Kuttyánszki 2022 jún. 19. - 20:54:14
(1075/1395)
Undorító, miért kellett az eddig normális dr-nő részeg o**dásával befejezni?!
offtopic
guess.who 2022 jún. 19. - 14:00:09 Előzmény napraforgó
(1074/1395)
Ja, szájharmonika: azért nem lennék meglepve, ha mostanában megszaporodnának a szájukba szorult szájharmonikával a balesetire kerülő hülyegyekek (természetesen az egészet alaposan dokumentálva TikTokon)... Mert hát végül is mit láttunk? Hogy ez egy poén, különösebb gondot nem okozott a buggyantabb Répának, jót röhögött még közben is rajta, ahogy a többiek is inkább csak legyintettek az egészre.
offtopic
guess.who 2022 jún. 19. - 13:57:30 Előzmény napraforgó
(1073/1395)
Meg hiányzott Kati és Karcsi bácsi is teljesen az epizódból.

Hát nem tudom: azért akárhogy is szinte tökéletes stúdiódíszleteket húztak fel, a sztori akkor is Pajkaszegen játszódik, és elég hülyén fog kinézni, ha teljesen átállnak a más művekben látható, művilágított "kültéri" stúdióbelsőkre is: a Teca kocsmája előtti kisfőtéren vagy az árokparton, napfényben fürdő közmunkásokat, a pletykás vénasszonyok kertjét, esetleg Mokriék koszlott romhalmazát szerintem lehetetlen jól és hihetően műteremben összehozni. Persze értem a másik oldalt (a falut) is, csak hát...
Bár ugye a forgatás eleve csak nyáron, 1-2 hétig forgatja fel a falu életét, és akkor sem váratlanul: felteszem, hogy előre pontosan tudja mindenki a naptárat, ráadásul többször is lenyilatkozták Kapitányék, hogy igyekeznek nem beleavatkozni a falu életébe, azaz nem zárnak le lehetőleg semmit, nem kötelezik az embereket, hogy csendben legyenek, inkább ők várják ki azt, hogy csend legyen, és ha belekaszál vagy -flexel valaki a felvételbe, hát felveszik újra.
És ugye mindezzel szemben ott van az, hogy mekkora idegenforgalmi bevétele (és ismertsége) lehet Pilisszentléleknek ebből az egészből, ami azért kvázi-zsákfaluként nem elhanyagolható (felteszem: a hardcore túrázókon és a műemlékek iránt érdeklődőkön kívül azért nem túl sokan hallottak egyáltalán a falu létezéséről a sorozat előtt, most meg...).
offtopic
guess.who 2022 jún. 19. - 13:45:09 Előzmény Rojita
(1072/1395)
Szerintem Erika szülését (pontosabban az ahhoz tartozó cliffhangert) most Peller Anna Schmied Zoltánra való majdnem-rámászása akarta jelenteni (mármint az, ahogy felvezették, hogy odabújik hozzá, meg szinte már ölelgeti, aztán meg ugyanott fog aludni, ahol a pap ésatöbbi - bár hogy ehhez miért kellett megint leforgatni ugyanott és ugyanúgy a lerészegedős jelenetet, mint Udvarossal és Reviczkyvel a múltkor, azt nem értem).
Mindenesetre az irány egyértelmű: Teca (és úgy tűnik, hogy a teljesen eltűnt Dóri) helyett most már a dokinőért fog epekedni a pap. Bár szerintem Teca és Dóri egymással való harca is adott sok érdekes jelenetet, szóval valakit csak be kellene hozni harmadiknak.
8/10
napraforgó 2022 jún. 19. - 03:27:00 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(1071/1395)
Nekem nagyon is tetszett az évadzáró epizód, jó hangulatban álltam neki nézni és olyan jókat röhögtem rajta.
Számomra nagyon meglepő volt a szájharmonikás rész, nem is tudom elképzelni, hogy tették be a harmonikát a szinész szájába... De fantasztikus ötlet volt.
Nelli szereplése is tetszett, az az idétlen tájszólás, amire rákényszeritették... és igen, kicsit láthattuk, hogy mennyire manipuláltak a TV vetélkedők, meg úgy általában a műsorok.
Nekem rögtön az Észbontók c. műsor ugrott be, talán, mert azt is Kovács Áron vezette és mert ott is elég fura figurák szerepeltek.

Engem nem zavar a sok stúdióbelső, nagyon jó érzékkel vegyitik a külső képekkel, amiből valóban sokkal kevesebb van, mint kezdetben. De ugye hallottunk arról, hogy a falu lakói egyre nehezebben viselik a forgatásokkal járó lezárásokat.

Erről meg a Don Matteo jutott eszembe, amelyben az egész cselekményt Gubbióból át kellett helyezni Spoletoba a 6. évad után, mert nem kapták meg a forgatási engedélyt a városka közterületeire.
Hát igen, egy nagyszabású sorozat, meg az azzal járó sok munka nagyon korlátozza a lakosságot a rendes életvitelükben, és ezt az önkormányzatnak is respektálni kellett.

A végére szinte az összes szereplőt, főleg az újakat összehozták a kocsmába TV-t nézni, Lacin és Sacin kivül csak Stoki és Sulyok hiányzott, meg a pletykás asszonyok. Még Pali bácsi is benézett a végén.

Örülök, hogy azt hallom, hogy lesz 4. évad, sajnáltam volna, ha most, a zeniten hagyják félbe. Az új karakterek elégérdekesek, még sok lehetőség van bennük.
10/10
Rojita 2022 jún. 18. - 22:11:25 10/10
(1070/1395)
Nyilván megvolt az oka, h most nem volt külső helyszín, - engem nem zavart a sok belső. Évek óta megismertük már a szereplők környezetét, - nem zavaró, ha egy-két részben házon belül vannak.
Inkább az, h most nem csináltak egy ihaj-csuhaj záró-epizódot. Dehát, nem lehetett a szüléses véget űberolni idén.
amiraa_daaa 2022 jún. 18. - 21:54:09 Előzmény guess.who
(1069/1395)
jol érzed nagyon nagy hányadát veszik fel studioban a sorozatnak, de pl amikor a rendőrörsös volt azt egy rendőrörsön vették fel :D a fogda meg egy volt dutyi volt,

elég keveset forgatnak studion kivül és ez jobban érződik mert tényleg nincsen a falunak se ize se büze, nyilván vannak olyan részek amikor külsősöket is felvesznek ide ilyenkor az adott házat ki kell bérelni sőt forgatási engedélyt kell kérni :D

viszont könnyebb főleg hogy a covid miatt ujra lehet forgatni dolgozni már jobban összerántani a szereplőket, és a szinészeket egy studioba egyszerűbb bevonulni és forgatni is, és ha játszik adott szinész este a szinházban akkor nem kell vele a forgatást 3-kor befejezni hogy visszaérjen stb.

Amikor csak ott forgattak és kevesebb részekkel pl első két évad elég sokat kellett a szinészeknek korán kelni stb stb és nehéz volt megoldani a mozgatásukat amikor meg több mint 8 rész készül egyszerűbb studioban megoldani amit kell forgatni. 20 résznél ( amikor tömeges részek vannak) csak igy lehet
amiraa_daaa 2022 jún. 18. - 21:48:13 Előzmény napraforgó
(1068/1395)
nyugi évadzáro csak :D neked hogy tetszett az évad és /illetve nektek hogy tetszett? ne csak én irjam mindig hogy nekem hogy tetszett :D
amiraa_daaa 2022 jún. 18. - 21:46:49 Előzmény luci87
(1067/1395)
csak nyári szünet majd ősztől nézhetitek a folytatást :D nekem a szájharmonikás az elég ijesztő volt igazábol vagy hangulatom nem volt hozzá de ez a rész max Nelli miatt jött be az jol volt felépitve ( kicsit kitekintve hogy milyen is a tévés világ) de pl a doktornő egyre jobban idegesít, és nem azért mert lassan rámászik JanoJuniorra :D

a kedvenc részem nekem ebből az évadból, az amikor a doki összejött végre Katival az pl évadzáronak jobb lett volna, mint ez, az olyan lezárt valamit :D illetve azok a részek amikor még volt Teca pl legelső rész amikor füzte a séfek séfje :D

tavalyi évadzáro jobb volt a szüléssel, de ami még nagy kedvenc a Gyuri és Matyi elmennek nászútra de az évadkezdő rész volt és persze a Hűsvétos rész amikor beöltöztek mindenféle ruhákba :D
amiraa_daaa 2022 jún. 18. - 21:41:09 Előzmény guess.who
(1066/1395)
forgatják a következő évadot amugy :D igy ne aggodjatok de szerintem is valami hiányzott vagyis valakik az évadzárobol az egész évad olyan szedett vedett volt oké hogy covid oké hogy virus oké hogy minden de akkor is nekem hiányzott a Gyuri Erika és a Teca szál egy rész erejéig visszaereszthették volna őket legalább vagy felhivhattak volna valakit stb stb.
offtopic
guess.who 2022 jún. 18. - 21:25:41
(1065/1395)
A múltkori évadzáró az volt, hogy Lacika lemaradt a buszról, amire a komplett falu felszállt, és ott kiabált, hogy várják meg. Az új évadban erről egy hangot nem mondtak, mintha meg sem történt volna. Ahhoz képest nekem ez egy olyan semmicske volt, vagy inkább nagyon fura: egyrészt külső (falusi) helyszín nem is volt, csak a stúdióbelsős kocsma, meg a nyerős tévéjáték helyiségei, plusz egy fél villanásnyira az állatorvosi rezidencia kívülről (a benti képek nyilván szintén stúdióbelsők).
Másrészt az epizód legalább felét a "falu" helyszín helyett egy totál értelmetlen vetélkedős izé töltötte ki, aminek semmi köze a faluhoz és valójában a sorozathoz sem. Azok az epizódok mindig érezhetően gyengébbek, laposabbak, amikben valahová elviszik a sztorit (cirkusz, városi kávézó ésatöbbi).
Harmadrészt a főszereplők közül sokan mintha nem is léteztek volna (Saci-Laci, Kati-Károly stb.), pedig egy évadzáróra azért összehozhatták volna a teljes stábot.

Mondjuk a jó nézettségi adatok mellett ostobaság lenne, ha befejeznék (főleg úgy, hogy most építettek fel rengeteg új karaktert, illetve kezdtek el szálakat), pláne hogy a tévékettőnek láthatóan még ennyi év után sincs érdemi válasza erre a műsorra - de fene tudja: húztak már a marketingesek is ostobaságokat, nem is egyszer.
5/10
luci87 2022 jún. 18. - 20:45:37 5/10
(1064/1395)
Répa a szajharmonikaval..:) Nelli a tajszolassal a vetélkedőben...:) Nem semmi...nekem azért hiányozni fog,ha vége lesz..
8/10
napraforgó 2022 jún. 18. - 15:26:54 8/10
(1063/1395)
offtopic
guess.who 2022 jún. 13. - 21:54:43 Előzmény napraforgó
(1062/1395)
Hát ha Algánál "érzékit" akartak a mélyítéssel kreálni, akkor nagyon nem sikerült. Mondom: ha már ilyen irányban kereskedünk, akkor nem kell messzire menni: ott van Peller Anna, ő tényleg TUD érzéki lenni a hangjával. Ellenben Algával, akiről bármi, még egy erdőben korhadozó fatönk vagy egy fél zsák szárazbab is hamarabb jutna eszembe, mint az, hogy "érzéki"... :)
A zamerikai csipogós lányok egy külön kasztot képeznek (az említett Hamarosan... c. filmben egy kicsit Eva Longoria játssza saját magát ilyesminek, de mivel Lake Bell figurája amúgy beszédtanár is a narrátorkodás mellett, találkozik csipogókkal - de nem lövöm le a poént). Van belőlük itthon is bőven, majd kinövik.
Döbrösi Laura amúgy majdnem 30, szóval szerintem biztos megköszöni, hogy leiskoláslányoztad. Azt azonban elég túlzásnak érzem kijelenteni, hogy nincs benne semmi nőies. Van. Nagyon sok.

Répáékat én továbbra sem bírom, áttekerem a jeleneteiket (bár szerencsére most megint nem viszik túlzásba, mert az nekem már nagyon sok volt a múltkor, amikor egy komplett részt rájuk építettek.

Igen, lentebb többször írtam, hogy Vikiből egészen jó figura lett, amióta nem a rikácsolására építenek, hanem a polginak való beszólogatásaira. Nem tudom, ki írja az ő poénjaikat, de szerintem mostanában a legjobbak mindig a hivatali irodában hangzanak el.
5/10
offtopic
luci87 2022 jún. 13. - 10:18:07 5/10 Előzmény napraforgó
(1061/1395)
Akkor Pityuja..:) nem voltam biztos benne azert irtam, hogy asszem..:)
8/10
offtopic
napraforgó 2022 jún. 13. - 10:10:22 8/10 Előzmény luci87
(1060/1395)
Szerintem a dr. Balaton Pityuja... és messze nem a Gusztija.
5/10
offtopic
luci87 2022 jún. 13. - 08:34:03 5/10
(1059/1395)
A D.O.Danija,aki a dr.Balaton asszem Gusztija ,nagy oreges ronda bajusszal, a Nellivel jott ossze, nemreg olvastam..:) :)
8/10
napraforgó 2022 jún. 13. - 07:46:27 8/10 Előzmény guess.who
(1058/1395)
Bocsi, de ellent kell mondanom. A mélyitett női hang nem a suttyóságot hangsúlyozza, hanem az érzékiséget!!

Utálom az olyan amerikai filmeket (eredeti hanggal), ahol a nők vékony hangon csipognak, csak a vampok beszélnek mély hangon. De ott, Ámerikában az a terndi, hogy a mély, érzéki hangú nők hóditanak, nem a kis csipogók. (lehet, hogy őket meg feleségül veszik a pasik).

Nekem nem annyira tetszik Döbrösi Laura, a kb. 140 cm magasságával, a fura tupirozott frizurájával, meg a kicsi farmersortjával, ő pont olyan, mint egy nyiszlett 12 éves iskoláslány, nincs benne semmi nőies.

A két Répát kezdetben nem csiptem, de mostanra azért kinőtték magukat, megtalálták a helyüket, egész jól pótolják Matyit.

Vikit nagyon csipem, sokkal pikirtebb, szekántabb Erikánál, aki sokkal jobban behódolt a polginak. Sokszor vannak olyan megjegyzései, amik nagyon tetszenek.
Nelli és Zsolt a szerelmespárt vannak hivatottak megjeleniteni Erika és Gyuri helyett, hol többet, hol kevesebbet szerepelnek.
Zömbikné és Piroska kettősét szeretem, valamint a leskelődő Manyó és a másik idős hölgy kettősét is.
Remélem, hogy a doktornővel is vannak terveik, és Teca helyett ő lesz a vágyott női ideál
A pap nyilván újra kisértéseknek lesz kitéve.
A kedvencem az állatorvos, pláne, amikor a tanárnőnek próbál udvarolgatni.
offtopic
guess.who 2022 jún. 13. - 06:45:55 Előzmény napraforgó
(1057/1395)
Eltekintve az Alga iránt érzett heves viszolygásomtól, két dolog:
- értem, hogy a mélyítés oka az volt, hogy ezzel is hangsúlyozzák a karakter suttyóságát, a Bazsóhoz való hasonlóságát (gyanús, hogy ő is valamiféle "londoni tartózkodáson" volt pár évig, mintha a konyhai belépője utáni dialógus erről szólt volna Svábbal), de a végeredmény akkor is életszerűtlen és zavaró lett.
- szerintem már túl sok a mellékszereplő, és ezzel párhuzamosan a főszereplők súlytalanodnak, szétforgácsolódik a "sztori". Nyilván Erika, Gyuri és Teca kiesésével áthelyeződtek a hangsúlyok, de pl. Teca helyére tökéletes pótlék Györgyi Anna és a szupercuki Döbrösi Laura (sőt: így, hogy ketten vannak, még egymással is lehetnek jeleneteik, lásd a leskelődőst!). Erika és Gyuri esete nehezebb, ők azért minden szempontból főszereplők voltak, nehezen pótolhatók két Répával és Náray Erikával. Gondoltam, helyettük főszereplővé lépnek majd elő a szinte ugyanolyan viszonylatú Mikecz Estilla és Fehér Tibor (kiegészülve az egyre jobb Törőcsik Franciskával!), de Vikit csak a hivatalban látjuk, Nellit csak a kisboltban, Zsolti meg szintén néha bemegy a hivatalba vagy a kisboltba, azon kívül semmi. Erikáék régi házában laknak, aztán valahogy mégsem akad ott jelenetük. (Bár az előzetes alapján mindez felborul, de azért korábban Gyuriék lényegileg minden részben ott voltak, nem csak 4-5 részenként.)
8/10
napraforgó 2022 jún. 13. - 05:37:23 8/10 Előzmény guess.who
(1056/1395)
Elgondolkodtatott a Piroska kertjében a vakondtúráson keletkezett cipőnyom. A hatalmas cipőméret férfira utalt, de a végén kiderült, hogy az talán Piroska volt - vélhetőleg az elhalt férje egy nagyméretű cipőjében. Mindenesetre jópofa, hogy egy fifikás öregasszony igy ásatja fel a veteményeskertjét két tufa rendőrrel.
Mert a központból érkezett rendőrök sem maguk kutattak "az elrabolt értéktárgyak" után, hanem a helyi két hülye helyi rendőrt eresztették rá a kertre.

Nekem tetszett Mészáros Piroska (Alga/Bogi) élveteg nőszemélye is, remélem többször is előfordul majd és felkavarja a pajkaszegi férfiak langyos szexuális életét.