8/10
idõjós1010 2017 jún. 08. - 19:43:03 8/10
(36/96)
Döbbenet.
10/10
M41 2150 2017 jún. 08. - 18:33:35 10/10
(35/96)
Nagyon jó film lett!!! Mind a színészek játéka, mind az operatõri munka remek volt!
Nálam abszolút 10 pont!!! :)
10/10
M41 2150 2017 jún. 08. - 18:30:47 10/10
(34/96)
Magyarországon 1990-ben törölték el a halálbüntetést. Az utolsó magyarországi halálbüntetés végrehajtására 1988. július 14-én került sor, és szintén kötél által. Az utolsó években már leginkább gyilkosokon hajtottak végre halálbüntetést, és tudomásom szerint mindig kötél által. Tudtommal az áramot nálunk nem alkalmazták. (Javítsatok ki, ha tévednék!)
8/10
idõjós1010 2017 jún. 07. - 21:37:25 8/10
(33/96)
SPOILER
Ami a nyomozást illeti, szerintem azzal több emberi élet menekül meg, ha elõbb indulnak el a nyomokon, a tettes felé, és csak utóbb próbálnak meg még a neve alá besorolni egy hét éves ügyet, mint fordítva. Egyébként egy sorozatgyilkos pont azért válik azzá, mert nem bír leszokni a bûnrõl, pont mint más az alkoholról, vagy a drogról. õ sem bírta abbahagyni, a feleségével történt malõr után, bármennyire is próbálta. Érdekes, hogy elõtte mégis sikerült megtartóztatnia magát hét teljes évre, pedig állítása szerint a házasélet sem mûködött az ágyban anélkül, hogy ne idézte volna fel magában az erõszak jeleneteit. Igazad van viszont abban, hogy igen, talán mégsem maradt ki hét év. talán tevékenykedett azon idõszak alatt is. No de hét évig sem tûntek el tucatjával a nõk, és nem kerültek elõ hullák. A másik dolog meg az, hogy ahány erõsak történt, annyiféle vég kimenetellel párosult. Egy alkalommal (talán kettõvel) csak a markukba élvezett. Egy másik alkalommal, már a melleit is levágta. Egy alkalommal madzaggal a nyakán, és a csuklóján dobta a testet a vízbe értelmetlenül, míg az összes többi alkalommal anélkül, illetve még csak vízbe sem. A végére az egyetlen közös szál, már csak a szexuális , és az erõszakos indíttatás maradt. Semmi egyéb , egymással összeköthetõ elem nem. Mint aki saját magát sem ismeri igazán. Nem tudja még, mi az igazi fétise, csak annyit érez, hogy durván szeretné. ha ez hét évig folyamatosan gyilkolt volna, akkor mindig halállal végzõdött volna az akció, vagy épp mindig a vízben, esetleg mindig levágott mellekkel. De nem volt ilyen ismétlõdõ elem, abban, amit csinált. Ráadásul kötél általi hallal végezte ? Már az is ledöbbent, hogy magyar országon 50 évvel ezelõtt még volt halálbüntetés, de az, hogy áram helyett még akasztófa is, hát külön elképeszt. Szegedi Margitnak õ nem volt udvarlója. Bokorból figyelte az eseményeket. Nem úgy rohant oda hozzá, mint egy féltékeny pasi, hanem mint aki faggatni, és vigasztalni próbálja. saját szavaival úgy fogalmazott, hogy a lányt hosszasan kellett kérlelni, hogy egyáltalán szóba álljon vele, annyira fel volt zaklatva. A négy hónapos terhes nõt meg bõrkesztyûben megfogdosta a motoron, mindezt annyi elõzménnyel, hogy korábban motorozni tanította ? A lánynak se családja, se a gyermekének apja, senkije, akit négy napnál korábban érdekelt volna az õ holléte. Magyarországon az ötvenes, hatvanas években, ez a fajta lezserség nem igazán volt pedig divat. terhesen, udvarló, vagy férj nélkül, az utcán, munkából hazafelé tartva, félúton, egy szénaboglyában, alkalmi partnerrel, mindezt olyan alapon, hogy annak van egy szar simsonja...... Ennél azért még tán ma is többre tartják magukat a nõk.
10/10
janos5691 2017 jún. 07. - 20:30:23 10/10 Előzmény idõjós1010
(32/96)
Mivel nem gyakran történik (szerencsére) brutális gyilkosság a kunságban egy ilyen visszaemlékezés azért nem teljesen irracionális. Az esetek összekapcsolása meg már csak a tettes elfogása és vallomása alapján iyen egyértelmû; akkor ez egyáltalán nem volt az.
Az, hogy ki és miért tévedett, csak addig nem érdekes, amig nem pl. engem érint a dolog. Meg annak, aki olyan megszállott volt, mint az ügyész srác.
Az elsõ nõnek (Szegedi Margit) a gyilkos nem fél-idegen volt, hanem akivel éppen kavart (azért nem engedte közeledni a bekasztlizott szerencsétlen Kirjákot).
Az, hogy 7 évig miért nem történt semmi, csak a valóság tudja megmagyarázni. Illetve a háttér anyagokban felmerül olyasmi, hogy lehettek további gyilkosságok, de azok vagy nem lettek összekapcsolva a gyilkossal, vagy nem derültek ki (nem találták meg az áldozatokat).
Kirják János a 80-as években halt meg, de nem kizárt, hogy a 11 év Csillag hozzájárult kicsit.
A többi észrevétel jogos. (A feleséges sztori úgy tudom kitaláció, a kör bezárulása sem egészen igy zajlott és valszeg a letartóztatás sem.)
7/10
pihes 2017 jún. 07. - 15:00:45 7/10
(31/96)
Pár helyen, mintha, elmaradna az izgalom.
Ez egy jól elkészített film.
7/10
8/10
idõjós1010 2017 jún. 05. - 23:31:46 8/10
(30/96)
Ha ez nem igaz történet lenne, most azt mondanám, hogy nevetségesen sz.a.r volt a sztori. Így viszont ezt nyilván nem mondhatom. Katasztrófa. Ennek ellenére viszont tetszett a film. Igazi jó retro, és attól eltekintve, hogy abszurd, lekötni le tudott a történet.
SPOILER
A nyomozó srác elõszedet egy hét éves ügyet, mondván, hogyha ilyen eset már valaha is megtörtént, akkor természetesen 100% hogy ugyanaz a gyilkos, még akkor is, ha már van egy beismerõ vallomás, és ezt követõen hét évig nem is történt semmi. Egyrészt ebbe semmi logika nincs. Másrészrõl meg pont mindegy, akkor mért, és ki tévedett. Picit több energiát fektetett abba, hogy bizonyítsa, igenis ugyanaz az elkövetõ, mint abba, hogy ténylegesen elinduljanak már a tettes után. No meg aztán ez az elsõ gyilkosság.: Egy nõ, aki nem akar lefeküdni udvarlójával, mert nem tetszik neki igazán, de egy fél idegennel azon nyomban az utcán..... Az nem probléma. Csávókánk végzetesen beteg, aberrált, de mégis ezt követõen hét évig képes megállni azt, hogy ne folytassa tovább. Aztán késõbb már nem megy neki az önmegtartóztatás, és bár egyszer már a kalapácsát is eldobja, azzal a szándékkal, hogy akkor most már tényleg befejezi, mert izzik körülötte a levegõ, csak nem bír magával, és lesz folytatás. Mindeközben a neje rájön, hogy õ az esti támadó, mert felismeri a szuszogását. Érdekes, az elmúlt házasélet során egyszer sem rögzültek benne a hangok. Arról nem is beszélve, hogy ez a barom, nem ismeri meg a saját feleségét.... ! Mint késõbb megtudjuk tõle, ebben az idõben, még hagyománya van Magyarországon a nászéjszakának. Érdekes, hogy mindezzel párhuzamosan, szénaboglyában nyomják a csajok négy hónapos terhesen az utcán. halála után, persze senki nem keresi négy napig. Még a gyermek apja sem. nyomozónk ugyanígy nyomja. Erõszakosan ledönti a varrodában ártatlanul elítélt emberünk húgát. No és akkor még az a csodás letartóztatás, félkilométerrõl....úr isten az égbe, de dilettáns ! A szakmai megbeszélésekrõl már ne is beszéljünk. Azokat egész egyszerûen képtelenség volt nevetés nélkül megállni. Elnézést ezért a nagy halom összefüggéstelen, katyvaszszerû regényért, így közvetlenül film után, ömlik belõlem a sok meg nem értett jelenet. Am réti mért halt meg pár évre rá, hogy kiengedték ? Ezt mért nem árulták el ?
izom 2017 jún. 05. - 09:48:31
(29/96)
No szép nem mondom a sok ..ar kap még dvd megjelenést de ez a film nem érdemli meg pedig még blu ray is megvettem volna akár h,át gondolom ebböl nem lesz semmi.
10/10
janos5691 2017 jún. 04. - 22:29:47 10/10
(28/96)
Nem tudom mindenki ugyanazt a filmet nézte-e, baloldal ide, vagy oda, de ez eléggé jól sikerült. Eredeti helyszineket (is) használtak, ráismertem :-)
1/10
rommel1944 2017 jún. 04. - 21:52:23 1/10
(27/96)
Ugyan-ugyan....Harmad rendû, ostoba és gyermekded dialógusokkal megírt forgatókönyv, történelem idézés Sopsits módra, aki nem is hisz a magyar történelemben, egy baloldali rendezõ trehány munkája, hiteltelen poénok keverve kibuggyanó nõi mellekkel, és csak érintõleges kísérlet a lényeg megmutatására!!!
Pénzkidobás, ostoba fabula, ha láttad az elsõ tíz percet, akkor ezt szajkózza, ugyan ezt a fejedbe két órán körösztül a rendezõ, aki nem hisz a magyar történelmi hullám hegyekben-viharban-völgyekben...Meddig nyomjuk azt a kevés pénzt a régi és az új rendszerben egyaránt ficánkoló \"sopsitsoknak\" ????!!!
Baloldali promiszkuitás ez a film, s a legnagyobb bûne, hogy ezeket jutalmazzák azok, akiknek az lenne a feladata, hogy különbséget tegyenek, megszûrjék, és végre lapátra tegyék az ilyen kvázi filmeseket mint Sopsits...
10/10
giggs1985 2017 máj. 13. - 09:39:27 10/10 Előzmény csimota
(26/96)
Köszi. Remélem nem tûnik el süllyesztõben...
mirjan 2017 ápr. 29. - 23:05:04
(25/96)
8/10
idõjós1010 2017 ápr. 19. - 01:43:29 8/10
(24/96)
Szó mi szó, ezt sem kapkodják el. Pedig én már azt hittem, hogy az Argo 2 egy speciális eset volt, ilyen szempontból, mert az még mozivászonra is éves késéssel került. ....de úgy látom mostmár ebbõl trendet csinálnak itthon. vele egyidõs, dollár milliós filmek már rég kint vannak lemezen.
csimota 2017 ápr. 19. - 01:15:25 Előzmény giggs1985
(23/96)
https://www.facebook.com/martfuirem/

DVD megjelenés a film fb oldalán is téma, érdemes figyelni.
10/10
giggs1985 2017 ápr. 17. - 09:27:26 10/10
(22/96)
Valaki tud valamit DVD megjelenés ügyében?
10/10
Hosszúrét 2017 márc. 04. - 01:21:30 10/10
(21/96)
Csak emiatt a film miatt regisztráltam. Most láttam a filmhéten. Megdöbbentõ. Nem éltem abban a korban szerencsére, ezért nagyon megfogott ahogy az ügyész és a nyomozó zsarolgatják egymást, jelentenek egymásról, tulajdonképpen mindenki az ügyben csak a saját érdekét látja, nem a gyilkost akarják elkapni. Szerintem ez teszi olyan értékessé a filmet.
10/10
giggs1985 2016 dec. 26. - 10:13:23 10/10 Előzmény Vipera01
(20/96)
- A névváltoztatás azért volt, mert mint észrevetted itt-ott a történeten is változtattak, így részben fiktív sztorit kaptál egyébként is. De egy játékfilmnél ez egyáltalán nem probléma.
- Nem tudom mit néztél, mert mindrõl megtudjuk. Spoiler: a gyilkost kivégzik, az ügyészt meggyilkolják, a rendõrt vidékre helyezik, stb. Elaludtál rajta?
- És? Mi van akkor, ha nem ott van a domb? Mit von le a film értékébõl? A legtöbb filmnél nem eredeti helyszíneken forgatnak...
Vipera01 2016 dec. 15. - 11:16:51
(19/96)
Tegnap néztem meg moziban.
Ami tetszett:
- 50-es 60-as évek korrajza (jármûvek, használati tárgyak, ruhák, de legfõképp az 'elvtársak' hozzáállása)
- naturalista ábrázolás (ez mondjuk sokaknak nem tetszhet)
- feszültségkeltés
- igyekeztek hely-és korhûek lenni, és tényleg azokon a helyszíneken forgatni, ahol az események történtek

Ami nem tetszett:
- NÉVMÁSÍTÁS! Ez egy borzalmas hiba volt a filmkészítõk részérõl! Az igazi martfûi rémet Kovács Péternek hívták, az ártatlanul elítélt embert pedig Kirják Jánosnak. A filmben átnevezték õket, ugyanis a gyilkosnak itt a Bodnár Pál nevet adták, az ártatlannak pedig a Réti Ákost. Valamint az áldozatok neveit is megmásították.
- Nem történik meg a feloldozás a végén. Nem tudjuk meg, hogy melyik figurával mi történt. A marftûi rém sorsa ugye ismert, de hogy az ügyben nyomozó rendõrökkel és ügyészekkel mi lett, valamint a rém családjával, nem.
- Elolvasva a valódi történetet látjuk, hogy a film készítõi kicsit színeztek és változtattak több dolgon, pl. egyes gyilkosságok és támadások körülményein.
- A film záróképsoraiban a Tisza mellett egy olyan domb látható, ami Martfû környékén nem létezik, lévén hogy az Alföld kellõs közepén van.
10/10
Macbeth12 2016 dec. 12. - 13:39:12 10/10
(18/96)
Végre egy magyar film amire azt mondhatom hogy igazi pszicho thriller..
A 120 perc film játék idõ leszögezett a mozi székbe..
Ja és igaz történet..
Kalapot emelek a rendezõ elõtt..
Hajrá magyarok csak így tovább.
10/10
8/10
jobbvoltaregiport 2016 dec. 04. - 18:04:16 8/10
(17/96)
Jó film. Remek szereposztással és színészi játékkal. Korhû. Végig fenntartotta a figyelmet.