10/10
blaze86 2013 jún. 09. - 00:13:59 10/10
(314/354)
Nagyon értékes film, ami amellett nyújt bepillantást a múltba, hogy dramaturgiája folyamatosan emelkedik, beszippantja az embert a tetõpontig ...aztán pedig amellett, hogy valamelyest megnyugszik, bemutatja azt az ürességet is, ami a szocializmus elhullásra után az emberekben maradt. (Ki mit követett vajon el?)

A forgatókönyv és a ritmus tényleg lenyûgözõ, a játékok és a zene is visz magával.

10/10
10/10
susurrus 2013 máj. 15. - 17:20:12 10/10
(313/354)
A mások élete azon ritka filmek egyike, ami valóban minden díjat megérdemel. Mesteri ábrázolása egy korszaknak, egy rendszernek. A színészek mind kiválóak, de Ulrich Mühe (nyugodjék békében) valami szenzációs alakítást nyújt minimalista eszköztárral, az utóbbi évtizedbõl számomra az egyik legnagyobb kedvenc színészi munka.
Egyértelmûen 10/10.
webulon 2013 febr. 25. - 11:19:27
(312/354)
Letaglozó egy film ,- már ahogy indul lehet,hogy túl élénk a fantáziám de nekem Orvell 1984--ugrott be....a fakó színek épülete ,-ahová az élet is csak hálni jár...s megtört "rab" ,-...

A régi NDK szürke világa nem is gondoltam volna ,hogy 80-as évek "puha " diktatúrájában még ilyenek is elõfordultak ...ahogy mindent átszõ a konspiráció

Az önelveszejtések ahogy a rendszer a végsõ elkeseredésbe kergette az embereket



S a végén a szembenézés nos a németek megtették amit mi ( illetve politikusaink még mindig nem ) ,- pedig érdekelne kik voltak az SzT tisztek

ez nálam egy tizes
bulletproof90 2013 jan. 30. - 11:30:14
(311/354)
Kicsit lehangoló volt látni az utolsókat rúgó szocializmust amit ugyanaz a züllött csürhe tett tönkre mint az azt követõ demokráciát. Sajnos a szereplõk gyakorlatilag állandóak, csak a színpad változik alattuk (amikor a régit már elnyûtték).
10/10
deddie70 2012 aug. 23. - 19:48:36 10/10
(310/354)
Nagyon jó film, mindenkinek csak ajánlani tudom...Remek rendezés és színészi játék!
És a korrajz is tökéletes!
talec 2012 júl. 10. - 00:09:37
(309/354)
Ez is alapfilm nálam, hogy megérstek valamit a régi korból. A rendszerváltás elõtti korból. Bár nem az NDK-vonal miatt, de sajnos párhuzamba lehet állítani a magyarral. Stasi és a magyar SZt-tisztek.

Csak legalább nem mondják azt, hogy a rendszer áldozatai, ezért lettek ügynökök, mert kényszerítették õket. karrier, érdek, anyagi elõny.
Csonger 2012 jún. 26. - 17:24:39
(308/354)
Szeretem azokat a filmeket, amik a szocializmus árnyoldalát mutatják be. Tegnap ezt is megnéztem. Durva lehetett ez a lehallgatásos világ.

A film nagyon tetszett. Végig lekötött, izgalmas volt. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Az öngyilkosságról szóló monológ nagyon megfogott. Az tényleg nem igazi gyilkosság. Hanem a remény halála. Milyen igaz...

Azt hittem, a balesettel vége lesz a filmnek, de még utána az epilógus is érdekes volt. Nagyon elegáns módon mondott köszönetet az író az ügynöknek.

Egy dolog mellett viszont nem tudok elmenni szó nélkül: négyütemû Wartburg '84-ben?...
10/10
dantonb 2012 febr. 27. - 22:43:29 10/10 Előzmény pisti5555
(307/354)
nem errõl van szó.látni kell hogy Wiesler egy határozott jellemfejlõdésen megy át.Az elején egy buzgó hithû komcsi,aki még a fõnökein is túltesz ,szimata is kiváló,ezért is viszi fel a századosi rangig.Szép jövõ elött áll,és igyekszik is ,mert hisz abban hogy mindenkit le kell leplezbi ,aki nem szolgálja a rendszert.Csakhogy nem buta ember,és ahogy halad elõre a megfigyelés során látja hogy akikért dolgozik azok mennyire pitiáner és a nagy elvekre magasról tevõ aljas emberek.
***SPOILER PÓTOLVA***
Elõször csak rokonszenv ébred benne a megfigyeltek iránt,majd falaz nekik,végül menti õket.Nem véletlen hogy a szintén nem hülye ales fõnöke gyanakszik, és megkérdi hogy "még ajó oldalon áll?"Hát igen azon áll, csakhogy addigra már neki az ellenkezõ oldal számít jónak .Ez számára az elején elképzelhetetlen lett volna.
10/10
Andy_Blueman 2012 febr. 27. - 22:14:19 10/10 Előzmény lamps015
(306/354)
Nocsak, úgy látszik vagyunk még hasonló korúak, akik tudjuk értékelni az ilyen kiemelkedõ alkotásokat. :)
10/10
10/10
grebel 2012 febr. 27. - 08:47:01 10/10
(305/354)
Részben azért kezdtem el nézni, hátha eredeti nyelven beszélnek magyar felrattal. Mégis kimondottan tetszett, fõleg tudja értékelni az, aki mindkét rendszerben élt. Megjegyzem csak finomodtak a módszerek, azért nem cserélõdött ki az emberiség ;-)
"SPOILER" Azért annyira nem volt jólelkü a bácsi, amiikor azt mondta a szomszédasszonynak, hogy figyelmezteti az írót a lánya repül az orvosiról.
far vik 2012 febr. 26. - 21:30:49
(304/354)
Nagyon értékes darab. Nem tudtam rá sajnos teljesen odafigyelni, még meg kell nézzem, de így is megrázó, fõleg a vége.
pisti5555 2012 febr. 26. - 17:53:03
(303/354)
Hmmm, lelkiismeret. Lehet, bár ebben az esetben nem annyira áll össze a kép nekem. :)
A lelkiismeretére nekem nagyon szép példa volt a ***SPOILER*** liftes jelenet, amikor a kisfiú lebuktatja az apját, és végül kissé suta módon a labda nevét kérdezi meg.
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 26. - 17:22:08
(302/354)
Örülök, hogy 18 évesen értékelni tudtad a filmet. A legtöbb kortársadnak egészen más az érdeklõdési köre.
Ezúttal (ritka eset) célba talált az Oscar díj is.
Számomra külön érdeme a filmnek a puritánsága. Nem a vizuális effektek és az akciódömping viszi el a hátán a filmet, hanem emberi sorsok és egy társadalom hiteles ábrázolása. Valószínûleg nagyon alacsony lehetett a költségvetése is. Pedig mennyi ócska, gagyi filmre költenek el dollár tízmilliókat.
10/10
lamps015 2012 febr. 26. - 17:00:35 10/10
(301/354)
Kihagyhatatlan! Wieslert rendkívül jól alakította Mühe. 10/10
Kár hogy kevés ilyen jó film van!
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 26. - 16:46:15
(300/354)
*SPOILER Hogy miért javasolta a pár megfigyelését? Az nyilván rögtön feltûnt neki, hogy nem a tipikus NDK állampolgárokkal áll szemben, hanem sokkal nagyvilágibb, szabadabb szellemû emberekkel és ez az emberfajta neki ab ovo gyanús volt. Aztán, amint már írtam, ahogy egyre jobban belelátott az életükbe, szép lassan rájött, hogy értékes emberekkel és nem ellenségekkel áll szemben, egyre nagyobb rokonszenvvel nézte õket.
A lelkiismerete vitte oda a nõhöz a kocsmában és nem szexuális érdeklõdés.

Természetesen egy film minden nézõnek mást nyújt, mindenki másképp értelmezheti. Nincs abszolút igazság. Lehet, hogy a Te verziód a helyes és a rendezõ ezt akarta láttatni.
pisti5555 2012 febr. 26. - 15:40:06
(299/354)
Akkor mivel magyarázható, hogy ***SPOILER*** Wiesler kezdeményezi a megfigyelésüket, miközben az alezredes et. akarja leállítani, hogy hát az egyik legelvhûbb írójukról van szó? És hogy olyan sokáig futja õket látcsövükkel és "legelteti" a szemeit a színésznõn? Én egyszerûen nem tudok másra gondolni, mert akkor így áll össze a kép. Hiszen a miniszter viszont kimondottan szemet vet a nõre, s mondja is, hogy találjanak bármit, akármit az írónál. Így van annak értelme, hogy miért keresteti vissza a rendszámot, amivel a miniszter hazaviszi nõt az együttlét után. Ekkor még Wiesler nem tudja, hogy a miniszter is belefolyt az ügybe, látszik is kicsinyessége, hogy egy "álcsengéssel" arra kényszeríti az írót, hogy kimenjen a lépcsõházból és észrevegye, hogy a barátnõje egy elég egyedi autóból száll ki. Amikor az alezredes et. közli vele, hogy az a miniszter autója, s hogy állami tisztviselõk után nem nyomozunk, akkor szembesül vele, hogy itt az õ érdekei messze felül lettek írva, és esélye nincs. Szerintem ezt az is jól mutatja, hogy annyira szenvtelenül ír a szexuális megnyilvánulásukról, miközben Udo (a váltótárs) teljes extázisba jön a dolgoktól. Szerintem így csatlakoztatható bele az is, hogy egy örömlányt hív föl magához, mégis, az arcán valamiféle mély csalódottság fedezhetõ föl az aktus után, talán olyan "érzelmi hullámokat" várt, mint amiket a fülhallgatóján át hallott. És így láthatja azt is, hogy egy jól mûködõ párt, egy emberi kapcsolatot tesz tönkre a ténykedése. Szerintem ezért is megy hozzá oda a kocsmában, s próbál udvarolni. Csak addigra már réges-rég kifolytak az események a kezébõl. ***SPOILER VÉGE***
vénasszonyok_nyara 2012 febr. 26. - 12:51:36
(298/354)
Nem hiszem, hogy ez volt Wiesler indítéka.
*SPOILER szerintem alapvetõen nem aljas, hanem inkább jó ember volt. Hitt az eszmében és a szakmája megszállottja volt. Remekül formálta meg Ulrich Mûhe a karaktert, egy kissé robotszerûre véve a figurát, abban a kis passzentos, puritán dzsekiben. Nap, mint nap figyelemmel kísérve a mûvészházaspár életét, szép lassan rádöbben, hogy nem a német nép ellenségeivel áll szemben, hanem értékes emberekkel, akik hasznos tagjai a társadalomnak, akik sokat tesznek az ország kultúrájáért.
batagy 2012 febr. 26. - 12:07:05
(297/354)
Szerintem a résztvevõk lelke nem tud megnyugodni így sem. Mindenki rá volt kényszerítve arra mit tett. Ami elveszett, nem lehet pótolni.
pisti5555 2012 febr. 26. - 11:52:02 Előzmény csoszogi
(296/354)
Többen is emlegettétek, hogy Wiesler miért fordul. Pedig jól látható.

***SPOILER***
A színházban a látcsövön sokáig pásztázza a mûvésznõt, s minden jel szerint érzelmek ébrednek iránta. Ezért is említi meg, hogy meg kellene figyelni a színészt, gondolom össze akarná õket ugrasztani, lásd, a fõnöke majdnem lehülyézi, hogy hát az egyik leghithûbb pártkatonája az NDK-nak ez a színész. Közben a miniszter is szemet vet a nõre, ugye, késõbb az autóban magáévá is teszi õt. És ezeket az alkalmakat mindig látja is a százados, s itt szembesül vele, hogy ez a nõ nem lehet az övé, és innentõl kezdve akar neki önzetlenül is segíteni.
***SPOILER VÉGE***
9/10
jewel79 2012 febr. 26. - 10:47:58 9/10
(295/354)
Valóban nagyon jó volt.. viszont elgondolkodtam, hogy vajon kinek mi volt itt az elégtétel? Több ember élete is megnyomorodott, a végkifejlet meg szép, ugyanakkor nem tartom elégnek ahhoz, hogy a résztvevõk lelke megnyugodjon. Vagy nem is kellene? Magyarán: megérte nekik?...