8/10
napraforgó 2023 ápr. 30. - 08:11:16 8/10
(1174/1394)
Mikecz Estilla inkább érdekes arcú, mint szép. Ferde az orra és nagy a szája. Ettől függetlenül néha nagyon jól sminkelik és akkor szépnek tűnik. De tehetséges, ezért szeretem.

Kicsit megdöbbentem, hogy Erika szülei betették Ildikót Zsoltékhoz. Gondolom, hogy amikor kibérelték a házat, akkor szó sem volt harmadik személyről, akit el kéne helyezni. És Ildikó fárasztóbb, mint Viki.
Egyáltalán, mivel Zsolték önkormányzati háza összedőlt, így nyilván az önkormányzat fizeti a lakbérüket. Akkor pedig kellene az önkormányzat beleegyezése is ahhoz, hogy oda 3. személy is beköltözhessen.
5/10
offtopic
luci87 2023 ápr. 30. - 04:34:55 5/10
(1173/1394)
Bocsi attol aki szereti,de Nellinek irto széles békaszája van...:( Most nagyon feltuno volt,ahogy Zsolti mellett fekudt...érthetetlen ,h Vikit lecserelte rá...( Női szemmel legalábbis)
10/10
Rojita 2023 ápr. 30. - 00:05:16 10/10
(1172/1394)
Ilyen a jó forgatókönyv.
janderka 2023 ápr. 29. - 22:06:44
(1171/1394)
Hihetelen ez a sorozat. Mint egy örökhajtós verkli. Évadról évadra újravarrják a szálakat. Ha kiesik egy szereplő, azonnal fordítják is rá az utánpótlást, akivel csontra eljátszathatják újabb évadokra ugyanazt, mint amit a korábbiak már letudtak. Ha pedig még ennél is nagyobb a mátrixban a lyuk, akkor simán bedobnak már kifutott karaktereket ismét - csak másik ház másik lakójának másik asztalához. Egyszerre szánalmas és csodálni való metodika!
janderka 2023 ápr. 24. - 19:58:38 Előzmény amiraa_daaa
(1170/1394)
Vagy inkább másfél évvel van visszább. :)))
amiraa_daaa 2023 ápr. 24. - 17:07:06 Előzmény Kuttyánszki
(1169/1394)
Hogy Laci mondta h elmegy Viki Londonba es talalkozik a kiralynövel vagy lathatja—> de ugye a kiralynö meghalt tavaly
8/10
napraforgó 2023 ápr. 24. - 15:54:06 8/10
(1168/1394)
Az egyetlen még nézhető magyar sorozat. Még akkor is, ha romlott a színvonala a kezdetekhez képest.
Töröcsik Franciskát sajnálom, miért megy el? megunta? Vagy máshol kapott jobb szerepet?
Kuttyánszki 2023 ápr. 24. - 15:03:12
(1167/1394)
Ha Vikit kiírják, nagy kár, a sok bugyutaság között az egyetlen normális ...
Kár, hogy így elsekélyesedett az egész, talán nincs benne több,nem kéne erőltetni.
Buta, böszme Szifon, idióta szintű Saci ,..(amilyen vicces volt eleinte, mára unalmas és irritáló,)....sorolhatnám egyenként de úgyis tudja mindenki...
Udvaros , Kerekes és Reviczky...ők nézhetőek ,de ez kevés. Az egész film egyre gyatrább.
Kuttyánszki 2023 ápr. 24. - 14:55:43 Előzmény amiraa_daaa
(1166/1394)
Ez mit jelent? "...Lacinak van még királynő" ?
amiraa_daaa 2023 ápr. 23. - 21:38:27
(1165/1394)
Látszik hogy a forgatás tényleg másfél évvel jár előrébb Lacinak van még királynő :( Vikiért kár ő jó karakter volt.
offtopic
guess.who 2023 ápr. 12. - 20:33:42 Előzmény napraforgó
(1164/1394)
Erika szülei otthon laknak - és Erikáék is ott laknak náluk, hogy helyben legyen nagyi, aki vigyáz a gyerkőcökre.
A pajkaszegi házukban amúgy Zsoltiék laknak hármasban, a szombati rész ott is játszódott, csak most már Viki szerencsére nem rikácsol úgy, mint amikor a régi, romos házban laktak. Más kérdés, hogy mindig csak EGY szobát mutattak abból a házból, és Viki rész végi grimaszolásából eléggé kétlem, hogy mindhárman ott aludnának. :)
Döbrösi Laura sok dolgot csinál: besegít a kocsmában és alkalomszerűen kavar valamit (Nelli állítólagos terhességét, Zsolti állítólagos csajozását, Lacika behálózását stb.), de mivel nem főszereplő, így nem hiszem, hogy ettől több jutna neki. Sajnos.
(Amúgy nem lehet, hogy Reviczky már beteg volt a forgatás idején, ezért nem írtak neki túl sok jelenetet? Mert mostanában a háza sem szerepel, Janó sem nagyon, illetve a dokinő is csak a rendelőben tűnik fel, a háznál nem.)
8/10
napraforgó 2023 ápr. 12. - 06:53:57 8/10
(1163/1394)
Döbrösi Laura szerepe lóg a levegőben. Nem csinál semmit, még csak nem is nem vicces. A múltkor kivetette a hálóját Lacira, mint a falu egyetlen valamire való férfijára. No hiszen. Hát nincs Pajkaréten nála jobb?
Répa Jóska betyárkodása egy baromság volt, csak időhúzásra volt jó. Hiányzik Reviczky fanyar humora és szerettem volna többet látni a polgármester és Viki összecsapásaiból.
Úgy látom, hogy Gyurit visszahozták, mint villanyszerelőt, Erika (és Lovas Rozi) tovább babázik.
Erika szülei most Pajkaszegen laknak? Mert mostanában nem látjuk őket sem. Akkor ki lakik abban a csinos kis házban?
amiraa_daaa 2023 ápr. 11. - 20:20:20 Előzmény janderka
(1162/1394)
vagy mehetnének kirándulni mint anno mikor Gyuri elment "násztura" Matyival az pl vicces volt, én a papot és a pap felettesét is hiányolom, a dokinő most akkor rávetette magát az Atyára vagy sem, nem úgy volt hogy a dokiéinál lakik?
amiraa_daaa 2023 ápr. 11. - 20:17:28 Előzmény guess.who
(1161/1394)
Sajnos amit írsz az egy van, a részek laposak. Nekem a Répa tesók borzasztóak nem vicces az egész és igazából logikailag sem tudni mi történik. Pl múltkor a kocsit kölcsönadták aztán kerestették aztán nem is tudom hogy mi lett a rész vége mert annyira logikátlan.

Igazából olyan semmilyen nem lett. Az eredetiben is meghagyták a főszereplőket ( ott egy szereplő halt sajnos meg a való életben de szerintem itt is elveszítette a lényegét a báját a sorozat.

Teca nincsen, szerintem ( bár szeretem az uj kocsmárost) de kb semmi sincsen. Döbrösi Laurát bírom de ez a szerep ez nagyon nem ő, nem is tudom hogy mit tudna a karaktere csinálni, pl életet lehelni a faluba, alig vannak falubeliek. Érződik hogy minden ytudioszagu ( sajnos) ha most Vikit is kiírják kb egyetlen intrika sem marad :( Igazából ami jo szál volt azt elpuffogtatták hogy kiderült hogy akkor Viki ex nej és nem tesó illetve igazából nincsen olyan "feszkor" ami miatt izgulhatunk. Atya sincsen. A kevesebb répa több régi szereplő jobb lenne és ha néha Erika is átjönne távmunka mellett dolgozni tuti hogy izgalmak lehetnének. Répáékat nyugodtan kiirtatják, engem idegesítenek.
amiraa_daaa 2023 ápr. 11. - 20:10:40 Előzmény napraforgó
(1160/1394)
jogos visszanéztem meg jön Gyurka vissza úgy látom a soriba de ki lesz Viki helyett?
10/10
Rojita 2023 ápr. 10. - 23:40:54 10/10 Előzmény Rojita
(1159/1394)
Kifelejtettem az idős ff-színészek és politikusok elhízásának legfőbb okát: az alkohol.
Dolgoznak bennük a paraszti gének. Mindent felfalni még ma, hátha holnap már nincs mit. Az állandó éhségük és nagy "közösségi" életükből adódóan állandóan isznak is. Minden kollégával, baráttal, rokonnal és ismeretlennel isznak és mindent. Mozgás meg semmi. Az asztaltól az ágyig is mindenhová kocsival mennek. Dehát, ezzel nem mondok újat. Hajrá, koleszterin.
5/10
luci87 2023 ápr. 10. - 17:05:45 5/10 Előzmény Rojita
(1158/1394)
En is pont ezt mondtam,erthetetlen Kati mit evett anno a ferjen...:) Meg hogy miert is ragaszkodik annyira hozza,h nem akar elvalni ..
A répákat en is kedvelem,sokan utaljak Sanyit a dadogasaert,en birom...vicces,es ehhez kell szineszi tehetseg eljatszani,jopofa.A batyja mindig megvedi,ez is tetszik.
Bakit es a tarsat hianyoltam most.
Viszont sokakkal ellentetben nem csipem Pali bacsit es a lanyat se.Szamomra nem vicces egy demens oregemberen gunyolodni,de a poenjai se tetszenek .
10/10
Rojita 2023 ápr. 10. - 16:40:54 10/10
(1157/1394)
Örömmel láttam Svábot tegnap feltűnni. (Két epizóddal korábban félreérthető volt a lakatlan-ház közmunkások takarítják - jelenet, ahol Sváb és húga holmijait is pakolászták. Így arra is lehetett gondolni, h kiírták volna Svábot. Dehát, akkor Vele semmi változás.) Hiányolom Boglárkát, a húgot. A korábbi évadban teljesen összeboronálták már Bazsóval.
Nem értek egyet a fanyalgókkal, nincs itt semmi színt-romlás. (Még ha az RTL napi sorozatát szidná, azt megérteném.) A Répa -testvéreket is viccesnek találom, sőt, megkaptuk most már visszatérő szerepkőként Rozika-Vilmát, Hevér - Répa kislányát.
Hiányoljátok, h kevés új szereplőt állítanak be. Először is, minden évadban érkeznek újabb emberek. (Utoljára a doktornő és Erika szülei. Előtte a Répa-testvérek, aztán Nelli családostól és Viktória férjestől, előttük talán Bazsó és Sváb,...)Ezek a szereplők nem voltak ott az induló évadban.
Másodsorban, mindegyiküknek kell egy egyedi jellegzetesség, ami azért országosan több emberre jellemző, - és persze, humorosak legyenek.
Akik eltűntek, sztem a színész más-irányú elfoglaltsága miatt és nem volt az alkotóknak valamilyen hátsó gondolata velük. (Teca és Erika babáztak, nem vállaltak nyári forgatást, - hiába néznénk Őket legalább egy epizódban, h hogyan élnek a fővárosban, vagy egy másik településen. Reviczkynek műtétje volt.)
Jogos kritika, h a szereplők nagy része egyedül-élő, vagy még mindig a szüleivel lakik együtt. Sztem ez statisztikailag is valós, hazai látlelet. A magas lakás- és albérleti árak és az alacsony fizetések miatt ez valóban hazai jellegzetesség.
Tényleg sok egyedül-élő ffi szereplő van a sorozatban, holott statisztikailag több a nő, mint a ffi. Tehát, kellene, h a magányos karaktereket megnősítsék. Persze úgy, h humor is legyen benne. Ami azért nehéz, mert ezek a ffi-karakterek erősen alkoholisták. Mellettük hasonló, alkoholista nők maradnának meg. Csak hogy lenne akkor a kapcsolatukban humor? Legfeljebb állandó veszekedés, - az nem hiányzik.

Szarvas Józsefet én sem kedvelem. Fiatalként, a szerepei felét és "sikereit" Kaszás Attila partnereként kapta meg. Mióta szegény Kaszás elment, Szarvas maga is nyilatkozta, h kevesebb szerepet bíztak rá. (Naná, nem véletlenül. ) Mára azonban ráadásul borzasztóan el is hízott. Valóban, mint egy gazdag, zsíros, öreg paraszt. (Csak ma már nem készülnek paraszti témájú filmek, vagy színpadi előadások.) Esetleg, mint egy nyugdíj előtt álló hentes. Nem értem, hogy 60 éven túl is miért nem áll rá a mérlegre a ffi-színész, a politikus és mindenki, aki a nyilvánosság előtt szerepel. Miért nem tudnak legalább napi egy órát sétálni? Ezek a választott szakmák azzal járnak, h hetente egyszer álljanak rá a mérlegre és gyűrjék le magukban az évszázados paraszti éhséget, h addig kell enni, amíg van még étel az asztalon.
Ebből a sorozatból kiírhatnák, mert hihetetlen, h Kati tanárnő valaha is szerette ezt a ronda pofát.
janderka 2023 ápr. 10. - 12:55:10 Előzmény guess.who
(1156/1394)
Talán régesrégen már firtattam, de mekkora ez a falu, hogy csak erről a maroknyi félnótás bagázsról szóljon? Akik háromnegyed egyedülálló, vagy felnőttsége ellenére a szülei nyakán él?
Sváb, Répáék, Stoki és a vénasszonyok egyedül
Lacika a mutterjával és a vénsége ellenére ugyancsak agglegény nagybátyjával
Bazsó a faterjával
A pap ugyaszintén
A közmelósoknak van egyedül házastáruk, de kvázi csak eméítés szinten
offtopic
guess.who 2023 ápr. 10. - 11:32:32 Előzmény janderka
(1155/1394)
Az már jó ideje úgy van, hogy egy részben csak a szereplők fele-harmada-negyede van ott, le is nyilatkozták pár évaddal ezelőtt, hogy direkt csinálják így (szerintem a járvány miatt).
Szerintem ez a betyáros-csárdás izé egy otromba melléfogás volt, legalábbis a kivitelezése mindenképp. De sebaj, nekem Répáék nem hiányoznának annyira, ha véletlenül önállósodnának egy külön sorozatban.

A vidéki nihil pedig a sorozat MAGA, azt nem lehet büntetlenül kivenni belőle (vagy abból kivenni a sorozatot). :)