amiraa_daaa 2022 máj. 21. - 14:06:09 Előzmény napraforgó
(1014/1394)
új dokinő aranyos és jó huzás volt :D
5/10
luci87 2022 máj. 16. - 20:01:44 5/10
(1013/1394)
Jóképű volt Szifon régen, vajon Éva volt akit letepett a képről? Kíváncsi vagyok mi lesz velük.. Mondjuk csodáltam, h nem ruhazta meg Stokit már a botja megtalalasakor... :) Higgadtan tudomásul vette...
Anna Dé 2022 máj. 08. - 13:45:41
(1012/1394)
Csak engem emlékeztet a színész Pierre Richardra Laci? Ahogy beremegett a keze, mintha őt láttam volna. :D Amúgy tényleg jó rész volt a mostani. Jövő héten meg jön a páter is. Jó régen volt már.. :)
8/10
napraforgó 2022 máj. 08. - 03:41:21 8/10
(1011/1394)
Tetszett a mostani rész, a polgi előzetesbe került, ahol a nehéz fiúk tisztelni kezdték, mert félreértették a horgász szakkifejezéseit.
Lacika és Viki viszont közben vad iratmegsemmisitésbe kezdtek, mert azt hitték, hogy a polgi ellen gazdasági bűncselekmény miatt indult eljárás.
Bazsó kiokositotta a Répa fivéreket, hogyan is kell javitásokat végezni (úgy, hogy máskorra is maradjon javitanivaló).
A Doki és Kati románca egy lépést haladt előre, az új orvosnő hathatós közreműködése nyomán.
amiraa_daaa 2022 máj. 07. - 11:34:55 Előzmény napraforgó
(1010/1394)
értelek köszi , amugy a mai Mi kis falunkat nézd meg van benne egy elég megható rész

doki és a Kati között végre alakulnak a dolgok, megkönnyeztem


8/10
napraforgó 2022 máj. 07. - 11:26:46 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(1009/1394)
Az én véleményem nagyon szubjektiv, de nekem a Doktor Balaton jobban tetszik, mint a Keresztanyu.
A Mi kis falunk volt a legjobb, legalábbis eleinte, most már ott is esett a szinvonal, de azért még most is élvezhető.
A Keresztanyu egy halom zagyvaság, jobbára csak azért néztem, mert nem volt más.
offtopic
amiraa_daaa 2022 máj. 07. - 11:13:37 Előzmény napraforgó
(1008/1394)
Doktor B jo? megéri belenézni?
amiraa_daaa 2022 máj. 07. - 10:54:50 Előzmény guess.who
(1007/1394)
Eliza jó választás a butácska lány szerepére, szerintem is jo karakter ha nem tolják tul
amiraa_daaa 2022 máj. 07. - 10:53:56 Előzmény luci87
(1006/1394)
össze vissza vannak a részek ezért nem nagyon látszik hogy bontakozhat ki az Éva Szifonbol, a mai részt meg utoforgathatták a benzines poénból nagyon úgy tünik.
5/10
luci87 2022 máj. 01. - 10:59:46 5/10 Előzmény napraforgó
(1005/1394)
Nekem Huba,és Petya alakítása nagyon tetszett,igazi színészi munka szerintem megformálni ilyen karaktert .
8/10
napraforgó 2022 máj. 01. - 10:08:34 8/10
(1004/1394)
Nekem úgy tűnik, hogy most már minden sorozatban - akármelyik csatorna gyártja - kell lenni minimum egy lökött figurának. a mi kis falunkban több is van. Először volt a Pali bácsi, aki nyilván valami öregkori demenciában szenvedett. Aztán előkerült a lánya, akinek ki tudja milyen defektje van.
Nagyon egymásra találtak Lacikával, akiről eddig azt gondoltam, hogy szimplán csak buta, de most már inkább azt gondolom, hogy ő is nyomi valamelyest.

A Keresztanyuban ott van Huba, aki elég szeretnivaló, de azért akárhogy is, csak retardált valamelyest és a bogármániáját kevéssé tudom tolerálni.

És a szomszédban ott van a Doktor Balaton, ahol Petyának most egy egész részt szenteltek. Eddig kedveltem is a kissé lökött fiút, de azért ilyen mennyiségben már sok volt nekem.

Akárhogy is, de most már sok a lökött figurákból, remélem, hogy ennyi elég lesz az alkotóknak és maradunk a hétköznapi embereknél.
offtopic
guess.who 2022 máj. 01. - 07:41:39 Előzmény luci87
(1003/1394)
Nem fogtok szeretni, de én Saci karakterét imádom, Sodró Eliza tökéletes választás volt rá minden szempontból. És irtóra bírom a dialógusaikat Lacival. :)
Ja, Laci meg mindig ilyen tökkelütött volt: ha az anyucikája öccse nem a polgi lenne, akkor valószínűleg Lacika csak otthon ülne a tetőtéri lakrészében, mint egy szobapáfrány. Így viszont legalább már ketten vannak Sacival szobapáfrányok. :)

Éva és Szifon valószínűleg kihúznak egy-két évadot azzal, hogy beszélnek néha róla, hogy "valami" volt a múltban. Többet nem fogunk megtudni róla, hiszen sokkal érdekesebb így, hogy "titok" a semmi. :)
5/10
luci87 2022 máj. 01. - 07:30:49 5/10 Előzmény Anna Dé
(1002/1394)
Ebben a részben Lacika is szefosnak tunt,sajnos nemcsak Saci.
Engem jobban izgat Szifon és Éva a kocsmáros előző kapcsolata.
Anna Dé 2022 máj. 01. - 04:08:36
(1001/1394)
Pali bácsi lánya viszont nagyon gáz, szerintem. Rosszabb mint az örege. Az ilyenekre mondják nem, hogy kifolyik a szájából a tej. Engem baromira nem szórakoztat. Szörnyű. Az a buszmegállós párbeszéd is a mai részben. Te mész? Nem. Te mész? Jó mert én se. :D Ez mar tenyleg nagyon a humor legalja. Amikor nincs ötlet, csak töltsük ki vmivel az időt. Feledhető rész volt. Ez is.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 30. - 19:41:29
(1000/1394)
Újra csak megköszönni tudom annak, akinek eszébe jutott Peller Annát ilyen karakterként beleírni a sztoriba! :)
10/10
Rojita 2022 ápr. 30. - 13:19:20 10/10
(999/1394)
A megismételt Maratoni mise és Vajúdás - rész a legsikeresebb epizód.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 14:06:55 Előzmény Rojita
(998/1394)
Ha már Asperger-szindróma:

a svédek egyébként is nagyon tudnak olyan filmeket készíteni, amik egy-egy társadalmi problémával vagy nem-annyira-elfogadott betegséggel foglalkoznak, de mégis szerethetőek lesznek a figuráik, szóval szerintem az Asperger-etalon a magyarul elég együgyű címet kapó Csajvadászat (I rymden finns inga känslor - kb.: "az űrben nincsenek érzések"):
https://port.hu/adatlap/film/tv/csajvadaszat-i-rymden-finns-inga-kanslor/movie-118365



Attól, hogy a körtecserés jelenetet húsz alkalommal felvették, nem kellett húsz alkalommal fel- és lemásznia az adott színésznek. A konkrét mászás szerintem nem is látszott, mindig csak az, hogy egy színész fent van a létra tetején, egy másik meg lentről nézi és mindketten hülyeségeket beszélnek... :)
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 13:51:46 Előzmény luci87
(997/1394)
Pali bácsi az elején vicces volt, pontosabban a dialógusait sikerült annyira tapintatosan megírni, hogy vicces maradjon, de közben ne gúnyolódjon a mentális betegségén. Aztán valamikor eljött egy pont, amikor már csak egymás után dobált "félreértős" szóvicceket daráltak, és akkor ráadásul túl is tolták, azaz túl sokat szerepeltették (a libás jelenetsor, meg amikor mentek a dióért Bakiék, amit "elloptak" tőle stb.). Mondhatjuk úgy is, hogy kifáradt a karaktere, ezért én annyira már nem is hiányolom (bár kicsit fura, hogy Saci ott lófrál egész nap a faluban, de az apját soha nem látogatja meg - egyedül és Lacikával sem...
10/10
Rojita 2022 ápr. 24. - 13:00:15 10/10 Előzmény napraforgó
(996/1394)
Az világos volt, h a fiatalabbik Répának vmi idegrendszeri baja van, de nem tudtam, h ez a betegség neve: https://www.webbeteg.hu/cikkek/neurologia/625/a-tourette-szindroma-es-tunetei
(Különösen meglepetés, h Mozárt, Moliére, Napoleon is szenvedett ettől a betegségtől).
Mészáros Tibor sztem, nagyon jól alakítja ezt a furcsa figurát. Amikor pedig Hevér Gábor a különböző beszólásokra reagál ("Gúnyolod az öcsémet?"), az tökéletes. Ők ketten együtt élethűen megelevenítik egy falusi, minden munkát elvállaló és általában jól is végrehajtó, ezermester, egymást szerető- védő testvér-párt.
Az más kérdés, h az életben az embereknek és a sorozat-nézőit is ideértve, - nincs türelmük az átlagtól eltérő emberekhez.
Csak gratulálni tudok a fk-íróknak az ötlethez és természetesen a két színésznek az alakításhoz.

Most már a "furcsa eü-i problémás falusiak" közt van:
- Pali bácsi, - mint Alzheimeres (?)
- a lánya, Saci (Aspergeres?)
- ifjabb Répa (Turettes)
- Lacika - határeset
- Bazsó (kábítószeres?)
és természetesen, mindenki alkoholista.

A tegnapi epizódban jól meghajtották a 4 közmunkást játszó színészt. Mindegyiküket felküldték hosszú létrára villanykörtéket cserélni. (Egy jelenetet kb. 15-20 x felvesznek).
5/10
offtopic
luci87 2022 ápr. 24. - 12:50:43 5/10 Előzmény guess.who
(995/1394)
Jaja,én meg Dubai ban...:) Valamit kell mondani..Repanak beszedhibaja is van,de lehet H Turettes is,nem tudom.
Viszont Pali bácsit nem nagyon emlegetik,pedig Demens,Alzheimer es is lehet.Szoval nekem meg az ő értetlenkedese sem vicces.