Téma: A mentalista

10/10
-NOMAD- 2014 aug. 07. - 20:49:10 10/10
(1379/1499)
6. és 7. évadra cakkumpakk ...
Sz Peter 2014 aug. 07. - 20:45:42
(1378/1499)
Most az utolsó részre gondolsz? :)
10/10
-NOMAD- 2014 aug. 07. - 20:45:02 10/10
(1377/1499)
Jah, de ezt is sikerült elb@sznia a sok pénzhajhász alkotónak ... gratulálok nekik. -.-
Sz Peter 2014 aug. 07. - 20:20:58 Előzmény Balcika2001
(1376/1499)
Ja, tényleg nagyon rossz.
Végül is csak arról szól, hogy végre valaki az eszét használja.
Ellentétben a többi, klisékre épülõ sorozattal. ;)
1/10
Balcika2001 2014 júl. 28. - 13:46:37 1/10
(1375/1499)
Rossz egy sorozat , na az biztos.
Dániel Markó 2014 jún. 26. - 19:52:19 Előzmény Mindjártkarácsony
(1374/1499)
Nem maradtál le róla (vagy ha igen akkor én is :D
én is csak az utolsó részig látam
Mindjártkarácsony 2014 jún. 17. - 22:01:32
(1373/1499)
ó köszi, akkor legalább nem maradtam le róla...majd valahonnan letölthetõ gondolom.
pukkadjanak meg amúgy, elfelejtem õszig h mi volt...utálom ezt...már a köv évadot sem mindig tudom követni ekkora kihagyás után nemhogy ha elvágják...
Mindjártkarácsony 2014 jún. 17. - 21:34:50
(1372/1499)
Sziasztok!

most nem egészen értem, h mi van...múlt héten volt az utolsó elõtti rész, nem? és most kellene lennie amiben kiderül h ki R.J.? ez a rész mikor lesz? mert az rtl-en úgy tûnik h már csak ismétlések lesznek. lemaradtam róla?
Köszi!!
IMGOD 2014 jún. 17. - 20:50:19
(1371/1499)
***SPOILER PÓTOLVA***Akinek igazán jó a memóriája annak a 6. évad 1. részének a végén lévõ telefonos hang már ismerõs lehet az 1. évad 2. részébõl is.***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
IMGOD 2014 jún. 17. - 20:45:29
(1370/1499)
Szerintem erre nem figyeltek, mert ez így elég gáz. ***SPOILER PÓTOLVA***Red John mindig torzított hangon beszélt, miért szólt volna a telefonba a saját hangján, és Patrick hogy nem vette észre?

Nem tudom, hogy jutottak arra a film készítõi, hogy ennek az illetõnek kell Red Johnnak lennie. Patrick számításba vett mindenkit, akivel kezet fogott mióta a CBI-nál van, DE: emlékezeteim szerint ezzel az illetõvel nem fogott kezet, a filmben legalábbis nem. Plusz, Patricknek nem sok kapcsolata volt Red Johnnal. Ha a többi gyanúsított közül lett volna valaki Red John, az sokkal értelmesebb megoldás lett volna.***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***

És, amikor kõ papír ollóznak egymással (Patrick és Red John), vajon Patrick tényleg mindig legyõzte Red Johnt vagy Red John csak hagyta, hogy Patrick mindig gyõzzön? És, ha Red John csak hagyta, hogy Patrick gyõzzön, akkor ezt Patrick hogy nem vette észre?
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 16. - 18:03:07 10/10
(1369/1499)
Javítanám magam: a 10/10 szavazat az 5. évadig érvényes részemrõl ... utána kvázi arcon köpte magát a sorozat. Szégyen, amint az elsõ sikerekhez és színvonalhoz képest lemûveltek ... kicsivel ZS kategória fölöttire hozták ki az érdektelen és gyerekes 6. évadot és záróját. A Red John szál ilyen mértékû elfecsérlése filmes kasztrálás volt. Gratulálok a rendezõnek ...
10/10
Hisztini 2014 jún. 16. - 10:18:40 10/10
(1368/1499)
Nekem a 4. évad utolsó része volt a kedvencem, nagyon izgalmas volt.

SPOILER-szerû
A 6. évad utsó Red Johnos részeiben fura, hogy nem derült ki semmi több Red Johnról (miért csinálta, mi volt az a festett arc stb.). A Red John utáni élettel pedig még nem vagyok megbarátkozva: egyrészt kicsit elment a hangsúly a fõszereplõkrõl azzal, hogy nem Theresa a fõnök, másrészt túl sok a "szituációs játék" a bûnügyek megfejtése során (biztos élvezi ezeknek a kitalálását a stáb). Nekem jobban tetszik, amikor Patrick simán az emberek reakcióiból olvas, nem pedig valami fondorlatos csõbe húzás útján ugrasztja ki a nyulat a bokorból. Néha jó ez is, de érzésem szerint a 6. évad második felében elburjánzott.

Mindegy, fan vagyok, úgyhogy jöhet a 7. évad!!! :)
10/10
Tóth Lilien 2014 jún. 10. - 22:43:10 10/10
(1367/1499)
FUH A KRVA ANYJAT AZ RTL-NEK. MINDIG, DE MINDIG AKKOR MENNEK NYARI SZUNETRE AMIKOR A LEGFONTOSABB RESZ VOLT... ES MOST TUTI AZ LESZ, HOGY BESZPATJAK A NEPET, ES OSSZEL LEADJAK A 3.EVADTOL:) FUHHHH NAGYON IDEGES VAGYOK. UGY SZERETEM EZT A SOROZATOT, DE MINDIG BESZPAT AZ RTL...ES MINDEN EVBEN MINDEN JO SOROZATTAL EZT CSINALJAK, ES MOST 2 ES FEL HONAPIG RAGHATOM A KORMOM, HOGY VAJON, HOGY FOLYTATODIK A RED JOHN UGY. ANGOLUL/FELIRATOSAN MEG NEM SZERETEM NEZNI, SZOVAL FUH.
bobovieri32 2014 jún. 10. - 22:29:56 Előzmény sa79
(1366/1499)
na ne már, hogy pont a red john-os történet szálat befejezõ rész elõtt mennek el nyári szünetre. ennyire nem lehetnek szemetek?! aztán ki tudja, hogy õsszel mikor folytatják, és honnan.... -_-
sa79 2014 jún. 05. - 13:39:21 Előzmény hangyás
(1365/1499)
Úgy tûnik megint félbeszakítják az RTL-en a 6. évad 7. rész után
hangyás 2014 máj. 28. - 12:26:56
(1364/1499)
Egy magyar Mentalista oldalon találtam, nem írhatom ki a nevét gondolom, de ez az interjú nagyon jól sikerült! :)

kissé SPOILERes (Fõleg ha itthon nézi valaki!)

TVLine: Bruno, mi úgy tudjuk, hogy már tavaly nyár óta úgy terveztétek, hogy erre a pontra szeretnétek eljuttatni Jane-t és Lisbont az évad végére.

Bruno Heller: Mindenképp gondolkodtunk a dolgon. Mikor kezdtük a showt, nekem meg sem fordult a fejemben ilyesmi. De egy éveken át tartó tévémûsor egyik legfontosabb velejárója, hogy a karakterek fejlõdnek és elkezdik a maguk útját járni. És nekünk úgy tûnt, bár a színészek nyugodtan ellentmondhatnak nekem, ha szeretnének, hogy itt bizony egy szerelem van bimbozóban. Valami valódi alakult ki a két karakter közt, teljesen magától, természetes módon, és ezt nem szabad csak úgy figyelmen kívül hagynunk.

TVLine: Simon, te gondolkodtál a dolog ilyen irányból való...

Simon Baker: (közbevág) Attól a pillanattól kezdve, hogy elõször találkoztam Robinnal. (Tunney és Heller nevetnek) Ránéztem és azt mondtam "Te az enyém leszel." Nem, amúgy, ez egy olyan dolog ahol... A Moonlightning-átok az ami problémát jelent. Húzzuk és húzzuk a dolgot, ameddig csak lehet, és nem tudjuk, hogy meg kéne-e adnunk a nézõknek amit akarnak, vagy inkább folytatnunk kéne az egész huzavonát. Tényleg ezt akarják, vagy csak akarni akarnak valamit? Merthogy, amint meglépünk valami ilyet, rögtön az jön, hogy "Igen, ez megvolt, most mi lesz?" És persze mindig van egy csomó lehetõségünk a folytatásra, de valami ilyen mindig nagy rizikó és kihívás.

TVLine: De a karakterek szintjén, szerettétek volna Robinnal feltenni a kérdést, hogy "Igazából mit jelent ez a két ember egymásnak ennyi együtt töltött év után?"

Baker: Igen. És ez nagyon evidenssé is vált szerintem miután lezártuk a Red John történetszálat és leforgattuk azt az epizódot, ami két évvel késõbb játszódik. Az a rész az évad hátralevõ részének definiálásáról szólt, és arról, ahogy hiányolják egymást és a kapcsolatot amilyük volt.
Robin Tunney: Szerintem a sorozat mindig is több volt, egy egyszerû heti nyomozós sorozatnál. És miután Red John kikerült a képbõl, maradt az, hogy "Oké, ezek itt lettek hagyva egymással. Mit csinálnának?" Volt egy kis háttértörténetük, de a kérdés az volt, hogy mi *lesz*? Mit éreznek egymás iránt? Így végül lett egy olyan történetszál, ahol sok minden forgott kockán, emberek szívei és egyebek, és anélkül tudtunk újra hosszan tartó drámát kreálni, hogy még egy sorozatgyilkost kellett volna belekevernünk a dologba.

TVLine: Robin, a múlt heti rész végén mi járt Teresa fejében, ahogy a könnyeit törölgetve áll a háza ajtajában?

Tunney: Szerintem egyszerûen csak majd' meghal azért, hogy Jane végre mondjon valami konkrétumot -- és aggódik, hogy nem fog. Jött ez a lehetõség, hogy valaki mással legyen, és az jár a fejében, hogy "Oké, megõrültem? Tényleg ezt kéne csinálnom? Lemaradok valamirõl, mert valaki másra várok?" És ez valami nagyon ijesztõ számára. Jön ez a pasas, aki igazi, és imádja, és õ csak arra tud gondolni, hogy "El fogom szúrni ezt a lehetõséget, ami igazi, kézzelfogható, csak hogy itt maradhassak és meglássam, lesz-e egyáltalán valami ebbõl?" Egyszerûen csak azt akarja, hogy Jane határozza már el magát. Nem igazán tudja, mi mást tehetne, nem állhat oda elé, hogy "Szóval ez a másik pasi megkért, hogy költözzek el vele..."

TVLine: És mi tartja vissza Jane-t attól, hogy egyenesebb legyen Lisbonnal? Talán nem bízik abban, hogy boldoggá tudná tenni, vagy...?

Heller: Simon valószínûleg jobban tud válaszolni erre a kérdésre, mint én, de szerintem ha az életed nagy részében jó okkal el kellett rejtened az érzéseid, hogy védd magad, és úgy érzed, hogy a szereteted lényegében megölt más embereket, hogy a veled való kapcsolatok negatív dolgok, akkor egy csomó különbözõ félelem gátolhat meg abban, hogy õszintén beszélj. A férfiak amúgy is nehezebben beszélnek úgy általában az érzéseikrõl, és ebben az esetben egy igen hosszú és közeli, testvéries kapcsolatról is beszélünk, szóval hirtelen szerelmet vallani kifejezetten nehéz lehet.
Baker: Minden olyan szépnek és jónak tûnt, mikor is ez a lány, akivel olyan jól megvoltunk hirtelen "követelõdzni kezd" és azt akarja, hogy a karakterem többet adjon magából... Ez az egyik része a dolognak. A másik az, hogy Jane egy törött baba. Úgy néz ki, mintha már rendben lenne, de még mindig nem funkcionál tökéletesen. És szerintem Lisbon töpreng és reménykedik, hogy végül teljesen renbe jön, õ pedig csak nézi és azt gondolja, hogy "El fog menni és én nem tudom összeszedni magam. Elfelejtettem, hogy hogy adjak többet magamból és hogy adjam meg magam." Szóval ez egy kihívás. Sokféleképpen lehet interpretálni a dolgot. Én egyiket sem hangsúlyoztam ki, mikor játszottam, mert szerintem az ilyen dolgok hihetetlenül személyesek. Személyesnek kell lenniük, hogy hihetõek legyenek.

TVLine: Robin, szórakoztató volt számodra a legutóbbi pár részben ez az egész legszebb-lány-a-bálban-dolog, ahogy két nem csúnya férfi vetekszik érted?

Tunney: Igen... Miután öt évig hordtam praktikus ruhákat és cipõket, jó egy kicsit a figyelem középpontjában lenni.
Heller: Ez igazából Robin valódi életének az utánzata, a férfiak harca érte...
Tunney: (nevet) Ez egy érdekes történetszál Jane-nel és Lisbonnal. Már a sorozat kezdetekor is ez volt, emlékszem a TCA-ra és a PaleyFestes panelunkra az elsõ évadból, mindenki azt kérdezgette, hogy összejönnek-e. És a válaszom, hogy "Fogalmam sincs", teljesen õszinte volt. És az évek alatt... Megharagudhattunk volna egymásra Simonnal, vagy megutálhattuk volna egymást, de én valahogy nagyon megkedveltem õt, és így eljátszani azt, amerre most tartunk, sem lesz olyan nagy kihívás. Egyszerûen csak élvezek minden nap bejönni és vele dolgozni. Úgy érzem, ez is mutatja, hogy milyen az, mikor az emberek között igazi kötelék formálódik. És ez az egyik legjobb dolog a televízióban, alkalmad van a dolgokat valódi idõben megélni, jelen esetben hat év alatt.

TVLine: Bruno, megtennéd nekünk, hogy kizárod Pike-ot, mint az évadvégi emberrablásos rejtély mögött álló fõgonoszt? Hogy nem lesz ennyire egyszerû a megoldás?

Heller: Igen, megteszem. Nem Pike a rosszfiú.
Tunney: Túl jónak tûnt, hogy igaz legyen!
Heller: Néha úgy érzem, túl ostoba vagyok a nézõkhöz képest, hogy valami ilyen okos megoldást találjak ki. (nevet) Az élet nem ennyire bonyolult vagy sötét - bár azt kívánom, bárcsak én találtam volna ki ezt a megoldást.

TVLine: Mennyire lesz az évadzáró kielégítõ, ha ez lesz végül a sorozatfinálé is?

Heller: Te kezdesz, Baker.
Baker: (elgondolkodik) Egy egytõl tízes skálán...
Heller: Akkor kezdem én. Tizenegy. Ezt a részt úgy írtuk meg, hogy egy óriási, boldog, romantikus búcsú legyen a sorozattól, ha nem rendelnék be - de egy teljesen új fejezetet is megnyit, ha berendelnék. Szerintem igazán jól sikerült, én elégedett vagyok vele. Baker viszont maximalista, õ nem lesz elégedett, amíg nem készítettem el az Elfújta a szél és a Psycho keresztezését, vagy valami hasonlót.
Baker: Jézusom. Miért pont ezt a kettõt mondtad?
Heller: Oké, talán nem pont ez a kettõ. De az egyik oka annak, hogy a show addig jutott, ameddig, az az, hogy ez a kettõ, fõleg Simon, sosem elégedett. Mindig többet akarnak és jobbat, érdekesebbet és eredetibbet. Talán nem mindig jött össze nekünk, de mi mindig is próbáltunk jobbak és jobbak lenni. Szerintem igazán odatettük magunkat és most már a nézõk dolga eldönteni, hogy ez elég volt-e.
Baker: Mi mindig is népszerûek voltunk A mentalistával. Nem voltunk olyan, mint a Breaking Bad, egyenletes nézettségünk volt hat évig. Ez az egész arról szól, hogy új irányokba tereljük a nézõinket, ahol kissebb kihívásokkal kell majd szembenézniük. Nem tudjuk mindenkinek megadni, amit akar, és néha az emberek szeretnék ha megvédenék õket attól, amit akarnak. A legjobb talán az lenne, ha elfeleznénk a nézõket.
Tunney: Szerintem egy csomó embert nagyon boldoggá fog tenni, másokat pedig mérgessé tesz majd -- de ez a legtöbb, amit remélhetünk. Merthogy, mindenkiben más érzéseket vált ki a mûsor. És ez így jó, mert ezek igazi érzések. De azt nem hiszem, hogy bárkit is hidegen hagyna a végeredmény.
Loolookaa 2014 máj. 27. - 22:27:45
(1363/1499)
Nem tudom, hogy ezt így akarták-e, de aki az rtl-en követi a sorozatot az már rájöhetett ki Red John, vagy csak én jöttem rá? :)
10/10
zora 2014 máj. 20. - 20:03:32 10/10
(1362/1499)
spoiler 6x22


Soha nem voltam rajongója a Lisbon-Jane szerelmi párosnak, de most annyira de annyira jól megcsinálták, hogy beléjük szerelmesedtem! Nagyon jó volt a rész.
Bár már kezdtem gyanakodni, mikor a tengerparton Lisbon megfejtette, hogy ez trükk.
Mi volt a zene a Miami bevezetõ képsoroknál?
10/10
majdnem 2014 máj. 14. - 20:31:52 10/10
(1361/1499)
Ej de jól meglepõdtem a Cool-on. Újrakezdték vetíteni az elsõ évadtól? Nagyon bírom, csak ezt a hétfõ és péntek kihagyás fura!
10/10
zora 2014 máj. 13. - 20:02:02 10/10
(1360/1499)
spoiler 6x21


Hát, miután Lisbon azt mondta a fõnökének, hogy Jane igazat mondott, azt hittem, visszautasítja az új állást... Nade, Patricknak még nem mondott semmit! Kíváncsi vagyok a következõ részre! Érdekes, hogy egy ügyet 3 részre húztak, de nagyon jó volt mind a 3! Amit a kocka srác csinált a mûtõasztalon, meg mikor Lisbon kenegette vérrel Jane-t - hát, szétröhögtem magam! :-)