offtopic
janderka 2022 márc. 23. - 08:00:44 Előzmény guess.who
(975/1395)
Akkor ahogy látom, betelt nálad (is) a magyar sorozatpohár. Lényegében teljesen igazad is van.
offtopic
guess.who 2022 márc. 23. - 07:47:15 Előzmény napraforgó
(974/1395)

Kétlem, hogy a DB-ből hajlandó lennék még egy másodpercet megnézni, elegem volt abból a folyamatos és nem is annyira elfojtott agresszivitásból, ami a komplett sorozatot jellemezte, és egyáltalán nem volt szórakoztató. A K-ról meg előre tudtuk, hogy milyen "színvonalú" lesz a Drága örökösök alapján. Az alapötlet érdekes is lehetett volna, de az önjelölt zseni szétgagyizta; telipakolta olyan szereplőkkel, akiknek nem a játéka volt a fontos, csak hogy adjon nekik valami alamizsnát; olyan jelenetekkel, amelyeknek semmi céljuk nem volt a műsoridő mihamarabbi kitöltésén kívül; a "fordulatok" meg kimerültek abban, hogy a kötelezően főszereplő "sztár" vegzált bárkit, aki szembejött vele a vécé és az iroda között. Mondjuk lényegében ennyit csinált a Drága örökösökben is, szóval "hozta a karaktert". És ez az úgynevezett zászlóshajó a csatornán.

Ezekhez képest a Mi kis falunk minden gagyisodása és kifáradása ellenére üdítő kivétel, és ha lenémítom Répáék dialógusait, akkor egészen élvezhető is. :)


8/10
offtopic
napraforgó 2022 márc. 23. - 06:55:20 8/10 Előzmény guess.who
(973/1395)
Majd szépen megvágják, átvariálják, stb. De ez a Balaton még a jobbik eset.
Körösztanyu sokkal bugyutább. És igazából a Séf is elég gáz - az első epizód alapján. Engem legalábbis annyira nem érdekel egy konyha belterjes hülyesége.
offtopic
guess.who 2022 márc. 23. - 06:20:49 Előzmény napraforgó
(972/1395)
De hiszen az elsőt sem adták le végig, csak úgy félbehagyták, amikor annyira romlott már a nézettség, nem?
8/10
napraforgó 2022 márc. 23. - 03:23:46 8/10 Előzmény guess.who
(971/1395)
Épp most láttam a TV-ben, Hogy a Balatont folytatják egy új évaddal! Dátum még nem volt.
offtopic
guess.who 2022 márc. 22. - 20:58:46 Előzmény janderka
(970/1395)
Mánmermiregondolsz?

A Mintaapákat nézném, de azt végleg leállították (pedig Geyza mekkora cliffhangerrel zárta!); a Körösztannyát az első évad első harmadától nem néztem, annyira rossz volt, nem fogom folytatni; a Balaton szintén - Bé új idiótaságának, annak a Margit-szigetnek (vagy mi a frásznak) meg már a felütésétől is rosszul voltam: talán öt percet bírtam az első rész elejéből megnézni, akkorra annyira felhúzott a gagyisága, hogy arra gondoltam, hogy legszívesebben én lettem volna az a bizonyos titokzatos pisztolyhős, akit ki akarnak nyomozni. Másról műsorról nem tudok, de ha hasonló színvonalú, akkor jobb is.


Szóval maradt a Mi kis falunk. :)
janderka 2022 márc. 22. - 19:47:20 Előzmény guess.who
(969/1395)
No, de közben beindult több más savazni méltó opusz is.
offtopic
guess.who 2022 márc. 22. - 17:43:22 Előzmény janderka
(968/1395)
Ejnyeno! Hát november óta nem volt itt egyetlen hozzászólás sem, minek törtem volna meg a csendet? Aztán négy napja Rojita bejelentette, hogy jön a folytatás... :)
10/10
nappalitv 2022 márc. 22. - 11:50:46 10/10 Előzmény guess.who
(967/1395)
Udvaros lesz az, a mama.
offtopic
janderka 2022 márc. 22. - 10:16:38 Előzmény guess.who
(966/1395)
Üdv újra ! Rég láttunk, merre jártál? (Remélem nem betegség volt a távollét oka.)
offtopic
guess.who 2022 márc. 22. - 06:50:06 Előzmény luci87
(965/1395)
Inkább a "vagy nem". Hiszen ameddig nem árulják el, addig lehet ezzel húzni a szálat, mindig úgy tenni, mintha, aztán mégsem, a néző meg megnézi a következő részt is, hogy hátha akkor majd... De nem. Mint Teca és a pap: hány évadig húzták azt is, amíg arra az első és egyetlen csókra sor került közöttük? :)

Mondjuk azt is el bírom képzelni, hogy átlag 2-3 részenként Debreczeny majd megkéri Györgyi Anna kezét, de szigorúan a kocsma épületén kívül. És mivel jön a jó idő, a kocsma terasza már tökéletesen alkalmas lesz ilyen célra. ;)

Ja, és ha már Gyuriról beszéltünk: Lengyel Tamás folytatja a hülyéskedést, ugyanis a Hírcsárda Híradóiban szerepel (ahol egyébként Molnár "noÁr" Áron is előfordul, bár az itteni Matyis szerepéhez képest teljesen felismerhetetlenül :) ).
5/10
offtopic
luci87 2022 márc. 21. - 21:58:47 5/10 Előzmény guess.who
(964/1395)
Nem vagyok benne biztos,H mindig kocsmáros nő volt e Éva...de később gondolom fény derül majd mindenre- vagy nem...;)
offtopic
guess.who 2022 márc. 21. - 21:02:25 Előzmény luci87
(963/1395)
Nem tudom. Gondoljuk végig logikusan: az alkoholista KOCSMAtöltelék Szifon vajon HONNAN ismerhet egy KOCSMÁROSNŐT? :)
grizlee13 2022 márc. 21. - 15:54:44 Előzmény luci87
(962/1395)
De az egy dolog, hogy szégyelli magát viszont így "kinyalva" hogy fogja ellátni a közmunkási feladatait? Vagy más meló után néz és irodista lesz? :D
5/10
luci87 2022 márc. 21. - 08:49:36 5/10 Előzmény guess.who
(961/1395)
Igen,de szégyelli magát...hogy alkoholista lett,és kocsmazik.Bizonyara nem így ismerte meg anno.Emlekszem már az előző évad végén is kiöltözött,mikor meglátta,Éva van Teca helyett.Meg úgy csinált Bakinak,mintha nem inna ( sokat)
offtopic
guess.who 2022 márc. 21. - 07:56:24
(960/1395)
Arra azonban nagyon kíváncsi lennék, hogy Lacika egyáltalán nem "Lacikás" szobájában az a komódon levő kép vajon kit ábrázol? Az anyukáját (Udvaros Dorottyát) fiatalon - vagy bent maradt a díszletben a valódi berendezés? :)
offtopic
guess.who 2022 márc. 21. - 07:46:37 Előzmény luci87
(959/1395)
Viszont láthatóan kerüli a kocsmát is, szóval elég fura, hiszen ha Éva AZ az Éva, akkor éppen hogy még többet kellene ott lennie...

(És eltűnt a borostája, nem a szakadt, feltűnően mocskos pólójában és a közmunkásmellényben flangál, hanem szinte ki van öltözve, még egy kalapot is nyomott a fejébe.)
offtopic
guess.who 2022 márc. 21. - 07:42:17 Előzmény vapiti
(958/1395)
Összefoglalva:
- Teca: Györgyi Anna ha nem játszana, csak unottan elmondana pár mondatot, akkor is remek lenne, de így, hogy ő lesz Teca helyett a fricskázó figura, szerintem tökéletes. Mivel mellé rakták a szupercukira hangolt Anikó karakterét (és ezt simán hozza Döbrösi Laura :) ), így semmi nem fog hiányozni.
- Erika: nagyon szerettem Lovas Rozit, az előző évadban volt szerintem a csúcson - viszont most, hogy Vikiből már nem a folyamatosan rikácsoló sárkányt, hanem a hűvösen beszólogató majdnem-Erikát látjuk, szerintem itt sem lesz baj.
- Gyuri: az ő hiánya viszont egyértelmű. Igaz, az utóbbi évadokban már feltűnően buta sutyerákot csináltak belőle (saját magához képest), de ha a két Répával akarják pótolni, az nagyon nagy hiba. A nagyobbik jeleneteit inkább áttekerem, annyira idegesít a beszédhibája, hogy hallgatni sem bírom. Csak így meg lemaradok Vikiről...

Viszont jött Saci, akivel láthatóan hosszabban terveznek és ez szerintem nem baj. Mondjuk az epizód első jelenete (amikor megérkezik az apjához) nekem már túl sok volt - bár értem, hogy ez volt a felvezetése annak, hogy "kénytelen" legyen Lacikára rátukmálni magát. Ami viszont szintén feltűnő, hogy Laci ugyan nem volt eddig sem egy zseni, de most minden eddiginél ostobábbat játszanak vele. És Saci (aki eddig éppen az együgyűség szobra volt) hirtelen "megokosodik" és nagy ravaszul ráveszi Lacikát, hogy odaköltöztesse magához?! Hát ez nekem annyira nem áll össze. Bár mondom: értem, hogy dramaturgiailag ezzel vezetik fel a későbbi sok-sok mókás(nak szánt) konfliktust, ami a Kati-Saci-Laci-Károlybácsi négyszögben fog kialakulni.
Mondjuk a fészekrakós dialógusuk jó volt. :)

Amit viszont nem értek: Szifon minek zárta be Bakit abba a lecekből tákolt sufniba?

Amit meg nagyon remélek: Erika anyjáékat ugye NEM akarják többször is Erikáék házába hozni "pakolni"?
amiraa_daaa 2022 márc. 20. - 19:33:26 Előzmény nappalitv
(957/1395)
majd oda bujnak el Gyuriékhoz - első tippre :)
amiraa_daaa 2022 márc. 20. - 19:32:22 Előzmény Vicktory
(956/1395)
ez szerintem egy laposabb rész volt meg most szerintem annyi minden történt azért ősz ota, most én sem tudtam egy joizüt nevetni.