3/10
tesz-vesz 2019 ápr. 07. - 21:28:59 3/10 Előzmény Blindmouse
(54/74)
ezen én is nevettem, nagyon gáz b- kategóriás film
3/10
tesz-vesz 2019 ápr. 07. - 21:23:42 3/10
(53/74)
és a felrobbanó üzemanyag is nagyszerűen irritáló volt, ha kifolyik az üzemanyag, akkor miért nem fogy ki teljesen, és hogy képesek elindulni? ha meg van fagyva az üzemanyag, miért robbanna fel az űrben? nagy égésekor nem kell oxigén?
3/10
tesz-vesz 2019 ápr. 07. - 21:21:01 3/10
(52/74)
mi itt ez a magas pontszám? gyerekként még nem tűnt fel, de ez egy b-kategóriás tehetségtelen, tudománytalan szemét film. már az arcok közeli premier plánban való mutatásakor kiderül, hogy ez nem egy klasszikus scifi, csak egy ócska kis ponyva. a sztomzédokban jobban a vágások, mint ebben a filmben
3 pontot azért kapott tőlem, mert végig tudtam nézni, az már 2 pont, és volt benne egy jó jelenet, amikor tim robins leveszi a sisakot.
kiborító a sok tudománytalanság, kezdve a ragasztótól amit az űrben használnak, meg a két méteren kívül kifolyó kóláról, ami csak ezután fagy meg. meg az ufo-muzeum evolúciója is: dinóból nem lesz mamut. a másik meg, a marsiak minek mentek mind olyan messze a meteorit után? és miért csak a dns-üket hagyták itt a földön, amikor a föld már lakható volt?
a prometheus innen lopta a "nagyszerű" ötletét.
Paeonia 2019 ápr. 06. - 23:55:30
(51/74)
IMDB-n 5,6-on áll.
Kb. ez a reális értékelés...

Azt tudja-e valaki, hogy Gary Sinise simkje miért olyan, amilyen? A fekete ceruzával kihúzott szem nem pont az űrhajósokra jellemző.
Blindmouse 2019 ápr. 06. - 22:03:50
(50/74)
Azt mesélje már el valaki hogy a mikrometeorit találat után a kompjúúúter az mi a fenéért fuldoklik? :D :D :D nem csak a szinkronban hanem eredetiben is lassul a "beszéde", bár a szinkron az tényleg kb fulladásos halált ad elő. :D :D
Kit Fisto 2019 ápr. 06. - 20:31:46 Előzmény equinox13
(49/74)
Kösz a kiigazítást, elírtam! Nem a bolygó látszik vörösnek a porördögök okozta porszemcsék miatt, hanem a légköre magáról a Marsról nézve. Illetve ez a szín a halvány barnától a barnás-narancsig terjedhet, de előfordulhat rózsaszín árnyalat is, amit a légkörben lévő vasoxid részecskék okoznak.
8/10
equinox13 2019 febr. 04. - 14:01:43 8/10
(48/74)
Nem rossz film ez, bár szerintem túl szájbarágós. Én jobban szeretem a nem ennyire nyilvánvaló következtetéseket (pl. 2001 Űrodüsszeia és folytatásai, vagy az Alapítvány trilógiát - igaz, azt nem filmesítették meg). Műszaki-fizikai csacskaságok is vannak benne bőven, de egy létező marsi domborzati formából veszi az ötletet, ami tetszik. Ráadásul igyekezett a fizikát nem nagyon, vagy inkább nem nyilvánvalóan áthágni; más hasonló filmek ebből a szempontból sokkal rosszabbak.

Ráadásul ma már tudjuk, hogy a Mars felszínének nem kis részét is régen folyékony víz borította, és talán sűrűbb légköre is lehetett, és magnetoszférája, amíg képlékeny volt a magja. Tehát minden adott lehetett az élet kialakulásához. A földi élet fejlődését pedig több kihalási periódus is szinte nullára vágta vissza, ahonnan majdnem elölről indult az evolúció, így a Mars anno akár be is előzhetett minket...

Az amerikai zászló-állítás tök "test-idegen" betét a filmben (dramaturgiailag semmi értelme), de - meglátásom szerint - szigorú előírás az amcsi filmekben, hogy legyen benne valahol akár eldugva is amerikai zászló. Ha máshol nem, akkor az egyik szereplő hajtókáján, kitűző formájában. A legnacionalistább népség az amerikai, de valahogy össze kell fogni azt a full heterogén turmixot...

Tehát nem abszurd marhaság a film alapötlete, csak nyilván "felturbózták". De az iránya szimpatikus. Az osztályzatom 8/10, de jóindulattal.
8/10
offtopic
equinox13 2019 febr. 03. - 20:44:15 8/10
(47/74)
A tavalyi (2017-es) Mars-közelség idején azért nem lehetett távcsővel látni a Földről a Mars felszíni alakzatait, részleteit, sőt sokáig még a hósapkáit sem (én sem láttam az enyémmel, pedig máskor látom, még ha messzebb is van), mert a "nem létező légkörben" fújó szél akkora porvihart produkált, hogy a teljes Mars-felszínt beborította. S hadd tegyem hozzá gyorsan, hogy a kisebb-nagyobb porviharok nem is túl ritkák a Marson.
A Mars vöröses-narancsos színét egyébiránt a marsi talajban viszonylag nagyobb mennyiségben jelenlévő vasoxid adja. A porördögök valóban léteznek, de a színhez semmi közük.
offtopic
Kit Fisto 2019 febr. 03. - 17:10:29 Előzmény esernyo
(46/74)
"Konkrétan" nincs vákuum, mivel van légkör, így van légköri nyomás, még ha az kicsi is. (700-900 Pa) (A földi nyomás 100.000 Pa) Mindenesetre a 0-tól (vákuum) jóval több az a ~800 Pa is. Van szél, a felszínről a porördögök emelik az alsó légkörbe a porszemcséket, emiatt látszik vörösnek a bolygó!
esernyo 2016 ápr. 07. - 22:21:59
(45/74)
Igazából az elsõ 1 óra amiért kár, simán elment volna egy Végtelen határok epizódnak. Aki nem akarja végigkínlódni ezt a szart, annak elég ha 1:02:45-tõl nézi, és úgy teljesen jó kis novella. :)
esernyo 2016 ápr. 07. - 21:49:47
(44/74)
Ez nem Sci-fi, csak fi.

A mars felszínén a légnyomás a földének 1%-a sincs,konkrétan vákuum van. Azt egyébként simán el tudom képzelni hogy a forgatókönyvírót DNS szinten csak 2 molekula választja el a békáktól. :)
port_man 2015 nov. 25. - 23:27:55
(43/74)
*** SPOILER ***

"Õk termékenyítették meg a Földet. Õk és mi egyek vagyunk." Ez nekem valahogy nem stimmel, mert ha a másolatukat küldték a Földre, akkor a többi élõlény minek keletkezett volna. Ha nem a másolatukat küldték, hanem valamit, amibõl több élõlény keletkezett, akkor honnan tudták, melyik emelkedik ki és mi lesz a DNS kódja?
Novemberman 2015 okt. 25. - 19:18:38
(42/74)
De félre a tréfával a film egyáltalán nem olyan rossz ahogy azt
néhányan lefestik. Mindössze arról van szó, hogy ezen néhányak nem
kedvelik, nem szenvedhetik a sci-fi mûfajt. Ez a hsz.-ekbõl kétséget
kizáróan látszik. Hogy mi a jó a sci-fiben, és hogy miért felesleges,
és dilettáns, bizonyos részletekre hivatkozva rossznak minõsíteni egy filmet
ezt sajna itt nem fogjuk tudni kibeszélni hely hiány miatt. Szerintem ha valaki
nem szereti ezt a mûfajt akkor inkább ne nézze, de nem korrekt ide írogatni
sok olyasmit ami azonkívül, hogy a hatalmas hozzánemértést tükröz, másra semmire sem jó.
Novemberman 2015 okt. 25. - 18:46:16
(41/74)
Kedves hozzászóló : kapott egy pirospontot.
Bár észrevételét inkább off-nak minõsíteném,
mert nem a filmmel foglakozik. :)
8/10
Csetti 2015 okt. 25. - 12:13:07 8/10
(40/74)
Kedves Hozzászóló!
A Marsnak van légköre! Sõt több alkalommal regisztráltak hatalmas viharokat is a Mars felszínén.
7/10
m3246 2015 okt. 23. - 18:13:40 7/10
(39/74)
Húú de bosszantó, ha alapjaiban egy jó lehetõséget ennyire elszúrnak... szörnyen vontatott, szörnyû zene, nem történik semmi sokszor... imádom a viharokat a nem létezõ légkörben és bugyután lengõ amcsi zászlót is vagy egy percig kell mutatni a filmben. A záró kép volt a kedvencem, mikor az ûrhajó elhúzott egy szemmel is látható galaxisba :) kár hogy most meg nem látni... Szóval egyszer nézõs, bosszankodós 6/10
smartdrv 2015 okt. 23. - 18:13:20
(38/74)
a vége olyan giccses és hatásvadász, hogy az már - teljesen komolyan mondom - felemelõ
Rövid G. atya 2015 okt. 23. - 16:38:14 Előzmény kareshu@citromail.hu
(37/74)
A Startreknél (a viszonylag új tévésorozatokra gondolok, nem az eredetire vagy a mozifilmre) nagyságrendekkel jobb eddig, de azért ebbõl is süt a tömény amcsi maszlag.
Rövid G. atya 2015 okt. 23. - 16:34:56
(36/74)
Spoiler?
Feltûnik a Marson az az izé, ami megtámadja a zexpedicijót. Esküszöm, olyan volt, mint egy himbálódzó, óriási pöcs. :D
7/10
Ignác Gufo 2015 szept. 05. - 15:45:31 7/10
(35/74)
Nekem összességében tetszett.
Jó az ötlet, jó a kidolgozás. Jók a képek, a zene rendben van, a színészek -talán csak az ûrállomás idõs parancsnokát játszó színészt leszámítva - jók.
A történet elgondolkodtató ( spoiler!), mint ha a Prométheusz egy másfajta megközelítése lenne.
Ami nem tetszett, az a picit elnyújtott bevezetõ szakasz, meg a néhány csöpögõsre sikeredett amcsi klissé ( mint pld. az újra felállított nemzeti lobogó a Marson).

***** SPOILER ******
Nem igazán értem, hogy Jim mit keresett az ûrállomáson, ha egyszer kizárták a programból, mert nem volt hajlandó a pszichológia teszten részt venni,

7/10