kareshu@citromail.hu 2014 nov. 22. - 20:12:08
(34/74)
Meg kell védjem a filmet. Nem a filmmel van a hiba, hanem az elõzõ kommentelõkkel. Ha ez nekik giccs meg faék meg bugyutaság, akkor térjenek vissza a B kategóriás kedvenceikhez, el tudom képzelni azt a színvonalat... A Mission to Mars egy igazán gondosan elkészített film, mesteri képvilággal, jó színészekkel. Ha egy full extrás sci-fit akar valaki este nézni, amiben van sok realisztikus ûrhajós látványvilág, és még izgalmas is, akkor csak ajánlani tudom. Nálam szerepel a top 10-ben, tíz ponttal. Objektíven is jár neki az a 8/10; akik a nullával egyenlõként emlegetik, soha semmi hasonlót nem szabad nézniük! Tessék maradni a Láncfûrészes Gyilkos 5 - nél.
iemjoy 2014 jan. 07. - 08:49:31
(33/74)
Valamiért rémlett egy másik Marsos film és azt hittem az de nem az, elején örültem is neki, de közben csalódnom kellett.
Elég unalmas és bugyuta tipikus régi film ahol ilyen felesleges agyalás, tudomány kontra erkölcs vitákat hoznak fel a zene szintén borzasztó, elõzõ kommentálók írták a látvány viszi a filmet, azért talán megéri végig ülni, de még így is inkább a stílus kedvelõinek ajánlott.

*Spolier*
Csajnak nincs elég levegõje de még is a férje után megy, hogy aztán visszaforduljon parancs semmibe vétel okos mindenki bízz bennem menni fog, majd remélik, hogy megy csupa agyatlanság.
Apacsek_ 2013 márc. 24. - 19:16:21
(32/74)
Lehetett volna ebbõl többet is kihozni, (mondjuk Ridley Scott?) Az a baj hogy nagyon tudománytalanul áltak hozzá: pl. A marsi landolás elõzõ napján a csákó "házi videót" nézeget, meg ilyen, mint ha nem lenne elég más dolguk szimulálás tervezés stb.. Meg mint a vágóhidi birkák várják hogy az örvény bekapja õket...ilyen idegesítõ részekkel van tele, ráadásul labilisak a jellemek. Ilyen ûrhajósok soha nem lesznek...hülyeség. Elbagatelizálták az egészet, mondom jobbat ki lehetett volna hozni belõle...kár érte.
Montmorency 2013 jan. 12. - 01:19:23
(31/74)
Annak idején láttam ezt a filmet a moziban, de ez csak kb 30 perc után ugrott csak be. Emlékszem, hogy akkoriban sem nyûgözött le. A film vizuálisan látványos, de ez az egyetlen pozitívum amit meg tudok említeni. Végig bosszantóan gyenge dialógok, kétbites dramaturg, és a színészek sem tudják feldobni az összhatást (szegény Gary Sinise). Nekem nem tetszett.
Peppo 2012 júl. 19. - 10:23:24
(30/74)
Az a baj a filmmel, hogy egyszerû, mint a faék. Tele sablonokkal, nevetséges párbeszédekkel, elnyújtott érzelgõs jelenetekkel és egy rejtvénnyel, ami a film egyetlen érdekes része lenne, de azt meg fél perc alatt megoldják. A színészek is jóval teljesítményük alatt teljesítenek, és a zene is katasztrófa. Az egyetlen pozitív dolog a látvány, azt tényleg jól megcsinálták. Annak idején moziban láttam, és emlékszem, a kínos feszengésre és a gyakran felhangzó nevetésre. Kár érte. A film elsõ fele mindezek ellenére még nézhetõ, de a vége nagyon gyenge.

10/5 jóindulattal.
6/10
od.gszal 2012 júl. 03. - 13:04:19 6/10
(29/74)
A sablonos és giccses jeleneteken kínomban nevettem.
Egyszer nézhetõ...
zegorias 2012 márc. 18. - 02:47:55
(28/74)
Ez után a film után már végleg elhatároztam, hogy soha többé nem próbálkozom olyan filmmel amit Brian de Palma rendezett. Ehhez a filmhez is félve ültem le és be is igazolódott amitõl féltem. Elnyújtott idegesítõ idegtépõ jelenetek. Tim Robbins feleségét legalább 3-szor szájbavágtam volna. Lassan bontakozik az egész, rém sablonos és unalmas....és amit különösen gyûlöltem, hogy teljesen oda nem illõ zenék csendültek fel a jelenetekben.
9/10
technokrata 2012 febr. 21. - 21:01:29 9/10
(27/74)
Nekem nagyon tetszett. Tuljdonképpen csak azért nem adtam 10-est, mert néha tulságosan elnyújtottakk egy-egy jelenetet.
5/10
doktormacko 2012 jan. 07. - 15:05:07 5/10
(26/74)
Átlagos , némi szentimentalizmussal fûszerezve.
gerhajdu 2011 dec. 20. - 11:53:03
(25/74)
Érdekesnek érdekes befejezés, csak láttam már jobbat. SPOILER Felvetõdik az a kérdés: akkor a Marson, hogyan alakult ki az élet? Miért pont a Marson? Nyilván nem valós válaszokat várok, de hogyha ezt az elméletet így kitalálták, akkor már elõ állhattak volna egy ugyanígy kitalált magyarázattal. /SPOILER
Ettõl még nem lenne rossz film, csak a többi része nem valami emlékezetes. Nem is nagyon emlékszem rá a film többi részére, az az igazság.
10/10
MaszlagMorton 2011 dec. 17. - 00:41:23 10/10 Előzmény RockandyRoll
(24/74)
Épp az ellenkezõjét gondolom. nagyon jó kis film, fõleg mivel, mint azt már elõttem is írták, a történet alapból sem rossz, de fokozatosan sokkal nagyobb formátumot ölt annál, mint amit az indulásnál ígér. A 2007-es Napfénynél itt a sztori egy nagyságrendeddel jobb.
10/10
Ford Mustang 2011 nov. 19. - 18:40:37 10/10
(23/74)
Hossza 109'
1/10
RockandyRoll 2011 nov. 19. - 17:13:59 1/10
(22/74)
yesss... szavazatommal sikerült egy tizedet lefaragnom a 8,3-as átlagból... látjátok, egy szavazat is számít... :D
1/10
RockandyRoll 2011 nov. 19. - 17:06:59 1/10
(21/74)
ez a film egy sz@r... 90millió dolláros költségvetés... 60milliós bevétel... óóó igen... a rosszak mindig elnyerik méltó gazdasági büntetésüket...
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 07. - 15:07:19 10/10 Előzmény Pingi
(20/74)
Érdekes teória amit az élet kialakulásáról mondanak, és valójában senki sem tudja, ez is csak egy elmélet a sok közül, meg persze film. De nagyon jó film, rég láttam már ilyen jó sci-fi-t, remek színészekkel.
9/10
Pingi 2011 ápr. 26. - 01:32:41 9/10
(19/74)
Komolyan mondom, nagyon hülyék vagytok! Tisztelet a kivételnek!
40 éve van magyarázat az élet kialakulására? És mi? Amire a kedves kommentáló gondolt az a jelenleg elfogadott teória!
Az a gond, hogy nagyon sok ember olyan, mint a ló! Nem olyan okos -bár csak sokan olyan okosak lennétek-, hanem megnéz valaki egy filmet és azt monda szar, me, hogy izé, meg nem is arc má meg, hogy ez nem így van, meg hogy nem, de igen!
Ennyire süket, hülye, vak lenne mindenki? Olvassatok és tanuljatok! Ha megnéztek egy akciófilmet mit vártok tõle? Mi az az akció? Lövöldözés, bunyó, autós üldözés stb. Horror? Vér, kaszabolás stb. Sci-fi? Ez jó kérdés... Mit jelent a Sci-fi? SCIence FIction! Magyarul tudományos fantasztikum! Az egyik szó a fantasztikum! Nézzetek márt meg egy filmet úgy, hogy bent tartjátok abban a nagy fejetekben! Nem csak dísznek van az ott! Ha valós, megtörtént esetet dolgozna fel akkor nem Sci-fi lenne Te agyas... Pl. az Apollo 13 (Tom Hanks) az nem Sci-fi! Pont ezért!

A filmrõl is!

A téma eredeti, a látvány jó! A szöveg... csak magyarul láttam, de lehet ez az oka, hogy az tényleg elég silány, vannak érdekes beszélgetések és monológok! De ez lehet a szinkron hibája és NEM A FILMÉ! Néha kicsit lassú és vannak benne felesleges részek! Igen, a szinkron nagyon hibázott, de a legnagyobb baki akkor is az amikor fogy az oxigén a hajon és a komputer is lassan kezd el beszélni, na az nevetséges! Meg 2020, lehetne az a számítógép kevésbé gép! Pl. beszélhetne egybefüggõen! Rendezés! Annak a forgó ûrhajónak ahol mindenhol van gravitációja nem nagyon értem, de oké! Viszont az elején, amikor mindenki megy haza a buliról... az autók egyszer csak elõtûnnek a semmibõl! És amikor a Jim megy el és Luke simán otthagyja a nagy cimboráját! Érdekes!
Mindent összevetve jó kis film! Jó kis tudományos FANTASZTIKUM! A téma kedvelõinek ajánlom!
1/10
toshiba321 2010 okt. 26. - 20:23:36 1/10
(18/74)
nekem az egész nem tetszett
9/10
BabyBaba07 2010 okt. 26. - 18:07:12 9/10 Előzmény toshiba321
(17/74)
Nekem is leginkább a vége tetszett, addig nem volt nagy durranás.
1/10
toshiba321 2009 aug. 25. - 13:09:08 1/10
(16/74)
gagyi és nagyon unalmas szerintem teljesen élvezhetetlen
leopard26 2009 ápr. 05. - 22:23:05
(15/74)
Aha!de csak a hülye nem veszi észre hogy egy kicsit megváltozott a formája a hegynek!Mire nem képes a Photoshop:)