Kempesbaba márc. 11. 12:28:20 Előzmény Kuttyánszki
(1374/1394)
Hozzászólásomat igazából viccnek szántam, de ha te ennyire komolyan vetted, akkor én is rászánom az időt és némiképp komolyan válaszolok. Engem, mint egyszeri nézőt nem érdekel Csuja Imre fizikális és egészségi állapota mert nem az én dolgom, nem rám tartozik. Ahogy nem tartozik rám, hogy X alkoholista, Y drogfüggő, vagy éppen Z szteroidokkal rombolja magát azért, hogy az aktuális szerepe kedvéért kipattintsa magát. Ez legyen az ő és mondjuk a családja problémája. Engem az érdekel, hogy az adott színész-jelen példánkban Csuja- hogyan formálja meg az adott karaktert. És ehhez a karakterhez bizony hozzátartozik ez a külső. Sorolhatnám itt a neveket hosszan Rebel Wilson-tól mondjuk Billy Gardell-ig, akik jelentős súlytól szabadultak meg, de ezáltal megszabadultak a rájuk jellemző karaktertől is, ami nem nehéz megjósolni ki fog hatni a karrierjükre is.
Tehát összefoglalva, a bennem lakozó filantróp nyilván azt kell hogy mondja, fogyjon le, de mint néző én bizony ennek nem örülnék.
Kuttyánszki márc. 10. 23:53:38 Előzmény Kempesbaba
(1373/1394)
Nem retus, hanem diéta, ami kellene a polginak.. Mert ez így nem vicces, hanem aggasztó és veszélyes, az ő korában és az ismert előzmények (strok) után különösen.

janderka márc. 10. 11:36:00
(1372/1394)
Belepsislantottam, de kapcsoltam is tovább. Úgy hülyeség ez már, ahogy van. Pláne ezzel az erőltetett (haverfoglalkoztatási célből megírt) esküvős szállal. Ahol a volt feleség nem hogy elmegy az exe lagzijába, de még ő is benne a tanú... Hagyjuk már de tényleg!
8/10
napraforgó márc. 10. 09:24:20 8/10
(1371/1394)
A mostani rész megint elég vicces volt. Bazsó "edzése", amit a falu öregasszonyai összegyűlve eljöttek megnézni... a pap erőlködése, hogy túlszárnyalja...
Lacika és Saci évődése...
Na és a csúcspont, a beteg Laci helyett az anyja ment el Berkics esküvőjére, ahol még kénytelen-kelletlen tanú is lett.
Vicces volt, ahogy csomagoltak a kajákból othonra is.

Szerintem nem ült le még ez a sorozat.
Kempesbaba márc. 05. 22:06:50 Előzmény nikato
(1370/1394)
,,Csuja Imre hasa már nem kórosan nagy?" Kéne valami CGI retus rá, vagy mi? :D
7/10
nikato márc. 05. 12:48:02 7/10
(1369/1394)
Azokat a részeket kedvelem amikben inkább Répáék, Sváb és Bazsó bolondoznak. A dokinőt nem annyira vágyom látni a zöld blúzában és az utalgatásaival a papnak, mintha csak Ő lenne az egyetlen pasi a földön. Schmied Zoltán szerintem is megcsúnyult a sorozat elejéhez képest, az arca tele lett kinövésekkel.
Kovács Patrícia szánalmasan rossz és erőltetett a falusi nő szerepében.. nagyon nem tudja hozni a karaktert. Egyik percben hadar, a másikban parasztosan beszél, a következő pillanatban rendesen beszél csak kiabál. Attól, hogy melegítőt adnak rá, túl festik, kócos a haja és állandóan leugatja a férjét nem lesz falusi.
Csuja Imre hasa már nem kórosan nagy?
janderka márc. 03. 19:01:38 Előzmény dania01
(1368/1394)
Pedig pálfordulhatna végre ez a mi Károlyunk. A suttyó surmók faluparasztját már kimaxolták vele az eltelt 7 évben. Megmaradhatna a rámenőssége és az ügyeskedési vágya, de feljebb léphetne végre intellektus terén. Amihez a Tóth Enikő játszotta decens Zömbikné figurája jó partner lehetne. Ezzel kiléptetve őt is a besavanyodott / furkálódó vénasszony karakteréből. És ha az írók szerint (mert szerintem nem) mégis kéne hagyni valamifajta Fülekis otrombaságot a sztoriban, akkor azt kijátszathatnák Károllyal külső célpontok ellen is. Sok évnyi egyéni gyarapodása után (lásd 8 millás KIA szgk), netán Pajkaszeg hasznára.


(Halló Kapitány! Ingyen adtam az écát, viheted!)
5/10
offtopic
luci87 márc. 03. 17:56:33 5/10 Előzmény Bonitó
(1367/1394)
Koszonom,neked is..:)!
Kulturaltan is lehet velemenyt irni.Itt ebben a topikban altalaban normalis az eszmecsere.Sajnos tobb mas topikban olvastam durva szovaltasokat, de mindenki magat minositi ezzel.
Bonitó márc. 03. 16:58:15 Előzmény luci87
(1366/1394)
Mosolyogva olvastam az "egyetértek" sorokat, de az ellenvéleményt is, ami Saci karakterével kapcsolatban. Miért?!
Azért mert mindig jólesik a lelkemnek, ha két eltérő vélemény ilyen kulturáltan van leírva, közölve! Ellentétben a sok bántó, sértő véleményekkel, amivel az ember sokszor találkozik a fórumokon.
További kellemes szórakozást, fórumozást kívánok!
(Ja, és a bulvárban nem vagyok annyira otthon. 🤨)
janderka márc. 03. 14:39:07 Előzmény napraforgó
(1365/1394)
Nem koherens itt lassan már semmi, de ki kell mozgatni a szereplőket a szokásos önismétlő falusi nihiljükből, mert különben posványba ragad megint a sorozat. Erdélyi Timo meg miattam került vissza - igaz nem villantott annyit, mint kellett volna :)))

Egyébként egy okosabb dramaturggal pár mellékmondat beszúrásával könnyedén helyére tudnák tenni ezeket az egyébként indokolatlan és fura karakterbéli kilengéseket, el- és visszatűnéseket. De hát nincs nekik olyanjuk.
5/10
dania01 márc. 03. 14:32:16 5/10 Előzmény Dzsasztin_
(1364/1394)
Csakhogy a polgármester nem érdemli meg Gyöngyit. :-)
10/10
Dzsasztin_ márc. 03. 12:06:02 10/10
(1363/1394)
Károly és Gyöngyi együtt… Vajon idővel elhagyják a Zömbikné megszólítást, ha új udvarlója lesz? Én mindig egy művelt, előkelő hölgynek tartottam, megérdemli a polgármestert hitvesként.
5/10
luci87 márc. 03. 08:23:02 5/10 Előzmény Bonitó
(1362/1394)
Egyetertek.
Annyit tennek az utolsó mondathoz hozza,h en nem olvastam,h osszehazasodtak volna,pedig sokat cikkeztek roluk..Abban se vagyok biztos,h Rusznak elvalt mar a feleségétől,akitol ket gyereke van...Cserhalmi Gy.lanya volt ő egyebkent.Utana jott ossze Sodro Elizaval.Egyebkent helyesek egyutt tenyleg,bar nekem Saci karaktere nem jon be...a szineszno se nagyon,lattam egy masik sorozatban is mar,igaz színházban meg nem.
8/10
napraforgó márc. 03. 07:57:46 8/10
(1361/1394)
Még mindig nem tudom, hogy hogyan és főleg miként keveredett vissza Ildikó Pajkaszegre, hol lakik és miből él. Mert korábban csak pár napra tűnt fel Erikáéknál, amikor épp fasírtban volt a Norbijával. Lacikával is csak bosszúból kötött házasságot, amit aztán el sem hált.
Most épp hol zuhanyozik, hogy nem találja a melegvizes csapot????
Lacikán is csodálkoztam, hogy ahelyett, hogy kidobta volna Sacit, ő próbált meg elköltözni hazulról. Saci elvégre hazaköltözhetett volna az apjához.

Károlyon is csodálkoztam, kb. 55-60 évet lehúzott feleség nélkül, a teljes kiszolgálást megkapta Katitól a testvérétől, gyerek se kellett, ott volt a félhülye Lacika saját gyerek helyett. Miért pont most jutott eszébe rapid randira menni?
Na az ott feltűnő nők is igen érdekesek voltak, a minden házimunkát zokszó nélkül elvégző pasit kereső, de a sportmániás nő is. De Károly sikeresen elhárította mindet.

A most mutasd meg játékot játszó falusiak is valahogy életszerűtlenek voltak. Mit keresett ott Gyuri? Semmi magyarázat, hogy mit is jött épp megszerelni, hol csípték el. A pap és a doktornő jók együtt, bár fura, hogy még mindig együtt laknak és magázódnak. Répa Edit még mindig nagyon faluidegen, hiába húzott föl macinadrágot. Neki valahogy nem tudtak megfelelő karaktert kitalálni.
Bonitó márc. 02. 21:58:45
(1360/1394)
Bevallom, hogy már jó ideje nem merültem el Pajkaszeg lakóinak életében. De a mai résszel kapcsolatban három dolog fogott meg:
- Kovács Patrícia, mint Répáné Edit, nagyon teátrális volt. Nagyon nem illett a sorozat miliőjébe. ( Holott kedveltem K. Patriciát!) De karaktere kimondottan frusztráló volt. Talán ha természetesebb lett volna?! Néha a kevesebb több!
Nagy melléfogás volt behozni a sorozatba.
- Bazsó (Rusznák András), ma különösen remekelt. Nagyon jól játssza a nem könnyű karakterét! A büntetett előéletű, hiperaktív és suttyó stílust. A nehezen érthető tolvajnyelvet beszélő, a súlyos kokainfüggő és ezáltal beszéd közben szipogó karaktert. ( Látom ezért van aki nem szereti, de nem vagyunk egyformák.) Belopta magát a szívembe azzal is pár hete, hogy, mint Bazsó néhány percre átváltott Rusznák András színésszé, ahogy a János vitézt szavalta.
- Saci, alias Sodró Eliza egyre szimpatikusabb! És egy remek karakterszÍnész! A sorozat egyik legjobb karaktere. Szerintem. Ez a kissé nehéz felfogású, de nagyon jóindulatú lány Lacival remek párt alakítanak, nagyon összeillenek egymással.
- A falu papja Schmied Zoltán, nők bálványa, a közel nyolc év alatt bizony jól és feltűnően megcsúnyult. Már nem is olyan szexi a reverendában. 😮
(Egyébként az életben Bazsó és Saci azaz Rusznák András és Sodró Eliza házasok. Szimpatikus páros!) Nekem!
Kempesbaba márc. 02. 21:28:59
(1359/1394)
Ez a Laci-Saci páros egyre kínosabb.
8/10
napraforgó febr. 25. 09:38:38 8/10
(1358/1394)
Nekem úgy rémlik, hogy a doktornő akart eljönni a kórházból, mert nem akart együtt dolgozni a férjével, meg annak a macájával. Kapóra jött a püspök nagybácsi közbenjárása.
Emily18 febr. 25. 08:31:27 Előzmény Rojita
(1357/1394)
valóságban emiatt egy női orvost sem fognak "büntetésként" vidéki praxisba helyezni.
janderka febr. 19. 16:43:07
(1356/1394)
Na, egy minimális felfutás után máris újból ellaposodott a sztori. Ezt az egész jogsis hülyeséget azért írták csak bele a mesébe, hogy a Hyundai kaphasson egy egész epizódot magának. Elég szánalmas.
5/10
luci87 febr. 19. 16:27:11 5/10
(1355/1394)
Aranyos volt Répa Sanyi ahogy ölelte a kisbárányt,Brutusznak nevezte el:)!Amugy neha rendesen beszelt most,nem annyira dadogott.Azert ha belegondolunk ez nem kis szineszi teljesitmeny,persze tudom sokakat irrital..en kedvelem,jolelku ember.