filoszemitabélus febr. 29. 23:16:53
(354/354)
A szép emlékű NDK-ban példás rend uralkodott. Ha bementél egy vendéglőbe és voltak szabad asztalok, akkor is odaültettek egy olyan asztalhoz (idegenekhez) ahol csak hárman ültek. Nem ám összevissza üldögélünk! A film tökéletesen adja vissza a "Nép Államának" fojtó légkörét.

A dagadt miniszter megérdemelt volna egy ivartalanítást, rozsdás, életlen konyhakéssel Ide írd a spoileres tartalmat


10/10
prosecutor febr. 29. 22:29:28 10/10
(353/354)
Nagyon jó film, csak ajánlani tudom. Nemcsak a vége üt oda, de a film közben is vannak megható jelenetek. Pl mikor a prostival van a tag és csak szeretetre vágyik, vagy mikor hazamegy és vacsorázik. Amúgy a faszi vérprofi volt a szakmában mert nemcsak a technikát tudta alaposan hanem pszichológiailag is jól kezelte az embereket (oktatott is belőle).
k11zoltan 2023 jún. 18. - 17:17:11
(352/354)
Régen, fiatalabban láttam, és csak arra emlékeztem, hogy untam.
Úgyhogy most idősebben adtam neki egy második esélyt.
Sajnos most sem kötött le igazán.
Túl hosszú.
9/10
luci87 2023 jún. 13. - 21:40:36 9/10
(351/354)
Csak a hossza miatt adtam 9 et. Megrazo,elgondolkodtato film.Megdöbbent most is,pedig több filmet is láttam hasonlo témában. Én ezekből a dolgokbol nem sokat érzekeltem.Pedig a 80 as évek elején már kamasz voltam- A szinésznő tragikus halála fájdalmas jelenet volt. Érdemes megnézni.akár többször is.
Roberto DiCapribogyó 2023 ápr. 16. - 20:47:14
(350/354)
Hallottam róla anno, de csak most láttam. Kicsit lassan indul be, de felkavaró, remek egy film volt, az biztos.

Miután kicsit ülepedtek az érzéseim, azért volt egy-két dolog, ami nem tetszett benne: a hatásvadász zene; ill. a lehallgató fickó pálfordulását árnyalhatták volna (sokkal) jobban, némileg hiteltelen volt. Meg valahogy többnek akart látszani a film, mint ami: tul. képpen sablonos ötletek voltak a forgatókönyvben, az alkotókat dicséri, hogy igy is egy nagyon erős atmoszférájú filmet sikerült összehozniuk ebből az alapanyagból.

Ezektől függetlenül szép lassan beszippant a film és erősen megdolgoztatja a nézőjét érzelmileg, miután vége lett, lassan tértem magamhoz a hatása alól :-).
10/10
vargama 2022 dec. 21. - 10:26:05 10/10
(349/354)
Sok évvel ezelőtt már láttam, és újra nézve is katartikus élmény volt ez a film. Az NDK-ban a Stasi működése hogyan torzítja el a hatalomban lévők jellemét, milyen módszereket alkalmaznak a rendszer fenntartására és működtetésére. Remekül visszaadja azt a fojtó ágkört, amiben az emberek akkor éltek, a félelmeiket, amik a túlélés reményében megalkuvásokhoz vezethettek.
A főszereplő Stasi százados alakítását Oscar-díjjal jutalmazták, megérdemeltem. Játéka árnyalt, azt ábrázolja, hogy milyen belső indítékok vezették, hogy a lehetőségein belül segíteni próbáljon azokon, akiket lehallgatott.
Kerek, lezárt történet a film, szép ívű és elgondolkodtató. Része azon alkotásoknak, amelyekkel Németországban feltárták a múltat, ami szükséges ahhoz, hogy tiszta lappal folytathassák az életüket.
8/10
itsme1 2022 febr. 07. - 07:54:45 8/10
(348/354)
Jogos a taps és a magas pontszám. Kiválóan ábrázolja a rendszerváltás előtti NDK-ban uralkodó állapotokat. Jó ötlet volt, hogy a karaktereket nem fekete és fehérként mutatták be, és hogy egy stázis tisztnek is lehet jellemfejlődése.
Nem tudok szó nélkül elmenni a tény felett, hogy ott már a kilencvenes évek elején bárki bepillanthatott az ügynök aktáiba, ahol nincsenek kitakart sorok, és még a besúgók valódi neveit is elárulják...
10/10
Tibor72 2022 jan. 27. - 23:59:19 10/10
(347/354)
Nagyon jól bemutatja azt a korszakot a film. Átadja annak a kornak a "fílingjét". Aki nem élt abban a korban, nem tudja igazán értékelni a filmet. Annak csak egy unalmas, vontatott film marad...
10/10
csalazsuzsa 2021 márc. 27. - 19:42:31 10/10
(346/354)
Természetesen 10 pont. Nagyon jó film, többször nézős.
10/10
Brigic72 2020 máj. 22. - 00:18:23 10/10
(345/354)
Zseniális! Abban az időben mindenki színész volt. Kinek jobb szerep jutott kinek rosszabb, volt aki jól játszotta a szerepét, volt aki kevésbé. Sokan meg nem tudták, hogy láthatatlan "közönség" előtt játszanak. Frenetikus korrajz erről az egész egyvelegről. Imádtam!
filoszemitabéluska 2020 ápr. 10. - 11:07:22 Előzmény Pakk Terra
(344/354)
Hogy neked milyen igazad van! A német lelkiismeret kutya kötelessége tengeralattjárókat szállítani Izrael számára. A kommunista diktatúrának meg örülniük kellett volna, hiszen az váltotta fel a náci uralmat és a vörös csillag sokkal szebb a szvasztikánál. Esetleg lehetne egy olyan filmet forgatni, ami bemutatná, milyen jótétemény volt a hős szovjet katonák részéről, hogy megtermékenyítettek sok német asszonyt (igen romantikus módon, mint annak idején a szabin nőket a rómaiak) és így gondoskodtak a háború áldozatait pótló népszaporulatról egyben munkát adtak sok bőrgyógyásznak is. Ez biztos jobban tetszene neked, mint ez a film.
Joseph Barbera 2020 ápr. 10. - 10:07:40 Előzmény Pakk Terra
(343/354)
Nekem tetszett a film, annak ellenére, hogy valóban lehet abban némi illuzórikus túlzás, hogy a főhős ügynök "megtér" egy emberibb világba. Ugyanakkor korántsem érzem olyan szenvelgősnek a megfogalmazást, mint a zsidó filmeknél - ha már idekerült ez a téma. Úgy gondolom, hogy miután a zsidók minden évben kihoznak egy filmet saját szenvedésükről, engedtessék már meg, hogy más is alkothasson más témában, ráadásul úgy, hogy maga a téma nem hiszem, hogy hazugság. (Ami külön meglepő, hogy Oscar-díjat kapott, pedig azt sem osztogatják akárkiknek...nem ragozom...)
Pakk Terra 2020 márc. 15. - 15:09:22
(342/354)
sajnos nekem a film egy stasi-gestapo párhuzamra építő toposz. egy "mi is szenvedtünk annyit, mint a zsidók" torzó. hogy ezt a hazugságot miért kell erőltetni egy német lelkiismeretnek?...
9/10
gyereamozibabe 2020 márc. 01. - 15:59:28 9/10
(341/354)
Nagyon erős film. Ritkán hatódok meg, de most eltört a mécses.
2/10
Sztalker1 2019 nov. 20. - 20:41:00 2/10 Előzmény DeathAdder
(340/354)
Azért annyira lelkesedni sem szükséges: ez egy filmes eszközökkel elmesélt csámpás történet. Érdemes lenne az ügynökök és különösen a Stasi ügynökök világával ismerkedned. Ha ezekről majd többet tudsz, akkor kevésbé gondolod hitelesnek a filmbéli százados önmagával meghasonló, mondhatni elnyálasodó világát. Az emberi érzések és a Stasi nem megfeleltethető egymással. A film és a korabeli valóság bizony távolról sem hasonlít . Sokkal hitelesebb ebben a tematikában A vakond c. lengyel film. Mellesleg a közönség ríkató hatásvadászat nem áll távol Donnersmarckt eddigi életművétől. Ezt igazolja a szintén lelkesen ajnározott legújabb opusa.
Ne minősítgessük egymást feleslegesen!
DeathAdder 2019 okt. 18. - 17:18:57 Előzmény Richard Kovács
(339/354)
Semmitmondó?? SEMMITMONDÓÓ???? Tátott szájjal bámulom hová züllesztik ezt a világot, egyre inkább egy globalizált gondolkodásképtelen biomasszává, ahol lehetőleg senkinek semmiről ne legyen saját véleménye, vagy saját gondolata. Semmitmondó, hogy Németország szembenéz a történelmével (amit mi magyarok képtelenek vagyunk megtenni) és egy újabb fimet készítettek ezúttal a komcsi diktatúrával való szembenézésről, de olyan hitelesen hogy akár a magyar rendszer is lehetne azzal a rendkívül adekvát korral és rendszerrel, ami olyan szinten mutatja be azt a mélységesen korrupt és romlott totalitárius hatalmat, amiben bármit megtehetnek az emberrel, ha a politika úgy dönt hogy nyomást gyakorol rá. És hogy a fal lebontása után sem lesz minden derűs (bizonyos személyeknek), erre büszkén beírja, hogy végig se nézni, de azért leosztályozza 3-asra, és leírja, hogy semmitmondó. Már a korhű díszlet miatt is sokkal nagyobb osztályzatot érdemel. Legalább tartalommal megindokolhatnád, de fogalmad sincs, hiszen végig sem nézted.

De gondolom a színes szagos amerika kapitányokat nagykanállal habzsolod, meg az ahhoz hasonló szórakoztató tartalom nélkül diktált neoprimitív ideológiát, amiket lehet üres fejjel bámulni.
3/10
Richard Kovács 2019 szept. 25. - 19:03:32 3/10
(338/354)
Nem bírtam végig nézni, nekem nagyon unalmas, semmitmondó volt.
tortura 2019 szept. 09. - 16:12:49 Előzmény 21Vick
(337/354)
Szerintem se erőltesd. Nem neked való.
tortura 2019 szept. 09. - 16:12:19 Előzmény Gollam24
(336/354)
Valahogy így látom én is.
1/10
21Vick 2019 júl. 15. - 23:36:53 1/10
(335/354)
Romantikus mese a megtért ügynökről, egy rém hosszú és unalmas filmbe csomagolva. Iszonyat szar film.