zszoltan 2007 márc. 22. - 13:32:48
(14/354)
A kötelezõkkel csak vigyázzunk! Korhatárt is tudsz adni rá?
Én például a Schindler listáját láttam gimis mozilátogatás alkalmával. El is határoztam, hogy soha többé nem nézek Oscar-díjas 'mûvészfilmeket'.
10 év kellett, amíg rá tudtam magam venni, hogy ismét megnézzem. Innen visszatekintve úgy látom, tinédzserként még nem voltam elég értett ilyen jellegû filmek befogadására. Lehet, hogy csak én egyedül...
Maia 2007 márc. 21. - 22:05:47
(13/354)
Most alig egy oraval ezelott lett vege a filmnek, tehat meg frissek az elmenyeim. Nem tudom, hogy egy Oscar elegendo lenne, hogy jutalmazza ezt a filmet...Belegondolni is rossz, hogy valoban igy eltek emberek...ilyen korulmenyek kozott...parszor el is erzekenyultem a film alatt. Az ilyen filmeket legszivesebben kotelezove tennem...meg mindig a hatasa alatt vagyok, de tenyleg. Reggelig elemezhetnem, hogy milyen erzelmeket valtott ki bennem a film es, hogy mi mindenem gondolkoztam el...
frame 2007 márc. 18. - 07:12:16
(12/354)
megnéztem.értettem.elhittem.ennyi nekem pont elég, hogy értékeljem. történelemlecke kicsit más ábrázolásban (a tények után nézzük emberi szempontból..), érdekfeszítõ történet nagyon nagy színészi alakításokkal (ulrich mühe megvalósította az emberi lélek fordulatának megjelenítését anélkül, hogya film során ez tudatosulna benned..) és kitörölhetetlenül emlékezetes dialógusokat rejtõ alkotás..pont elég ahhoz, hogy megmaradjon bennem...kell ennél több??
boldogsagszeretet 2007 márc. 06. - 09:34:23
(11/354)
Ez sem rossz:

"Az egó kielégítése
Mindig veszteséges üzlet."

(Az életmegvilágosító útitárs II.)
boldogsagszeretet 2007 márc. 06. - 09:18:30
(10/354)
Tegnap este néztem meg a filmet, de azt kell hogy mondjam, még mindig hatása alatt vagyok; az egyik legjobb film amit valaha láttam, örökké az emlékezetembe vésõdött! : )
Egyébként az elején, mikor elõször felfedeztem a mozimûsorban nem is igazán fogott meg, mivel már a könyökömön jön ki a múlt rendszer "rágcsálása", de mikor észrevettem, hogy itt a fórumon eddig mindnki pozitívan méltatta, és az IMDB-n 8.5 pontot ért el (!), fontolóra vettem a megtekintését... helyes döntés volt! Igazából nem is a kor a fontos amibe bele van ágyazva a film -bár így errõl is megtudhatunk egy s mást- hanem az örökérvényû emberi értékek, vágyak, problematikák feltárása, érzékeltetése.
Kiváló alkotás, várjuk a következõt a rendezõzõl! : )

Érdekes, épp tegnap elõtt akadtam rá; akár a film mottója is lehetne:
"Sosem szabad elfelejtened,
Hogy a nagyság
Nem garancia a boldogságra,
A jóság ellenben mindig az."
(Sri Chinmoy)

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam!

ui.: aki hiteles beszámolóra vágyik az "izmussal" kapcsolatban annak ajánlanám legnagyobb kortárs költõnk Faludy György "Pokolbéli" trilógiáját
rockertoro 2007 márc. 03. - 12:19:10
(9/354)
igen, a másik dolog, ahol szóba jön Magyaro. az az, hogy mi voltunk akkor az elsõk az öngyilkosok számában... :) Jó réklám. Amúgy tényleg nagyon jó film! Mondjuk 1-2 kérdést fel tehet az ember: miért csak most ébredt rá arra a csávó, h rossz oldalon van? eddig nem hallgatott le ilyen embereket? és az író miért nem tett X évig semmit, aztán egyszercsak ír egy cikket...? olyan nem volt, h valakit támogattak és hagytak írni, és mondjuk semleges volt... szerintem. De az Oscar-t megérdemelte sztem is, mondjuk a többi jelölt filmet nem láttam sajnos...
vasarelli 2007 márc. 03. - 10:37:14
(8/354)
Egyszerûen egy nagyon jó film!!! Mindenkinek csak ajánlani tudom. Remek színészi alakítások, érdekes és helyenként izgalmas történet, feszült hangulat, a kort és a szocialimust hûen tükrözõ képvilág! Nem véletlenül kapott Oscar díjat. A filmben feltûnik egy magyar szereplõ is, egy igazi hungarikum, a Piros arany!!! :-)))
Scena. 2007 febr. 28. - 07:20:15
(7/354)
Egy kis érdekes mûfajközi kultúrcsemege: a film egyik szereplõje Bastian Trost épp Pesten játszik pénteken és szombaton a Gob Squad társulattal... Engem teljesen meglepett!

Innen az infó:
<a target="_blank" href="http://www.gobsquad.com/news.php?id_project=0&amp;content=news" title="http://www.gobsquad.com/news.php?id_project=0&amp;content=news">www.gobsquad.com</a>

Ez pedig a nyúlálarcos, videókamerás utcai õrület, ami - ha minden igaz - történni fog a Trafó Kortárs Mûvészetek házában és körülötte - filmes happy end a ruhatárnál, a lehetõ legpremierebb mozipremier a színházteremben:

<a target="_blank" href="http://www.trafo.hu/programok.phtml?id=880" title="http://www.trafo.hu/programok.phtml?id=880">www.trafo.hu</a>
Lils 2007 febr. 27. - 21:34:07
(6/354)
Szenzációsan jó film. Egyszerre vág hasba és simogatja meg a fejed.
kárérte 2007 febr. 26. - 21:47:00
(5/354)
Megérdemelte az Oscart!
chimie 2007 febr. 25. - 00:54:23
(4/354)
Bármilyen hülyén hangzik is. hiánypótló film. Az embernek az jut eszébe, hogy lehet, hogy 17 évet kellett várni a rendszerváltás után, hogy ilyen komolyan (ugyanakkor abszolút élvezhetõen) feldolgozza valaki a témát. Mikor lesz nálunk valami hasonló? Mikor mehetünk be ilyen egyszerûen egy hivatalba, hogy megnézzük, ki mit súgott be rólunk? Félek, mindkettõre nagyon sokat kell várni... Valahogy nekünk csak a habkönnyû Csinibaba jutott.
Ádesz 2007 febr. 13. - 13:33:14
(3/354)
Ulrich Mühe pedig már az Ámen c. film Dr. Mengeléjeként is remekelt, de itt egyszerûen pazar...
Ádesz 2007 febr. 13. - 13:27:53 Előzmény k and j
(2/354)
Azt meg kell hagyni h a németek is tudnak filmet csinálni, le a kalappal ez elõtt a film elõtt. Sztem Oscart ér!
k and j 2007 febr. 06. - 01:05:13
(1/354)
Felve ultem le a film ele...
"Megremisztett a hossza egyreszt masreszt pedig faztam a tematol is egy kicsit. Tul szaraznak es szajbaragosnak gondoltam az elozetes infok alapjan.
Az elso 15 perc elteltevel percrol percre ragadott magaval, mind a story, a zene, az operatori munka, a szineszi jatek....
Sajat kis top 10 filmjeim listajabol ezen alkotas most kiszoritott egyet.
Lebilincselo, magavalragado, meghato es fantasztikus.
10/10