JuditIvett 2016 nov. 30. - 07:19:18
(16/96)
Jól sikerült film, simán felveszi a versenyt az ugyanilyen kategóriájú külföldi filmekkel.
zsé0013 2016 nov. 23. - 08:21:44
(15/96)
Megírná valaki a filmben hallható magyar szám címét, ami a gyárjelenetnél szólt :-O Please :-D
1/10
Film123 2016 nov. 21. - 14:06:23 1/10 Előzmény Edmond Dantes
(14/96)
A NEM a halálbüntetésre csak nézõpont kérdése. Az persze jó, hogy nem végezték ki tévedésbõl a nem valódi tettest, viszont ha az igazi tettest nem végzik ki, mára már szabadult volna, és talán épp te, vagy a lányod lett volna a következõ, akit kihalásznak a tóból. Ez persze már egy másik film témája lehetne, hogy "milyen lenne a Martfûi rém a szabadulás után"
1/10
Film123 2016 nov. 21. - 07:50:53 1/10
(13/96)
Szép volt az operatõri munka, de a focus-puller nem volt a topon: gyakran volt életlen kép.
10/10
IbolyOrdog 2016 nov. 19. - 23:26:21 10/10
(12/96)
Izgalmas. Profi. Az elmúlt évek egyik legjobb magyar alkotása. Hajduk Karcsi és Anger Zsolt zseniális. Gratula az alkotóknak.
szabzero 2016 nov. 19. - 21:48:14
(11/96)
Reménykedem, hogy e film alapján nem indul be egy aberrált barom, mint 50 éve..
8/10
baromarc666 2016 nov. 19. - 21:22:20 8/10
(10/96)
Nekem nagyon tetszett. X polgártárs utánérzete van a filmnek.
10/10
Attila Terdik 2016 nov. 19. - 15:08:21 10/10
(9/96)
Nagyon tetszett. Igazából a film minden részén meg tudta tartani a figyelmemet.
krisztamozi 2016 nov. 17. - 20:24:41
(8/96)
Tök jó volt! Pedig féltem tõle. Nekem nem voltak brutálisak a jelenetek...
Színészi alakítások nagyon tetszettek, fõleg Anger Zsolt! Imádom.
Edmond Dantes 2016 nov. 17. - 17:24:42
(7/96)
A magyar narancs után itt van a magyar sorozatgyilkos-film: sárgának nem sárga, kicsit savanyú de/és a miénk. 50 évvel ezelõtt újdonság lett volna, nagyot szólt volna, de 50 évvel ezelõtt még kicsit se szólt, mert a szocializmusban sorozatgyilkosok ugyebár nincsenek-nem voltak...pedig voltak ld http://port.hu/adatlap/film/tv/evilenko-evilenko/movie-107787 azaz https://hu.wikipedia.org/wiki/Andrij_Romanovics_Csikatilo a "miénk" a martfûi rém néven lett ismert, leginkább csak most, a film jóvoltából. Inkább dokumentumfilm-téma ma már. Hiteles a környezet, a cselekmény nagyjából követi a történteket (ld wiki szócikk), átlagosak a színészi alakítások, a bemondások némelyike áthallásosnak tûnik: "a rendõrségnek muszáj volt eredményt felmutatni", "az ügyészség nem független a hatalomtól" és hasonlók. A finálé megdöbbentõ csavarja inkább tûnik fikciónak, számomra zavaró és fölösleges.

Egy "üzenete", nem is akármilyen azonban számomra is van a filmnek: "NEM"a halálbüntetésre!
6/10
Attila Gacsályi 2016 nov. 16. - 02:14:32 6/10
(6/96)
Négyen voltunk moziba. Csak nekem tetszett. Jó film volt, de a Hószakadás jobb, a Szürkület pedig a legjobb ebben a mûfajban.
9/10
main 2016 nov. 12. - 23:40:52 9/10
(5/96)
Röviden: jó film, érdemes megnézni.
Hosszabban: idõnként elég brutális jelenetek vannak benne, olyanok, amitõl inkább becsuknám a szememet, olyan "basszus, ezt csak nem mutatják már meg" - de megmutatják - szóval erõs. A látványa nagyon jó, ahogy elõttem is írták, nagyon korhû minden, nem lóg ki a lóláb sehol. Ami fontos és magyar filmnél elég ritka, az az élmény, hogy teljesen elfelejtettem, hogy én most egy filmet nézek, egyszerûen csak kikapcsoltam minden mást és tudtam azonosulni a filmmel. Abszolút lekötött a teljes játékidõre. Egyetlen hibát tudok csak felróni, mégpedig azt, hogy túl sok benne a "szex", ha ezt lehet egyáltalán annak nevezni. Ettõl eltekintve abszolút vállalható, nézhetõ film.
10/10
giggs1985 2016 nov. 11. - 16:45:38 10/10 Előzmény Skydive only in reverse
(4/96)
- A rendezõnek nagyon is van fogalma a mûfajról, de mivel nem akart egy sablon krimit / thrillert forgatni, jelentõsen eltért a bevett dolgoktól.
- " a gyilkosságokat telibe mutatják...minek ezt négyszer-ötször a képembe tolni?" - azért, mert ebbe a filmbe nem illett volna bele a finomkodás, és egyébként mit tennél egy sorozatgyilkosról (is) szóló filmbe, ha nem a gyilkosságokat?
- "Fõszereplõ mint olyan nincs is: hol az ártatlanul elítélt alak a fontos, hol a gyilkos, hol Anger Zsolt, hol meg a fiatal nyomozó - pár perc erejéig pedig Trill Zsolt. Az egész cél nélkül csapong össze-vissza." - miért is lenne KÖTELEZÕ egy fõszereplõnek lennie? Így, hogy nincs kinevezve egy alak sem fõszereplõnek, tud a film több síkon mozogni (sorozatgyilkos tettei, rendõrségi nyomozás, '50-es, '60-as évek korrajza), erre van felépítve a struktúrája is. Egy pillanatra sem csapong, legfeljebb nem értetted meg ezt...
- "A film természetesen nem építkezik" - De, itt minden kocka a helyén van, iszonyatosan tudatos munka eredményeképpen.
- "nincs íve, az \"ügy\" pedig majdnemhogy megoldja magát" - Az ügy megoldása egy az egyben a valóságban is így történt, így nem tudom miért kellene pont ezt számon kérni...

Véleményem szerint ez a film messze a legjobb hazai alkotás az utóbbi évekbõl.
1/10
Skydive only in reverse 2016 nov. 08. - 10:42:57 1/10
(3/96)
Az a kérdés merült fel bennem, miután megnéztem (azon túl persze, hogy minek ültem be rá, ha már a reklámja is gyanús volt), miért rendez valaki mûfaji filmet, ha egyszer halvány fogalma sincs az adott mûfajról?

A... film... mindvégig rossz helyre fókuszál, a gyilkosságokat telibe mutatják, és kb. már másodjára is unalmasak: a gyilkos állandóan fogdossa a csajok mellét. Oké, megértettem elsõre is, hogy ez a fétise, minek ezt négyszer-ötször a képembe tolni? Magukról a karakterekrõl bezzeg szinte semmit sem tudunk meg, kapunk valami minimális bemutatást róluk... A FILM VÉGÉN! Fõszereplõ mint olyan nincs is: hol az ártatlanul elítélt alak a fontos, hol a gyilkos, hol Anger Zsolt, hol meg a fiatal nyomozó - pár perc erejéig pedig Trill Zsolt. Az egész cél nélkül csapong össze-vissza.

A film természetesen nem építkezik, nincs íve, az \"ügy\" pedig majdnemhogy megoldja magát... Talán jobban jártak volna, ha már mindenképpen ezzel a témával akartak foglalkozni, ha dokfilmet csinálnak belõle. Talán egy fokkal jobb eredménye lett volna.

Az egyetlen pozitívum, hogy tényleg nagyon szépen van fényképezve, meg fényelve.

Mindenki meneküljön A martfûi rém elõl.
1/10
9/10
ddeak 2016 okt. 11. - 22:04:22 9/10
(2/96)
Zseniális magyar alkotás! Nagyszerû korrajz, a gyilkos pszichológiája, rendõrök és nyomozók kemény élete.
Nagyon tetszettek a berendezések, a korhû ábrázolás. Nagyszerû felvételek, alkonyatkor, éjjel, ködben, a pusztán, a víz alatt. Magával ragadó látványvilág az biztos. Egészen beszippant a gyilkos és a rendõrök világába. Csak emiatt kicsit nehezen emészthetõ. Durva jelenetek is vannak benne, aki nem bírja, majd csukja be a szemét.
Ebben a mûfajban egy kiváló film, 9/10.
ucsítyelnyica 2016 okt. 05. - 14:57:27
(1/96)
Thriller igaz történet alapján.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=8Ra6P5b8cqE