10/10
MPV 2008 okt. 09. - 22:09:12 10/10
(83/203)
TE mondod? (: ne haragudj, de így kívülállóként, és nem elfogultan (!) egészen máshogy látom a helyzetet. Te vagy az aki TÉNYLEG lehordtad K.-t abban a filmben, aztán kiemeled, hogy abban a filmben amiben már lehordtad, most azt mondod, hogy jól játszik. Nem érzed, hogy kizárja egyik a másikat? Szerintem inkább gondolkodj, mielõtt ÍRSZ. (: néha nem ártana (;
8/10
Zempy 2008 szept. 24. - 23:09:48 8/10
(82/203)
Tökéletesen!

És az olyannal sem, aki össze-vissza halandzsázik: lehord egy színésznõt a sárga földig, kiemelve hogy x filmben mindenki jobb volt nála; aztán késõbb ugyanezzel a színésznõvel példálózik, kiemelve, hogy az x filmben milyen nagyszerû volt, és pozitívan csalódott benne (!)

Remélem érthetõ volt és eléggé "kifejeztem" magam. Részemrõl téma lezárva.
8/10
Zempy 2008 szept. 20. - 15:06:45 8/10
(81/203)
Mindegy, hagyjuk kedves Dávid :)
Enci 2008 szept. 18. - 18:31:55 Előzmény madlen
(80/203)
Szia!

Olvastalak a másik Boleyn lány topicban. Meglepõdtem hogy egy ismerõs név is van ott. Engem érdekelne a könyv, ha még meg van.
Enci
8/10
Zempy 2008 szept. 16. - 20:30:10 8/10
(79/203)
Magamnak is... amiért észrevettem, hogy Keirával kapcsolatban mellébeszélsz
madlen 2008 szept. 16. - 01:42:45
(78/203)
Ha valakit érdekel A másik Boleyn lány 2 kötetes könyvben, nekem megvan, új, eladnám.
8/10
Zempy 2008 szept. 15. - 22:43:48 8/10
(77/203)
Meggyõzõ érvek voltak, gratulálok
8/10
Zempy 2008 szept. 11. - 08:56:52 8/10
(76/203)
A Vágy és vezekléstõl hogyan változhatott róla pozitívan a véleményed, mikor éppen ott "játssza le SR és JM bulldózerekként"? No mind1.

Tény, hogy egyelõre mindegyiküknek van mit fejlõdnie, ráadásul Knightley-t mostanában többet látni mint Portmant. Bár a mennyiség még nem jelenti a minõséget. Mindkettõjüknek van 1 jelölése (fõleg Keiráé igencsak nagy meglepetés volt), szóval én jónak tartom õket, akikben van valami, de még sokkal többre is képesek lesznek.

Engem csak az bántott, hogy totál tehetségtelennek és rossznak írtad le õt, mikor ez nem így van. Nálam az abszolút túlsztárolt mégis haloványka színésznõ egyértelmûen Claire Danes, akitõl pofafintorokon kívül mást még nem láttam.
8/10
Zempy 2008 szept. 05. - 13:06:20 8/10
(75/203)
Ez fura... nemrégiben azt írtad, hogy jelmezkiegészítõ szerepeiben nincs erõ, és kollégái lejátsszák a vászonról. Ez lenne számodra a tehetség?
8/10
Zempy 2008 aug. 31. - 00:55:10 8/10
(74/203)
Na ez egy kicsit túlzás! Egyrészt azért, mert ha egy nem jó színésznõnek van esze, akkor igenis próbálja eladni magát tehetségesnek! Nem?

Másrészt pedig, Natalie nem egy utolsó színésznõ, szerintem van benne tehetség. Ebben a filmben kifejezetten nagyot alakított, õ volt a legjobb. Ne csak a 10-szeres Oscar-jelölt és legendás nagy színészekkel vesd össze! Különben is fiatal még, van ideje a fejlõdésre. Ennyi.
8/10
Hörcsögg 2008 aug. 26. - 02:12:15 8/10
(73/203)
Tetszett, végig lekötött. Bár így a kommenteket elolvasva én is egyetértek azzal, hogy üres volt, de mindenképp megéri megnézni.
8/10 !
8/10
bourne 2008 aug. 20. - 14:03:54 8/10
(72/203)
szerintem nagyon jó film volt ... a két lány, Scarlett és Natalie játéka nagyszerû, sajnos Eric nem ér fel hozzájuk ...
de mindenképpen impozáns és érdekes film , csak ajánlani tudom mindenkinek
Eper006 2008 aug. 15. - 22:32:12
(71/203)
Médg sajnos nem láttam,de kíváncsivá tettetek a vegyes véleményeitekkel.Jónak tûnik.
10/10
MPV 2008 aug. 12. - 23:41:05 10/10
(70/203)
És még annyit, hogy a Tudorok össze sem hasonlítható A mások Boleyn lánnyal. A Tudorok a maga szappanopera témájában megfelel, de egyáltalán nem hiteles, a kék szemû, nagy mellû Annával. ;) Ugyanis Annának kis melle volt, és a mogyoró barna szemérõl volt híres. A Henriket alakító színész fantasztikus színész (ld: Match Point) , de rohadtul nem Henriknek való. Akkor inkább Eric Bana ;) sõt! Nekem, mint férfi, sokkal jobban bejön Bana.
10/10
MPV 2008 aug. 12. - 23:37:39 10/10
(69/203)
Natalie pocsék színésznõ? Akkor érdekelne a véleményed Dávid, hogy szerinted akkor ki az aki kiérdemli nálad a jó színésznõ címet. :) Mert szerintem Natalie egy fantasztikus színésznõ, a szerepeit tökéletes alakítja, ha nem ismerném akkor elhinném, hogy Annát és Amidalát két külön színésznõ játszotta. Persze nem mondom, hogy szeretned kell Nataliet, mert ugye ízlések és pofonok. ;)) Csak érdekel a véleményed.
Gabi'91 2008 aug. 08. - 09:25:13
(68/203)
Érdekes volt, engem lekötött, amúgy is szeretem a történelmi témájú filmeket. Simán megállta a helyét a hasonló témájúak között, és nem is sokszor elmesélt történetet mond el. (Tudomásom szerint)
Az viszont nem tetszett, hogy maga Henrik nem volt valami érdekes karakter, inkább az egész filmen keresztül az érdekelte, hogy melyik csaj kerül az ágyába.
7/10
pirinke 2008 júl. 31. - 15:00:28
(67/203)
?... ez nekem?
leopard26 2008 júl. 31. - 12:32:13
(66/203)
próbálhatnál valami nem kamu oldalt is behozni végre
pirinke 2008 júl. 31. - 11:49:47
(65/203)
a "kenjük rá Annára" dolgot úgy értem, hogy azt akarta mondani a film, h Boleyn Anna "csalta" ki VIII.henriktõl az egyház elszakadását, és ezáltal gyakorlatilag Henrik fejére "eröltette" az anglikán egyház fejének címét, és ráeröltette ezáltal a még utánna következõ 4 feleségét.
amit most, h ne mondjak hülyeség s h biztosan jól tudom e, elolvastam. a könyv azta megfogalmazást használta h a pápa kiközösítette henriket és angliát. ezt nem igazán értettem de ha ez így van akkor tényleg semmi köze Annához. 1533 januárjában pedig titokban házasodtak össze. majd 1533. szeptemberében született erzsébet. igazából ezt akartam monani. csak röviden:D
Erzsébetrõl pedig már 2 különbözõ filmet láttam, helen Mirren-es nagyon jó volt azt ajánlom ha a történelmi része érdekel:) a másik ugyan ilyen hw-i.
8/10
Cs. Zs. 2008 júl. 30. - 15:01:02 8/10
(64/203)
Érdekes, engem valahogy nem zavartak -oké, mondjuk úgy, hogy nem ANNYIRA zavartak- a történelmi pontatlanságok, pedig elég alaposan ismerem a történelmi hátterét a sztorinak. A legtöbb történelmi film tele van csúsztatással. A regény változat a filmnél ebbõl a szempontból sokkal korrektebb, ott nagyon szépen ki van fejtve minden úgy ahogy volt (illetve ahol nem tudjuk, hogy mi volt, ott úgy ahogy lehetett), de azért még nézhetõ volt a film. Fõleg mert nem ezen volt a hangsúly, hanem a két nõvéren. Az már jobban zavart, hogy Anna és Mary konfliktusa, annak okai, nem voltak eléggé kifejtve, mert tulajdonképpen a regény maga erre épül, viszont a filmbõl hiányoztak azok a magvas gondolatok, amik a könyvben megvannak. Mondjuk nekem így is tetszett, mert kissé úgy éreztem, hogy a film inkább egy rövid kivonatot ad a regénybõl és annak meg tökéletesen megfelelt. Megmaradt az egész történetnek a hangulata, és a szereplõk személyisége is pont olyan mint a könyvben.

Viszont erre a "kenjük rá Annára" dolgot nem pontosan értem, ki tudnád fejteni, komolyan érdekelne.

Szerintem a kis Erzsébetet nem azért mutatták a végén mert lesz róla is egy film. Igaz, hogy Philippa Gregory azóta már több folytatást is írt, és ebbõl kettõ Erzsébetrõl szól, de nem hiszem, hogy abból csinálnának filmet. Viszont ha már itt tartunk, azt olvastam, hogy lehet, hogy megfilmesítik a következõ kötetet, a Boleyn -örökséget (abban Erzsébet még gyerek és abszolút mellékszereplõ), de ez még egyáltalán nem biztos, én mondjuk kíváncsi lennék rá, hogy abból mit tudnak kihozni.

Szóval lényeg a lényeg, hogy szerintem azért van a film végének egy kicsit "to be continued" jellege, mert azt akarták érzékeltetni, hogy bár Anna meghalt, a vérvonala tovább él a lányában és bár "belehalt" abba, hogy királyné lett, nem volt hiábavaló, hiszen a lánya Anglia egyik lgnagyobb uralkodójává vált.

Egyébként érdekes a sors, mert igaz, hogy utána Anna vérvonala kihalt Erzsébettel (na jó, egyesek szerint szült egy fattyút Robert Dudley-nak, akit elrejtettek késõbb, de ez inkább csak történelmi pletyka aminek nem nagyon van alapja), de Marynek több híres leszármazottja is lett: például: Winston Churchill, Diana hercegnõ, sõt a ma uralkodó II. Erzsébet angol királynõnek is Mary az egyik felmenõje. (lám, mindkét Boleyn lány adott egy Erzsébetet az angol trónra).

(Egyébként bocsi a kisregényért, talán van akit érdekelhet amit írtam. :))