5/10
luci87 2023 jún. 12. - 16:15:57 5/10
(1235/1395)
Szerintem még az ostoba kifejezés is gyenge Lacira,ha a terhességi tesztet sajat maga vizelte le...Ennyire hulye nem lehet még ő sem,hogy azt hiszi,hogy a saját vizeletéből megállapitható,h xy nőszemély terhes e...
Kempesbaba 2023 jún. 12. - 13:29:12
(1234/1395)
A legutóbbi részben (06.10.) a focimeccs utáni bunyó olyan rosszra sikeredett, hogy egy az egyben kivágták?
janderka 2023 jún. 12. - 09:53:42 Előzmény Anna Dé
(1233/1395)

A "mindig megnézemen" és a "soha meg nem néznémen" kívül azért van még a "belenézek" az "odakapcsolok" és az "áttekerem" kategória is. Sőt, ezek keveredése is. :)
8/10
napraforgó 2023 jún. 12. - 03:45:19 8/10 Előzmény guess.who
(1232/1395)
Úgy van, ahogy mondod. Erika és Gyuri tizenvalahány éven keresztül NEM házasodott össze, de a végén mégis muszáj volt. (Lovas Rozi babát várt és ki akart szállni a sorozatból - hogy végleg távozott, vagy csak egy időre, még nem dőlt el). A pap és Teca között mégis elcsattant az a csók - és Bata Éva szintén távozott babázni.
Stoki persze nem okosodott meg és a közmunkások sem váltak absztinensé és nem nem is lettek szorgalmasak, hiába bruttósították fel őket a Répákkal.-
Megjelent a fiatal, csinos, elvált doktornő, korban épp a paphoz illő, most majd köztük folyik a csata a csókért.
De a falu hangulata mit sem változott. Piroska és Zömbikné, Joli néni és Manyó változatlan, ahogy a kocsma törzsközönsége is.
A polgármester is változatlanul lopja a falu pénzét, míg Lacika változatlanul ostoba. Stb, stb.

És igen, pont ilyennek szeretjük ezt a képzeletbeli falut. Mert szeretünk nevetni.
Mert manapság nagyon kevés valóban szórakoztató műsor van a televízióban.
Én az ostoba, harsány, vetélkedőket és ordítozós show műsorokat nem számítom valódi szórakoztató műsornak.
Anna Dé 2023 jún. 12. - 00:55:56 Előzmény guess.who
(1231/1395)
Csak azért kérdezem mert mindig ott látom Trabarna lájkját a facebookos mi kis falunkos posztok alatt. Ebből arra következtettem hogy van vmi érdekeltsége a sorozatban. De ezek szerint nincs. Akkor csak egy szimpla rajongó. Vagy lehet puncsol valakinek, hogy bekerüljön ő is. :)
Anna Dé 2023 jún. 12. - 00:52:47 Előzmény janderka
(1230/1395)
Minden héten nézem. Egy részt se hagytam még ki. Melyik kategória vagyok? :) De ahogy látom ti se. Mert minden részletre emlékeztek még ha szerintetek langyos víz is a sorozat. Kicsit ellentmondásos így amiket írkáltok, de legalabb életben tartja valaki ezt a fórumot. Meg hát végül is a negatív reklám is reklám, ha úgy nézzük. ;)
offtopic
guess.who 2023 jún. 11. - 22:57:26 Előzmény Anna Dé
(1229/1395)
Ja, az a "nézőszám" eléggé félrevihet, mert az valójában kattintásszám: nem biztos, hogy mindenki meg is nézi, aki kattint rá; lehet, hogy bele-belenéz valaki több részletben, amit ugye mind egy-egy plusz "nézőnek" számol a rendszer; ha lefagy a lejátszás és frissíti az oldalt valaki, az megint egy új "néző" ésatöbbi. Szóval szerintem ne vedd készpénznek.
offtopic
guess.who 2023 jún. 11. - 22:54:54 Előzmény Anna Dé
(1228/1395)
Ebben az évadban eddig az állandó forgatókönyvíró-triót (BGO, Kapitány-Diószegi Judit, Kapitány Iván) általában ki szokta egészíteni egy negyedik, rotációban: Fabacsovics Lili, Soós András, Kovács M. András, Svraka-Gévai Júlia, Dankó Csaba, Sólyom Tamás, Buzás Mihály, Bánszki Kristóf.
offtopic
guess.who 2023 jún. 11. - 22:44:23 Előzmény janderka
(1227/1395)
A múltkori részben egyébként az Udvaros-Reviczky körmérkőzés újabb fordulója nagyon jó volt: rendesen megsajnáltam szegény Kati nénit, aki öregségére elvált asszony lett és egyedül maradt és nem is tudja, mi lesz vele... De hát Udvaros Dorottyáról bármikor el lehet mondani, hogy zseniális, szóval csak hozta a kötelezőt. :)
offtopic
guess.who 2023 jún. 11. - 22:39:25 Előzmény napraforgó
(1226/1395)
Meglehet, hogy így volt, ettől függetlenül amennyire a jeleneteire emlékszem, egyáltalán nem az intelligens és értelmes ember benyomását keltette, sokkal inkább a kisstílű, bunkó ügyeskedőét...
offtopic
guess.who 2023 jún. 11. - 22:37:54 Előzmény janderka
(1225/1395)
Különben nem lojalitás kérdése szerintem és teljesen egyet is értek azzal, hogy ennyi éven keresztül nem lehet mindig ugyanolyan magas színvonalon tartani az egészet. Ebből a szempontból érthető, várható és szükségszerűen bekövetkező dolog a degradálódás, még úgy is, hogy nyilván a néző is belefárad a körbe-körbe járkáló figurákba és elkezd fanyalogni, meg elégedetlenkedni.

A másik: felhoztad problémaként ezt a helybenjárást, ami viszont az első évadok kötelező eleme volt. Hiszen Erika és Gyuri NEM házasodhat össze, Teca és Janó NEM csókdoshat, Stoki nem okosodhat meg ésatöbbi, mert az ő status quojuk adja mindennek a keretét, az epizódok alapját. Viszont valóban éppen ez az állandóság, ez a fix keret az, ami bezárja és egyre inkább mozdulatlanságra kényszeríti a figurákat, és ezáltal válnak unalmassá és lapossá.

Különben a doktornővel most pont ugyanazt játszatják, mint a Teca-Janó párossal egykor: félreérthető félmondatok, sokatmondó pillantások, ködös utalások, de amúgy nem történik semmi. Mindez főleg azért vicces, mert ugye a sztori szerint már hónapok óta együtt laknak, ennek ellenére még mindig magázzák egymást, holott két, nagyjából egykorú, és egyáltalán nem idős emberről van szó...
janderka 2023 jún. 11. - 21:34:35 Előzmény Anna Dé
(1224/1395)
Mondjuk abban igazd van, hogy ez a sorozat egy szuperrétestészta középsemmi. Egy végtelenített langyosvíz. Amibe ha épp fáratagabb vagy, akkor beleteszed kicsit a lábad kiáztatni, aztán sok hétig megint nem. De valszeg mindig van/lesz, aki épp igen. Egy sokszereplős kanadallótévé :)
Anna Dé 2023 jún. 11. - 20:08:38 Előzmény napraforgó
(1223/1395)
Falun általában ez van. Aki ott él, ott is marad annak a jelleme általában nem is változik. Sehova se. Rosszabb se lesz, jobb se. Ez a lassú víz partot mos tipikus esete. Egyébként én nem értek azzal egyet hogy változtatni kell a tematikán. Szerintem így jó ahogy van. Emberek jönnek, mennek, mint úgy általában az életben. Néha felbukkanak vidéken is idegen arcok, de nem igazán jellemző. Nem tudom tv-brn hanyan nézik most, meg mennyien nézték régen, de egy sorozatos oldalon egy nap alatt közel olyan 4000-en nézték meg az utóbbi részt. Azert az nem kevés. Ki írja most a forgatókönyvet, azt tudja valaki? Régen tudom hogy Kormos Anett volt, ki lépett a helyébe?
janderka 2023 jún. 11. - 19:14:29 Előzmény napraforgó
(1222/1395)
"az érdekes, hogy semmit sem változnak éveken keresztül, akármi is történik velük"
Ezt értelmeztem úgy, hogy érdekes a semmitörténés. De akkor félreértettem.
8/10
napraforgó 2023 jún. 11. - 18:03:59 8/10 Előzmény janderka
(1221/1395)
Nem ezt írtam!
A karakterek jelleme nem változik, akármi is történik velük, körülöttük.

Hogy olvastad ki ebből a "semminemtörténést"?
10/10
nanbu 2023 jún. 11. - 17:42:01 10/10 Előzmény janderka
(1220/1395)
egyet értek...nagyon is
janderka 2023 jún. 11. - 14:11:53 Előzmény napraforgó
(1219/1395)
ÉRDEKEEEEEES? A semminemtörténés? Hóóógy?
janderka 2023 jún. 11. - 14:10:22 Előzmény janderka
(1218/1395)
A filmnyelvi és dramaturgia trükkökről már nem is beszélve. A szereplők mindegyike régi motoros. Még a legfiatalabbaknak is van már filmes múltja - nagy öregekről nem is beszélve. Biztosan lehetne találni az archívmukban olyan korábbi filmszerepet, amiknek kockáit beemelve a sorozatba színesíteni lehetne az epizódokat. Ahogy pl Kern csinálta a Sztacsatellában önmagával vagy az anyját játszó Tábori Nórával ésy a feleségét adó Udvaros Dorttyával - ezzel illusztrálva a történetet. Nincs az a jogdíjköltség, ami ellehetelenítene egy ilyen filmes gesztust. Viszont hatalmasat tudna dobni a sorozaton - szerintem.
8/10
napraforgó 2023 jún. 11. - 13:55:32 8/10 Előzmény janderka
(1217/1395)
Az ilyen karakterekben, akik itt szerepelnek pont az az érdekes, hogy semmit sem változnak éveken keresztül, akármi is történik velük.
Az új és még újabb szereplők csak színesítik a történetet.
Az agilis Erika és a cinikus Viki valóban jó húzás, hozzájuk képest Anikó, na és a doktornő is nagyon halovány.
8/10
napraforgó 2023 jún. 11. - 13:48:02 8/10 Előzmény guess.who
(1216/1395)
Idősebb Berkics valószínűleg vízmérnök lehetett, járta a világot, Mongóliától a Szaharáig és vizet kutatott és kutakat fúratott 30 éven át. Vagy ásványokat, mit tudom én. Ehhez azért kell némi végzettség és ész. Nem kapanyeleket faragott, az biztos.
Az, hogy egyébként a magánéletében milyen, hogy bánt Katival, a feleségével, meg a másik nőjével az más dolog. Az nem intelligencia kérdése.