Téma: A mintatanár

9/10
Ildikó Nóra 2023 máj. 16. - 17:06:43 9/10
(35/35)
A filmet érdemes megnézni, elgondolkodtató, 2023-ban is aktuális. Adrien B-nak jól állt a szerep és jól is játszott ezen filmben is. Szerintem Viczián Ottó a legjobb magyar hang számára.
9/10
László Korusecz 2023 febr. 28. - 21:09:17 9/10
(34/35)
Talán harmadjára láttam nem olyan rég. Húsbavágó volt megnézni, mélyen át tudtam érezni, azonosulni tudtam a film által megformált tanárok helyzetével, mert én is ugyanezt a reményvesztettséget érzem a szakmámban, ugyan nem tanárként, de humán területen dolgozom.
A jelenetek között valóban több szinpadiast találni, de ezt leszámítva nagyon értékes alkotás, igazi mély mondanivalóval, és súlyos emberi problémákkal, anomáliákkal, nagy kérdésekkel. Érdekes, hogy Amerika magyar szemmel más világ, mégis mennyire sok a hasonlóság, ami úgy látszik globális méreteket ölt.
5/10
pihes 2022 máj. 27. - 14:19:14 5/10
(33/35)
5/10
10/10
petcheetah 2020 febr. 28. - 19:01:52 10/10
(32/35)
Elég különleges film, és eléggé szürke hangulatú is. Nem egy depressziós nap után ajánlott megnézni, mert a hangulatot nagyon le tudja húzni! Elgondolkodtató, és minden benne van, ami a tanárok életét nehezíti. Sőt, még több is van benne, eléggé belemászik a magánéletbe is, az emberek mindennapos gondjával. Megéri egyszer megnézni, főleg, aki tanárnak készül, vagy hasonló pályán gondolkodik. Hiányolom, hogy nem nyert nevezetesebb díjat.
5/10
Joginder Singh 2015 okt. 30. - 14:03:23 5/10
(31/35)
Szerintem eltúlzottan lehangoló és komor hangulatú ez a film, ennyire nem lehet drámai a tanári pálya még Amerikában sem. Ha pedig mégis, akkor nem értem miért megy bárki is tanárnak. Én mindenesetre két részletben tudtam csak végignézni, de ha sosem nézem meg, az sem lett volna baj, mert nem igazán tetszett... 5/10.
5/10
stupek2 2015 szept. 27. - 10:16:06 5/10
(30/35)
Amolyan délelõtti film, amikor még kipihent vagyok és van idõm a hosszabb snittekre, a többszálú epizódokra. Van benne némi Csipkerózsika mese. Majdnem Fack you tanár úr film, de nem vígjáték! Egy iskola néhány diákja és néhány tanárának magánéletébe pillant bele a film.
frenkdrebin 2015 jan. 22. - 22:29:42
(29/35)
Erõsen ajánlott a középiskolai tanárok részére ez a film, hátha ad ötletet nékik, hogy kezeljék az iskolai erõszakot amely õket vagy az elnyomott diákokat éri nap mint nap. Nekem van egykét középiskolai tanár ismerõsöm akik aztán elhagyták a pályát, nem azért mert szar a fizetés hanem egyszerûen az egyetemen nem készíttették fel õket hogy mi vár rájuk a lövészárokban. Nem elég a tananyag leadása, a nyílt erõszak a konfrontáció kezelése is kell, nem pedig a leblokkolas vagy ami rosszabb válasz erõszak alkalmazása a tanár részérõl. Ami nem tetszett az az erõs nihil amely a fõszereplõ szájából jött az egész film alatt, bár amilyen családból jött - nagyfater dugta az anyját, aki ez miatt öngyilkos lett , ezen végülis nem lehet csodálkozni.
8/10
timiesbeci 2014 nov. 06. - 21:29:10 8/10
(28/35)
Ezt a filmet szerintem vétek kihagyni.
9/10
Filmes Babyke 2014 nov. 02. - 14:46:12 9/10
(27/35)
Nagyszerû film azoknak, akiket kicsit is érdekelnek a felszín alatti dolgok! Adrien Brody pedig zseniális alakít!
pneklara 2014 jún. 28. - 20:35:15
(26/35)
Lelki bajokkal küzdõ tanár + kezelhetetlen, célok nélküli, durva lelkületû tanulók + érdektelen,faragatlan, nemtörõdöm szülõk + kiégett, lelkesedés nélküli pedagógustársak = ?????
Milyen eredményre vezet ez? Képes-e a világot megváltoztatni az a tanár, aki megpróbál következetes lenni, s hinni, hogy mindenki megjavítható, mindenki világa jóra fordulhat?
S milyen szarságok tehetik tönkre egy diák életét? Ott volt az a nagydarab, kövér lány. Elég lett volna annyit elismerni, s mondani neki, hogy de szép arcod van! Milyen jók a képeid. Ehelyett leszbinek csúfolták, s mindenki rátett egy lapáttal, hogy egy senkinek, haszontalannak, hibásnak érezze magát.
Minden film, amely az iskolai kudarchelyzetekkel foglalkozik,ott végzõdik, hogy egy csürhe osztály haramia kölkei egyenként sebzett, jó szóra, figyelemre vágyó, érzékenységüket trágársággal leplezõ személyiségek. És van, aki megtalálja a lelkükhöz vezetõ utat.Csak ehhez idõ kellene, gondok nélküli, felkészült pedagógusok, akik a jelentések, statisztikai hiábavalóságok gyártása helyett képzést kapnának a gyerekbõl, nem csak a tantárgyukból.
És még ott vannak a buta, neveletlen szülõk, akikkel megküzdeni százszor nehezebb, mint a gyerekeikkel.
Nem mondható, hogy ez a helyettesítõ tanár sikerélménnyel távozik az iskolából.Az egy fecske nem csinál tavaszt elv alapján. Minden marad a régiben, és a túlélés az egyetlen motiváció. Valahogy eljön a vakáció elsõ napja. S ezt várják már szeptemberben.
10/10
tvp 2014 jún. 26. - 13:43:02 10/10
(25/35)
Hogy lehet ilyen hülye magyar címet adni? Teljesen félrevezetõ, nem a tanárról szól a film. Amúgy 10/10-es film.
arcansas 2014 jún. 10. - 23:03:02
(24/35)
Nem vagyok oda Brodyért, de ez a film szuper. Miatta is fõleg.
5/10
Rahar 2014 máj. 09. - 18:58:59 5/10
(23/35)
Nagyon erõs társadalom kritikának vélem, viszont tényleg ennyire rossz a helyzet az adott országban? Csak mert ennél egy átlagos magyar középiskola is nagyságrendekkel nívósabb. Amit hiányoltam a filmbõl, ahogy már más fórumozók is leírták, dokumentumfilmszerûen bemutatja az eseményeket, hogy problémamegoldást nem mutat be, vulgárisan megfogalmazva: minden bélsár, ez van.
10/10
NADALFAN 2014 jan. 13. - 17:34:39 10/10 Előzmény sisteryes
(22/35)
biztos schock hatás alatt volt és mellé nyomott:)
de tényleg csak sajnálni tudom azokat akiket ez a film nem fogott meg,persze aki az Ú.N. tömegfilm fan akkor érthetõ.
na meg sokaknak nehezére esik az ilyen dolgok megemésztése, és maradnak az üres semmit mondó filmeknél-a trendinél...
9/10
sisteryes 2014 jan. 12. - 01:00:12 9/10 Előzmény shoc
(21/35)
Nem értem,írod,hogy nagyon jó film volt,majd adsz rá egy négyest?
9/10
sisteryes 2014 jan. 12. - 00:58:45 9/10
(20/35)
Letaglózott .Nagyon mélyre megy ,és az ember csak bizakodni akar ,hogy a valóság nem ennyire reményvesztett és üres. Mekkora felelõsség szülõnek lenni…hirtelen csak ilyen gondolatok jöttek.Lebilincselõ és kihagyhatatlan film.Brody alakítása hibátlan.
10/10
kistejes23 2014 jan. 03. - 20:41:11 10/10
(19/35)
5 perc alatt magához szügezett a film,egyszerüen képtelen voltam otthagyni!Az ilyen filmeket imádom!Megpróbálnak tanítani, adni valamit nekünk.Ez mûvészet, és Köszönöm!Adrien Brody egyszerüen szuper szinész!!A zene a filmben szuper!A szinkron is príma!egy szóban összefogalva: GYÖNYÖRÛ 10/10
4/10
shoc 2013 dec. 31. - 13:06:03 4/10
(18/35)
Mediaholokauszt!
Évek óta keresem ezt a szót arra ami körülvesz.

Nagyon jo film volt.
Az aldokumentum jelleg zavart.
5/10
offtopic
Ze74 2013 dec. 30. - 16:07:02 5/10 Előzmény faguri
(17/35)
Nagyon egyetértek veled,még az én korosztályomnak is kellett volna egy ilyen"fejmosás" anno,hát még a mostaninak!
8/10
Aszpirin 2013 dec. 15. - 06:54:11 8/10
(16/35)
Gyönyörû film. Adrien Brody most nekem ezáltal az új "felfedezettem", valahogy kimaradt eddig számomra, itt viszont zseniálisan alakít egy nagyon komplex szerepet, ráadásul rendkívül karakteres fizimiskával áldotta meg az Isten, szóval így, erre a szerepre tökéletes választás volt.
Egy-két jelenetet szerintem eltúlzott a rendezõ, de ez szubjektív megítélés kérdése. Ennek ellenére nagy erénye a filmek, hogy hiányzik belõle az amerikaias pátosz, nem szájbarágós, majdhogynem dokumentarista. Tálalja az eseményeket és a fõszereplõ gondolatait, "ez van, és kész" alapon.
Ha tartalmas, jó, elgondolkodtató, hangulatilag magával ragadó, és semmiképpen sem szokványos filmet akarsz látni, és nem vagy depressziós, akkor ajánlom figyelmedbe a Mintatanárt.