Téma: A menü

4/10
sexykex 2023 jan. 10. - 18:14:06 4/10
(40/80)
Nem kísérletezem a megfejtéssel. Nem tudom hogyan lett Slowik séfből nem csak művész, hanem szektavezér is. Nem tudom, miért pont ezekkel a kiválasztottakkal kell bemutatni az áldozatot. És azt sem tudom, hogy egy fiatalkori sajtburger miért menti meg Margot-t. De, azt sem tudom, miért tetszik ez a film annyira másoknak (IMDb 7,4/66k), mert engem nem győzött meg. Én csak egy halom birkát láttam, meg egy szuggesztív őrültet.
4/10
pihes 2023 jan. 09. - 14:27:48 4/10
(39/80)
4/10
8/10
Brillll 2023 jan. 09. - 00:38:23 8/10 Előzmény Woodoobaba
(38/80)

És imádom a Gyűrűk ura-t!
És megnéztem ezt a filmet. És tetszett!
Most mit csináljak? Már tövig rágtam a körmöm idegességemben.
Biztos különleges vagyok. Hát, nem? Biztosan.
7/10
sladka_pani 2023 jan. 08. - 21:46:06 7/10
(37/80)
Elég beteg pszichothriller szerintem... jó indulattal 7, amúgy 6 lenne csak..
10/10
Woodoobaba 2023 jan. 08. - 08:45:52 10/10
(36/80)
Ez a film valóban nem való mindenkinek. Ha hollywoodi tucatfilm-rajongó vagy; ha a Gyűrűk ura és a Marvel-filmek a kedvenceid, ne nézd meg!
Ha valami újra vágysz, ami kitör a filmes koncepciókból, ami valami nem megszokott, és közben nagyon egyben van, akkor szeretni fogod. Ha szereted a szinészi játékot, a szép képeket, az igényes filmzenét, kreatív megoldásokat és a különlegességet, szeretni fogod.
Végre egy film, ami más. 10/10.
frenchbullie 2023 jan. 08. - 03:38:08
(35/80)
Üdv! Nem fogom megnézni ezt a filmet, mert - egyértelműen az én hibám:-) -, nem kedvelem Ralph Fiennes-t. De a két legutolsó hozzászólás nagyon tetszik, számomra értékes vélemények, a mai világ tükreként. Élmény volt elolvasni, köszönöm.
14211261525 2023 jan. 08. - 01:56:58
(34/80)
Elég érdekes , hogy bár a film éppen arról szól hogy az emberek csak a saját javaikkal vannak elfoglalva , csak magukat érzik tökéletesnek és mindig tudnak mit kritizálni másokban vagy mások munkájában, nem foglalkozva azzal, hogy ez, a kritizált személynek, hogy eshet, elég sok rosszindulatú , undorító kommentet láthatunk. A film leglényegretörőbb mondata talán ez , ,,Maga csak eszik , elvesz , mint a többiek " . Ez a mondat kulcsfontosságú , ennek kéne átadnia az üzenetet , hiszen a valóságban is csak elveszünk és ritkán adunk. Elvesszük mások önbizalmát, elvesszük mások örömét , a motivaltságot , kiöljük mások szeméből a tűzet, de ha velünk teszik meg , akkor a másik a legnagyobb szemét a világon. Mindenki vett már el , és mindenkitől vettek már el . Az elején a kiégésről volt szó , és ez is ismétlődött, hiszen a Chef elmodja , hogy belefáradt abba, hogy szeretettel dolgozik , szívét lelkét a munkájába teszi és még csak arra sem emlékszik a törzsvendék, miket evett eddig. Egész életében dolgozott és egy marék elismerést nem kapott , csak kritizálást. Történeteket mesélt el az általa megalkotott ételekkel , csak úgy , mint egy festő a képeivel, egy zeneszerző a zenéivel , egy táncos egy táncal , egy szobrász egy szoborral és még sorolhatnám, de ez mind hiába , mert az emberek magasról tettek rá, mert mások szemében a gerendát , magáéban a szálkát sem . A lánynak is hatalmas szerepe van hiszen ő ámbár a saját javaival foglalkozott és menteni akarta a menthetőt , végignézte a szobát és rájött arra , hogy mi is volt az , ami a Chefnek örömet okozott , hogy mikor volt az , amikor igazán szeretettel, boldogan főzött , és ezzel elvett, de adott is. A mosoly a szakács arcán a boldogság , ezeket senki sem vette észre? A fájdalom enyhülését? A lelki békét.... én elgondolkodnék mindenki helyében... mert aki itt, így szid egy filmet, egy jó szó, gondolat nélkül, az a való életben egy 0, egy ember aki meg van keseredve és csak rombol. Csak eszik, de sosem lakik jól....
9/10
Vicktorya 2023 jan. 07. - 21:48:51 9/10
(33/80)
Elég "fura" a film,de ajánlom azoknak,akik ki tudják szűrni a filmek mondanivalóját. Lényeg,hogy ma már olyan világot éljük,hogy a "legegyszerűbb" mesterségből is kiölik az életet a gazdagság. Elfelejtjük értékelni a dolgokat,és azt,hogy valaki megdolgozik azért amit mi szórakozásként alulértékelünk. Ralph Fiennes nagyot alakít ebben a filmjében is.
2/10
Ahoj poplacsek 2023 jan. 07. - 21:10:06 2/10
(32/80)
WTF? 103 perc veszett el az életemből, mert a stáblistát már kinyomtam. Most éppen annak a négy percnek örülök, amit sikerült így megmenteni.

Az egyének és csoportok filmbeli viselkedése és reakciói teljesen ellentmondanak az ismert általános pszichológiai elveknek, így maximálisan életszerűtlen az egész. Ez még csak nem is a hülye emberek hülye dolgokat csinálnak típusú film volt, hanem a hülye emberek hülye dolgokat csinálnak a legkevésbé se hihető módon, de legalább dizájnos környezetben típusú film. Ralph Fiennes valószínűleg végig a pénzre gondolt a forgatás közben, hogy végig tudja csinálni.

Jó nézést hozzá, én szóltam.
6/10
itsme1 2023 jan. 07. - 16:26:53 6/10
(31/80)
Karakter ábrázolás tízes. Párbeszédek tízes. A szereplők motivációjának kidolgozása kettes, frappáns befejezés egyes.
Leslie67 2023 jan. 06. - 22:13:59 Előzmény steelprophet
(30/80)
Egyetértek, de a sok nézhetetlen szar között, ez egy nézhető szar volt. :)
6/10
tesz-vesz 2023 jan. 06. - 14:50:07 6/10
(29/80)
egyszer végig leköti az embert, de maga a film tényleg csak egyszer érdekes.

ezt akarom mondani én is, mint az előttem szóló, a társadalomkritikára jobban rá kellett volna feküdni, nemcsak egy félmondatban, hanem jobban kifejtve, így eléggé tinifilm lett.


egész nap dolgoznak a vendéglátósok feszített munkatempóban, stb
vagy a teljesen használhatatlan dizájn ételek kifigurázása is hatásosabb lehetett volna


6/10
stellaz 2023 jan. 05. - 14:00:09 6/10
(28/80)
Alapvetően jó kis film, de van egy nagyon elhibázott dolog benne:

Az, hogy a séf megőrül és rendez egy ilyen estét, az egy jó ötlet, de hogy a többi, fiatal, életerős kollégát és a biztonsági embereket mivel vette rá a kollektív öngyilkosságra, az egyáltalán nem derül ki a filmből. Úgy lett volna értelme, ha maximum pár ember van a dologban, és ők is világosan érthető motivációval.


2/10
Attila Cs. 2023 jan. 05. - 12:21:45 2/10
(27/80)
A nyilvánvaló társadalomkritikai utalások ellenére egy beteges film, a közepétől kifejezetten kellemetlen volt nézni. Felfedezhető benne némi Charlie és a csokigyár utalás is, de az jobb volt. Ez egyszerűen rossz film.
6/10
Deodato 2023 jan. 05. - 09:39:43 6/10
(26/80)
Szerintem a film felénél elfogyott az ötlet. A harmadik fogásig egy nagyon jó hangulatú, lassú de ígéretes mozi pergett előttünk, aztán egyszerűen nem tudták eldönteni, hogyan folytassák. Így aztán belepakoltak mindent, és a végére tényleg egy nagy "mess" lett az egész...
10/10
steelprophet 2023 jan. 05. - 00:08:10 10/10
(25/80)
Beteg
7/10
Norbert Szalai 2023 jan. 04. - 22:04:57 7/10
(24/80)
Egész jó film,de se nem horror,se nem vígjáték,és végképp nem horror-vígjáték.
Leginkább egy társadalom-szatíra,thriller-be ágyazva.
Amit leginkább,sajnálok,hogy a majdnem 1 óra 50 perc hossz ellenére a karakterekről viszonylag keveset tudtam meg.
Bár ezt nem tekintem hibának,csak engem némileg zavart. Mindenesetre ebben a sztoriban ennél azért lényegesen több volt.
Ettől függetlenül bárcsak 2023-ban sok, legalább ilyen minőségű,elgondolkodtatóbb alkotás jönne,és némi túlzással nem a Marvel és a DC uralná le a mozikat.
1/10
Rrgdatas 2022 dec. 31. - 18:12:53 1/10
(23/80)
Nehogy megnézzetek! Egy borzalom a film. Inkább vegyetek rajta valami ertelmes dolgot, vagy más filmet nezzetek meg.
5/10
Wonder1 2022 dec. 25. - 20:56:06 5/10
(22/80)
...inkább néztem volna a reszkessetek betörők 2.részét
4/10
Böhöm 2022 dec. 17. - 10:43:59 4/10
(21/80)
Értem én, hogy mi volt az alapötlet - társadalom szatíra, felerősített szimbólumok -, de ez így elég gyenge lett. Nem unalmas, nézhető a film, csak egyszer fordult meg közben a fejemben, hogy lehet hogy távozom a vége előtt. Végül maradtam a végéig. Nem mondom, hogy kár volt, de nem is sok többletet adott hozzá az életemhez. Sokkal-sokkal jobban ki lehetett volna ezt a sztorit bontani. Ez így sajnos csak szimpla időkitöltő, hogy ne nagyon unatkozzon valaki, ha nagyon nem tud éppen mást csinálni. Vagy háttérzaj és dekoráció a popcorn mellé.