10/10
Laciluca 2009 szept. 06. - 10:13:03 10/10
(123/203)
nekem is nagyon tetszett
a.n.g.e.l. 2009 aug. 25. - 09:51:29
(122/203)
Nagyon jó film.9/10
10/10
Dros 2009 aug. 20. - 14:39:19 10/10
(121/203)
Jó a történet a színészek a rendezés.
10/10
8/10
szinhazimado 2009 aug. 01. - 18:27:33 8/10
(120/203)
uh, eszembe jutott, hogy már láttam korábban, de nem okozott olyan maradandó élményt..
más színészekkel jobb lett volna
a sztorija jó, szép romantikus..
a képi világa is
a fényképezése is.. nem rossz nem rossz.
8/10
szinhazimado 2009 júl. 28. - 23:02:27 8/10
(119/203)
Sajnos még mindig nem tudtam rávenni magam, hogy megnézzem, de bevallom igyekszem... csak lassan, mert nagy a visszatartó erõ ugyebár, de meglehet kellemesen csalódom majd. Meglátjuk!
Egy a sokból.. 2009 jún. 22. - 23:52:44 Előzmény benyovszkytunde
(118/203)
Szép film, gyönyörû kosztümökkel.. eredetiben ajánlom, nem szinkronnal..
10/10
benyovszkytunde 2009 jún. 11. - 18:52:24 10/10
(117/203)
Olvastam egy olyan véleményt miszerint Philippa Gregory könyvei a leghitelesebbek ebben a témában. Ajánlom mindenki figyelmébe Robin Maxwell könyveit (több egyezés a történelemmel, ugyanannyi fantázia). Beszerezni nem könnyû feladat õket, a legjobb helyeken is csak néhány kapható.
A film egyébként nagyszerû volt, izgalmas mégis elgondolkodtató, pontosan kellõen érzelmes, nagyszerû színészi alakításokkal. Az okos, kacér, magasra törõ Annát tökéletesen jelenítette meg Natalie Portman, Scarlett Johansson pedig remekül játszotta nehéz szerepét (háttérben maradni feltûnõ szépséggel, illendõen butácskának tûnni miközben éppen az ügyes helyezkedése miatt õ ennek a játéknak az egyedüli túlélõje. 10/10
8/10
Cs. Zs. 2009 jún. 05. - 19:57:12 8/10 Előzmény udyanna
(116/203)
Tudod az a baj, hogy nincsenek pontos források ebben a kérdésben, így elég nehéz eldönteni, hogy mi hiteles (ezért én sem állíthatom teljes bizonyossággal, hogy Philippa Gregory regénye teljesen pontos, csak azt, hogy nagyon-nagyon törekszik az lenni és azt hiszem nem tévedünk nagyot ha kicsit rá hagyatkozunk :)).
Szóval ebben a regényben Anna akkor jegyzi el magát Percyvel amikor Henrik még Maryvel van és nem különösebben figyel fel Annára. Ebben a verzióban a házasságot Wolsey bíboros (ezekben az években a legfontosabb figura az angol politikai sakktáblán) hiúsítja meg, mert Percy az ország legnagyobb fõnemese nem házasodhat rangon alul, a házassága politikai ügy (azt érdemes tudni, hogy a Boleyn család ekkor még nagyon új volt a nemesi családok közt, ha azt vesszük a Boleyn lányok dédapja még nem volt több egyszerû kereskedõnél, ha emlékeim nem csalnak).
Henry és Anna eljegyzése késõbb jut a király fülébe, mikor már tényleg feleségül akarja venni Annát, aki tagadja a Percy-vel való jegyességét, és Henrik hisz neki.
Isabella00 2009 máj. 19. - 18:21:50
(115/203)
Szép film volt, jól eltalálták a színészeket. A könyvet is olvastam, ez a témakör egyébként is érdekel már sokat olvastam róla.
És persze Scarlett Johansson (asszem jól írtam) és Natalie Portman a kedvenc színészeim közé tartoznak
10/10
akos015 2009 ápr. 30. - 20:36:22 10/10 Előzmény udyanna
(114/203)
ez tökéletes!!!jó és hiteles szinészek,jó történet ajánlom h nézzétek meg!10/10
udyanna 2009 ápr. 14. - 17:26:40
(113/203)
Köszönöm Cs.Zs:)
Elég meggondolatlanul alkottam véleményt akkor...csak télleg azt hittem hogy a tower asszonya a hitelesebb...nem tudtam hogy közhiedelem a szõke butuska nõ...
meg eszeme jutott még valami...az a Henry Percy-s rész...hogy Anna (megint csak az én knöyvemre hagyatkozom:D)szerelmes volt a csávóba de annak el kellett mennie és késõbb mást vett feleségül. És csak utólag derül ki hogy ez a király döntése volt, mert látta a szerelmeseket és féltékeny volt mivel kellett neki Anna...persze amikor már Anna és Henrik akar összeházasodni akkor kétségbeesetten tagadták hogy Anna valaha is eljegyezte magát a csávóval. Aztán milyen irónikus, hogy mikor Annát elítélik Henrik ugyanezzel az indokkal tekinti érvénytelennek a saját Annával kötött házasságát...(meg ugye a vérfertõzés a testvérével, George-al)
ez a másik könyvben úgy volt, ahogy a filmben? összeházadodott percyvel?...(ja mert ugye az én könyvemben még ezzel kosarazta ki Henriket Anna hogy õ még szûz és csak a férjének adja magát oda.
azt hiszem többet nem írok mert kezdek kicsit idegesítõ lenni :S :D
8/10
Cs. Zs. 2009 ápr. 14. - 12:53:26 8/10 Előzmény udyanna
(112/203)
Aki szereti a Tudor kort, annak tényleg érdemes elolvasnia a Philippa Gregory féle változatot, mert ebben a témában a leghitelesebb regény.
Igaz a Tower asszonyát nem végig olvastam csak részleteket, kb. a háromnegyedét, de az is inkább igazodik a kozmetikázott Boleyn Anna sztorihoz. Philippa Gregory évekig gyûjtött anyagot a Tudor könyveihez, történészekkel dolgozott stb. Szerintem igazán profi munka a teljesen hiteles ábrázolás (persze a vitatott kérdéseknél (pl, hogy Marynek hány gyereke volt a királytól) a regényben nyilván csak az egyik álláspont van elfogadva.
Egyébként irodalmi élményként sem utolsó, fantasztikusak a jellemábrázolások, ebben az összes Boleyn Anna - regény közül õ megy legmélyebbre, elsõsorban lélektani regényt írt, és csak másodsorban történelmit, de ettõl függetlenül minden részlet hitelesnek fogadható el. Persze a filmrõl ez már nem mondható el, bár 700 oldalt és 15 év történetét nehéz visszaadni 115 percben.
Egyébként, hogy Mary volt a butuska szõke, az csak a közhiedelem, az õ személyiségérõl nem tudunk sokat, ez a része a regénynek inkább az írónõ fantáziájára alapul, de szerintem egyszerûen zseniális.
udyanna 2009 ápr. 13. - 18:50:12
(111/203)
még annyit hogy a tower asszonyából sokkal jobbat lehetett volna kihozni....nem értem miért nem azt dolgozták fel.
az valószínüleg izgalmasabb mnit ez a philippás. (mondom ezt úgy hogy azt nem olvastam:D)
udyanna 2009 ápr. 13. - 18:39:52
(110/203)
na kissé késve, de csak most olvastam el az elõttem lévõ véleményeket és lenccs amit írt...igen könyben izgisebb volt!:D(mondjuk én nem ezt a philippa gregory verziót olvastam el...
meg pl. ebben a holt könyvben amit olvastam elég sok oldalon keresztül részletezik, hogy Henrik húga Mária férjhez megy a francia királyhoz és udvarhölygyként magával viszi még Annát és Maryt is...(persze itt még igencsak kislányok voltak.
na abba hagyom...még annyit hozzátennék, hogy én nagyon szeretem ezt a részét a történelemnek. A Tudorokat :D..szerintem érdekes, és izgalmas, én nagyon élveztem a suliban mikor ezt tanultuk. :)
udyanna 2009 ápr. 13. - 18:28:27
(109/203)
SPOLIER
annak aki nem látta a filmet bár szerintem aki egy kicsit is mûvelt az úgyis tudja a lényeget ;)
igen, jó film, engem csak az bánt, hogy sok mnident átalakítottak.nem értem minek volt szükséges...a könyv amit olvastam (victoria holt- a tower asszonya) (mert abban több a valóság, sokkal hitelesebb is szerintem) mint ebben...Mary nem volt terhes a királytól. és az elején az, hogy elõször Annát beszélik rá, hogy csábítsa el a királyt..szó nem volt errõl. Mary jött egybõl õ volt az ágyasa Henriknek egy jó ideig...aztán jött csak Anna és õt nagyon sokáig nem kapja meg a király. Henrik majd beelbolondul a vágyakozásba, összeveszik a bíborossal meg az egész egyházzal(télleg ezután lesz kénytelen megalapítani az anglikán egyházat is ha jól tudom) és hosszú harc után lesznek csak házasok.
És Mary ebben a filmben nem volt olyan kis virgonc meg butuska mint kellett volna (mert az volt a valóságban)
Na mindegy...ezektõl eltekintve amúgy jó a film! :)
missdev666 2009 ápr. 01. - 03:44:18 Előzmény szinhazimado
(108/203)
Jól van,nem erõlködöm,nem lehet mindenkit szeretni,én pl Jason Stathamat nem bírom :)Mindig fikázom szegényt,ha meglátom,meg rögtön fújjolok és elkapcsolok másik csatornára :)
Ez van,ízlések és pofonok...:)
mulao 2009 márc. 29. - 19:10:26
(107/203)
Nekem nagyon tetszett! Jó sztori,mondhatom,hogy nagyszerû alakítások és szerintem, minden jó benne.Kosztûmök, stb.
A három fõszereplõ szerintem,nagyon-nagyon jól játssza a szerepét.Legjobban S. J.-on tetszett.
8/10
szinhazimado 2009 márc. 29. - 19:03:40 8/10 Előzmény missdev666
(106/203)
nem fogom, nem birom.
missdev666 2009 márc. 27. - 08:28:15 Előzmény szinhazimado
(105/203)
Nekem az tetszik Scarlettben,hogy van egyénisége,kisugárzása,és lehet hogy nem egy világszépe kisasszony,de igenis vonzó nõ és jó színésznõ,vannak nála sokkal rosszabbak is...és szerintem egyáltalán nincsen disznófeje,ebben a filmben pont az volt a lényeg,hogy szürke kisegérnek tûnjön,Anna/Portman mellett...
Én bírom a csajt meg a filmjeit is,nyomatom egy kicsit,hátha te is meg szereted :)
10/10
varavir 2009 márc. 24. - 13:14:26 10/10
(104/203)
Én eleve imádom a kosztümös filmeket, ez a film pedig a legújabb kedvencem! Szerintem is Portman volt a legjobb szereplõ, iszonyatosan jól játsza a szerepét, bár nekem a többiek is tetszettek. Bana tényleg picit lapos volt, de a címe is eleve 'Boleyn lány', tehát a filmben nem VIII. Henrik volt a lényeges szereplõ.

A forgatókönyvet nagyon jól megírták, izgalmasan volt tálalva az egész történet, és ennek a megelevítéséhez nagyon jól asszisztáltak a színészek. Nálam 10/10