10/10
Rainwalker febr. 16. 19:34:13 10/10
(1354/1394)
Pajkaszegre jelentkeznék be, háziorvoshoz... Mint hattyú a tyúkok között. :) A sütis besértődés viszont nagyon undi...
8/10
napraforgó febr. 16. 04:57:02 8/10
(1353/1394)
Akinek nem tetszik, az nyilván magára ismert valamelyik karakterben....
Senki nem szereti kifigurázva látni magát....
8/10
napraforgó febr. 16. 04:55:13 8/10
(1352/1394)
Nagyon jó színészek nagyon jó típusokat elevenítenek meg. Talán néhol kicsit eltúlozva, de éppen ezért viccesek. Nagyon tetszik, hogy a színészek is szeretik a karaktereiket és bele tudják élni magukat a bőrükbe. Jó, persze ők is sokat röhögnek r4ajtuk, de épp ezért jó.
1/10
motoregeeer febr. 15. 22:48:20 1/10
(1351/1394)
Mi ebben a jó?
8/10
napraforgó febr. 04. 08:09:53 8/10
(1350/1394)
Füleki és Sümegi mutyizni akartak egy pályázati lehetőségen, pontosabban a megnyerhető pénzen. Nagyon tetszett, hogy a püspök hülyét csinált belőlük és elvitte előlük lehetőséget.
Bazsón csodálkozom, a korábbi Brünhilda után most a Hüvelyk Pannára hajt. Lesz ebből valami?
Stoki és Sulyok fővárosi kalandja jópofa volt, de engem nagyon zavar, hogy olyan kásásan beszélnek, hogy a felét sem értem, amit mondanak. Attól, mert vidéki suttyókat alakítanak még nem kéne ennyire furán beszélniük. Nekem Bazsó szlengje, meg a Répa Árpi turettje pont elég. Azért ne legyen már mindenki beszédhibás Pajkaszegen!
janderka febr. 03. 22:48:52 Előzmény janderka
(1349/1394)
Most kerültek adásba a tavaly júniusban forgatott terézvárosi kergetőzős snittek. Rájöttek (mondtam én is sokszor), hogy ki kell lépni a faluból végre.
9/10
Pünkösdi Kató febr. 03. 21:23:48 9/10
(1348/1394)
Tetszett a mai rész is, és az is, hogy kiléptek Stokiék Pajkaszegről.
offtopic
janderka jan. 28. 22:02:12 Előzmény nikato
(1347/1394)
szerintem örökbefogadott kisány
7/10
nikato jan. 28. 20:49:38 7/10
(1346/1394)
Kovács Patrícia szörnyű! Nem illik hozzá a szerep, egyik pillanatban parasztosan t-betűsen beszél, a másikban nem. Rozika meg egyik szülőjére se hasonlít, jól lehet Hevér Gábor lánya a valós életben.
10/10
Rojita jan. 24. 23:16:39 10/10 Előzmény Emily18
(1345/1394)
Talán úgy gondolta, hogy ha Ő is főorvos, igazgató lenne, mint az exe, - akkor nagyobb választási lehetősége lett volna az orvosi állásokban. Persze, a mese szerint egy kis tettlegességet követett el a férje barátnője ellen, azért kellett állást változtatnia. Vagy ez eleve rossz pontként maradt a szakmai életrajzában.
(Csak kíváncsiságból, - fordított esetben, ha két ffi-orvos a kórházban összeverekedett volna egy közös női szerelmük miatt, mi történt volna? Nyilván áthelyezték volna őket egy másik osztályra/kórházba, de egyikőjüket se engedték/küldték volna el vidékre háziorvosnak. Csak feltételezem).
Emily18 jan. 24. 22:27:50
(1344/1394)
Ebben a részben a doktornő azt mondja, inkább tanult volna többet, hogy ne falusi háziorvos legyen, ... Ez egyrészt sértő a falusi háziorvosokra, a háziorvosokra nézve, másrészt a korábbi részekben még az volt a történet, hogy azért hagyta ott a korházat, mert a volt férje összejött egy fiatalabb nővel, tehát ő is kórházi orvos volt.
2/10
nezd_a_magyart jan. 24. 17:31:10 2/10
(1343/1394)
Az, hogy ez a sorozat már a 8. évadát tapossa és ennyire népszerű, az nagyon sokat elmond a magyar néplélekről, az igényekről és arról, hogy mit jelent számunkra a minőségi szórakozás.
8/10
napraforgó jan. 21. 09:00:36 8/10
(1342/1394)
Hogy került vissza Ildikó Pajkaszegre? Most, hogy Erikáék nem laknak ott, semmi oka odamászkálni. Amúgy mi lett a Norbijával? Kivándorolt Kanadába?

Az előzetesben látszott, hogy Schmid Zoltán mennyire megkopaszodott. Így már nem is annyira jóképű. Ráadásul azok a bibircsókok....

Lett még egy újszereplő, a doktornő exférje. Persze, lehet, hogy csak egy telefon erejéig.
Kuttyánszki jan. 17. 14:26:24 Előzmény napraforgó
(1341/1394)
"... Eltűnt Viki is, aki külföldi ösztöndíjat nyert..." Ő az egyik, akit tényleg sajnálok, hiányolok.Okos ( egyik
kedvenc jelenete: " Ti nem érdemlitek meg az én értékes tudásomat" ! ez nagyon tetszett! :D..)és persze tehetséges színésznő. No meg Tecát. És a dokit , (Revitzky G.) mert sajnos egyre kevesebbet láthatjuk, hallhtjuk a szellemes, fanyar bölcsességeit.
5/10
luci87 jan. 16. 09:30:02 5/10 Előzmény napraforgó
(1340/1394)
Igen ,szerintem is jobban illettek volna hozza ezek a szerepek hitelesebben tudta volna alakitani mint amit most jatszik.
Bazso most nagyon tetszett,szepen szavalta a Janos vitezbol azt a reszletet nem szipogott,es nem hadart:)!
8/10
napraforgó jan. 16. 07:11:33 8/10
(1339/1394)
Én megértem, hogy a sorozatba időnként muszáj új szereplőket behozni, mert a régieknek nem lehet annyi új történetet kitalálni, ami a karakterükhöz illik.

A sorozatba így került be Bazsó, aki "Londonból" tért haza. És volt pár vicces jelenete - pl. a nevelőtisztjével, akinek a megjavulásáról vetített. Vagy amikor Gyurinak segített pénzhez jutni a kocsija visszaszerzéséhez.
Sulyok Tivadar, aki Pajkarét körzeti megbízottja. Nagyon összepasszolnak Stokival.
Vagy a püspök, akinek külön húsvét hétfői körmenetet rendeztek. De a könnyező szoborral, meg a Szent Adalberttel is volt vicces epizódja.
Jött Zsuzsa, a postásnő, aztán Pali bácsi féllüke lánya, Saci, aki csodásan illik a másik féllükéhez, Lacihoz.
Megjelentek a Répák - a semmiből - ez akkor engem ez kissé idegesített. De hamar belesimultak a falu és a kocsma életébe, a közmunkás létbe. Sanyinak kifejezetten vicces volt a szájharmonikás jelenete, no mega tolókocsis a Sváb teherautója elején.
De ilyen új szereplők voltak Zsolték is, majd Nelli a kisboltban és Zsolt életében, aztán az anyja Éva asszony is megjelent a kocsmában.

És vannak olyan szereplők is, akik eltűntek, pl. Matyi Budapesten, Teca ki tudja hol, a "városban", vagy Gyuri és Erika, akik ugyan hébe-hóba még feltűnnek, jobbára az ünnepi epizódokban. Eltűnt Viki is, aki külföldi ösztöndíjat nyert. És Baki felesége, Erzsi is, akit meg se tudtunk igazán ismerni.

Egyszóval kell a vérfrissítés, hogy ne üljön le a sorozat. Kovács Patriciának kitalálhattak volna épkézlábabb sztorit is. Miért nem lett tanítónő a nyugdíjas Kati helyett, vagy óvónő, esetleg körzeti nővér? Még ha nem is a faluban dolgozik, hanem ingázik, mint Saci, ha épp van kedve dolgozni.
10/10
Rojita jan. 15. 22:54:26 10/10
(1338/1394)
Az orvos és betege - helyzetek kifogyhatatlan humorforrások.
Mint most a szopránná vált Sulyok zászlós a doktornőnél. Vagy Reviczki állatorvosa a két és négylábú paciensekkel.
Ezeket a jeleneteket, mint finom desszertet, minden epizódban feltálalhatnák. Szerencsére, örök-érvényűek és mindig van újabb.
10/10
Rojita jan. 15. 22:40:49 10/10 Előzmény janderka
(1337/1394)
Bazsó biztos kölcsönvette azt a csodaszép járgányt.
10/10
Rojita jan. 15. 22:38:14 10/10 Előzmény Szila86
(1336/1394)
Jól van. Felsoroltad, h mi miért nem tetszik a fk-ben. Az rendben van. Aztán minden nézőt minősítettél Lázár János szállóigévé lett mondásával. Ez nincs rendben. Személyeskedsz, lekezeled a többieket. Kérdezzem meg, h miért akadsz fenn az irreális kocsmaszámlákon és miért nem veszed észre, h mindegyik karakter egy tipikus, mai falusi karakter? Nem kérdezem, mert nem vetted észre. Ezt a sorozatot éppen nem háttérzajként kell nézni, hanem felismerni benne az ismerős karaktereket. Eléggé ilyenek vagyunk.
Dehát, Neked a dr Balaton és a Barátok közt hiányzik.... Sajnállak. Még jó, h nem vagyunk egyformák.
janderka jan. 15. 22:23:31 Előzmény Rojita
(1335/1394)
hát mert hogy ripacskodik benne? :)))