Bonitó 2022 jún. 21. - 21:44:33
(1095/1395)
Az olvasó üzemmódból kidugva fejem, ismét elmondom a gondolataimat:
A szájharmonikás jelenet nem volt semmi! Répának!
Meg sem fordult a fejébe, hogy nagy baj is lehet belőle, mindjárt?! Node, a  Répákat már ismerjük.
Viszont, egyáltalán nem volt vicces a doktornő sem! Aki mindent csinált a beteggel, csak éppen nem segítette ki a szájharmonikát, amár inkább agonizáló ember szájából. 
(Csak remélni tudom, hogy senki fogja kipróbálni amit látott?! ) És, hogy mindez nevetséges volt?!  Azért mert néha még  "szólt is a hangszer??!!" Sajnos van akinek igen. (És tudom, hogy azt játszották, ami elő volt írva a szerepük, szerint, node mégis, nah. :)

A másik szál ami nagyon nem tetszett és számomra ez sem volt nevetséges, ahogy a pap és a doktornő részegségig iszogatott?! Hogy ez mire volt jó, csak a forgik és a kreatív csapat tudja! Nem vagyok meglepve, mert anno a Barátok közt, és most az Éjjel nappal Budapest sorozatban is feltűnően sok az ivászat. Nyakra főre, ha kell, ha nem, ha van apró, ha nincs, de mindig kitalálnak valamit, hogy legyen! . Olybá tűnik, mintha az ivászat " töltelék lenne "  a műsoridő kellemes eltöltéséhez?! Jobb ötlet híján?! És ebben a sorozatban is iszik mindenki!  Szóval, a doktornő beitta magát a falusiak szívébe és igazi falusi doktornővé avanzsált. De annyira jól sikerült neki, hogy a fal mellett hányt az agyontanult mindenségit "nekije"!
Egyébként most volt a Fókuszban a " Mi kis falunk " baki parádéja. (Bizonyára más is látta?!)
És pont azt mutatták, ahogy a doktornő hányt a falnál, majd nevető görcsöt kapott! A pap pedig megjegyezte, hogy "hogy a fenébe  lehet röhögve hányni?! Fúúú!

Node mindegy is, Peller Anna elvállalta a szerepet és punktum! A doktornő karaktere, nem sokat tesz a sorozathoz, nem igazán emeli az est fényét, szerintem.( Peller Anna  pedig eleget röhög a csatorna Reggeli műsorában is. De hála az Univerzumnak, Miklós a férj, már nincs a műsorban, aki  olyan fertelmesen furcsán vette a levegőt nevetés közben, szinte már-már hörgött, horkantott a röhögéstől, rossz volt hallgatni! )

Répáék, vagyis jobban mondva, akik furcsán veszik a levegőt, azokat nem kedvelem. Bazsóval kapcsolatban viszont,  nem tudom eldönteni még most sem, hogy hányadán állok?! Miért?! Azért mert volt egy ominózus jelenete amikor hirtelen megjelent ellenőrzésre a "felügyelője" és az apját használta fel páncélnak, az apját tolta maga előtt jelképesen, hááát, szóval remekelt a karakter! Az akkor nekem ott a képernyő előtt legalább olyan jó volt, mint a kedvenceim, akik már nincsenek a sorozatban.

Ja, és Erika szülei, a Szabó házaspár Gáspár Tibor és  a Náray Erika bohóckodása no comment!
(Talán még az is jobb lett volna, ha ők is ittak volna! :))
És a végére megkedveltem Pali bácsi lányát Sacit, akit Sodró Eliza nagyszerűen alakít. Sokszor meg sem kell szólalnia, mert van benne egy olyan naiv báj, hogy elhiszem neki szavak nélkül is amit gondol. Kedvelem a jeleneteit Lacival is. :)
offtopic
guess.who 2022 jún. 21. - 19:10:11 Előzmény Éva László
(1094/1395)
Van/lehet ennek egy másik olvasata is: szó nincs megalázásról (már ha jól értem, amire gondolsz), ez egyfajta érzékenyítés, azaz hogy bemutatják, hogy egy fogyatékkal élőtől nem kell félni, ő nem valamiféle iszonytató szörnyeteg, hanem csak simán ugyanolyan ember, mint a többi. Hiszen a polgin, Lacikán, Bazsón, Zsoltékon is nevetünk, mert nem tudnak számolni, nem értik kapásból a jogszabályok szövegét, nem ismerik a különbséget rétesliszt és kenyérliszt (búzadara :) ) között stb., mégsem jut senkinek eszébe, hogy ezzel megaláznánk minden polgármestert, közmunkást, hivatali dolgozót, kocsmárost, kisboltost, tanárnőt, akárkit...
Nézd csak meg, a kommenttársak közül mennyien szeretik Répáékat (én nem, de ez más tészta, nekem ott van Saci és Pali bácsi), ez egyáltalán nem azt mutatja szerintem, hogy megalázó lenne a bemutatásuk. :)
offtopic
guess.who 2022 jún. 21. - 19:03:46 Előzmény Pünkösdi Kató
(1093/1395)
Napraforgó is írta, de szerintem nyugodtan elfogadhatjuk alaptételnek, hogy a nőnemű szereplőket nekünk szánják, a hímneműeket meg a női nézőknek. Én Döbrösi Laurát így, ahogy van, imádom, és van olyan férfi szereplő, akitől borsódzik a hátam - és akit például Napraforgó lelkesen említ meg mindannyiszor.
És látod: Alga is van, akinek tetszik, ráadásul nőneműnek. :)

Abban egyébként igazatok van Napraforgóval, hogy Bazsóhoz valami hasonló nagydumás, dörzsölt karakter illene/illik, mert egy ilyen figura ad lehetőséget mindenféle jó közös jelenetekre. De hogy nincs ebben a magyar színiszcénában egyetlen színésznő, csak pont Alga?! Áh! :)
Éva László 2022 jún. 21. - 12:26:17 Előzmény Pünkösdi Kató
(1092/1395)
Szerintem a fogyatékkal élők megalázása, hogy ilyen szereplők vannak szinte mindegyik sorozatban. És még nevetünk is rajtuk.
8/10
napraforgó 2022 jún. 21. - 03:36:41 8/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(1091/1395)
Boglárka/Alga nálam elment, én nem háborodtam fel rajta, sőt. Szerintem nagyon is illik Bazsóhoz. Pont olyan lökött, pont olyan dörzsölt, mint ő. Őt Bazsó nem könnyen takarithatná el az útból, mit egy szimpla átlagnőt. Sőt, tetszene, ha Bazsó félne az asszonytól....

A doktornő italozása tényleg nem volt szép, bár előtte elhangzott, hogy ő nem szokott inni. Igy aztán nem csoda, ha megártott neki, amikor úgymond "megpróbált beilleszkedni " a faluba. Mert ebben a faluban mindenki iszik valamilyen szinten, nemcsak a közmunkások, de a doki, a pap, a polgármester, de még az asszonyok is. Zömbikné, Piroska, stb. stikában. Sőt a rendőr is, aki - nem lehet tudni, hogy magától olyan hülye, vagy a piától.
9/10
Pünkösdi Kató 2022 jún. 20. - 21:23:28 9/10 Előzmény guess.who
(1090/1395)
borzalmas volt, az ilyen nő egy taszítvány, az ilyen nem is nő, de férfi sem, egy taszítvány. Rossz volt nézni azokat a jeleneteket, Bazsót is, mint hősszerelmes. Nem is lenne baj, ha találkozna egy hozzávalóval, de ne ilyen taszítvánnyal, fel voltam háborodva. Fújjj!
9/10
offtopic
Pünkösdi Kató 2022 jún. 20. - 21:21:56 9/10 Előzmény guess.who
(1089/1395)
Én nem igazán kedvelem Döbrösi Laurát, elég volt belőle az Egynyári kalandból. Láttam az Unokában, vhogy túléltem, nem úgy, mint a mozifilmet, mert az végig izgalomban tartott
9/10
Pünkösdi Kató 2022 jún. 20. - 21:20:24 9/10 Előzmény Rojita
(1088/1395)
nevetséges. Tudta, hogy van forgatás és kész. Tetszik, nem tetszik, engedély van, pont. Csak kiröhögtette magát.
9/10
Pünkösdi Kató 2022 jún. 20. - 21:16:26 9/10 Előzmény Rojita
(1087/1395)
Nekem az a top rész, amikor Bazsóhoz jön a felügyelőtisztje. Amit összeökörködik az apjával, hát azt a részt többször láttam, de már majdnem sírtam.
9/10
Pünkösdi Kató 2022 jún. 20. - 21:12:40 9/10 Előzmény Éva László
(1086/1395)
Én kedvelem őket, kellenek ők is a sorozatba. Nagyon jó a szövegük.
Elhaym 2022 jún. 20. - 21:01:25 Előzmény napraforgó
(1085/1395)
Majd ősszel jönnek új sorozatok, talán akad majd köztük pár jó és szórakoztató. A mostani kínálatból viszont csak a Mediciek hatalmát és az Én lányomat tartom jónak, utóbbi aranyos és vicces is. De nézhető az Outlander is.
offtopic
guess.who 2022 jún. 20. - 20:04:54 Előzmény Rojita
(1084/1395)
Érdekelne egy tényleg komoly szociológiai kutatás arról, hogy az utóbbi 2-3-4 évben hirtelen filmekben/tévében (újra) elszaporodó piálgatások mennyivel növelhetik vajon a rejtett alkoholisták számát? És vegyük észre: MINDIG úgy ábrázolják, hogy a lerészegedés egy irtó vicces, boldog és kifejezetten JÓ dolog mindenki számára.
offtopic
guess.who 2022 jún. 20. - 20:02:41 Előzmény Kuttyánszki
(1083/1395)
...és miért vállalta el, hogy hirtelen piázgatós lesz a figurája? Eddig sem értettem, miért tolják ezt (mondjuk még KisJanó is kortyintgat az apjával rendszeresen, ami azért egy paptól picit fura), de hogy egy doktornő. Szerintem nagyon mellényúlás volt ennek a záróepizódnak mindhárom szála.
8/10
tyrichie 2022 jún. 20. - 18:21:34 8/10
(1082/1395)
Dóri többet is szerepelhetne, szemre való teremtés 😀
7/10
nikato 2022 jún. 20. - 13:06:32 7/10
(1081/1395)
A vetélkedős rész zseniális volt, könnyesre röhögtem magam, főleg a szájharmónikás jeleneteken, és Nelli jelenetein, a régi szereplők még mindig NEM hiányoznak, de Erika szülei sem, főleg a romantikázásuk. A doktornő sem tesz hozzá sokat a sorozathoz.
5/10
offtopic
luci87 2022 jún. 20. - 06:49:32 5/10 Előzmény napraforgó
(1080/1395)
Sajnos en se tudok jobbat, mast, foleg most nyaron nem..Marad a filmtoltogetes a netrol...Mig nem indul ujabb napi heti magyar sorozat megint..
8/10
napraforgó 2022 jún. 20. - 03:30:52 8/10
(1079/1395)
Igazatok van, az okádós jelenetet én is elhagytam volna, de amúgy tetszett hogy a karótnyelt, jéghideg doktornő némi pálinka hatására felengedett és rágeredt a papra, a szinte egyetlen korban hozzáillő férfira.
Tetszett az a szöveg is, hogy Viktóriát kezdetben nagyon zavarta, hogy a falusiak utálják őt, de aztán beilleszkedett.
"már nem utálják?"
"De igen, csak már nem zavarja".

Mindent összevetve a kis hibái ellenére tetszik az egész.
Tud valaki ennél jobb, szórakoztatóbb sorozatot, mert akkor közölje és akkor azt fogom nézni.
Elhaym 2022 jún. 20. - 00:16:44 Előzmény amiraa_daaa
(1078/1395)
Hol olvastad? Eddig még nem láttam róla hivatalos bejelentést és Schmied Zoltán és Hevér Gábor eddig az új focis sorozatot forgatta. Az biztos, hogy lesz 7. évad, de lehet most nem ősszel.
10/10
Rojita 2022 jún. 19. - 22:34:36 10/10 Előzmény Kuttyánszki
(1077/1395)
Igen, hervasztó látvány volt. Biztos, h ffi írta a jelenetet, (egy női író kihagyta volna a hányást).
Mostanában olvastam valahol, h Mo-on már nem egy millió alkoholista él, hanem kettőmillió. Ez népesség-arányosan, több, mint az oroszoknál.
Vannak "eredményeink": (korrupció, szegénység, alkohol...)
5/10
offtopic
luci87 2022 jún. 19. - 22:23:48 5/10 Előzmény Kuttyánszki
(1076/1395)
Hát igen.. van aki viccesnek találja.. én nem. De szinte minden sorozatban a tulnyomott pialas megy, meg a nők részéről is, lsd Dr. Balaton..