Téma: A másik én

10/10
runawaywithmee 2010 febr. 27. - 18:49:20 10/10
(90/190)
az egyik kedvenc filmem lett =)
10/10
csenerezi 2010 febr. 02. - 17:02:49 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(89/190)
Végül is jobb hozzászólás, mint a sértegetés.
9/10
Istenasszony 2010 febr. 01. - 08:07:11 9/10
(88/190)
Nekem nagyon tetszett!
Charles Foster Kane 2010 jan. 24. - 23:30:24 Előzmény csenerezi
(87/190)
Most erre mit mondjak? Embereket más szintek érintenek meg. Nekem is vannak filmek, amiket érzelmileg ítélek meg, ez messze áll attól.
10/10
csenerezi 2010 jan. 24. - 18:06:44 10/10 Előzmény marci666
(86/190)
Köszi a másik filmajánlást, kíváncsian keresek utána.
10/10
csenerezi 2010 jan. 24. - 18:02:23 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(85/190)
Érdekes. Van, aki szerint unalmas és van, aki szerint kötelezõ darab.

Nekem nagyon tetszett. Vagy inkább megérintett. Olvasva a hozzászólásokat (kritikának nem nevezném), feltûnik, hogy én nem is vettem észre benne politikai vonulatot és a bõrszínek sem jelentettek benne semmit.

Amit én láttam az az érzelmekrõl, érzésekrõl szólt (mivel én a saját "szemüvegemen" keresztül néztem). Szerelem (szeretet), barátság, igazság, fájdalom, félelem, üresség, bánat, szomorúság. Egyszerûség, elegancia.

Ennek a filmnek nem lehetett jó vége. Egy ilyen történetnek nincs jó vége. Ha átlagos, emberi szemmel nézzük.

A végén a kutyás jelent (nyomra vezetés) kicsit valószerûtlennek tûnt nekem, de abszolút megbocsátható.

Az szerintem nem baj, hogy a "másik én" többször is elhangzott. Mindenesetre érettebb lelkivilágúaknak javaslom ezt a filmet.

Jodie Foster egyébként is egyik nagy kedvencem. Szerintem egyik legjobb filmje.

Remélem nem árultam el többet a kelleténél annak, aki még nem látta.
Charles Foster Kane 2009 nov. 21. - 12:22:28
(84/190)
Cynthia Mort sokat nézte az Összeomlás címû filmet. De nem eleget. Közel sem eleget. Talán azért is volt számomra ilyen mértékben élvezhetetlen a film, mert folyamatosan ahhoz mértem. Hiba volt. Szintekkel alulmúlja, ami még a film egyéb érdemeit is tönkre vágja.

Egyrészt az expozíció fájóan középszerû. Összeverték a pasiját a mexikóiak. Ejha.(Egyébként a film folyamatosan operál ezzel a politikai inkorrektséggel). Az addig jó, ahogy a nõ el kezd félni a városban - ezt érdekesen is ábrázolják. Kár, hogy ez a motívum csak percekig tûnik fel, hogy aztán átvegye a helyét "a sztori".

Nagy hiba. Már önmagában a sztori is. Nekem ennyire még életemben nem rágtak semmit a számba. Komolyan attól tartottam, hogy arra ébredek, álmomban is azt ismételgetem "ez már egy másik énem, nem az vagyok, aki voltam, ez már egy másik énem, nem az, aki voltam". Brutális. Általában beletrafálok, ha elsõfilmes forgatókönyvrõl van szó - ez itt is így volt. Szegény Cynthiának még nem mondták, hogy a filmnek kellene elmondani a tartalmat, és nem a fõszereplõjének - kb. minden ötödik percben.

Mondjuk olyan apróságokkal, mint a kutya. Jó ötletnek tûnt, és ezért volt annyira fájdalmas, amikor kiderült, hogy öt méterrõl ezt is annyira sikerült mellérúgniuk, hogy öngólt szereztek. Könyörgöm. A filmtörténetben kevés nagyobb közhely van, minthogy a kutyák SPIRITUÁLISAN ismerik fel gazdájukat, nem a látás képességének köszönhetõen. Ehhez képest, amikor Jodie Foster újra találkozik régen elvesztett kutyájával, az simán felismeri, és megy vele - miközben most már huszadszor halljuk a fõszereplõ szájából, hogy "ez másik énem, már nem az vagyok, aki voltam".

Az egészre az izgalmas nyomozó-rosszfiú násztánc lehetett volna gyógyír. De ennél sivárabbul nem lehetett volna kivitelezni ezt az egyébként klisés, de használható ötletet. Minimális a feszültség, a nyomozó baromira nem töri magát, két teljesen jelentéktelen dologból rakja össze a történteket, ami zéró izgalommal szolgál. Amikor megszólal a lift jelzõhangja, csak az nem tudja elõre mi lesz, aki egy nyomozós filmet nem látott életében.

A végérõl már jobb nem is beszélni. Csak azt nem értem, az író miért veszi a fáradtságot elõkészíteni egy zárást, ha utána sutba vágja az egészet... A filmtörténet örök rejtélyei közé most ez is felsorakozik.
pakard4 2009 nov. 07. - 13:03:55
(83/190)
Mit keres a múmia a magyar szinkronban?

Ugyanaz a mondat kétszer is elhangzik a filmben, elõször az egyik szereplõ szájából így (64. perc környékén):
-Leszel a mamija?
Majd tíz perc múlva amikor a fõhõs visszaemlékszik rá már így:
-Leszel a múmia?

Vagy olyan nagy sokk érte a fõszereplõt, hogy már összekuszálódnak az emlékei, vagy egy brutális szinkron bakival állunk szemben. Tudom, hogy 'mommy'(anyu, mami) és 'mummy'(múmia) szavakat az angolban ugyanúgy ejtik, de ugyanaz a mondat két fordításban egy filmen belül 10 perc eltéréssel?
8/10
ceia 2009 nov. 07. - 12:20:02 8/10
(82/190)
Nagyon jó film, kötelezõ darab!
Talán vannak hibái, de én nem tudnék mondani egyet sem - profi munka.
4/10
vagadoga 2009 okt. 11. - 13:17:24 4/10 Előzmény 7x9p47
(81/190)
Unalmas!
7/10
7x9p47 2009 szept. 12. - 11:21:33 7/10 Előzmény laborador
(80/190)
Tökéletesnek azért nem nevezném, jó pár klissével dolgozik.Nekem pl a mackós, fekete, magányos szuperzsaru alakja annyira nem jött be.

****Spoiler****

A mûtös jelenet kockái viszont nekem nagyon ott voltak.
10/10
laborador 2009 szept. 10. - 12:37:08 10/10 Előzmény marci666
(79/190)
Egyszerûen tökéletes:)
marci666 2009 aug. 15. - 03:37:16
(78/190)
Nekem is nagyon tetszett a film!
Szerintem: a filmbõl nem érdemes azt leszûrni, hogy így vagy úgy kell igazságot osztani. Mindenre volt már példa a történelemben, és egyik módszer sem igazságos, viszont az önbíráskodás káoszhoz és erõszakhoz vezet, összességében rosszabb eredménnyel. Persze a dilemma ott van mindig (ld. Bosszúvágy c. film régen - akinek ez tetszett, nézze meg azt is).

Inkább azon kell elgondolkozni a film kapcsán (inkább errõl szól), hogy mi az a FOLYAMAT, ami MINDEN emberbõl kihozza az erõszakot, és min megy keresztül, aki ezt megéli (pl. bosszúvágy érzése). Egészen a tömeggyilkosságig, öldöklésig tud fajulni, a gyûlölet elszabadulhat. Bennünk van.
De nem szabad kiengednünk, bár nehéz. A mindennapi életben is megvannak ezek kicsiben, és figyelnünk kell magunkat, hogy ne legyünk ilyen ördögi kör kezdeményezõi, vagy folytatói. Ha csak visszaütsz (akár szóval), a másik is - jogosnak vélten - "csak" vissza fog ütni. Hiába, õ így fogja látni. És nincs megállás.
Ez nem csak erkölcsi kérdés, ez a mûködési módunk, érdemes értékelni, megéri-e beszállni. (Aki gyûlölködik, annak is rosszabb az élete.)

Képes vagy inkább szeretettel fordulni valakihez, aki pl. (csak) megbántott? Akkor legyõzted a gyûlöletet! És ha meg is ütött?... Nehéz...
Szerintem errõl szólt a film. Értsük meg magunkat, és uraljuk az érzelmeinket. Önismeret, szeretet. Régi (esetleg banális) igazságok, de nehéz megvalósítani. Próbáld meg. (Nem tudom, mit tettem volna a nõ helyében, iszonyú nehéz. De ettõl még a FOLYAMATot értenünk kell.)
La Haine, a Gyûlölet c. filmet ajánlom a film "folytatásaként". Tényleg nagy film.

Hát így látom..
Üdv,
Marci
10/10
doktormacko 2009 júl. 10. - 21:06:54 10/10 Előzmény citromlepke
(77/190)
Végre egy jó film .
citromlepke 2009 máj. 30. - 15:53:23
(76/190)
Szerintem egész jó volt, tegnap néztem meg. Érzékenyen érintenek az ilyen nagy-szerelem-tragikus-vége típusú témák, de tetszett. Nem egy bárhol-bármikor, de mondjuk egyszer élvezhetõ.
1954huber 2009 máj. 21. - 21:15:56
(75/190)
Az ismertetõ szerintem rossz, mert a nõ az elsõ két gyilkosságot önvédelembõl tette.Miért, te mit csináltál volna a helyébe? Rendõrt hívsz? Vagy megvárod,míg lelõnek ill. megkéselnek? Az igaziakat, azt igen,hideg- vérrel csinálta.És a film nagyon jó.
Ines79 2009 máj. 17. - 20:40:12
(74/190)
Tényleg jól sikerült film. A címe alapján azt hittem, hogy egy újabb "skizós hülyeség" lesz, de kellemesen csalódtam. Az eleje tényleg elég brutális.
9/10
laszloda 2009 máj. 11. - 20:20:53 9/10
(73/190)
Nagyon jól összerakott film. Egyetlen zavaró dolog, hogy kicsit már túlzottan aktuális szeretne lenni. De ezen kívül tényleg szórakoztató és az alakítások is színvonalasak... :P
turkisz 2009 máj. 04. - 13:53:48 Előzmény Robi
(72/190)
Veszettül jó film, nálam is 10 pontos.
10/10
Robi 2009 ápr. 19. - 17:02:52 10/10
(71/190)
Minden tekintetben 10 pont.Nagyon jó:)