsiból a bőröndöket, egy olyan úriember, mint Max nem veti a vállára a feleségét a személyzet láttára, az ifjú, félénk feleség nem megy ki egy idegennel kettesben lovagolni stb.
Edmond Dantes nov. 08. 13:48:16
(7/13)
Nincs kedvem spoilerezni. Aki nem olvasta a konyvet, potolhatja legalabb wikipedia szocikkebol. Ott pontosan megirjak, mi tortent, hogyan halt meg Rebecca. Ugy halt meg a regenyben, ahogyan az uj filmben ... es ne m ugy, ahogy Hitchcocknal. Az elteres donto fontossagu. Otthonkara nem emlekszem.
3/10
Tinv nov. 08. 13:17:06 3/10 Előzmény Edmond Dantes
(6/13)
Ugyan mit változtatott Hitchcock a regény végén? Hogy a főhősnő nem ment velük Londonba? A mostaniban meg egyedül tört be az orvoshoz, ami sokkal durvább változtatás. Ha meg tényleg hűek akartak volna maradni a könyvhöz, akkor úgy csinálják meg, ahogy írva vagyon, mert a tárgyalás és a vége a könyvben százszor izgalmasabb. Pontosabban a Charles Dance-féle kétrészes film, ami elég hűen követi a könyvet. Meg pazar helyszínek, ruhák...hát, a bálon egy olyan otthonkát adtak rá, amilyen a legutolsó takarítónőnek is van. Azért ki hiszi el, hogy nincs egy elegáns estélyi a szekrényében, aminthogy a regény szerint is volt?
3/10
tesz-vesz okt. 25. 21:31:28 3/10
(5/13)
jól indult, de Kristin túltolta a kretént. nézhetetlen lett a végére
HunKrisz okt. 25. 14:35:58
(4/13)
Unalom végig.
Edmond Dantes okt. 24. 17:59:19
(3/13)
Az USA-ban "Az évszázad legjobb regénye" díjjal jutalmazott Rebecca legújabb filmes feldolgozása nem okozott csalódást, ellenkezőleg.Roppant igényes kivitelezés, pazar helyszínek, díszletek, ruhák, színvonalas alakítások. Kis tömörítés ráfért volna, de a látvány kedvéért szívesen elnézzük bő két órán át. Mindenfajta összehasonlítás Hitchcock 1940-es alapművével teljesen fölösleges: az az volt és akkor, ez pedig ez és ma. És ami a legfontosabb: a 80 évvel ezelőtti változat kulcsfontosságú ponton nyúlt bele és változtatta meg durván Daphne du Maurier regényét, a mostani hűen követi azt, ennélfogva hiteles.
Edmond Dantes okt. 24. 17:38:34 Előzmény Brother Wolf
(2/13)
Az eredeti Hitchcock-film eleve 80 éves, fekete-fehér, teljesen más világ és eltér a cselekmény ld. még itt: https://port.hu/adatlap/film/tv/a-manderley-haz-asszonya-rebecca/movie-9432 tehát: igen, megér.
Brother Wolf okt. 22. 10:49:27
(1/13)
Az eredeti Hitchcock film ismeretében megér egy letöltést?