offtopic
guess.who 2023 jún. 16. - 07:26:02 Előzmény janderka
(1254/1394)
Hát nem is tudom. Napraforgóval éppen arról beszéltünk itt lentebb, hogy ez a sztori abban a környezetben, azokkal az állandó, változatlan tulajdonságú szereplőkkel működik, illetve korábban párszor már leírtam, hogy a "külső helyszínen" (mármint a falun kívül :) ), idegen környezetben felvett epizódok vagy jelenetek sokkal rosszabbak szoktak lenni. Ilyen volt a semmiből jövő éttermi jelenetek sora (a polgi és a doki randizása, aztán az a családi ebéd, amin Lacika apja először megjelent), vagy éppen Gyuri autóalkatrész-vásárlása, a fél nászútjuk Erikával ésatöbbi. Ilyenkor érezhetően nem illenek bele a szereplők, a dialógusok nem működnek, a poénok nem ülnek ésatöbbi.

Ugyanez volt az Üvegtigrincsekkel: a második rész ugyan nem volt annyira jó, mint az első, de az állandó környezet és az állandó szereplők azért csak összehozták. A harmadik részre aztán elvitték őket a fővárosba, teljesen karakteridegen, taszító miliőbe és szét is esett az egész.

janderka 2023 jún. 15. - 18:50:12
(1253/1394)
Lehet, hogy mégiscsak megfogadta tanácsomat a stáb (vagy inkább csak rájöttek a titokra maguk is), de a nézőkből lassan automata szundi üzemmódot kiváltani képes falusi terep után a héten a pesti belvárosban forog a sorozat pár jelenete. Azt nem láttam, hogy ki és mit domborít majd bennünk - csak a forgatási hirdetményeket a fákon. De annyi már tudható, hogy a filmesek ezúttal is ugyanazon a terázvárosi utcasarészen dolgoztak, ahol kollégáik a Mintaapák és az Apatigris villanegyedes jeleneteinél is tették.
8/10
offtopic
napraforgó 2023 jún. 14. - 12:03:37 8/10 Előzmény guess.who
(1252/1394)
Igen, Erika névleg valami kultúrfelelős volt, de gyakorlatilag ő csinált mindent. A polgi túl lusta volt, Lacika túl ostoba, őrá általában csak a tacepaók kifüggesztését bízták. Tehát Erika volt a mindenes, ő figyelte a pályázatokat és ő intézte a pénzügyeket is.
Vikinek a polgi a polgármester-helyettesi posztot ajánlotta fel és a nő sokkal komolyabb fizetést harcolt ki, mint amit korábban Erika kapott.
Anikó beosztását és javadalmazását eddig nem tisztázták, szerintem sima titkárnőnek vették fel, szerény fizetéssel. De azért szinte mindent intéznie kelle/ene, amit Erika, és Viki ellátott.
janderka 2023 jún. 13. - 22:17:31 Előzmény guess.who
(1251/1394)
Én se.
offtopic
guess.who 2023 jún. 13. - 21:22:35 Előzmény napraforgó
(1250/1394)
Hű, az komoly lenne, ha a polgármesteri irodában négyeseznének: Erika, Viki, Lacika és a polgi. :) Mondjuk Erika valami kultúrfelelős vagy hasonló volt a sztori szerint (az első évadban még csinálgatott is ilyesmiket a jelenetekben, később elfeledkeztek róla), Viki meg inkább afféle pénzügyes-adóügyes izéke volt (legalábbis fizetnivalók miatt szinte mindenki járt nála a faluból egy-egy jelenetben), szóval lehetnének egyszerre. Anikó meg lehetne a recepciós mellettük és akkor már egyenesen ÖTEN lennének abban a pici irodában.

Háttugye Teca gyereke nemigen lehetne a paptól, hiszen azon az egy csókon és néhány bátortalan kézfogáson kívül a világon semmi nem történt köztük az évek alatt - meg hát arról nem is szólva, hogy csak Bata Éva volt várandós, Teca NEM azért ment el a faluból, szóval sehogy nem lehetne Janótól gyereke. :)
offtopic
guess.who 2023 jún. 13. - 21:15:00 Előzmény janderka
(1249/1394)
Hát ezzel túl sokat nem tudok kezdeni. :)

Annyira azért nem érdekelnek, hogy rájuk keressek. Főleg mert lentebb letisztáztuk, hogy még csak nem is ők írják a forgatókönyvet.
8/10
offtopic
napraforgó 2023 jún. 13. - 13:07:07 8/10 Előzmény guess.who
(1248/1394)
Lovas Rozit és Töröcsik Franciskát én is szívesen látnám viszont, bár kettejük közül csak egyiknek van hely a polgi irodájában. Lengyel Tamást néha -néha látjuk, amikor megjelenik szerencsétlenkedni, amit ő villanyszerelésnek hív.

Teca csak bérbe adta a kocsmáját Leventének és Évának, így elvileg ő bármikor visszatérhet. Én viccesnek tartanám, ha váratlanul megjelenne egy kisbabával. És lehetne találgatni, hogy a pap gyereke-e, vagy a sztárszakácsé....

Molnár Áront sajnálom, de megértem, hogy nem akart beleragadni az ütődött közmunkás szerepébe.

Én még emlékszem Bárdi György nagysikerű "Gugyerák" szerepére, de egy idő után ő is kiszállt ebből a körből, mert ha csak meglátták, mindenki erre az ütődött figurára asszociált, emiatt képtelen volt egy komoly szerepet eljátszani.
janderka 2023 jún. 13. - 11:19:31 Előzmény guess.who
(1247/1394)
Nem hisz lek el :))))))

Egyébként meg nézz utána a neten, ha mégis....
offtopic
guess.who 2023 jún. 13. - 08:11:13 Előzmény napraforgó
(1246/1394)
Neked a hímnemű, nekem meg főként a női karakterek tetszenek, szerintem nincs ebben semmi különös. :) Matyiért tényleg kár, NoÁr azóta szerintem legalábbis visszasüllyedt az ismeretlen színészek közé, jóformán csak közéleti szerepléseiről lehet hallani, ami ugyan lehet szimpatikus, de nem éppen színészi munka.
Sodró Eliza egyébként másban is játszott/játszik (múltkor például a Bűnös város c. rövidfilmben, ami ugye a Valami Amerikában sokszor emlegetett, végül elvileg leforgatott csodamű, amelyet poénból *tényleg* leforgattak Herendi Gáborék Thuróczy Szabolccsal, Lengyel Tamással, Nagy Ervinnel és sokan másokkal), illetve -nagy örömömre- egyre többet szinkronizál is.

Ha jobban meggondoljuk, Viki is csak "egy évre" költözött Londonba, tehát eleve úgy lépett le, hogy visszatér (bár az állandó nyár miatt elég nehéz megsaccolni, hogy egy év az pontosan hány rész alatt telhet el), illetve akár Erika is bármikor visszahozható Gyurival, mert mondjuk elegük lesz az anyós zsarnokságából, kidobják az albérlő Nelliéket a lakásból és hopp, kész is. És hát Lovas Rozi másik Kapitány-produkcióban való főszerepes megjelenése is azt mutatja, hogy a kapcsolatuk azért megmaradt egymással, Kapitány számol vele színészként.
Tecával már kissé nehezebb lenne, hiszen őt úgy írták ki, hogy ő maga hívta az utódjait a kocsmába... NoÁr Matyi meg ugye széltében lenyilatkozta, hogy elege volt az idióta karakterből, úgyhogy ő nem valószínű, hogy valaha is visszahozható lenne (legfeljebb más színésszel, de annak különösebb értelmét nem látnám, ez a szerep nagyon Molnár Áronra volt írva).
offtopic
guess.who 2023 jún. 13. - 07:54:28 Előzmény janderka
(1245/1394)
Már többedszer veszem észre, hogy valakivel tényleg nagyon összekeversz... :) Film: viszonylag. Sorozat: nagyon minimális. Kertévé: egyáltalán nem. A két illető meg végképp nem, semmit nem mond a nevük (sem), meg az sem, hogy Trabant-hangot utánoztak.
8/10
napraforgó 2023 jún. 13. - 06:15:26 8/10 Előzmény guess.who
(1244/1394)
Egyetértek veled, gyakorlatilag én is így látom a sorozatot. A karaktereknek ilyennek kell lenni lenniük! Ha nem ilyenek lennének, hát nem is tudnánk szórakozni rajtuk.
Kedveled Sodró Elizát, - oké, és valóban vannak jó beszólásai. Bár nőként én kissé idegesítőnek találom.... De hát, ízlések és pofonok....
Én hasonlóképp Matyit kedveltem. pl. amikor azt mondta, hogy nem lesz feltűnő, ha fényes nappal bevontatják Gyuri kocsiját (az elfajult születésnapi buli után). Matyi sokszor tényleg hülye volt, de néha voltak nagyon is értelmes beszólásai... Kár, hogy ő kiszállt a sorozatból.
Én a pikírt Vikit is sajnálom, ő nagyon be tudott szólogatni a polgármesternek. Hozzá képest Zsolt és a falu életében a boltos Nelli nem túl érdekes. Na jó, a vetélkedős szereplése elég vicces volt.
janderka 2023 jún. 13. - 01:15:10 Előzmény guess.who
(1243/1394)
Lódítsz, te kis hamis. :)
Aki ennyi filmet, sorozatot és kertévet követ nyomon és véleményez mint te, az kell hogy ismerje az említett szórakoztatóipari médiaszemélyeket is.
offtopic
guess.who 2023 jún. 12. - 21:32:43 Előzmény janderka
(1242/1394)
A világon semmit nem mond egyik név sem, de tartok tőle, hogy ez már így marad. :)
offtopic
janderka 2023 jún. 12. - 21:29:40 Előzmény guess.who
(1241/1394)
Hátttt azzza a vicceshangú trabanthang utánzó srác a Showder Klubból. Standupos, humoritsaféle. Mint a nett Kormos Anett. Egy időbe' e téren kollégák voltak.
Kempesbaba 2023 jún. 12. - 17:47:09 Előzmény guess.who
(1240/1394)
Önismétlők?? Ha jól számolom, az évek során volt legalább három Pajkaszeg-Pajkarét meccs, viszont ha tényleg nem akartak az önismétlés hibájába esni, akkor az egész dolgot elfelejthették volna, mert így hogy a bunyót nem mutatták csak a ,következményét", egy hatalmas dramaturgiai luk tátong a sztoriban.
offtopic
guess.who 2023 jún. 12. - 17:30:22 Előzmény Anna Dé
(1239/1394)
Őszintén megvallom: ebből a hozzászólásodból csak a kötőszókat és az írásjeleket értettem, semmi mást. :) Ki az a "Trabarna"? Csak mert előzőleg Kormos Anettet kérdezted...
offtopic
guess.who 2023 jún. 12. - 17:28:46 Előzmény Kempesbaba
(1238/1394)
Pár résszel korábban volt már ugyanígy egy focimeccs és azt követő verekedés, szerintem nem akartak ennél jobban önismétlők lenni, úgyhogy inkább csak beszéltek róla.

Különben Stoki epizódzáró mondata (ti. hogy sok év után beérett a rengeteg munkája) szinte már valamiféle búcsúja volt a sorozattól... Remélem, rosszul gondolom, de nekem egyáltalán nem tűnt viccesnek.
offtopic
guess.who 2023 jún. 12. - 17:27:01 Előzmény napraforgó
(1237/1394)
Igen, éppen ezt írtam: hogy a keretek, az alapok változatlanok és mozdulatlanok. Hiszen ha Károly nem lenne polgármester, ha nem ügyeskedne és nem lopná a falu pénzét, akkor máris nem lenne Károly és semmi értelme nem lenne a figurájának. Ha Erika/Viki/Anikó nem lenne flegma, beszólogatós-odamondogatós, csak egy szürke és unalmas aktakukac, akkor fölösleges lenne a karakterük. Ha a közmunkások diplomások lennének, akkor kiken keresztül lehetne elsütni folyamatosan a piálós-lustálkodós poénokat?
Szóval akárhogy forgatjuk, akkor is az a vége, hogy a sorozatot felfrissíteni-megreformálni csak úgy lehetne, ha a karaktereket megváltoztatják - de mivel a karakterek és élethelyzetek változatlanságára épül az egész "sztori", így ez eleve kizárt. A változatlan figurák viszont a sokadik évadra unalmasak lesznek, ezért aztán megpróbálnak új figurákat behozni, akik hellyel-közzel egészen jók (sokadszor írom, hogy az utóbbi évek legjobb döntése volt a rikácsoló, idegbeteg Vikiből Erika-pótlékot csinálni: Törőcsik Franciska lubickolt ebben a szerepében), de mivel ők nem tartoznak az alapemberekhez, nemigen fogják tudni elvinni a hátukon a sorozatot. Azért ismerjük el: egy Kerekes József-Debreczeny Csaba párost sosem fogják lejátszani a Répa-testvérek...

És nyilván, ahogy írod is: azért nézzük, mert nevetni szeretnénk rajta. Csak pont azon problémázom, hogy egyre kevesebb harsányan felröhögős jelenet van mostanában (és szinte biztos vagyok benne, hogy azokat is BGO írja :) ). Oké-oké, vannak mosolygósok (Viki a polginak célzott flegma beszólásait mindig szerettem, de Reviczky is rendszerint jókat dob oda Janónak, amikor a papi hivatását froclizza, illetve én nagyon bírom Sodró Eliza figuráját is: lehet, hogy korlátolt szellemi képességűnek írták meg, de valójában nagyon sokszor kifejezetten okos megnyilvánulásai vannak. No és persze imádja a szerencsétlen, balfék, és mások által rendszerint kihasznált Lacikát.)
offtopic
guess.who 2023 jún. 12. - 17:11:28 Előzmény Anna Dé
(1236/1394)
Szerintem nincs ebben semmi ellentmondás: attól, hogy szorgalmasan megnézzük a részeket, miért ne láthatnánk a hibáit?
Hogy is írta József Attila? Érted haragszom, nem ellened. :)
5/10
luci87 2023 jún. 12. - 16:15:57 5/10
(1235/1394)
Szerintem még az ostoba kifejezés is gyenge Lacira,ha a terhességi tesztet sajat maga vizelte le...Ennyire hulye nem lehet még ő sem,hogy azt hiszi,hogy a saját vizeletéből megállapitható,h xy nőszemély terhes e...