Cirifischio 2022 jan. 21. - 12:07:11
(8/8)
Döbbenetes hogy egy Stanley Kramer, Sidney Poitier, Tony Curtis után mindenféle noname senkiházi hogy mer hozzányúlni ehhez a sztorihoz? Csak mert a húgyagyú plebsnek színesben kell a film, vagy csak jó még egy bőrt lehúzni... (A magyarok többsége meg gondolom még ezt is a youtube-on nézi, szétmosódott pixellel és recsegő hanggal:D A lényeg hogy ingyé legyen és valami menjen...)
napraforgó 2013 aug. 30. - 06:30:48
(7/8)
Nem volt ez rossz film, de az eredetije, a Stanley Kramer rendezte 1958-as film sokkal átütõbb erejû volt. Tony Curtis és Sidney Poitier nagyot alakítottak benne, nem véletlenül kapott az a film Oscar díjat.
Az eredeti filmet még akkor forgatták, amikor Amerikában, különösen délen nagy volt a faji megkülönböztetés, amikor még a buszon is elkülönítve utazhattak, elöl a fehérek, hátul a feketék. Ezért nagy sértésnek számított, hogy egy fehér rabot egy feketével láncoltak össze. Bár a remake 1986-ban készült, már itt sem jön át az a mély elõítélet, mint az eredetiben.
A történetben a lánc szimbolikus jelentésû, kezdetben a megalázást jelenti mindkét fél számára, majd a fizikai akadályt a szabad mozgásra. Aztán a lánc segítséggé, sõt életmentõ eszközzé válik, végül az összetartozás, a bajtársiasság szimbóluma lesz. És a végén a "lánc" tart még akkor is, amikor megszünt a fizikai összeköttetés.
lancelot28 2013 aug. 29. - 21:51:20 Előzmény NANU..! NANU..!
(6/8)
Majd meglátod, hogy közelébe sem jöhet mûvészileg a Tonny Curtis nevével fémjelzett ff. filmhez.
10/10
barcamarsa 2013 ápr. 07. - 20:57:55 10/10
(5/8)
Hajlíthatatlanok (The defiant ones) 1986 EGyéb cím: (A megbilincseltek)

Tartalom:Két rab (egy fehér és egy fekete bõrû) megszökik a börtönbõl. Erõs lánccal egymáshoz vannak bilincselve, eszközök híján nem tudnak szabadulni a lánctól, mindeközben üldözik õket kutyákkal, helikopterrel. Lápos vidéken gázolnak át, és végkimerülésig futnak. Közben az egymás elleni utálatuk, megvetésük kénytelen-kelletlen együttmûködésbe fordul. Külön-külön mindkettejük számára egyszer adódik olyan helyzet, amelyben a másik nélkül meg tudna menekülni. S mégsem teszi egyik sem...
9/10
NANU..! NANU..! 2010 aug. 06. - 00:20:37 9/10
(4/8)
Jó kis Film, de helyükben Én keresnék valami drótott és kinyitnám a bilincset... :)
9/10
NANU..! NANU..! 2010 aug. 05. - 23:50:49 9/10
(3/8)
Na, erre kíváncs vagyok, milyen szinesben. ;)
Igaz ebben nem Tony Curtizán játsza, azt félig láttam a jó múltkor, az tetszett, csak kár, hogy nem színes volt... :)
Rebbeka 2010 febr. 04. - 19:41:24
(2/8)
Azert nincs, mert a mai napon az eredetit adjak ez utan a feldolgozas utan. Ott eltudod olvasni mirol szol.
Az eredeti 1958-asra ugy emlekszem, hogy rendkivul jo volt, ez a masolat nem tudom milyen lesz, de gondolom nem lesz olyan jo mint a regi. Talan ezert is adjak ez utan az eredetit, mert ha az lenne eloszor ezt mar nem nezne vegig senki.
poddoca 2010 febr. 04. - 18:20:21
(1/8)
Miért nincs írva semmi a tartalomhoz?