9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 12. - 16:04:57 9/10 Előzmény Filmgusztália
(95/1395)
Ne általánosíts már! Nem minden falu olyan, amiről írtál. Van ilyen is és van olyan is, a sorozat szempontjából nem ez a lényeg. Hanem az, hogy tetszik-e vagy sem.
Filmgusztália 2018 márc. 04. - 07:20:13
(94/1395)
Te öreg, nem az a lényeg, h koppintás, hanem mennyé le egy faluba és meg fogod látni, h jószerével munkanélküli rézbõrüek és nyugdíjasok lakják...mert aki fiatal és dolgozni szeretne az már rég elköltözött városba...a segíjbõl meg a nyugdíjból a helyi kocsma a falu központja, ez van tényleg...
8/10
napraforgó 2018 márc. 04. - 03:37:54 8/10
(93/1395)
Hogy ki mit dolgozik a faluban, azt nem nagyon lehet tudni.
Udvaros Dorottya ("Kati néni") a tanítónõ, a legtöbb falusit õ tanította. A Zsurzs Kati karaktere, meg a Tímár Éváé nyugdíjasok, a mostani részben õk várták leginkább a nyugdíjukat, hogy befizethessenek az esztergomi bazilika-látogatásra. Van egy fõ biciklis rendõr, egy állatorvos - bár állatokat nemigen látni a faluban. Közértet, kisboltot egyáltalán nem látni, csak a kocsmát, amely leginkább a férfilakosságot látja szolgálja ki. Az önkormányzat is csak a polgármesterbõl és Erikából áll, még azt sem tudni, hogy Laci valamilyen tisztségben állományban van-e. Nem tudom, hogy Gyuri mibõl él, õ a gyerekek fociedzõje, de hát azt általában társadalmi munkában végzik ilyen szinten, vagy nagyon jelképes tiszteletdíjért, fõleg, ha csak a szülõktõl lehet pénzt szedni az edzésért.
Én azt nem tudom, hogy manapság hogyan öltözködnek falun otthonra az emberek, hordanak-e még otthonkát az asszonyok, fõleg az idõsebb nõk, de szerintem biztos van ilyen is. Mint ahogy a melegítõ, a trénigruha, közismertebb nevén a maci-naci is kényelmes otthoni viselet. Más dolog, hogy ha az ember elmegy otthonról, pláne be a városba, munkába, vagy bármit intézni, akkor fölöltözik rendesen és valóban nem lehet már megmondani ki az, aki falun él, és ki az, aki városi.
8/10
napraforgó 2018 márc. 04. - 03:16:17 8/10
(92/1395)
Mivel én a cseh eredetit nem láttam, így kicsit sem bosszant a koppintás.
Nekem amúgy a karakterek tetszenek, minden szereplõ egyenként is mulatságos, de így összeeresztve õket méginkább viccesek.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 03. - 22:28:43 9/10
(91/1395)
Most az a probléma, hogy nem tudjuk, Dóri, Baki neje, Tóth Enikó, Zsurzs Kati mit dolgoznak? Még egy órás sincs a sorozat, szerinted beleférne az õ munkájuk??


A maiban, A megálló címûben Stokinak és Lacinak alig volt jelenete. A mai rész az összes közül kissé unalmas volt, úgy egyenként tetszett, a tavas jelenet, a padlás takarítás, a postás eltûnése, Erika lánykérése, a levelek kipostázása. De összességében nem állt össze a történet. Vhogy mindenkinek a postást kellett volna keresnie, felbojdulhatott volna a falu, kinek milyen hiánya keletkezik, hogy nem érkezik meg a nyugdíj, a levél, stb. Aztán a végén kiderül, hogy a postás Pajkaréten keresi az utcákat... De Erika nagyon ász volt, hogy felvette a lánykérést, bár az uccsó pillanatokban nagyon elronthatott vmit, mert már bejátszani nem tudta...
Kat Bal 2018 márc. 03. - 20:16:26 Előzmény napraforgó
(90/1395)
Jó neked, hogy tudsz ezen szórakozni, engem kicsit bosszant, hogyha lekoppintani akarnak egy filmet, témát, akkor legalább figyelnének oda, mert ez inkább gügye. A lakói a falunak tutti bénák és munkanélküliek?
Kat Bal 2018 márc. 03. - 20:12:26 Előzmény Pünkösdi Kató
(89/1395)
Nincs már sehol olyan kis falu, ahol "otthonkát" viselnek az otthoni munkához, Csuja Imre zakóját a sárga nyakkendõvel csak a cirkuszban lehet látni. Nincs különbség a vidéki és városi öltözködés között, talán azért is, mert sokan városokban dolgoznak és oda öltözködnek. Minden faluban kinai üzlet, olyan ruhát árulnak mint a fõvárosban. Tehát kissé lealacsonyító a téma is.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 febr. 21. - 15:57:22 9/10 Előzmény s1u2x3e4l
(88/1395)
Én is városi vok, sõt megyeszékhelyi. Engem roppant szórakoztat a sorozat és nem azért, mert ilyennek gondolom a vidéket. Van ilyen is és van olyan vidék is, hogy "eltátom a számat", ha látom a falu fõutcáját... Nálunk a játszótér rosszabb állapotú, mint jónéhány falu fõ- és néhány mellékutcája. Nem kell azonosítani a sorozatot, hogy ilyenek lennének a vidékek? Minek ez a hasonlítás? Lehetne a városiból is olyan sorozatot készíteni, hogy szégyellném magam, hogy városi vok...
(Valaki!!!! Csináljanak már a városiakról egy hasonlóan "bunkó" sorozatot!)
Erikát - mármint Lovas Rozit - láttam színházban A tanítónõ elõadásban, össze se lehet hasonlítani a kettõt. Ég és föld, igen megkedveltem.
8/10
napraforgó 2018 febr. 19. - 07:38:28 8/10
(87/1395)
Ha minden nap ezt látnám, biztos engem is zavarna egy idõ után, na de így, városlakóként heti egy óra nekem felhõtlen szórakozás. Minden figura máshogy hülye és máshogy mulatságos, de így összeeresztve õket fenomenálisak.
s1u2x3e4l 2018 febr. 17. - 23:55:51
(86/1395)
Hogyne lenne...nem kell ahhoz Dunantulra a Pilisig menni...eleg elmenni Szabolcs megyenek a szatmár-beregi reszebe, de mennyi ilyen van. Pont ezert nem nezem en a sorozatot, nehogy mar a tvben is azt kelljen nezni, ami az embert korulveszi. De siman elhiszem, hogy varosiaknak ez szorakoztato, ugy mar tuti en is annak talalnam. Igen, vannak padok a faluban, joforman minden masodik haz kapujaban, ahova oregek fiatalok az itt levok tavasztol oszig kiulnek. Van egy kocsma is pl ami a helyi informacionak a forrasa, és mondhatni a falu legforgalmasabb helyének. Az, hogy dolgoznak a kertben az emberek, többé-kevésbé helytálló, de idövel egyre kevésbé lesz az. A közmunkások meg égetnivaloak...bár ugyanakkor sokat lehet röhögni rajtuk, bar egy ido utan telitodik az ember veluk. Nem hiaba mondjak a polgarmesteri hivatalban, hogy ez tenyleg olyan, mint a mi kis falunk.
Kat Bal 2018 febr. 17. - 19:04:07
(85/1395)
Hazai színészekkel nem olyan jó, mint a szlovák,
mert gügye a történet, a Csuját meg nem értem ki tolja.
Magdi 2018 febr. 15. - 12:10:59
(84/1395)
Bocs, Pilisszentlélek! És a sorozat szlovák adaptáció, már írta valaki, hogy egy az egyben ugyanaz, akár elég lett volna szinkronizálni.
Magdi 2018 febr. 15. - 12:08:36 Előzmény Kat Bal
(83/1395)
Az a kocsma Pilisszentkereszten igazi!
8/10
napraforgó 2018 febr. 15. - 04:42:18 8/10
(82/1395)
A sorozat elején volt, aki jelezte, hogy az õ falujuk pont ilyen....
8/10
idõjós1010 2018 febr. 12. - 21:05:41 8/10
(81/1395)
Jó ez a sorozat, de ha már ilyen kevés rész fér bele egy évadba, akkor vagy vetítsék havonta, vagy két hetente, mert ledarálni két hónap alatt az év elején, nem igazán örvendetes.
Kat Bal 2018 febr. 10. - 20:43:25
(80/1395)
Biztos, hogy nem ilyenekre van igény, csak ez a legolcsóbb mûsor felénk, amit
drága pénzért adnak a szolgáltatók. Szegényes a celeb lista és butáknak adnak
milliókat a buta seggmutogatós tartalomért. Ez van, én már megszüntetem a sok csatornát,
hiszen minden csatorna csak cserélgeti egymás között ugyanazt a mûsort.
Elég 1-5 csatorna is, ingyen.
Kat Bal 2018 febr. 10. - 20:36:51 Előzmény napraforgó
(79/1395)
Ilyen történet csak valamikor a szocban eldugott faluban játszódhatott le, de, nem biztos,
mert a 80-90 évesek ültek ki a ház elé, ma már padok sincsenek ott.
Kocsmák, filmbeliek sincsenek, a fiatalok dolgoznak a kertben hétvégén, vagy maszekolnak
valahol. Inkább a cseh filmet utánoztuk le, csak ennyire nem voltak buták a vidéki
emberek mint ahogy a filmben van. Égõ.
9/10
offtopic
Pünkösdi Kató 2018 febr. 10. - 19:48:40 9/10 Előzmény steelprophet
(78/1395)
Miért übergagyi a sorozat? Nem értem. Van részenként története, vicces jelenetek, vicces mondások, a ruházat úgy csúcs, ahogy van. Udvaros Dorottya az otthonkában, Gyuri tréningruhája, micsoda menõ cuccok voltak annak idején. Én odavagyok a sorozatért. Az Üvegtigrist nem láttam, nem is értem, hogy miért...
10/10
hodosi16 2018 febr. 09. - 20:28:53 10/10
(77/1395)
Ncsaba50! Miért nézed, ha utàlod?
10/10
hodosi16 2018 febr. 09. - 20:27:10 10/10 Előzmény steelprophet
(76/1395)
Egyetértek veled!