offtopic
guess.who 2023 szept. 17. - 21:29:58 Előzmény napraforgó
(1274/1394)
Az előző évadban Erika anyjáék "megzsarolták" Zsoltékat, hogy vagy eltűrik, hogy az újra hajléktalan és férjtelen Ildikó beköltözzön hozzájuk, vagy mehetnek a bérleményből. Akkoriban volt is erről polémia, hogy mennyire marhaság ez a zsarolósdi.

Az oreganoból nem akarnak szerintem semmit kihozni, csak az volt a lényeg, hogy legyen valami zöld, zacskózva és dobozolva, amit titokban pakoltak le a teherautóról, és így milyen remekül félreérthető az egész, lehet rá viccesnek szánt jeleneteket írni kábszizni akaró, pletykás öregasszonyokkal, meg kendert szippantgató rendőrökkel.
10/10
Rojita 2023 szept. 17. - 19:55:08 10/10
(1273/1394)
Két hónap után az első műsor, amire bekapcsoltam a tévém. Változatlanul tetszik a történet. Örülök, h Reviczky vállalta a forgatást, - és sztem jól oldották meg az adott helyzetet. A nézők mindig örülnek a happy endnek, vagy az arra felé vezető útnak. Végülis, ha két ember évtizedeken keresztül szimpatizált egymással, miért ne mondhatnák meg egymásnak akár öregkorukban?

Tetszenek az öregasszonyok is. Itt mindenki egy karaktertípust játszik. Teljesen hihetőnek tartom, h az egyedül maradt, megöregedett, magányos nők szeme is megakad egy fiatal férfin, ahogy az idős ffiak szeme is követi a csinos fiatal lányt. Nincs ebben semmi gusztustalan.
Az azonban, h megkívánnának vmi kábítószert, az már necces gondolat. Először is, ilyen korban már mindenfajta eü-i problémái vannak az embernek. Sztem, az első gondolata egy idős embernek, h "megengedhetem ezt én? Hogy reagálna a vérnyomásom? A szívem? ..." De ha korábban, valamikor fogyasztott vmi hallucigén cuccot és bírta? - (Volt itt évekkel korábban, a kocsmában az a szülinapi buli, a török kamionról lepottyant fűszerrel készült tortával. Az minden falusinak ízlett, annak híre ment, arról évekig beszélhettek.) Így elképzelhetőnek tartom az érdeklődő öreglányokat.
Zömbikné és Piroska nekem is nagy kedvencek. Teljesen életszagú a két karakter. A két művésznő pedig tökéletes ebben a szerepben is.

A polgi pedig most is hozta a formáját. Visszaver mindenfajta követelést, kérést és rögtön ellentámadásba megy át. Igazi dörzsölt róka. Tökéletes hivatalnok, sőt, politikus.

Anikó valóban eddig halványabb, mint "nagyszájú" elődei voltak. Még kifejlődhet a továbbiakban. A színésznő tényleg gyereksúly-csoportban lehet. 42 kg-nál nem nézem többnek. Ez valóban ritka. Remélhetőleg, nincsenek evésproblémái a háttérben.
(Még egy ilyen alkatú színésznő neve ugrik be).

A napokban, a yt-on előjött Reviczkynek egy mostani beszélgetése Rónai Egonnal. Ajánlom, nézzétek meg. Sziporkázik ott is.
offtopic
janderka 2023 szept. 17. - 14:05:45
(1272/1394)
Gazsó, Znamenák. Undorító varangyok.
filoszemitabélus 2023 szept. 17. - 13:27:22 Előzmény Rojita
(1271/1394)
Én sem értem, hogy sokan miért nem szabadulnak meg a gusztustalan bibircsókjuktól? Pikali Gerda, Dobó Kata stb. Annyi felesleges plasztikai műtétet végeztetnek el emberek, ez meg hasznos és fontos lenne
8/10
napraforgó 2023 szept. 17. - 10:50:51 8/10
(1270/1394)
Osztom az előttem szólók véleményét, legalábbis többnyire.
A doktornő hányós jelenetét én is kihagytam volna, pont elég lett volna, ha kicsit spicces, vicces.
Manyó és Joli néni "rosszalkodós" jelenete is túlzás, nem hiszem, hogy vidéki öregasszonyok mindenáron marihuánát akarnának szívni.
Zömbikné és Piroska kettősét bírom, ők jobbak a szerepükben.

Nekem Anikó kicsit sem tetszik, olyan nyiszlett, mint egy 12 éves kislány, a hülye magasított frizurájával meg hatalmas lett a feje. Aránytalan a testéhez képest. A szerepe meg nincs igazán kidolgozva.
Erika nagyon tetszett, ténylegesen ő irányította a falut. Viki is remek volt, sokkal intelligensebb a polginál és remek beszólásai voltak. Imádtam a riposztjaikat. Hozzájuk képest Anikó nagyon halovány.

Baki brunyálós jelenetétől is el tudtam volna tekinteni, valóban, mintha már elfogyott volna a puskapor.
Amúgy hogyan lesekedhettek volna ők Ildikó után, hisz Erikáék házában már Zsolt és Nelli lakik. Viki meg elment Londonba egy évre (vagy ki tudja, mennyi időre). Mit keresne ott Ildikó? Nehogy már Zsolték megörökölték Erikáéktól....
Bazsó oregánója is elég fura... Mit akarnak ebből kihozni?
Ja, és egy kocsmázós jelenet sem volt, holott korábban szinte minden ott játszódott.
Na, szóval ez az évadkezdő elég haloványra sikerült.
offtopic
guess.who 2023 szept. 17. - 09:38:51 Előzmény Kuttyánszki
(1269/1394)
Gyöngyi és Piroska karaktere szerintem az elejétől ilyen volt... Egyrészt Tóth Enikő hitelesen tudja saját életéből hozni a megöregedett bombanőt, aki még mindig fiatalnak és csinosnak látja magát, ráadásul részben joggal, másrészt Zsurzs Katira szeretnek ilyen "tramplis" szerepeket osztani, és ő is láthatóan élvezi ezt - ettől függetlenül mindketten csodálatos színésznők (és szinkronhangok, ne felejtsük!). Abban igazad van, hogy mindenki kicsit debilebb lett, de ez sajnos általános betegség a hasonló, hosszú ideig készített műveknél, amikor elkezdik a figurák egy-egy hülye tulajdonságát túlkarikírozni. És ez nagyon nem jó.

Peller Anna doktornő-figurája szerintem remek, jól hozza a csábító nőstényördögöt Janó ellenpontjaként, bár ettől még tény, hogy azt a berúgós-hányós jelenetet fölösleges volt összehozniuk. Ráadásul ha jól emlékszem, évadzáróként adták elő, tehát nem valami évadközépi elfelejtősként...

Döbrösi Laura Anikóját szintén nagyon bírom: ugyan nem írták meg annyira jól, mint Törőcsik Franciska eleinte zavaróan idegbeteg, aztán pont jól kiegyensúlyozott fricskázós-beszólogatós-flegma Vikijét, de szerintem ha kicsit foglalkoznak vele, simán be tudja Viki helyét tölteni. Azaz az Erika helyét betöltő Viki helyét.
Ettől függetlenül tény, hogy kár TF-ért: amióta Viki bekerült a hivatalba, a részek fénypontjai lettek a polgival vívott szócsatái. :)
offtopic
guess.who 2023 szept. 17. - 09:25:23
(1268/1394)
Nem is tudom, szerintem ökölszabály, hogy az altesti "poénkodás" akkor következik egy műben, ha már nincsenek épkézláb ötletek. És ilyenből akadt most néhány... Ennél már csak a részegen hányós jelenetek erőltetése rosszabb (ami korábban szintén volt pár). De hogy ezeket ráadásul egy új évad nyitányaként mutatják be, arra már jelzőt sem akarok találni. És hát eddig azért viszonylag jól sikerült ellavírozgatni a humorkodással úgy, hogy ne nagyon sértegessenek másokat és ne legyenek túlzottan bunkók.

Ugyanakkor viszont az, hogy Kati és az öreg Janó mindent bevall egymásnak, összességében nekem nagyon Reviczky búcsúztatásának tűnt (főleg a zárójelenet a háttérben a keresztekkel a falon, a kiterítve fekvő Janóval), ami egyáltalán nem valami vicces vígjátéki elem, és hát ismerve Reviczky állapotát, valahogy nem igazán tudtam felhőtlenül kacagni rajta...
És hát korábban ugyanígy írták ki Tecát is: az utolsó jelenetek arról szóltak, hogy a Kisjanóval romantikáznak, elmondják egymásnak, amit éreznek a másik iránt - majd Teca huss, el is tűnt.
Kuttyánszki 2023 szept. 16. - 13:18:54 Előzmény Kismacska
(1267/1394)
Györgyi Anna is elég jó karakter, de tény, hogy ez már nem ugyanaz az időszak, hangulat, mint mikor Teca volt ,..
A vénasszonyokkal az a baj, hogy felháborítóan hülyére vették a karaktereik, szerepeik megírását. Megalázóan hülye szerepeket kaptak és szinte undoírítóakat. Arra értem, ahogy csorgatják a nyálukat a fiatal férfiakra, ..Ez azért nagyon gáz! És olyanok,mint az elmeroggyantak. Legalább egy lenne normális köztük, de nem, úgy tűnik az egész faluban nincs.
(Manyó, ahogy köpködi a szotyi magot! :p....Piroska egy igazi trampli,..Gyöngyi énkép-zavaros,.. ne is folytassam..)
Az orvosnő ott elvágta magát nálam,hogy berúgott és ott o*ádott az udvaron...
Az Anikó nagyon jelentéktelen kis pont, a sorozat színvonalát tovább süllyesztette Törőcsik Franciska távozása.
10/10
Kismacska 2023 júl. 14. - 17:56:22 10/10
(1266/1394)
Jó sorozat. Sajnálom, hogy Teca eladta a kocsmáját, a vénasszonyokat meg kifejezetten utálom.
8/10
napraforgó 2023 jún. 18. - 16:10:23 8/10 Előzmény Rojita
(1265/1394)
A bundáskenyerek után ötlött fel Laciban, hogy Saci talán terhes, ekkor szerezte be a terhessségi tesztet, amit aztán el is végzett magán. A tegnapi részben Saci mogyorókrémet kent kenyérre, valamire, nem láttam mire, de biztos nem passzoltak egymáshoz.

Egy régebbi részben Katinak volt egy találó megjegyzése, amikor Lacika valami ostobaságról tett tanubizonyságot. Ránézett Lacikára és azt mondta: nem minden mag szökken szárba.
10/10
Rojita 2023 jún. 18. - 13:18:09 10/10
(1264/1394)
Nem tudom, h vagytok vele, de engem zavar Schmied Zoltán arca, ill. a szemölcsei. Színpadon elmegy, de filmen nagyon feltűnő. (Jó, tudom van színész, aki ennél kirívóbb bőrrendellenességgel forgat és híres). - de itt a nyár, - nem lehetne azoktól a kinövésektől megszabadulni? (Még a fk-be is beírhatnák a műtétet, - ha a színész beleegyezne), - mert ezek a dolgok idővel még nagyobbak lesznek.
10/10
Rojita 2023 jún. 18. - 13:06:06 10/10 Előzmény napraforgó
(1263/1394)
Úgy emlékszem Lacika "a terhes nők a kívánósak" - ismeretét aznap hallotta vki-től a kocsmában, vagy a szomszédban egy öregasszonytól. Mivel Saci éppen akkor reggel falta be Kati tanárnő készítette 10 - 12 db talán bundás-kenyerét, - így a friss élmény okozta fejében a tévképzetet.
Ez érdekes, h a mamája mennyire nem akarja Lacika kezét elengedni. A srác 30+ valahány évesnek mondta magát korábban. Minden normális szülő azt szeretné, h a gyerekének legyen párja, legyenek gyerekei. Ugyanakkor az egy szem gyerekű, özvegy, vagy elvált anyák majomszeretettel őrzik a már túlkoros gyereküket, mert tk félnek, h Ők maradnak egyedül.
Saci személye is probléma Kati szemében. Nem lehet megítélni, h Saci "furcsasága" orvosi eset, vagy csak annak következménye, h egész életét a mentálisan beteg apja mellett töltötte? Szerintem csak ez az utóbbi, - hiszen önállóan eljár másik településre dolgozni, sőt, most úgy értettem, vmi recepciós, vagy adminisztrációs munkát végez. Bizonyára elvégezte az iskolát, talán le is érettségizett, időnként nagyon értelmes megjegyzései is vannak, - csak "furcsa".
Ugyanakkor Lacika nem csak önállótlan, a hétköznapi élet legapróbb ügyeiben is tájékozatlan, hiszen bura alatt nőtt fel, soha semmit nem kellett elintéznie, - de szellemi tudása is erősen véges. Erősen csodálkoztam, h egy korábbi epizód szerint elvégzett vmi középiskolát. Anyjának örülnie kellene, h végre párra talált. Csak hát az örök anyai érzés - különösen a pedagógus szülők elvárása szerint, az Ő gyereküknek a választottja szellemileg kiemelkedő, e mellett anyagilag is tehetős legyen. Saci pedig egyik se. De ki lenne Pajkaszegen Lacikának megfelelő partner az anyja szerint? Ilyen nő nincs.

Minden esetre nagyon jól megírt Lacika karaktere, - Bánki Gergely pedig élethűen eleveníti meg ezt a srácot.
Kempesbaba 2023 jún. 18. - 11:49:15
(1262/1394)
Ez az utolsó epizód nagyon tesco gazdaságos volt. Igaz, ez elmondható nagyjából az egész évadra is. Mokri születésnapjában sokkal több potenciál volt, millió poénforrással, amit nem aknáztak ki.
Azt a bizonyos éttermi jelenetet pedig száz helyen láthattuk már, ez a kreatívok részéről az IQ vákuum tipikus esete.
Bitang módon megfáradt már ez a sorozat, ha nem lenne erős a kifejezés akkor azt is mondhatnám, hogy méltatlan az első néhány évadhoz képest.
8/10
tyrichie 2023 jún. 18. - 11:35:11 8/10
(1261/1394)
Ez az évadzáró rész borzalmas volt.
8/10
napraforgó 2023 jún. 18. - 08:32:46 8/10
(1260/1394)

Bazsó beszédét már nagyjából értettem, de a Józsiét nem, csak itt-ott egy szót. Azért ha valaki börtönben ült, még nem kell feltétlenül érthetetlenül beszélnie.
Amúgy Józsi nem az unokatestvére Bazsónak, hanem a volt cellatársa. Hacsak nem a börtönben lettek "rokonok".

Érdekes, hogy Kati mennyire nem akarja, hogy a fia megnősüljön. Ildikónál nem tiltakozott ennyire.
Igaz, Ildikó nem volt ennyire lökött, mint Saci, vagy csak másképpen.
Azért az fura, hogy Lacika, aki saját magán végezte el a terhességi tesztet, azzal azért tisztában volt, hogy az össze-vissza evés a terhes nőkre jellemző.
10/10
Rojita 2023 jún. 17. - 22:35:11 10/10
(1259/1394)
Lement a 7. évad utolsó epizódja. (Őszintén, A leánykérés - címből azt vártam, h Janó doktor kéri meg Kati nénit újból.) Jó volt azért így is. A ostoba Lacika, ahogy korábban is gondoltuk, - valóban magán végezte el a terhességi - tesztet, - hiszen Ők Sacival egy pár és, ha a hóbortos leány nem jön rá, h miért is kíván mindent összeenni, - akkor Lacika, a komoly ffi-nak kell erre gondolnia. Ez teljesen logikus a pajkaszegi idillben.

Bazsó és Józsi unokatestvére(?) beszédét most lehetett érteni, - az alkotók csak meghallották korábbi panaszainkat. Tetszett Bazsó születésnapi ötlete. A rendezvény kivitelezése is , - a szereplőkre jellemző módon, - tökéletes volt.

A pap és a doktornő városi kiruccanása ígéretes volt, - különösen, h jelezték, Janóban még élnek a férfiúi sértettségi ingerek. Jó párt fognak Ők alkotni a továbbiakban.

Szívesen nézném a filmet napi sorozatnak, - bár biztos, h azt poénokkal, ötletekkel nehéz szinten tartani. (Ahogy ezt megtapasztaltuk az RTL idei, napi, fals sorozatával.)
Remélem, az alkotók folytatják ezt a falusi opuszt a közeljövőben. (Mikor szoktak forgatni? Nyár elején, kora ősszel?) Addig marad az ismétlés.
offtopic
janderka 2023 jún. 16. - 15:50:30 Előzmény guess.who
(1258/1394)
Nem vagyok egy kimondott Üt. rajongó.
offtopic
guess.who 2023 jún. 16. - 14:49:03 Előzmény janderka
(1257/1394)
Éppen ettől a nihiltől, ettől a kilátástalan, unalmas belterjtől lett ez és a korábbi Kapitány-BGO-mű, az Üvegtigris is annyira sikeres... :)


(Utóbbi egyébként szerintem egyáltalán nem vígjáték vagy szatíra, hanem egy szörnyű film noir, egy csuklófelvágós dráma, és ezt Laller a második részben el is mondja a lentebb felidézett "taszító miliős" jelenetben el is mondja Fodor Annamáriának (tudod: a Bátrak földje Jozefin bárónéja :) ): "Én soha nem akartam úgy semmit, szóval... Valahogy úgy mindig csak voltam, gondoltam: lesz valahogy. És hát aztán lett is: öt évvel ezelőtt próbálkoztam, odébbálltam a Tigrissel, ott a kanyarban, de kitört a kereke, aztán..."
Hát így.

https://www.youtube.com/watch?v=uwfvTZYqeBY

janderka 2023 jún. 16. - 08:39:37 Előzmény guess.who
(1256/1394)
Szerintem pont hogy színesíti végre ezt az unalmas buta belterjt. Hiszen itt semmi nincs. Max a vegyesbolt. Ennél még IRL is változatosabb a falusi lét, nemhogy tévészériaként.
offtopic
guess.who 2023 jún. 16. - 07:38:36 Előzmény napraforgó
(1255/1394)
Kis polgármesteri hivatalokban (bár az itt ábrázolt már legfeljebb mikronnyi méretű, a valóságban nem létezhetne és ha mégis, teljesen működésképtelen lenne) egyébként az normális gyakorlat, hogy egy ügyintéző/köztisztviselő nem csak egyetlen ügycsoporttal vagy munkakörrel foglalkozik, hanem akár egymással semmilyen kapcsolatban nem állókkal. Igaz, az ilyen Anikó-féle lótifutira azért luxus egy köztisztviselő, így ilyen célra sok helyen csak közmunkásokat alkalmaznak.
Viki pénzügyekkel biztosan foglalkozott rendszeresen (a fizetnivalókat, pénz- és adóügyeket egy sima titkárnő nem intézhette volna), Erikával kapcsolatban viszont nem nagyon rémlik ilyesmi, ő tényleg kultúrfelelős volt és ezt sokszor hangsúlyozták is. A pályázatos dolgot szerintem Vikinél kezdték el hangsúlyozni, Erika csak úgy érintette néha, hogy pályázatokból van pénze az önkormányzatnak tavi haltelepítésre és egyéb hülyeségekre.