10/10
Rojita 2022 dec. 26. - 12:18:51 10/10
(1114/1394)
Milyen helyes volt a kis Rozika.
Az RTL honlapján fent van egy Reggeli beszélgetés Hevér Gáborral még a karantén idejéből. Ott mesél arról, h akkor minden színész maga forgatta a futó sorozat jeleneteit otthonában és Nála a kislánya belógott a képbe. A rendezőnek megtetszett, amit rögtönöztek és így került át a kislány A mi kis falunkba is.
10/10
Rojita 2022 dec. 26. - 12:10:30 10/10
(1113/1394)
Valahol azt olvastam az alkotóktól, h nagyon hamar kiderült, h nem tudják a szlovák történeteket átvenni. Az alapkaraktereket használják, de magyarítani és új történeteket kellett kitalálni, mert mások a jellegzetességek.
A történeteiket meg a mai valóság írja, - így a téma kifogyhatatlan, csak olvasni kell a mai belpolitikai híreket.
8/10
napraforgó 2022 dec. 26. - 05:39:40 8/10 Előzmény Rojita
(1112/1394)
Nekem is tetszett. Kár lenne, ha abbahagynák. Vajon lesz-e elég puskaporuk? nem tudom, hogy az eredeti, Horna dola hány rászes, van-e még mit utánozni?
10/10
Rojita 2022 dec. 25. - 15:53:32 10/10 Előzmény napraforgó
(1111/1394)
A 7. évadnak. Biztos nyáron forgatnak tovább. Az utolsó 10 év legsikeresebb sorozata. Biztos, h nem hagyják abba.

Ötletes volt ez a karácsonyi - epizód. Régi és új szereplők együtt. Erika meg már teljesen elsárkányosodott. Tetszett az egész.
8/10
napraforgó 2022 dec. 25. - 15:16:34 8/10
(1110/1394)
Vége lett a sorozatnak?
7/10
HARCOS TIBI 2022 dec. 25. - 11:28:19 7/10
(1109/1394)
Ez a karácsonyi rész nagyon hitvány lett!
anonemde 2022 nov. 28. - 19:24:13 Előzmény P.Frusciante
(1107/1394)
Hová, hogyan kellene ezeknek a karaktereknek fejlődniük? Oktasson kérem, mert ez a konklúzió számomra értehetetlen!
10/10
Rainwalker 2022 nov. 26. - 21:02:59 10/10
(1106/1394)
Bizony, ellaposodott rendesen! Az új szereplők is csapnivalóak /Peller Anna kivételével/ és a huhuhuddehülye sm. is undi...
10/10
Rojita 2022 nov. 26. - 17:36:35 10/10
(1105/1394)
2/10
P.Frusciante 2022 nov. 08. - 14:34:56 2/10
(1104/1394)
De magasra van értékelve, uhh! Az első évad még oké volt, friss, szórakoztató, ígéretes.Lehetett várni, hogy mit hoznak még ki belőle az évadok előrehaladtával, hogyan fejlődnek majd a karakterek, milyen történetszálak lesznek, stb...A második évadnál már úgy éreztem nincs szükségem erre a sorozatra. A sztori nem tart sehova, a karakterek nem fejlődnek sehova, egy fárasztó, gyermeteg valami az egész. Még mindig a Szeszélyes évszakok meg a Sas kabaré szintjén tartanak ezek a magyar sorozatok..Nemrég meg kellett néznem egy sokadik évados részt, kín szenvedés volt. Sehova sem tartó kínos nyűglődés volt, igazi sztori helyett..Arról szólt az egész rész, hogy valahonnan büdös szag jön a faluban, nem tudni honnan.. Gratulálok hozzá!
10/10
Rojita 2022 aug. 24. - 22:52:44 10/10
(1103/1394)
A mai VI./ 4. Papírcsákó c. epizódban volt egy rész, amikor a háttérben egy ffi létrán állva antennát, vagy villanyt szerelt. Ez volt az a helyi lakos, aki véletlenül keveredett bele a forgatásba, vagy egy statiszta a fk szerint ügyködött ?
9/10
Pünkösdi Kató 2022 jún. 22. - 21:04:55 9/10 Előzmény Bonitó
(1102/1394)
A szájharmónikás jelenet nekem is sok(k) volt, remélem, előtte gyakorolták a jelenetet, orvos is volt.
9/10
Pünkösdi Kató 2022 jún. 22. - 21:01:05 9/10 Előzmény Éva László
(1101/1394)
Ne általánosíts! Az, hogy tetszik a karakterük, az nem jelenti azt, hogy a fogyatékosokon nevetek, kinevetem őket, sőt, a többiekhez is így viszonyulnék. Mindenhol vannak egyszerű emberek, a sorozat lakóinak nagy része ilyen. Az, hogy van köztük ilyen-olyan egészségügyi problémával rendelkező, ez azt jelenti, hogy ők is köztünk élnek. Sőt azok is, akiknek a karaktere nem jelent meg a sorozatban. Többször olvastam, mondták riportban, hogy a fogyatékuktól eltekintve igénylik, hogy egészségesként tekintsenek rájuk. Ebben pedig az is benne van, hogy mosolyt csalnak az arcomra a szövegükkel.
8/10
offtopic
napraforgó 2022 jún. 22. - 18:48:37 8/10
(1100/1394)
Jajj, ne vegyél komolyan, én is csak vicceltem és a te megjegyzéseden is jót derültem, dehogy sértődtem meg. Röhögtem egy jót, azért is válaszoltam rá rögtön.
Igen, Udvaros is kiváló valóban, és még jó páran. Sodró Eliza üditő jelenség, Bánki Gergővel jó párost alkotnak.
Én Mikecz Estillát is jó szinésznőnek tartom, jobb, mint Döbrösi. És a harmadik, Töröcsik Franciska a legjobb hármójuk közül.
De úgy alapjában mindenki nagyon szórakoztatóan alakitja a karakterét.
Sajnálnám, ha nem folytatnák, de akkor remélem, hogy valahol megint elkezdik ismételni. Csak könyörgöm, ne reggeltől-estig, inkább minden délután egy, max. két részt.
offtopic
guess.who 2022 jún. 22. - 18:34:26 Előzmény napraforgó
(1099/1394)
Semmilyen rossz szándék nem volt a megemlítésedben részemről, elnézést, ha félreérthető voltam! :) Csak arra szerettem volna utalni, hogy teljesen természetes, hogy a női nézők a férfi szereplőket nézik meg jobban, a női szereplők meg nem tetszenek nekik. :)

Én mondjuk Dórit nem szeretem: szerintem R. Zsuzsa nem színésznő, még mindig nem tud természetesen hangsúlyozni kamera előtt, és lényegében semmi komolyabb szerepet nem tudtak neki az évek alatt megírni a vetkőzésen, lenge öltözeten és magakelletésen túl, csak a helyszínt variálgatták (nem túlzottan, hiszen párszor láttuk az utcán, azon kívül meg csak a fitneszben riszálgat). Ez a legelején még érdekes is lehetett volna, de mondjuk a második évadtól már inkább unalmas.
Reviczky és Csuja két istenáldotta zseni (ne hagyjuk ki Udvarost sem a felsorolásból!), de szerintem mindannyian tudnánk rajtuk kívül legalább 10-15 olyan színészt ebben a sorozatban mondani, akik rendszeresen remekelnek. És nem biztos, hogy átfedés lenne a véleményeink között. :)

És ha már Bonitó külön megemlítette: Sodró Eliza nem egy olyan jellegű szépség, mint Lovas Rozi (vagy a deimádom Döbrösi Laura), de tényleg van a megjelenésében, a mimikájában valami olyan különleges báj, hogy nem lehet nem felfigyelni rá. És sokadszor is csak megköszönni tudom annak, aki kitalálta Saci karakterét és kiválasztotta rá Elizát: szerintem tökéletesen összeillik a színész és a szerep, akár ilyen Eliza valójában, akár nem. :)
8/10
napraforgó 2022 jún. 22. - 16:02:59 8/10
(1098/1394)
Megkerestem a Sempachi csata szócikket:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Sempachi_csata
Ez volt Nelli utolsó, 40 milliós kérdése. Bizony a Sempachi csatát MA IS Sempachi csatának hivják, hiába volt az a kérdés, hogy hivják ma.
És igaza volt Bazsónak, Sempach akkor is, most is Svájcban volt/van.
8/10
napraforgó 2022 jún. 22. - 02:56:21 8/10 Előzmény Bonitó
(1097/1394)
Tartok tőle, hogy megugrik a kisméretű szájharmonikák vásárlása, és a kajlább kiskamaszok el fogják próbálgatni Répa Sanyi jelenetét a szájba szorult harmonikával.
Amikor ezelőtt vagy 60 évvel a Tell Vilmos sorozat volt műsoron, akkor a fiúgyerekek a fejről az alma lelövősdit próbálgatták lelkesen, volt is belőle baleset szép számmal.
8/10
offtopic
napraforgó 2022 jún. 22. - 02:51:22 8/10 Előzmény guess.who
(1096/1394)
Na puff, most megkaptam! Kit emlegetek én mindannyiszor? talán egyszer megdicsértem a jóképű fiatal Fehér Tibort (Zsolti), aki egy szál alsógatyában volt kénytelen menekülni a kisboltból Nelli apja miatt.
Oké, én is megnéztem, akácsak Manyó és a másik idős hölgy, Joli néni, akik direkt leskelődtek utána. És igaz, hogy Stokit is láthattuk már kétszer is, kukához bilicselve alsógatyában, de azért neki nincs olyan teste, mint Zsoltinak.
A fiúk viszont nemcsak Erikát, Tecát, Nellit nézegethették alsóneműben, hanem Dórit gyakorlatilag meztelenül. Szóval nekik kedveztek az alkotók.
Mindennek ellenére nekem Csuja Imre a kedvencem, a termetes pocakjával, isteni szinész. A másik a szintén nem férfiszépség Reviczky Gábor, akire szintén lehet egész epizódokat épiteni.
Bonitó 2022 jún. 21. - 21:44:33
(1095/1394)
Az olvasó üzemmódból kidugva fejem, ismét elmondom a gondolataimat:
A szájharmonikás jelenet nem volt semmi! Répának!
Meg sem fordult a fejébe, hogy nagy baj is lehet belőle, mindjárt?! Node, a  Répákat már ismerjük.
Viszont, egyáltalán nem volt vicces a doktornő sem! Aki mindent csinált a beteggel, csak éppen nem segítette ki a szájharmonikát, amár inkább agonizáló ember szájából. 
(Csak remélni tudom, hogy senki fogja kipróbálni amit látott?! ) És, hogy mindez nevetséges volt?!  Azért mert néha még  "szólt is a hangszer??!!" Sajnos van akinek igen. (És tudom, hogy azt játszották, ami elő volt írva a szerepük, szerint, node mégis, nah. :)

A másik szál ami nagyon nem tetszett és számomra ez sem volt nevetséges, ahogy a pap és a doktornő részegségig iszogatott?! Hogy ez mire volt jó, csak a forgik és a kreatív csapat tudja! Nem vagyok meglepve, mert anno a Barátok közt, és most az Éjjel nappal Budapest sorozatban is feltűnően sok az ivászat. Nyakra főre, ha kell, ha nem, ha van apró, ha nincs, de mindig kitalálnak valamit, hogy legyen! . Olybá tűnik, mintha az ivászat " töltelék lenne "  a műsoridő kellemes eltöltéséhez?! Jobb ötlet híján?! És ebben a sorozatban is iszik mindenki!  Szóval, a doktornő beitta magát a falusiak szívébe és igazi falusi doktornővé avanzsált. De annyira jól sikerült neki, hogy a fal mellett hányt az agyontanult mindenségit "nekije"!
Egyébként most volt a Fókuszban a " Mi kis falunk " baki parádéja. (Bizonyára más is látta?!)
És pont azt mutatták, ahogy a doktornő hányt a falnál, majd nevető görcsöt kapott! A pap pedig megjegyezte, hogy "hogy a fenébe  lehet röhögve hányni?! Fúúú!

Node mindegy is, Peller Anna elvállalta a szerepet és punktum! A doktornő karaktere, nem sokat tesz a sorozathoz, nem igazán emeli az est fényét, szerintem.( Peller Anna  pedig eleget röhög a csatorna Reggeli műsorában is. De hála az Univerzumnak, Miklós a férj, már nincs a műsorban, aki  olyan fertelmesen furcsán vette a levegőt nevetés közben, szinte már-már hörgött, horkantott a röhögéstől, rossz volt hallgatni! )

Répáék, vagyis jobban mondva, akik furcsán veszik a levegőt, azokat nem kedvelem. Bazsóval kapcsolatban viszont,  nem tudom eldönteni még most sem, hogy hányadán állok?! Miért?! Azért mert volt egy ominózus jelenete amikor hirtelen megjelent ellenőrzésre a "felügyelője" és az apját használta fel páncélnak, az apját tolta maga előtt jelképesen, hááát, szóval remekelt a karakter! Az akkor nekem ott a képernyő előtt legalább olyan jó volt, mint a kedvenceim, akik már nincsenek a sorozatban.

Ja, és Erika szülei, a Szabó házaspár Gáspár Tibor és  a Náray Erika bohóckodása no comment!
(Talán még az is jobb lett volna, ha ők is ittak volna! :))
És a végére megkedveltem Pali bácsi lányát Sacit, akit Sodró Eliza nagyszerűen alakít. Sokszor meg sem kell szólalnia, mert van benne egy olyan naiv báj, hogy elhiszem neki szavak nélkül is amit gondol. Kedvelem a jeleneteit Lacival is. :)