8/10
napraforgó 2023 okt. 01. - 08:49:32 8/10
(1294/1394)
Viszont a Peller lányok balhéja arra jó volt, hogy mindketten rájöttek, hogy van egy harmadik nő is a kapcsolatukban.
Anikó, meg a polgi a félreérthető szituban...
A két hülye rendőr, hááát.

igazából nem is volt más.
janderka 2023 szept. 30. - 23:00:08
(1293/1394)
Érdektelen sz@r az egész, de Peller lányok vircsaftja jó volt - főleg áttekeréssel egybefűzve.
Kempesbaba 2023 szept. 30. - 22:58:16
(1292/1394)
Ebből a legutóbbi epizódból annyi maradt meg bennem, hogy nők ordítoznak..
2/10
BaszkiRiavagyok 2023 szept. 30. - 22:25:31 2/10
(1291/1394)
Ez az évad már nagyon nem a megszokott vicces! Ez egy sima film, vagy dráma kategória!
Kuttyánszki 2023 szept. 30. - 19:55:59
(1290/1394)
Miért kell már ebben is kezdeni az állandó ordítozást?! !!!!
Kuttyánszki 2023 szept. 30. - 19:37:56
(1289/1394)
A mai ,(szeptember.30.) rész...borzalom!.Mi ez a dögunalom, ?! - nem dupla de legalább négyszeres nulla már ez az egész erőltetett baromság!
offtopic
guess.who 2023 szept. 24. - 10:38:46
(1288/1394)
Ahogy nézem, sorjáznak már az új szereplők. Bár Fésűs Nelly, Straub Dezső és valószínűleg a Peller-tesó Mariann is csak epizódszereplő lesz. Bár utóbbiban nem vagyok biztos: akár még azt is elképzelhetőnek tartanám, hogy Revi Janó doktorját hosszabb kiküldetésre küldik külföldre, és a helyére bejön a lakásba Kalmár doktornő húga, aki elvált a férjétől és átmenetileg hajléktalan (ez a sablon úgyis mindig bevált már eddig is Ildikó esetében). Így aztán a Kisjanó két tűz közé szorul, pontosabban két ördögi kísértés közé. Mert hát jön az ősz, a hideg, minek fűtsenek három szobát, mikor össze is lehet tolni az ágyakat egybe? :)

A Zsuzsa-Saci-Laci féltékenykedős háromszöget szerintem túlzásba vitték, nincs ennyi ebben a poénban - bár Saci lezárása végső soron telitalálat volt, mikor Lacikát rendreutasította, hogy tegye a szerszámját a helyére és ne is vegye elő többet.

A kerítéses szál viszont -szokás szerint- időhúzó marhaság volt, ráadásul a végére megint behozták Szörnyella de Frászt, pedig már teljesen el is hittem, hogy ez egy vígjáték és nem rémmese.
olahmiki1959 2023 szept. 21. - 00:28:58
(1287/1394)
Szerintem nagyon egyszerű a megoldás, semmiféle nyakatekert magyarázatra nincs szükség.
Az utóbb hetekben az RTL látványosan, egy csomó műsorával lemaradt a TV2-vel szemben, és most kétségbeesetten próbálnak visszakapaszkodni a nézettséget illetően, mert "ezeknél" csak ez számít...:)
Sajnos...
Miután A mi kis falunk egy nagyon népszerű sorozat, azt hihették, hogy ha elkezdik megismételni a legelső résztől kezdve, akkor felvehetik a versenyt a TV 2-vel.
Nem jött be.
Mondjuk, az is igaz, hogy a "Kőgazdag fiatalok" a magyar televíziózás eddigi mélypontja, de A mi kis falunk akkor sem tud konkurálni vele.
Lehet, hogy előbb-utóbb valamelyiket le fogják venni a műsorról.
offtopic
guess.who 2023 szept. 20. - 09:18:13 Előzmény janderka
(1286/1394)
Hát ezzel csak egyetérteni tudok. :)
És (lehet, hogy erről is beszéltünk korábban) nem tudom, mi lenne a megoldás. Az látszik, hogy a készítők is érzik a fáradást, ezért próbálnak újítani, új szereplőket behozni és felfuttatni, de csak részleges a siker: Répáék szerintem is halálosan idegesítőek, de Döbrösi Laura Anikóját például nagyon szeretem. Ahogy Sacit is - akit viszont szintén sokan utálnak. Ez van, nem lehet mindenkinek mindig kedvezni. :) Erdélyi Timi Ildikója is érezhetően elfáradt, már közel sem tudja ugyanazt a dögös csajt hozni, ami korábban volt, pláne hogy -ahogy írod is- erősen helybenjárós a figura: mintha most látnánk huszonhetedszer, hogy pont ugyanolyan mozdulatokkal beviharzik, megpróbál elcsábítani valakiket, hülyeségeket beszél, majd eltűnik néhány rész múlva, különbség legfeljebb csak annyi, hogy ki az aktuális célpontja.
Pali bácsi -bár tudom, hogy itt sokan nem szeretik- szerintem még éppen elviselhető: nem viszik túlzásba (ahogy például Répáékat), néha libázik és annyi. De Bazsón (a sittes beszédén) például rengeteget finomítottak (pedig ő sem ősszereplő!): ma már azért jobbára érthető, amit mond, nem is hadar annyira, csak a szipogása maradt meg. Csujust szintén bírom (bár írtad, hogy eleged van belőle), ő pont az a figura szerintem, aki alapjaiban ugyanaz, mint a kezdetekben, mégsem unalmasak a szópárbajai az aktuális titkárnőjével, Lacikával vagy éppen a közmunkásokkal.

Bár lehet, hogy egyszerűen csak elfogult vagyok, mert túl sok hasonló polgit ismerek. ;)


Lengyel Tamás a végén már erősen túljátszotta (túljátszatták vele) az útszéli suttyót Gyuri karakterében: korábban azért jóval értelmesebb volt. Ahogy Erika is az egzaltált, kielégítetlen démont - bár nála végső soron érthető is lehet, hogy ahogy teltek az évek és csak nem lett belőle feleség, egyre frusztráltabbá lett.
janderka 2023 szept. 19. - 22:33:18 Előzmény guess.who
(1285/1394)
Akkor igazából annyi van csak, hogy ez ennyi éven át ugyanazoknak a nézőknek már dögunalom. És a készítők tán azt gondolják, hogy a 2017-es start óta beérett időközben egy újabb adagnyi potenciális ifjúi nézőréteg, akiknek még minden vicc új... Végülis igaz, és magam is szoktam mondani, hogy nem minden filmet/sorozatot kell ám mindenáron mindenkinek néznie csak mert adják, vagy mert hirdetik.
Ha lenne alternatíva tuti én se ezen rugóznék. De sajna nincs.
offtopic
guess.who 2023 szept. 19. - 20:50:17 Előzmény janderka
(1284/1394)
Pár hónapja már (sokadszor) kitárgyaltuk, hogy ezeknek a sorozatoknak éppen az a lényegük, hogy nem fejlődhetnek a karakterek (vagy csak minimálisan, egy epizód erejéig), nemigen változhatnak az alapvetések, nem csak a miliő, de figurák egymáshoz való viszonyában sem: azaz pl. Janó nem veheti feleségül Tecát (hiszen akkor borulna a papsága és minden ebből következő sztoriszál, az edzőtermes templomtól az öreg Janó állandó beszólogatásáig) és Erika sem mehet férjhez és szülhet gyereket, mert az ő figurájának az alapja az, hogy mindig vágyakozik rá, hogy Gyuri elvegye végre. Nem is véletlen, hogy a valós életben a színésznő várandóssága, a sorozatból való kiírása és a sztori szerinti terhessége/szülése egybeesett, hiszen ezzel megszűntek a karaktereik. Oké: Lengyel Tamás egy-egy epizódban még visszajött hülyéskedni, meg fenyegetőzött, hogy villanyt fog szerelni újra a faluban, de látszik, hogy nem akarják/tudják az írók már visszaírni...
offtopic
guess.who 2023 szept. 19. - 20:43:11 Előzmény napraforgó
(1283/1394)
Az epizódvégi előzetesből úgy tűnik, hogy Saci már menyasszonya lett Lacikának. Vagy csak azt állítja magáról valami újabb félreértés folytán. Mindenesetre ez legalább egy rész erejéig okoz majd némi konfliktust közte és Pokorny Lia postásnője között.

Amúgy korábban beszéltünk már róla, hogy a készítők szándékosan alakítják úgy a részeket, hogy 3-4 csoportra vannak bontva a szereplők, azaz egy epizódban csak harmaduk-negyedük szerepel, két-három három történetszállal. Szóval a következő részben jön a Saci-Laci-Zsuzsa konfliktus, illetve Bazsó, valószínűleg a harmadik epizódban következnek Zsoltiék Nellivel.
5/10
offtopic
luci87 2023 szept. 19. - 12:39:09 5/10 Előzmény napraforgó
(1282/1394)
Az csak felreertes volt, hogy terhes...
Bonitó 2023 szept. 18. - 18:34:28
(1281/1394)
Sokszor elszórakoztam ezen a sorozaton. Ezért mindenféle bántás nélkül, de el kell ismerni, hogy nagyon gyenge volt a nyitórész.
Sok lett már az új karakter, más lett velük "még a sorozat levegője is." De gyengültek a régi karakterek. Csuja Imre sem tetszett már a végén, és egyre többen nem tetszettek. ( Csuja, mint főszereplő, mint polgármester, azért adhatott volna magára! De legalább a jeleneteiben lett volna normálisan felöltözve/felöltöztetve, mert a hasa már "dobálta le az ingek gombjait!" És nem igazán volt fess, a felsőtestével, sőt........
Egyébként, egyetlen mondat járt csak a fejemben végig, hogy a kevesebb, néha több! És! A csúcson kell/ett volna abbahagyni.
olahmiki1959 2023 szept. 18. - 15:55:06 Előzmény ferjoe63
(1280/1394)
Az éjszakás nővéreknek, vagy az éjjeli őröknek.
Bár az utóbbiak inkább szunyókálni szoktak, ahelyett, hogy a rájuk bízott építőanyagokra, vagy tüzelőre vigyáznának...:)
9/10
ferjoe63 2023 szept. 18. - 12:27:14 9/10 Előzmény napraforgó
(1279/1394)
Az éjszakás portásoknak
8/10
offtopic
napraforgó 2023 szept. 18. - 08:55:17 8/10
(1278/1394)
Ahogy a Luxusfeleségeket sem néztem, a Kőgazdag fiatalokat sem fogom. Egyáltalán semmit, ami 21 óra után kezdődik. Én nem vagyok éjszakai bagoly.
Kikre számítanak a szerkesztők? Azokra, akik nem mennek kora reggel dolgozni? Vagy az álmatlanságban szenvedőkre? Esetleg azokra, akik nappal alszanak és éjszaka "élnek"?
8/10
napraforgó 2023 szept. 18. - 08:48:34 8/10
(1277/1394)
Én nem várom, hogy az egyes, nagyon is jellegzetes karakterek valahová fejlődni fognak. Azok olyanok, amilyenek és úgy jók, amilyenek.
A gond inkább az, hogy nincs újabb ötlet, hogy mi is történjék velük.
Ahogy az első epizódból nekem hiányoztak a kocsmajelenetek, úgy Zsolt és Nelli is. Na és mi van Sacival? terhes, vagy nem terhes? Lacika újra megnősül? Katinak úgy hiányzik egy unoka , mint hátára egy púp. Hisz a 40 körüli Lacika sem volt igazi felnőtt. Az anyja meg.... Ha az unoka is olyan ütődött lesz, mint a szülei, hát nem irígylem a nagymamát. Pali bácsi meg hát, ugye....
janderka 2023 szept. 18. - 08:04:22
(1276/1394)
Gyenge volt ez a nyitóepizód - és lasan a sorozat is kifúj. A behozott új karakterek kevés kivételtől eltekintve érdektelenek vagy egyszerűen gyenge bennük az adott színész (Répa brádersz, Anikó) A legtöbben évek óta egyhelyben járnak (pap, Janó, Berkicsné, Lacika, Pali bácsi). Egyes színészektől meg már konkrétan herótot lehet kapni (Csuja, Debreceny, Kerekes).
A magam részéről egy huszárvágással a legtöbbjüket háttérbe küldeném és a Stoki-Tivadar duóval, Mokrival, a Saci-Lacika párossa és városból leköltözött házasokkal vinném tovább a falu sztoriját.
Ja és kimozdulnék végre ebből a zárványból. (Amire persze még van esély - hiszen mint magam is láttam, tavasszal forgatott a stáb végre a Pilisnen kívül a pesti belvárosban is. Háta nem hiába tették...)
olahmiki1959 2023 szept. 18. - 07:38:19
(1275/1394)
Most olvastam a neten, hogy az RTL a másik csatornán ma kezdődő "Kőgazdag fiatalok"-kal konkurálva, teljesen elölről kezdi el vetíteni "A mi kis falunk"-at.
Nem vagyok biztos benne, hogy ez jó ötlet.
Szerintem a kíváncsiság miatt mindenki a másik sorozatot fogja nézni, nem pedig ennek az ismétlését.