8/10
napraforgó 2022 jún. 13. - 05:00:17 8/10
(1055/1395)
Köszi a szereplő nevét.

Amúgy miket nem tudsz?, hogy digitálisan mélyitik a szereplők hangját?!! nahát. én ilyesmire nem is gondoltam.

Amúgy röhögném, ha a negyvenes Sváb most hirtelen elkezdene vigyázni a harmincas húga erkölcseire....
10/10
Rojita 2022 jún. 12. - 20:04:29 10/10 Előzmény guess.who
(1054/1395)
Nahát, nincs új a Nap alatt, - és egy ma született csecsemőnek minden új....
Különben is azok a régi viccek, filmek jók voltak, a maiak pedig pocsékok (:d
offtopic
guess.who 2022 jún. 12. - 19:33:10 Előzmény napraforgó
(1053/1395)
Levente: Rába Roland. Majdnem olyan jellegzetes, nagyon egyedi hangja van, mint Thuróczy Szabolcsnak.

És ha már hangok: Alga digitálisan mélyített hangját a múltkori rész után nagyon utáltam. Ez nem változott, de eszembe jutott egy hasonló trükk ellenpéldának: a Hamarosan... (In a World...) c. 2013-as moziban Lake Bell szinkronhangja a Mi kis falunk doktornője, Peller Anna volt. Neki egyébként is kissé mély fekvésű a hangja, de mivel az a film amúgy az (amerikai) szinkronizálásról, a kiskirályoknak számító narrátorokról szólt, rendkívül fontos volt, hogy hogyan szólalnak meg a szereplők. Szerintem mélyítették és telítették is Anna hangját (bár anélkül is remek!), de AZ és OTT tényleg kifejezetten jól sikerült. Alga itteni izéje viszont pocsék volt. :)
offtopic
guess.who 2022 jún. 12. - 19:27:45 Előzmény Rojita
(1052/1395)
No, azért Nellinek kb. 10 métert kell gyalogolnia bármikor a kisboltból a kocsmáig, ha találkozni akar az anyjával. De szerintem ha kiáll az ajtóba és kiabál neki, akkor is tudnak beszélgetni. :)

Különben Piroska kertjének felásása egy régesrégen, még a cucilizmusban keletkezett vicc újrafelhasználása volt...
8/10
napraforgó 2022 jún. 12. - 17:50:26 8/10
(1051/1395)
Bazsó gátlástalanul átverte a közmunkásokat, Bakit és Szifont, de amikor azok rájöttek a stiklijére és a Répa fivérekkel megerősitve számonkérték, akkor csak visszaadta az ellopott szajrét.

És Nelli szülei is végre megtudták, hogy Viki nem a húga Zsoltnak, hanem a felesége. Tetszik, ahogy a Leventét játszó szinész adta a felháborodottat. Györgyi Annának meg igencsak mutatós a dekoltása.

Stoki és Sulyok egy kicsit túlzásba vitték a bűnesetekről szóló jelentések gyártását, egy napra 6 bűneset, sőt a Piroska kertjével már 7, hát nem csoda, hogy kiszállt a központ is.

Szórakoztató volt ez a rész is.
10/10
Rojita 2022 jún. 12. - 14:36:44 10/10
(1050/1395)
Tetszik nekem Sulyok zászlós, jól alakítja Nagy Sándor.
Szabó Győző karakterének is jót tett a társaság, h már nem egyedül kell magánszámokat kitalálnia.
Két bolond együtt szórakoztatóbb.

Jó ötlet volt a fk-íróktól, h bedobták a rendőri jelentések hamisítását. Szegény rendőrök mit csináljanak, ha egyszer Pajkaszegen mindenki törvénytisztelő? Még az Ő állásuk kerülne veszélybe, legalább is az egyiküké biztos (körzet- összevonáskor).

Ez a megnövekedett falusi bűntények esete engem egy régi angol filmre emlékeztet (Fészkes fenevadak). Ott bukkant fel hasonló ötlet. Az új állatkert tulajdonos profilt akart váltani a zoo-ban. Csak veszélyes vadakat akart mutogatni. A csendes kisállatoktól meg akart szabadulni, (talán még néhány gondozótól is.) Na, ekkor aztán elszabadult fantázia. Minden kisállat megvadult és minden nap véres balesetek történtek. Ha egyszer ez kell a vezetőségnek?

Zsurzs Kati / Piroska pedig megint fenomenális volt. Ugyan csak egy kis felhajtást akart a kertjében, h Vele foglalkozzon a két "naplopó" rendőr, de a kp-i rendőrség megjelenésével Ő járt jól. Úgy feltúrták a kertjét, mint előtte nagyon régen. Helyes volt az öreglány a végén a lekváros buktákkal.



10/10
Rojita 2022 jún. 12. - 13:45:46 10/10 Előzmény guess.who
(1049/1395)
Sztem a pajkaszegi kocsmában mindig megy a tv az ivóközönségnek, (ahogy más kocsmában is.) Nelli pedig, ha találkozni akar a mamájával, akkor bemegy a kocsmába.
Egy kocsma pedig este jó sokáig szokott nyitva lenni, - akkor lehet a nagyobb forgalma.
Hogy reggel mikor nyit, azt nem tudjuk, de úgy tűnik, a kocsmárosnő nappal és este egyedül viszi a forgalmat, (ami elég képtelenség). De ezek szerint, ha a család össze akar jönni, azt a kocsmában tudják megtenni.
offtopic
guess.who 2022 jún. 12. - 08:37:28 Előzmény napraforgó
(1048/1395)
Szerintem nem kell ennyire túlgondolni, a készítők sem tették: a polgármester figurája csak addig érdekes, ameddig véletlenül zsebre teszi az utolsó kétfillérest is, illetve amíg Viki (régebben Erika) elsimítgatja neki az ezzel kapcsolatos gondokat. Hogy mi történik a megszerzett pénzzel, az nem tartozik hozzá a karakterhez. Képzeld azt, hogy van otthon egy fekete lyuk a pénzes ládikájában, amiről ő nem is tud, és az nyel el mindent anélkül, hogy Károlyunk bármire költeni tudna belőle. :)

Egyébként nekem úgy rémlik, hogy a halastavat szintén valamilyen pályázati pénzből építtette a sztori szerint még az első évadban, ráadásul egész más céllal kapott pénzből (tűzivíz-tároló, záportározó? ilyesmi a valóságban is előfordult... állítólag), de minden egyéb saját célra vett/készült akárminél fontos dolog, hogy neki egy fillérjébe sem kerüljön, a falu pénzéből kell összehozni és lehetőleg utána el is kell magyarázni az embereknek, hogy ez a falu érdekében történt.

Mindezektől függetlenül ez most megint egy gyengébb epizód volt, főleg hogy Györgyi Annát is rávették a rikácsolásra.
(De hogy Zsolték mi a frászért a kocsmában nézik a tévés vetélkedőt, az nekem nem akart összeállni - erre sikerült az előzetesben bemutatni, hogy az ertéelt is elérte a tévékettőt régóta fertőző betegség, ti. hogy a saját műsorukat promózzák egy másik műsorban.

Pedig ez szerintem még sosem vezetett jóra: az Üvegtigris 3-at az vágta agyon, hogy kivették az üvegtigrises miliőből, így hiába voltak ugyanazok a karakterek, teljesen súlytalan és értelmetlen lett. A tévékettes hasonló húzások is csak erőlködések voltak, pl. amikor a Mintaapákban a semmiből feltűnt (majd egy rész után el is tűnt) Hanna rajongása egy saját műsorért, később aztán Emu is hirtelen rajongani kezdett az énekes sztárért, majd egy rész és egy rendkívül kínos promózás után ugyanúgy el is felejtette. A Mi kis falunkban is voltak már ilyen "kikacsintós" részek, amikor a szereplők valahová máshová mentek, de azokkal is ugyanez volt a baj: lapos és értelmetlen szituációk voltak. Pl. Károlyék városi étteremben való nőzése, Gyuri autósboltos kirándulása ésatöbbi. Ha emellé még odateszik a promót is, az már nem is vétek, hanem bűn.

)
amiraa_daaa 2022 jún. 11. - 17:48:24 Előzmény napraforgó
(1047/1395)
igen meg valoszinüleg minden évben hozat még halakat, amugy jo kérdés mire költ szeirntem ül a pénze felett van ilyen, amugy mai részt ajánlom nagyon vicces :D de a jövö heti is az lesz :D
8/10
napraforgó 2022 jún. 11. - 17:32:36 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(1046/1395)
Elvileg ő ásatta ki a halastavat is, na az biztos nem két fillér volt. Meg ő telepitette be a halakat is a tóba.
Aztán miután kifogta, vissza is engedte őket, nem láttam, hogy hazavitte volna rántott pontynak.

Csak Gyuri profitált a halakból, mikor eladta Tecának, aki aztán felszolgálta.
amiraa_daaa 2022 jún. 11. - 17:25:30 Előzmény napraforgó
(1045/1395)
jokat eszik iszik, azért volt csajozni is azt hiszem a horgászat sem olcso mulatság ahogy Luci87 is irta, szerintem elmegy az a pénz, :D láttad van neki még hal detektora is meg halfogo dolgai,bár fura hogy nem megy halat fogni messzebbre :D
5/10
luci87 2022 jún. 08. - 15:49:49 5/10 Előzmény napraforgó
(1044/1395)
A horgászat mint hobbi, nem olcsó mulatsag... :o
Anna Dé 2022 jún. 08. - 13:04:00 Előzmény napraforgó
(1043/1395)
Az egyik részben benne volt, hogy házat akar építeni a horgásztava mellé. Gondolom arra gyűjt, vagy öreg napjaira ki tudja.. De a kábelnetet meg tv-t azt sajnalja a lakosságtól. :D Érdekes jelenség ez a polgi. Nyomorban tartja a népét, mégis mindig megválasztják. :D Egyébként Zsoltból szerintem tökjó polgármester lenne.
8/10
napraforgó 2022 jún. 08. - 11:44:12 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(1042/1395)
Olga/Alga átvedlett Bogivá, Boglárkává, illetve Sváb húgává. Remélem, hogy ő is elő fog még fordulni a további részekben, mert legalább annyira szórakoztató, mint Saci.

Azt nem tudom, hogy Füleki mit csinál azzal a tömérdek pénzzel, amiket összeharácsol. Elsibolja a pályázati pénzeket, most még Lacika fizetésemelését is zsebreteszi. Felesége nincs, gyereke nincs, mire gyűjt, kinek gyűjt?
8/10
napraforgó 2022 jún. 08. - 07:48:57 8/10 Előzmény guess.who
(1041/1395)
Köszi. akkor nekem az a rész kimaradt.
offtopic
guess.who 2022 jún. 08. - 07:23:44 Előzmény napraforgó
(1040/1395)
Múltkor lopatta el Bazsóval Sulyok Tivadartól. Azért nem is hagyta most Stoki, hogy Tivi elővegye a pisztolyát a focipályán, mert nincs semmi a tokban (vagy csak valami kamupisztoly, már nem emlékszem én sem).
8/10
napraforgó 2022 jún. 07. - 16:08:22 8/10
(1039/1395)
Stokinak mikor lett meg a pisztolya? Mert az beleesett a tóba és nem is lett meg. Ezért nem ment lőgyakorlatra sem. Most meg csak úgy előrántotta szegény birkákra.

Tetszett, hogy Bazsó rögtön szerelembe esett Sváb hugával.
amiraa_daaa 2022 jún. 06. - 16:31:14 Előzmény Rojita
(1038/1395)
Olga volt csak mi mindenkit ahogy Napraforgo is irta átneveztünk, szerintem mi neveztük előszőr Algának de szeritem az valami elirás lehetett, mert mindenki kapott valami genyo nevet, nacsasszony és társai :D
Alga szerintem jo karakter volt anno a DÖ-ben csak fura volt hogy mindenki olyan tökéletes volt és Alga meg olyan mindennapi, Itt is Bazsi hogy belészerelmesedik az aranyosan meg van csinálva, még apát csinálhatnak belőle. :D szoval jöhet még Alga vissza :d
8/10
offtopic
napraforgó 2022 jún. 06. - 11:38:09 8/10
(1037/1395)
Az Alga név az Olga eltorzitott, mondjuk vidékies, népies változata volt. Nyilván vannak tájegységek, ahol az o-t úgy ejtik, hogy kissé a-nak hangzik. (Pl. a kolbászt sok helyen kalbásznak ejtik...)

Mi sokat vicceltünk a nevekkel, a DÖ-ben Subiczot Suvicknak hivtuk és amikor a fenyegetések miatt aláiráspróbát vettek, akkor Icuka is igy irta a nevét, mondván, hogy a Subicznak nincs semmi értelme. Sokat nevettem rajta.

Amúgy azzal szoktunk szórakozni, akit szeretünk. Én pl. birtam Subicz figuráját és valamennyire Olgát is. Nem voltak olyan sótlanok, mint mások.
offtopic
guess.who 2022 jún. 06. - 10:18:50 Előzmény Rojita
(1036/1395)

Humoros is. Amennyire a szakállas nő az volt. :)
Igazság szerint Németh Kristóf nevezte el Algának (nem tudom, mennyire saját kútfőből, én simán kinézem belőle, hogy nem a forgatókönyvben volt :) ), aztán rajta ragadt.
Egyébként a "hínár" kifejezést magasabbrendű (=virágos) növényekre használjuk, semmi közük az algákhoz azon kívül, hogy mindannyian növények és vízben élnek. De egyiküket sem utálom egyáltalán. :)



No mindegy, remélem, nem fog Bazsó Algázni a továbbiakban, tényleg csak egyepizódos ötlet volt és ki is fújt az egész, mert szívesebben nézem Tóth Enikőtől Dobrosi Lauráig bármelyik női szereplőt. :) Mondjuk én Svábot sem bírom, inkább idegesítő, ahogy Répáék is. Százszor elviselhetőbb volt még a suttyóvá írt Gyuri is. :D
Bár szerintem lassan már úgyis következik az évad vége, legalábbis korábban 18 résznél nem mentek tovább, az meg tegnapelőtt lement a 6. évadból.