Téma: A mintatanár

9/10
faguri 2013 dec. 13. - 19:17:19 9/10
(15/35)
Mindenképp meg kell nézni! Utána el lehet gondolkodni, hogy valódi mély gondolatokat hallottunk, vagy szépelgés az egész. döntse el mindenki maga. Adrien Brody nagyon jó, ilyen arcokkal az utcán is lehet nap mint nap találkozni.

Spoiler: amikor a pszihológusnõ helyre teszi a beképzelt kis hülye tyúkot, elmagyarázva neki, hogy ilyen tanulatlanul és lustán élete karrierjeként legfeljebb azt érheti el, hogy a munkaerõpiacon a népesség 80%-val fog megküzdeni a minimálbéres állásokért - az telitalálat. Levetíteném minden magyar céltalanul kóválygó kamasznak!
10/10
bamba 2013 dec. 09. - 11:46:02 10/10
(14/35)
Ajánlom!
10/10
NADALFAN 2013 dec. 06. - 16:55:12 10/10 Előzmény minnavonbarhelm
(13/35)
már bocs de aki ere a filmre 4-est ad az tényleg egy média holocaust áldozat. a történet úgy ahogy van jó és sajnos nem happyvel kellett végzõdnie.
fizsu 2013 dec. 04. - 21:07:34 Előzmény minnavonbarhelm
(12/35)
Spoil...
A film végén elkerülhetetlen volt Meredith sorsa, hepiend nyilvánvalóan nem lehetet, és áldozat kellett, hogy a pesszimizmusának komolyságát éreztesse. Kicsit a Melancholiára emlékeztetett, utoljára az volt számomre ennyire kilátástalan és letaglózó.
fizsu 2013 dec. 04. - 21:01:53 Előzmény Marianyu
(11/35)
Teljesen érthetõ volt a döntése, az pedig, hogy ilyen hirtelen történt, féltésbõl tehette. Biztos, hogy megszökött volna a lány, és baja történik vagy rosszabb. A lehetõségekhez képest jó/szakszerû kezekbe került, és a végén kiderült, hogy tatják a kapcsolatot, csak "normális" keretek között. Én inkább a nagypapa feloldozását nem értettem, hiszen a gyerekkori sérüléseit egész életében végighordozta... Eg
Egy filmnek nem kell Életszerûnek lennie, ez egy lírai megoldás volt. Gyönyörû, megejtõ.
4/10
minnavonbarhelm 2013 dec. 04. - 18:40:40 4/10
(10/35)
szerintem nem volt életszerû a jelenet, ezt másképp is meg lehet volna oldani, megbeszélhette volna vele legalább, de nem így, szó nélkül, egyik napról a másikra.
10/10
Marianyu 2013 dec. 04. - 16:46:55 10/10
(9/35)
a film vége szerintem is borzasztó,nagyon fájdalmas. de a tanár dontését /elhurcoltatta az utcalányt/ nagyon is megértem, hisz azok után, hogy a kolléganoje meggyanúsította, hogy kikezdett a fotós lánnyal nagyon is értheto, hogy így dontott. Egyszeruen rádobbent, hogy bánthatják, bánthatja a lányt... az elején , amikor befogadta , szerintem nem tudott mást tenni, segíteni szeretett volna rajta. Aztán rádobbent, hogy ez nem volt okos dolog... dehát az életben vannak helyzetek, amikor az embert elragadják az érzelmei, és nem racionálisan cselekszik.
4/10
minnavonbarhelm 2013 dec. 04. - 14:57:12 4/10
(8/35)
összetett film, de vontatott és sok helyen teátrális, erõltetett, emiatt nem tetszett. nagyon bosszantott, hogy brodí elhurcoltatta az utcalányt, azok után, hogy befogadta és nagyon jól tudta, hogy ezzel mit tesz, hogy a lány hozzászokik és megszereti. szóval ezek után ezt a jelenetet nagyon irracionálisnak tartottam... a film vége elég borzasztó (a kövér lányra gondolok).
fizsu 2013 dec. 04. - 10:46:20
(7/35)
Fájdalmas, gyönyörû film. (A magyar címe hülyeség, félrevezetõ) Brody tökéletes, bonyolult, melankolikus lelkivilágú ember egy omladozó világban...
10/10
tvp 2013 dec. 03. - 17:28:27 10/10 Előzmény nuiii
(6/35)
6/10??? Biztos ezt a filmet nézted? Tanárként és filmszeretõként: 10/10
10/10
Marianyu 2013 dec. 02. - 21:01:55 10/10
(5/35)
Szerintem nagyon szép film.Mélyen megérintett. Biztosan megnézem még egyszer. Sami Gayle és Adrian Brody is nagyon -nagyon jól játszottak, de az osszes tobbi szereplo is nagyon szeretheto.
nuiii 2013 dec. 01. - 21:33:51
(4/35)
Voltak érdekes és ütõs momentumok, csak nekem néhol túl szájbarágós, túldramatizált és erõltetettnek tûnt a film. Azért a színészek odatették magukat kivétel nélkül. Nálam 6/10
10/10
NADALFAN 2013 dec. 01. - 15:42:53 10/10
(3/35)
mi pedig nagyon rosszak voltunk már általánosban is . ha ennyire nem is de "köpködtük" a a tanárokat. huszonegynéhány távlatából persze máshogy itélem meg ,de ami ma folyik azért ez már durva. és akkor a sok vérrontásról -iskolai lövöldözés ne is beszéljek. és akkor ma nem is érhet a tanár a diákhoz -ez azért röhejes -igaz ez Usa specifikus. 6. ban volt egy esetem -kicsit rosszalkodtam órán -aztán szünetben egyedül maradtam a tanárral a teremben -aki adott egy akkora maflást hogy a fal adta a másikat. tanu nem volt dehát nekem csak ez is egy poén volt akkor:) nem tudom ma már ezért megvádolhatnák a tanárt és kitudja meg is hurcolhatnák. a gyerekeknek is már komoly jogai vannak, ma már a szülõ se verheti -ez azért számomra ellfogdhatatlan . na nem azon vagyok hogy üsse verje a gyerekét , de néha egy pofon lehet jogos és nevelõ szándékú. kibicként mondom mert nincs gyerekem:)
de a film az 10/10 ! és furcsállom hogy semmilyen jelölést nem kapott,de Brody alakítása is Oscar szintû.
10/10
Babi néni 2013 dec. 01. - 14:03:03 10/10
(2/35)
Örülök, hogy már látta valaki, azt hittem én fogom kezdeni a topicot:D
Nagyon tetszett és borzasztó szomorú, amit a filmben láthatunk.
Én még csak 30 vagyok, de nálunk nagy tisztelet övezte a tanárokat.
Becsültük õket és megtanultuk, amit lehetett.

MÉDIA HOLOKAUSZT, sajnos igen...
10/10
NADALFAN 2013 nov. 30. - 22:30:55 10/10
(1/35)
na megint egy topic amit én kezdek. azért remélem ehhez a filmhez több hsz. lesz mint általában.
mert egy szerethetõ film , annak ellenére hogy minden ami sz@r az életben benne van. de hát nagyon sok értelemes gondolat illetve felvetés van benne. ami nagyon megmaradt média holocaust áldozatai a fiatalok uhhh ez így igaz:)
azoknak ez nem is fog tetszeni ,épp amiatt. az imdb. 7.6 átlaga van 35000 voksnál -ez legalább biztató hogy nem mindenki lett film zombi...