Téma: A másik én

9/10
-greghouse- 2013 márc. 25. - 16:50:17 9/10
(110/190)
Sõt...ha elképzelem mondjuk Anne Heche-sel (aki szintén zenész volt míg bi nem lett, vagy a fiatal Kelly McGillissel a Top Gun vagy a Kis szemtanú korából..) mmmm.... pfuj, mocskos disznó hímsoviniszta! :-)
8/10
offtopic
ceia 2013 márc. 25. - 11:18:18 8/10
(109/190)
Szerintem túlspilázod. Jodie Fostert aztán tényleg nem láthattad soha ilyesfajta helyzetben, még szerepben sem! Nézd a filmjeit, és élvezd a játékát! Nekem sosem jut eszembe róla, mikor a filmjét nézem. Mondjuk engem nem is zavarnak az ilyen nõk, ha szépek. Két lerobbant tyúktól valóban nem mutatna jól.. :)
2/10
stanmore 2013 márc. 25. - 10:48:28 2/10
(108/190)
Egyszerû és lerágott csont történet ,gyorsan felejthetõ maga a film is.
olahmiki1959 2013 márc. 21. - 16:51:25
(107/190)
Nagyon jó film, nem véletlenül, hiszen Neil Jordan rendezte, aki a zseniális "Síró játék"-ot is jegyzi.
Kisebb-nagyobb hibák persze ebben is vannak, de összességében egy kitûnõ film, ami egy örök dilemmát feszeget, - nevezetesen, van-e jogunk a hatóság, a rendõrség tehetetlensége esetén saját kezünkbe venni a sorsunkat, és igazságot szolgáltatnunk, - és persze most sem kapunk ezekre a kérdésekre igazi választ, mert jó válasz talán nem is létezik.
Esete, személyisége, szituációja válogatja, hogy milyen megoldást választunk, ha választunk egyáltalán.

Az önbíráskodás mindig nehéz téma.
Természetes, hogy jogvédõk, törvénytisztelõ polgárok elítélik, - tulajdonképpen jogosan, - azonban ez az erkölcsi magasságokból való ítélkezés abban a pillanatban foszlik szét, amikor az illetõt, vagy valamelyik hozzátartozóját sérelem éri.
Meglopják, kirabolják, megverik, megerõszakolják, esetleg meg is gyilkolják.
Akkor minden racionális észérv eltûnik, és marad helyette a féktelen, mindent elsöprõ bosszúvágy.
Emberileg nagyon is érthetõ módon.
Ez azon ritka esetek egyike, amikor a jog és az emberek igazságérzete gyökeresen eltér egymástól.
Természetesen, az önbíráskodás nem vezet sehová, de ezeknek az eseteknek a bemutatása azért elgondolkodtatja az embert.
Én mit csinálnék?
Ha a szemem láttára gyilkolnák meg, - kegyetlenül, könyörtelenül, röhögések közepette, az emberi életet semmibe véve - a legközelebbi hozzátartozómat, átalakulna-e a személyiségem, érzéketlenné válnék-e, megerõsödnék-e annyira lelkileg, hogy eljussak arra a pontra, hogy fegyvert vegyek a kezembe, és elinduljak az éjszakába, igazságot szolgáltatni?...
Nem tudom a választ...

Jodie Foster szögletes, kissé nõietlen, kemény személyisége nagyon alkalmas volt erre a bosszúálló szerepre, a Terrence Howard által alakított nyomozó is tetszett, a film keménysége, realizmusa pedig eléggé ijesztõnek ábrázolta a bûnözõk által uralt éjszaka világát.

Számomra viszont egy nagy, és elgondolkodtató tanulsága volt a filmnek, ami talán nem is állt eredetileg a rendezõ szándékában.
Ha valaki egyszer elkezdi az önbíráskodást gyakorolni, az valószínûleg nem tudja abbahagyni, nem tud belõle kiszállni.
Rákap az ízére, egy idõ után már szinte keresni kezdi azokat a szituációkat, amikor saját kezûleg, fegyverrel igazságot szolgáltathat, és törvényszerûen eljuthat addig a pillanatig, amikor esetleg tévedhet, amikor már azt is lelövi, aki csak csúnyán néz rá, vagy meglöki az után, vagy ellopja a pénztárcáját, az pedig már megengedhetetlen.

Ennek a filmnek a klasszikus õse, az 1974-es Bosszúvágy, Charles Bronsonnal a fõszerepben, szintén bemutatott valami ilyesmi folyamatot, személyiségbeli változást, nem véletlen, hogy az elsõ rész után még négy folytatás készült, egyre csökkenõ színvonallal, amelyekben már csak az volt az érdekes, hogy Bronson hogyan, és milyen változatos módon nyírja ki a rossz fiúkat.

Neil Jordan filmje komolyan, mélyen közelítette meg a témát, messze kiemelkedve az átlagos akciófilmek, vagy thrillerek közül.
10/10
baba24 2013 márc. 21. - 02:09:47 10/10
(106/190)
Én nem szeretem az ilyen filmeket de nekem nagyon tetszett szerintem jó film :)
2/10
stanmore 2013 márc. 21. - 00:51:19 2/10
(105/190)
Elég gyengus film,vontatott és semmi különös.A Charles Bronson féle Bosszúvágy egy klónja ,de az jobb ,mert nem akar mûvészieskedni megalapozatlanul.
Duccs 2013 márc. 21. - 00:17:12
(104/190)
Jó film? Érdemes végignézni?
Haversrac 2013 márc. 20. - 23:46:43
(103/190)
gusztustalan, hogy vagy 20 perces késésben van a Retek klub...Már rég el kellett volna kezdõdnie azt reklám hegyek vannak és csúszás...
Mike088 2012 júl. 15. - 23:31:16
(102/190)
A film korunk egy igen elképzelhetõ szituációjára hívja fel a figyelmet. Ez az önbíráskodás. Jogunk van bosszút állni egy olyan sérelemért, amely minden szempontból rehabilitálhatatlan (halál)? A választ mindenki döntse el a saját maga.

*SPOILER*

Az én véleményem, hogy igen!
Láthatjuk, hogyan kerekedik felül az ember a rendõrön, akit nem hagyott volna élni a lelkiismerete, ha ezért börtönbe juttatja Ericát.


*SPOILER END*
10/10
Muscleface 2012 márc. 05. - 15:26:03 10/10
(101/190)
Rég adtam már 10est. Ez nálam megérdemli.
10/10
Teknocc 2012 febr. 16. - 23:31:59 10/10
(100/190)
A nyomozó is nagyot alakít a filmben.
10/10
Dargo 2011 okt. 05. - 16:15:03 10/10 Előzmény terb
(99/190)
Most láttam csak a filmet ,de nekem nagyon tetszett! Érzelmeket bennem is felkarar teljesen!
Ha megölnek meletted valakit és szinte téged is majd utána írj ilyen véleményt ,hogy önbíráskodó!
Én nem tenném ezt ,de egyáltalán nem tiltakozom ellene ,én magam miatt nem tudnám megtenni!
Szuper egy film aki nem látta mindenképpen nézze meg!
terb 2011 szept. 13. - 16:50:45
(98/190)
gyerekek ez a film ötödször nézem meg érzelmi hullámokat kavar fel bennem. a vége felé hatalmas csattanó mindíg könycseppeket idéz elõ. A feleségemmel még annó moziba láttuk de ez a film egy csúcs nem tudunk betelni vele mibnden alkalommal újat mutat ez a nagyszerû mûalkotás....
zoii 2011 jún. 17. - 12:43:37
(97/190)
láttam a filmet és egyébként igaz, hogy nagyon jót alakított benne jodie foster, meg volt egy csomó jó dolog a filmben, de nekem problémám van ezzel a mostanában nagyon népszerû "hõsies öntörvénykezõ" jelenséggel, furán hangzik, de erkölcsileg rombolónak tartom azt a gondolatot, hogy megöltek valakit aki közel áll hozzám, akkor gyilkolászásba kezdek:S
10/10
Minidyva 2011 jún. 17. - 11:45:47 10/10
(96/190)
Hát igen Jodie ismét remekelt.Zseniális alakítás! Hát Õ az akiben soha nem lehet csalódni :) Gratulálok!
10/10
LCsajszi 2011 ápr. 14. - 19:28:11 10/10
(95/190)
Nekem teljesen pozitív csalódást nyújtott a film. Azt hittem a szokásos bosszúálló film lesz, de kiderült, hogy ez a film egyedi és teljesen másként épülnek fel a jelenetek. A két fõszereplõ zseniális volt benne és a nõ érzelmeinek vívódása. A filmben találtam némi igazságot, hogy maga a törvény nem tökéletes és néha az úgynevezett jó ember nem lát más kiutat.

SPOILER
Tetszett benne, hogy a nõnek volt önuralma, mindegyik gyilkossága végülis önvédelem volt, kivéve a végén, amikor bosszút állt. Az ötlet is jó volt, hogy nem a szokványos bosszút állok a kórház után, hanem késõbb jött rá a bosszúvágy, a végén, amikor már elõtte megízlelte a rossz emberek lelövését.
9/10
barzie 2011 jan. 30. - 03:33:45 9/10
(94/190)
Igazán jó film. Csak ajánlani tudom. Jó rendezés, jó zene, nagyon jó játék. És még mondani valója is van, de nem az a szokásos azaz élet szép, vagy "éljünk önfeledten boldogan a pillanatnak amíg meg nem halunk", hanem valami picit elvont, mégsem mûvészi. 10/9
10/10
Crush 2010 okt. 06. - 18:25:06 10/10
(93/190)
Az hát, Jodie Fosternek csak jó filmjei vannak. :-)
Eternity 2010 okt. 01. - 16:53:10
(92/190)
Hát, inkább nézzetek utána a hölgy életpályájának, mielõtt leragadtok 1976-nál... Jópár filmje volt a Taxisofõr elõtt, nyilván nem olyan nagy volumenûek, de mutassatok még egy olyan jelenleg is egyik legjobban keresõ színész(nõ)t, aki 45 éve van a pályán számos díjjal a háta mögött, és nem mellékesként megemlítve, hogy 30 éves koráig 2 Oscar díjjal büszkélkedhetett (hozzáteszem teljes joggal)! Hát, röviden ennyi...
8/10
Gera 2010 máj. 02. - 13:14:11 8/10
(91/190)
Nem vártam túl sokat ettõl a filmtõl, amikor megvettem, de megdöbbentõen jó volt. Pedig nem vagyok nagy rajongója Jodie Fosternek.