10/10
Rojita jan. 15. 22:18:06 10/10
(1334/1394)
Pár hete olvastam vmi interjút Kovács Pacikával, - az maradt meg bennem, h mondta "kezdetben nagyon fogják Őt utálni e sorozat karaktere miatt."
janderka jan. 15. 21:06:28 Előzmény Szila86
(1333/1394)
Én amíg néztem a legutóbbi részt (sok kihagyás után) egész jól el tudtam vonatkoztatni a realitásoktól. Így pl az is csak utólag vetődött fel bennem, hogy Bazsó a nagy hantagép végül honnét akasztotta le azt a zsírúj mustársága sportverdát a friss kismújságja meghódítására?
1/10
Szila86 jan. 14. 17:44:26 1/10
(1332/1394)
Régen nem nagyon néztem mert volt más inkább csak háttérzajnak ment kb arra való. Mostanában egyre többet be van kapcsolva szintén azért hogy csak menjen valami, sajnos amióta vége a barátok köztnek és a többi sorozatnak mondjuk dr balaton hazatalálsz, ezzel kell beérni. Nehezen tudom elképzelni hogy ezt valaki végig tudja nézni minden részét talán ilyen nincs is. Teljesen valószerűtlen dolgok a valóságtól a létező legtávolabb álló helyzetek és a megmagyarázhatatlan értelmetlen és érthetetlen párbeszédek az agyzsibbasztás magasfokán. Csak néhány példa ami elkisért ebben a kínzó 8 évadba. Szifonék közmunkások nincs egy vasuk se de egész nap a kocsmában isznak ami anyagilag még egy jó módú embert is padlóra tenne. 10 sor +10 feles az legalább 10ezer forint/nap ami havi 300ezer ehhez 450ezer bruttó kellene, csak a kocsmára és akkor még hol a többi, mégis miből? Annyi esze persze nincs a készítőnek hogy ezt kicsit életszerűbben tálalja mondjuk nagy tételbe pancsolt pia vagy legalább boltba venni harmad annyiért. Ezen kívűl az összes szereplő kb szellemi fogyatékost játszik egy értelmes mondatot nem tudnak kimakogni az a Pali bácsi fél per után mindent elfelejt rohadt idegesítő, ami után behozták a lányát is hát persze hogy az is retardált mi lehetne más? De a Bazsó szipogása ami a legjobban kikészít. Lengyel Tamás az egyik legjobb magyar színész bármit eljátszik és mi volt a szerepe? Egy falusi suttyó akit az autóján kívül semmi nem érdekli, ami Molnár Áronra is elmondható egész nap piál közben nagyságrendekkel többre képes. Arról a gyagyás Stokiról már nem is beszélbe... Hát akinek ez tetszik az annyit is ér. Borzasztóan gyenge erőltetett fárasztó és valótlan. Azt hinnénk nincs lejjebb, de van a 8. évad.
5/10
luci87 jan. 14. 07:47:09 5/10
(1331/1394)
Szerintem se, pedig en kedvelem mar regtol, de egyszeruen nem illik hozza a szerep.
Valahogy hiteltelen, mesterkelt.
Mig Udvaros D. termeszetesen alakitja a falusi tanarno szerepet is, Zsurzs K. szinten hiheto, valahogy K. P. nekem eroltetett..
8/10
napraforgó jan. 14. 06:33:32 8/10
(1330/1394)
Edit állítólag külföldön (?), vagy ki tudja hol takarított eddig évekig, azért nem látta senki Pajkaszegen.

Röhejes a hatalmas műszempillája. Még emlékszem rá, hogy a Rózsa Sándor című opuszban Muszte Anna műszempilláit mennyire megkritizálta a nézőközönség. Parasztlány műszempillákkal.... na az seholsem volt ehhez képest.
Ugye baromira életszerű, hogy a takarítónők ilyen kifestett szemmel, műszempillákkal takarítanak?
Aztán még meg is lepődnek, ha a külsejük miatt, na meg a hirdetés miatt prostinak nézik őket.....

Ja és miért is kell Nelli helyett egy idegennek takarítani? egyedül nem tudja ellátni azt a pirinyó házat? Pláne a Zsoltival együtt? Még takarítónő is kell? Azannya, de jól megy az a kisbolt.

Kovács Patricia behozása a sorozatba nagyon nem volt sikeres.
janderka jan. 13. 21:35:41
(1329/1394)
Elindult a sorozat a jólbevált kabaré klisék újraforgatása felé. Ami ugyan nem egy nagy találmány, de ha szórakoztatóan adják elő, akkor működőképes tud lenni. És tovább tudja lendíteni a sorozatot az évek óta tapasztalható pangásából.
Na jó, ez Kovács Patrícia esetében most épp kicsit cinkesre sikerült... De Bazsó játéka és a két fakabát bénázása elvitte nálam a hátán a mai epizódot. (Ami - lehet - azért is sikerülhetett, mert jó ideje nem fárasztottam már magam mélyebben Pajkaszeg lakóinak életével.)
Kuttyánszki jan. 13. 21:23:53
(1328/1394)
Kovacs Patrícia úgy kellett ide mint "ablakostótnak a hanyattesés." 😏🙄
Elviselhetetlenül sz@..!
A külseje , a beszéde ..🤢
8/10
napraforgó jan. 12. 19:12:42 8/10
(1327/1394)
Nem tudom, hogy ebből az Editből mit akarnak kihozni.
Egy kicsit Anikó is hasonló, ő nem az az agilis, talpraesett titkárnő/asszisztens/kultúrfelelős, mint elődei, Erika és Viki. Tulajdonképp még nem is csinált semmit még a hivatalban, csak a legelső nap - Lacit is felbújtva fizetésemelést akart elérni. Próbálkozásukat a polgi simán leverte, sőt, még örülhettek, hogy megúszták kirúgás nélkül.
Na, szóval, ez az Anikó is nagyon halovány. Edit erősebb karakter, a férjét mindenesetre egyből befogta és utasította az öccse eltávolítására. Árpi meg egyből papuccsá válva teljesítette a parancsot.

Olvasom az előzetesben, hogy "Marcsi elköltözik".- Mi van? Ez a színésznő is otthagyja a sorozatot?

Tóni feleségét sem ismerjük, pedig van neki, mert korábban utaltak rá. Talán majd neki kreálnak egy gömbölyded barna nőt.....
10/10
Rojita jan. 12. 16:50:03 10/10
(1326/1394)
Ezt a két újabb részt visszanéztem a face-en, - hát, nagyon látszik, h küzdöttek a fk-vel. Nehéz lehet cselekményt írni X adott szereplőre, ahol mindenki meghatározott, szűk karakterben mozog. Ezért hoznak be minden évadban újabb szereplőt, - dehát a falu régi szereplőit is mozgatniuk kell, nem maradhatnak ki.
Kovács Patricia megjelenése Répáék konyhájában nekem UFO-ként hatott. Meg is állítottam a videót és visszamentem az előtte levő részhez, hátha kimaradt az előzménye? Ki Ő? Hogy került oda? De semmi felvezetés. Sztem, vmi magyarázattal adósunk maradtak. Hol volt ez az Edit az elmúlt években? Beteg nővérét ápolta? Külföldön dolgozott? (Bár, akkor megtakarítással kellene hazaérkeznie.) Esetleg sitten volt? Eddig én azt hittem a kis Rozika létezése miatt, h ez a Répa papa elvált valamikor, vagy megözvegyült. Persze lehet, h a kimaradt előéletét majd még megmagyarázzák a későbbiekben.
Most csak az az észrevételem, h K.P sminkje nagyon erős volt az öltözetéhez képest. Mert ha ez egy olyan nő, h a tyúkjait is csak akkor eteti meg, ha előtte gondosan kifestette a szemét, száját és mélyen dekoltált topjához egy szűk szoknyát, vagy shortot vesz fel, - mert hátha a szomszéd Józsi bácsi éppen kinéz az ablakon, - akkor megérteném. De ez az Edit végig egy tréningruhában szerepelt olyan erős sminkkel, mintha egy vezérigazgató titkárnői állását töltené be. - Hát, meglátjuk. Hátha vmi elképzelhető mesét kerekítenek köréje.

Piroska és Pali bácsi románca vicces volt. Lehet, h muszáj volt ez a párosítás, mert ha a valóban még mindig nagyon szép Tóth Enikőt "hozza hírbe" Pali bácsi, - akkor a forró vérű Zombikné valszeg, nem méltatlankodna.

Ötletes volt Udvaros Dorottya, mint igazi, örök pedagógus. Mindenkit és mindenhol nevel. Persze, az akciós sörrel hogyan fog elszámolni a végén?

Levente nagyon erős családfői szerepe a tűréshatárunkon mozog, de ha ritkán is, vannak ilyen, főleg lányos apák. Ha a saját felesége sem tudta megváltoztatni, majd a kapott vőknek kell ezt a feladatot elvégezniük. Addig is rengeteg humoros helyzetet lehet a család köré kreálni.

Almási Sándor jó színész és jó kiállású ffi is. Nem emlékszem vígjátéki szerepére. Tk-en csodálkozom, h elvállalta ezt az alkesz -szerepet.
Hevér Gábor és Mészáros Tibor minden 2. szerepe vígjátéki karakter.

A pap és a doktornő nyilván egyre rokonszenvesebbek lesznek egymásnak, de a pap megmarad papnak.

A szilveszteri-epizód is tetszett. Ötletes volt, a színészeknek is lehetett egy kedves, közös játékuk és főleg, humoros volt. (Hogy mindenki milyen szépen énekelt, az természetes.)


3/10
Samu-Nagy Emese jan. 12. 16:48:02 3/10
(1325/1394)
Kovács Patrícia mint közmunkás feleség? A szőkített hajával, meg a szájfeltöltésével? Mi ez a hülyeség? Én a nyafogós színészetét sem kedvelem, de az tök szubjektív, van akinek bejön, és ez rendben is van így. De könyörgöm, csak azért mert nézettséget remélnek egy magyar viszonylatok közt kvázi celebnek mondható színésznő szerepeltetésétől, csak ezért kreálnak egy nemlétező karaktert a semmiből?
Mondjuk én már szívből unom hogy folyton ugyanazt a 8 magyar színészt kell néznem, mégha némelyik tehetséges is.
A szomszéd tehene pl borzalmas produkció, de legalább vannak benne friss arcok. És ha már hirtelen felbukkan egy feleség , sztem a Répa Árpádhoz és a Rozikához, meg úgy Pajkaszeghez inkább illene egy teltkarcsú, barna, joviális asszony.(Pl Kovács meg Peller ütik egymást. Mármint külsőre. )
janderka jan. 07. 14:48:11 Előzmény napraforgó
(1324/1394)
Kétségtelen, hogy ez a család a semmiből jött. Bár annál a 7 éve körbegorgatott féltucatnyi hülyén kívül, akiket már unásig ismerünk, csak kellett élnie ott másoknak is. Még ha nem is beszéltek róluk soha.

Engem inkább az érdekelne, hogy a Szifonnét alakító örök almellékszereplő Lévay Viktóriát pl. hogy érinthette vajon, hogy nem belőle csináltak végre középszereplőt, hanem behozták inkább a sorozatba Kovácsot.
De ugyanez igaz Almási Sanyira is. Ott botorkál már a kezdetek óta ő is, annyira nem is tehetségtelenül, hogy ne tudna többet is mutatni magából, mégis inkább Hevért és a félnótás tetsvérét alakító Mészáros Tibort hozzák be vérfrissítésként, nem neki adnak nagyobb teret.
8/10
napraforgó jan. 07. 13:38:50 8/10 Előzmény janderka
(1323/1394)
Piroska többször utalt rá, hogy Gyöngyi lánykorában falta a férfiakat, - meg egy kicsit utána is. Nemrég megint előjött belőle a férfi utáni vágy és rástartolt az állatorvosra, de az nem vette a lapot.
Na mindegy, ő egy karakter, lehet szeretni, utálni, de ezt az Editet nem tudom hová tenni. És sehogyse tetszik, hogy hirtelen felbukkant a semmiből.
Baki felesége, Erzsi is létezett egy darabig, aztán hirtelen beköltözött a városba és elvált Bakitól. De ennek az Editnek semmi előzménye, mégcsak említés szinten sem.
janderka jan. 07. 11:41:18 Előzmény napraforgó
(1322/1394)
Érekes, hogy ezt az "ex-démoni" múltat nem fejtették ki nála soha. Max annyit láttunk, hogy mindmáig azt képzeli magáról, hogy ő a falu legkapósabb nője.
8/10
napraforgó jan. 07. 11:17:45 8/10
(1321/1394)
Bár én szeretem Kovács Patriciát, de a mostani szereplése engem nagyon irritált. "Marcsi" sokkal jobban hozza a falusi asszonyt (nem akartam falusi bunkót írni.)
Tóth Enikőn meg akármennyit is öregítettek, csúnyítottak a sminkesek, még mindig nagyon is vonzó nő. A szerepe is jól el van találva. Ő a falusi exdémon, a férfiak álma.
Ennek az "Edit"-nek nincs kitalálva a karaktere, nem tudom, hogy kicsoda-micsoda, bunkó, vagy egy rendes nő, esetleg vicces karakter... Na szóval nem tudom hová tenni. Itt eléggé ordenáré volt.
janderka jan. 07. 10:45:30
(1320/1394)
Jajjmár. Annyi van csak, hogy sosemvolt szereplők sosemvolt viszonyainak kibontásával megpróbálják valahogy felrázni ezt a lagymatag gagyériát. Ezért a kirándulás, ezért az új feleség.
Mondjuk Kovács Patríciával nagyon nem tudnak mellényúlni, még ha idegenül mozog is kissé ebben a falusi suttyista közegben. Felvágott nyelvű kikacsingató milfet például hihetőbben tudna majd játszani, mint a lassan grandmother kategóriába kúszó Tóth Enikő.
8/10
napraforgó jan. 07. 09:52:46 8/10
(1319/1394)
Ha Sanyi 8 éve lakott Árpiékkal, hogy lehet, hogy Edit még soha nem látta Sanyit sem porszívózni, sem mosogatni, sem tojáshabot verni a Rozika által annyira szeretett meggyes piskótához? Egy lakásban laktak, azért ez a sok házimunka nem titkolható el 8 éven át!
Ja, és a két Répa is csak kb. 4 éve tűnt fel Pajkaszegen, és akkoriban szó sem volt arról, hogy valamelyiküknek felesége van. Rozika is csak később tűnt fel, amikor a nénikéjük örökségét megtalálták (abból vették meg Gyuri kocsiját).

Na és az epizód végén az a rengeteg statiszta a kocsma teraszán! Azok honnan kerültek elő? Ők is falusiak lennének? A 147 lakos ok közül? Avagy mind túrista, akik csak betértek egy sörre?
8/10
napraforgó jan. 07. 09:09:30 8/10
(1318/1394)
Honnan a fenéből került elő ez az Edit, a Répa Árpi felesége? Eddig szó sem volt asszonyról, csak néha a Rozika nevű kislányáról. Ezt az Editet a 147 lakosú faluban soha senki nem látta 8 évadon keresztül.
És az is meglepett, hogy a Répa Sanyi egy konyhatündér lenne. Valahogy sehogysem hihető.

Pali még Piroska félreértett románca még akár viccesnek is mondható, ahogy Kati szigorú nevelési elvei is a kocsmát látogatóknál.

Azt viszont kicsit sem találtam viccesnek, hogy Leventéék együtt nyaraltak Nelliékkel. A "gyerekek" túl idősek már ahhoz, hogy egy szobában aludjanak a szülőkkel. Zsolt nagyon lekvár, hogy ezt nem meri szóvá tenni.
Én kb. ott fordultam volna vissza, amikor kiderült, hogy mindössze egy szobát foglaltak.(Az egy autóban való utazást még csak kibirtam volna, de az idétlen éneklést hamar le kellett volna állítani.)

Kezd elmenni a sorozat hihetetlenbe, idétlenbe.
5/10
luci87 jan. 07. 04:43:13 5/10
(1317/1394)
Volt ettol mar sokkal gyengebb resz is,most kivetelesen Pali ba hulyesegei se idegesitettek:)
Patrician latszik,hogy kicsit idegen neki ez a falusi no szerep.
Nekem most tetszett ez a resz.
A satorozas a parton kulonosen:)!
Molposa jan. 06. 21:57:47
(1316/1394)
Nem jártam még erre, de megjött a kedvem egy vélemény írásához😅

Nagyon szeretem a sorozatot, de szerintem ez a rész most gyengébb volt:/
Kovács Patrícia karakterével még nem sikerült megbarátkoznom, de ez még a későbbiekben változhat.

Nagyon hiányoltam Szifonékat, megnéztem volna, amikor látják, hogy Kati van a kocsmában, szerintem érdekes szituáció alakult volna ki.

Ettől a résztől függetlenül, lehet ezzel a kijelentésemmel nem leszek túl népszerű, de én szeretném, hogy Zsófia és kisJanó között történjen valami, bár tény, hogy Janó nagyon elhivatott, azért Tecával is volt egy-két érdekesebb jelenet:)
janderka jan. 03. 18:58:16 Előzmény napraforgó
(1315/1394)
Nem beszélve arról, hogy kb ugynarról szólt mindkét rész - ellopni a másik faluból mindent, amit ez a paraszt Füleki nem bírt magának elintézni.