7/10
offtopic
OneMan 2015 jan. 25. - 23:16:58 7/10 Előzmény zsolesz88
(16/116)
A történet Stephen Hawking életének történetét dolgozza fel - nagyon rosszul! Még a színészi alakítások sem tudják ellensúlyozni! Jóindulattal 7/10.
7/10
OneMan 2015 jan. 25. - 23:15:55 7/10 Előzmény zsolesz88
(15/116)
A történet Stephen Hawking életének történetét dolgozza fel - nagyon rosszul! Még a színészi alakítások sem tudják ellensúlyozni! Jóindulattal 7/10.
7/10
OneMan 2015 jan. 25. - 23:14:57 7/10
(14/116)
A történet Stephen Hawking életének történetét dolgozza fel - nagyon rosszul! Még a színészi alakítások sem tudják ellensúlyozni! Jóindulattal 7/10.
Bigpapa 2015 jan. 25. - 22:18:00
(13/116)
*ill. akkor nem írnál ilyen butaságot! Akart lenni!

Ma néztük meg a filmet.

Nem láttam a bemutatóját, természetesen tudtam, kirõl szól a film. Azt láttam, hogy sokan írják, Oscart érdemel a srác...

Már az elsõ 10 percben látszik, hogy itt valami csoda születik. A fõszereplõ pillanatok alatt magával ragad. Fõleg úgy, hogy tudod, ez az energikus, gondolkodó zseni, alig 20 perc múlva szembesülni fog azzal, hogy a teste rabja lesz,miközben szellemileg a toppon lesz. És ez zseniális a filmben, hogy valaki kifordult kézzel, szinte alig mimikával hoz olyan érzéseket, hogy kicsordul a könnyed...és nem egyszer.
A lány szerintem ugyan úgy megérdemelne egy nõi oscart! És az életben is, amit tett ezért az emberért, az mindennél többet ér.
Titokban minden ember (férfi-nõ) arra vágyik, hogy valaki így szeresse, így is elfogadja, és akkor is mellette legyen, ha a szaros pelenkáját kell kicserélni. Az más kérdés, hogy magunk mellett tartanánk e olyat, akit szeretünk.
Persze itt jön be az a faktor, amikor a másik ragaszkodik hozzánk és bevállalja az összes szart, ami mellettünk érheti, hiába lesz benne jó is.

SPOILER

Amikor jöttünk ki a filmrõl, mellettünk ment egy 50-es házaspár. A nõ mondja a pasinak:
- Azért milyen szemét volt már, hogy a nõ megadott neki mindent, õ meg elhagyja...egy másikért! A férj meg helyeselt....
Aztán mondja a nõ.
- Persze az is igaz, hogy így vissza adta a szabadságát neki.

És igen! Nekem pont ez jött le. A gondozónõ azt mondta, hogy mindig ilyen páciensre vágyott! Neki ez álom meló. Hawking felesége pedig mindig azt mondta, egyedül nem bírja, segítség kell. Hawking pontosan felismerte a Hustleres pillanatban, hogy az ápolónõ vigyázni fog rá, mellette marad, nem akad ki semmin, talán még szerették is egymást,mint nõ és férfi.
És felismerte azt a pillanatot is - a templomi sörözés elõtt és alatt - , hogy a pasi szereti a nejét és õ megadhatja neki azt az életet, amit mellette sajnos sose kaphatott meg, de még fiatal, elõtte az élet. És jobban szerette a feleségét annál, hogy tovább magához láncolja. A nõ is felismerte, hogy Hawking jó kezekben lesz. Tehát mind a négy ember számára jó döntést hozott.
Szép családjuk van, három egészséges gyerekkel, innen már csak a tudománynak kell és akar élni. Nem aggódni, hogy a párja, akit szeret, szenved mellette.

SPOILER VÉGE

Nem láttam még az amerikai mesterlövészt. Azt is Oscar esélyesnek mondják, de látatlanban is úgy gondolom, hogy ez a történet inkább emberibb,mint azé, aki egy propaganda háborúban mesterlövész volt. Azzal együtt, hogy Coopert és Eastwoodot is imádom! És tuti, hogy jó film az is.

Mi mindenre lett volna képes ez az ember, ha nem lesz a teste rabja? Ha utazhat, ha szabadon kommunikálhat, ha a világot járva új inspirációkat kaphat? Zseniális film, zseniális alakításokkal.


Akit szeretnek nagyon, és õ is szeret valakit, annak ez a film rengeteget fog jelenteni! És az értékeli is majd.

10/10
Bigpapa 2015 jan. 25. - 21:46:37 Előzmény kybuck
(12/116)
Talán meg kéne nézned a filmet, aztán beírni ilyen butaságot! Szerintem!
10/10
diviana69 2015 jan. 25. - 16:27:25 10/10
(11/116)
Ha nem Õ kapja az Oscart, akkor az a díjazás is csak porhintés. nagyszerû film, remek alakítással. Stephen Hawking eddig is lenyûgözött az elképesztõ intelligenciájával, ám itt olyan oldalát is megpillanthattam, ami miatt igazán tisztelem is.
10/10
zsolesz88 2015 jan. 24. - 12:22:29 10/10
(10/116)
Sziasztok!

Az oscar díj szerintem is alap hogy megkapja ennyire jó filmet nagyon nagyon régen nem láttam. A színészi alakítás operatõri,rendezõi munka fényképezés egyben minden zseniális. Még a Kódtörõk volt ami nagyon tetszett de ez viszi a pálmát minden az elmúlt 5 évben látott filmmel szemben. Mármint ugye a kategóriában. Amúgy a többi színész is jó volt aki a feleséget játssza szintén zseniális. Javaslom annak aki nem nézte meg ne hagyja ki.
Lizus-ka 2015 jan. 23. - 22:51:43 Előzmény benvenuto1
(9/116)
Szerintem is megérdemli az Oscart ezért az alakításért a fõszereplõ. Órákig a film hatása alatt voltam ezért jó volt beszélgetni róla a vetítés után.
kybuck 2015 jan. 22. - 22:39:54
(8/116)
Az elõzetes alapján nekem ez a szokásos életrajzi ömlengésnek tûnik, és a kritikák alapján úgy néz ki, hogy az is. Kár.
manciamókus 2015 jan. 22. - 13:11:55
(7/116)
Ennél a filmnél az is jobb élmény ha beszalad egy nedves fing....
10/10
benvenuto1 2015 jan. 19. - 01:56:46 10/10
(6/116)
Eddie Redmayne megérdemli az Oscart. Döbbenetes. Szinte már gyógyító hatása van ennek az alakításnak.
A legjobb film ebben a mezõnyben. Végig leköti a figyelmet, jó zenével, jó képekkel, jó forgatókönyvvel. Újra megnézem.
8/10
h.tibi91 2015 jan. 13. - 22:26:47 8/10
(5/116)
Elgondolkodtató film, amely mindenképp megérinti a nézõt valamilyen formában. Maga az életpálya tragikus ám mégis okulhatunk belõle, kissé hátborzongató belegondolni, hogy talán mi minden mást érhetett volna még el Stephen Hawking, ha nincs ez a betegség. Az is mindenképp elgondolkodtató, ahogy felesége segítette és õt választotta, holott tudatában volt annak milyen élet vár rájuk, azt gondolom mindenképp hatalmas jellem a felesége, akitõl sokan tanulhatnánk többek között toleranciát.
A film maga egy klasszikus életrajzi dráma, így nyílván ehhez kell szabni az elvárásainkat. Azt gondolom, kategóriájában mindenképp megállja a helyét, lineáris könnyed vonalvezetéssel egyszerûen értelmezhetõ szimbolikával. A színészi alakítások kiemelkedõek, és azt hiszem borítékolhatunk /legalább/ egy Oscar jelölést Eddie Redmaynek.
Mindenkinek ajánlom, aki egy kiemelkedõ drámai alakításra vagy csak magára a történetre kíváncsi!
8/10
8/10
Hungarian Geographic 2015 jan. 11. - 21:23:33 8/10
(4/116)
A mindenség elmélete egy átlagos film. Viszont Eddie Redmayne játéka Oscar-gyanús. Az elsõ magyar nyelvû filmkritikát errõl az alkotásról a blogomon olvashatjátok: ***moderálva***
10/10
Muhammad Ali 2014 dec. 31. - 13:20:51 10/10 Előzmény eIemes
(3/116)
Tegnap néztem meg a filmet... csak ajánlani tudom... 10/10
cereza 2014 aug. 27. - 17:05:41
(1/116)
Láttam az elõzetesét, nagyon kíváncsi vagyok rá! (mondjuk már az elõzetest is végigbõgtem...)

https://www.youtube.com/watch?v=Salz7uGp72c