pirinke 2008 júl. 30. - 11:42:02
(63/203)
hm. akkor egyedül leszek a véleményemmel de nekem nem tetszett. a díszlet, a ruha a színészek játéka stb. nagyon jó volt, kiváló film lenne, ha nem tolták volna el ezzel a ... kenjük rá annára az egészet dologgal. és volt pár rész benne minél nevetnem kellett. igazából már nem emlékeszm deköze nem volt a valósághoz.de ez csak velem volt, a barátaim nagyon élvezték, õk nem tudták a töténelmi részét. kár h én a ezért ültem be így csalódás volt.




!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!
a legvégén mért mutatják a kis erzsébetet? belõl csinálnak még 1 filmet? ... kicsit "to be countinue" szerû volt
10/10
MPV 2008 júl. 13. - 15:02:49 10/10 Előzmény Gitta32
(62/203)
Meghalt lázkórban :)
Gitta32 2008 júl. 13. - 09:09:21
(61/203)
Nagyon tetszett!! Gyönyörû díszletek,tájak,jelmezek,templomok... Csodás alakítások!! Mondjuk Eric Bana mint VIII.Henrik... Na az azért meredek volt...És valóban hiányoltam,hogy nem derült ki,hogy mi lett Mary férjével..Sebaj! Mint írtam alant-megyek a könyvtárba!!! Köszönöm mindenkinek,aki felkeltette az érdeklõdésemet...
Gitta
10/10
tündemamusz 2008 júl. 11. - 18:21:39 10/10
(60/203)
Ó hát teljesen elvarázsolódva jöttem ki a moziból, akárki akármit mond. Végig lekötött a film, nagyon izgalmas volt, folyamatosan fent tartotta a figyelmemet. És a ruhák, a nõk, az intrikák....hûh...nagyon tetszett!!!!!
Gitta32 2008 júl. 11. - 15:26:47
(59/203)
Éppen ma megyek megnézni... Nagyon vegyes véleményeket olvastam itt-eléggé kíváncsi is lettem!! Továbbá megyek a könyvtárba a könyvért... Vélemény közlése várható.. :)
szandygirl1990 2008 júl. 02. - 00:28:16
(58/203)
na meg nem lattam de erdekelne,:)) mert epp 8. henrikrol olvasok:P
5/10
kaizer chiefs 2008 jún. 30. - 19:33:25 5/10
(57/203)
Rendkivül izgalmas téma rendkivül unalmas tálalásban. Olyan, mint egy hallmark film, csak annál ezerszer igényesebben van kivitelezve, bár nekem ez a szépelgõ, kristálytiszta ábrázolás sem tetszett, más koncepciót követtem volna; kosszosabb, karcosabb, egyszerûbb képi világ kellett volna szerintem. Bana sem jött be nekem, mint Henrik, de ez nem az õ hibája. A többi színész sem alakít emlékezeteset.
9/10
sajtoscsiga 2008 jún. 30. - 19:12:47 9/10
(56/203)
Szerintem fantasztikus film! Nekem nagyon tetszett, most ez az aktuális kedvenc :)
dash 2008 jún. 28. - 11:26:12
(55/203)
Hitelesebb lett volna, ha Bud Spencerre bízzák a király szerepét.
dash 2008 jún. 28. - 11:08:44
(54/203)
Ez a trailer olyan lett mintha a filmet akarták volna összefoglalni 2 és fél percben :D.
dash 2008 jún. 28. - 11:02:16
(53/203)
Aki szereti a történelmi drámákat, annak kötelezõ.
Eper006 2008 jún. 25. - 10:17:29
(52/203)
Sajnos még nem láttam,de az eddigi hozzászólások alapján jó lehet.Futok megnézni!
8/10
Zempy 2008 jún. 24. - 17:56:05 8/10 Előzmény Vanity
(51/203)
Nahát, ez tényleg nonszensz, mármint hogy "megérdemelte hogy lefejezzék". Biztos vagy te ebben? Eltekintve a törtetésétõl, no meg hogy eltávolították a királynét, mi rosszat tett a leányzó? A filmbõl is látható, hogy vezekel korábbi elhibázott tetteiért már akkortól hogy a király elhidegül tõle, és ezt õ is érzi. A kivégzõs jelenetbõl számomra egyértelmû, hogy megbocsáthatunk neki, illetve a készítõk is már-már a korszak és családi intrikák áldozatának állítják be. Nem mellesleg, a történelmi források kiemelik, hogy a vádak mind koholtak voltak- valószínûleg a király sara volt a per. Szóval én nagyon erõsnek érzem ezt, hogy rászolgált volna erre... persze ez szubjektív.
peca1000 2008 jún. 22. - 00:16:22
(50/203)
Hogy ne csak az állandó "arra" gondolás látszódjon a véleményeimen, meg kell hagyni, hogy nagyon is kihozza a film az akkori hagyományokat, hogy ahhoz megy a lány, akinek szánják, és elsõsorban a gazdasági helyzet a fontos, mindegy hogy mit szól hozzá. Csak itt annyival rosszabb a helyzet, hogy Mary már férjnél van, és így kényszerítik rá, hogy a királlyal lefeküdjön, és hagyja ott az urát. Nagyon sajnáltam õt, mert mindenki csak kihasználja, aztán meg még õ érezze magát hibásnak a történtekért.

És a legszomorúbb, hogy a szexjeleneteknél nem látni a nõkbõl semmit :)
peca1000 2008 jún. 21. - 23:59:57
(49/203)
Gyönyörû nõk, jó történet, zseniális színészek, és azok a korhû ruhák, és frizurák. Olyan szépen néz Scarlet Johanson azzal a kis ártatlan tekintetével... úgy megvígasztaltam volna én is, mint a király :) De Natalie sem elhanyagolható. Azért az nem volt semmi, ahogy az ujja köré csavarta a királyt.
10/10
MPV 2008 jún. 21. - 23:35:11 10/10 Előzmény Veranna91
(48/203)
Azért nem hiszek a "Boleyn Anna titkos naplója" szerzõjének, mert ha tényleg Mary volt a becsvágyóbb, akkor trónra juttata volna magát. Hisz szült egy fiút a királynak. Az adu a kezében volt. Mégsem tette. Ezek után nekem senki se mondja, hogy Mary volt a becsvágyóbb, kapzsibb, mert nem hiszem el.
8/10
bellatrix91 2008 jún. 20. - 15:59:28 8/10
(47/203)
Eric Bana, Natalie Portman és Scarlett Johansson nagyon jól játszott, de engem valahogy mégsem fogott meg annyira a film... Lehet, hogy azért, mert most nézem "A Tudorok" címû sorozatot, és az sokkal részletesebben dolgozza fel ezt a történetet. Ettõl függetlenül a befejezés tényleg hatásos lett. A film maga látványos, szépek a ruhák és a díszletek. A könyvet még nem olvastam, de kíváncsi vagyok, hogy milyen lehet.
Mage 2008 jún. 19. - 11:36:30
(46/203)
A másik bóvli lány

Abban az idõben járunk, amikor a nõknek nem kellett napi nyolc órát dolgozni a férfivadászat mellett, a naplementét nem takarta magasfeszültségû vezeték, az utcákat nem rondították förtelmes plakátok, este tûz lobogott a kandallóban a mobilinternet halott villogása helyett, a bort arany kupákból itták, tetõtõl talpig gyönyörû ruhákban jártak az emberek, tehát amit úgy nevezünk: sötét középkor.

Fõszereplõnk két nõ közül választhat. Az egyikük Natalie Portman, a másikuk Scarlett Johansson. Nehéz helyzet, és mivel mindkét nõ mellét leszorította a jelmezes, kizárólag arc és mozgáskultúra alapján kellene dönteni.

Csakhogy emberünk neve Henrik, továbbá megfogadta a "Tíz tipp csajozáshoz kezdõknek" címû könyv elsõ ajánlatát: "Amennyiben lehetséges, legyél te a király". Ennyi. Henrik másban nem igazán jeleskedik. Kellene? Hiszen ez is bõven elég ahhoz, hogy rájöjjön: nem kell választani. Övé lehet mindkét ribanc. Ha nem akarja, akkor is, hiszen a lányok nem restek: csábítanak és szülnek, mint a gép.

Érdekes, hogy az "inkvizítoros" filmekben az értelmesnek látszó vádlott rendre megpróbálkozik az "Isten tudja, mi az igazság, és majd ítél önökön" szöveggel, mintha lenne bármi esély, hogy egy magas rangú pap hisz Istenben. Kedvenc jelenetem a fejétõl elválasztott test mellett álló püspök: szinte mozdulatlanul mered a tömegre. Biztos arra gondol, Isten mennnyire örülhet, amikor a szent penge ismét lesújt.

Röviden összefoglalva: a nõk valamivel okosabbak, a férfiak valamivel erõsebbek, a kettõ közül hosszútávon az utóbbi valamivel többet ér, az élet rossz, meghalni szintén rossz, legalábbis errõl az oldalról nézve mindenképp.

8 / 10
10/10
Veranna91 2008 jún. 18. - 18:57:23 10/10
(45/203)
Nekem nagyon tetszett, imádom a kösztümös filmeket.Mary karaktere nagyon szimpatikus volt, hiszen azok után is kiállt Anna mellet, amit az tett vele. Érdekesség, hogy a film hatására elkezdtem egy könyvet olvasni "Boleyn Anna naplója " cimmel. Abban pont fordítva van, Anna a visszafogotabb, Mary meg a "férfi-vadász".
10/10
zzoe 2008 jún. 18. - 16:50:20 10/10
(44/203)
Megosztó film...de abszolút élvezhetõ volt, a mindvégig tartó drámai feszültség, a csodálatos, festményszerû, káprázatos képek, gazdag díszletek, jelmezek és a kitûnõ színészi játék okán észrevétlenül elrepült a két óra...az tény, hogy a történetvezetés a történelmet néhol éppen csak felszínesen "kapirgálja" /fura volt például, ahogy csak úgy, indoklás nélkül eltüntetik Mária elsõ férjét?!:)/, kicsit meseszerûen ugyan, de ez a film a nõk drámája...jó vérvonalú, nemesi családból származó gyereklányok "tenyésztési célok" okán való adás-vétele, hogy a család hatalomhoz, befolyáshoz, gazdagsághoz jusson...a nõi alakok mindvégig tudatában vannak kiszolgáltatott helyzetüknek, itt minden nõ vesztes /ezt aláhúzza az a remek jelenet, amikor Aragóniai Katalin megénekelteti Boleyn Máriát/...S.Johansson a naivan engedelmes, jámbor és odadó Mária szerepében és Portman a démonian szilaj, szikrázó Annát alakítva rendkívül hiteles, de Kristin Scott Thomas játéka számomra abszolút tökély volt. A remek párbeszédek mellett nagyon tetszett, hogy nagy súlya volt a hangulat fokozásában a hang nélküli szem és arcjátéknak...sok jó közeli volt, fantasztikus vágással...és tetszett a film elején és végén a keretszerû, nagyon szépen megkomponált képsor.../éredekes a sors fricskája, hogy a fiúutódlási hissztéria ellenére Anna lánya, Erzsébet lett végül is az uralkodó 45 évig és ezt nem is akárhogyan tette!!!Persze ez már nem a film érdeme!!:))/