10/10
mulao 2009 márc. 22. - 01:25:15 10/10
(42/62)
Hát,szerintem ez egy nagyon jó film. Mondjuk nekem nincs bajom a magyar filmekkel,van köztük igen jó is.
Ahogy végig olvastam a hozzászólásokkat,szinte mindenkinek az idõsíkos vágássokkal van baja.Errõl én nagyon fontosnak tartom,hogy beszéljek.Mert szerintem az nem hiba vagy baj,hanem pont a film lényege és erõssége!
Nem is tudom,hogyan magyarázzam a vágásokkat én úgy értelmeztem,valahogy így: "elõtte és utána"
Szerintem megvan az értelme,és ettõl profi is lesz szerintem a film.Szerintem profin van megírva a forgatókönyv.Jók a színészek is.(Bár lehet,hogy Karalyos Gáborhoz én kötöm,hogy láttam olyan egy éve színházban.)
Deák Krisztinától láttam még a Jadviga párnáját,szerintem az is jó film,és az is könyvbõl készült.
A könyvvet nem olvastam még.És amit még fontosnak érzek elmondani az az,hogy szerintem komolyabb film, mint aminek elsõ nézésre tûnik,elsõre szerintem, nem érteni sok mindent,és nem is lehet megérteni.(Elsõre nekem se jött át,le minden.) A lényeg az,hogy eszembe jusson minden amit leakarok írni a filmrõl.Ami szerintem mindenféleképpen jó benne: forgatókönyv,sztori,színészek (mondható választásra és játékra is),akciósabb jelenetek,zene,helyszínek kb.,minden.
(Arról,hogy igaziból megtörtént,én nem szeretnék beszélni,nem az én dolgom.)
Azt hiszem ennyi,kiváncsi vagyok,hogy fog-e írni valaki nekem valamit.
5/10
kgyuri0 2009 márc. 17. - 13:50:56 5/10
(41/62)
Igen, a film szegényes lett, nem is kicsit.
Tunképp elõször azon töprengtem, mire volt ez jó? Jutalomjáték két teenagernek, hadd marháskodjanak, miért? Csak, mert olyan aranyosak? És a nézõket miért kell ezzel büntetni? Az idõsíkok teljesen felesleges kavarása, összecsapott történet: ahogy már valaki mondta: a semmibõl elõugrik a baráti házaspár (fegyvereladó és neje), talán jobb lett volna tényleg a könyv normális hagyományos cselekményét normálisan hagyományosan megfilmesíteni.
Azért volt néhány jó gag, ötlet, pl amikor a lányt a végén elkapják hatásos a fején hagyott csuklya, a kiszolgáltatottságot jól érzékelteti, az utolsó pár másodperc a börtönnel egész megrázó volt.
Számomra a szinészek sem jelentettek igazi felüdülést, ez a lány(Ráczkevey) rokonsságban áll a színésznõvel, tudja valaki?
A zene jó volt.
8/10
vitkovits 2009 márc. 11. - 02:53:35 8/10
(40/62)
Sokkal rosszabbra számítottam. Végül is élvezetes, nézhetõ film, az idõsíkok váltakozása kifejezetten jót tett neki, nálam 10/8.
Olyannyira fölkeltette az érdeklõdésemet az alaptörténet (csak homályosan emlékeztem rá), hogy még "frissibe'" utána is nézek a valós eseményeknek a korabeli sajtóban, hiszen nyilván a könyv sem vegytiszta dokumentumokat tartalmaz.
Pünkösdi Kató 2009 febr. 25. - 15:32:37 Előzmény marky
(39/62)
Mint írtam korábban, nekem nem tetszett. Már megint elvettem az életembõl 93 percet. Többet nem fogom megnézni. Rettenetesen zavart az idõsíkok váltakozása, a sok-sok néma jelenet, tudnak beszélni, akkor miért nem beszéltették õket? Minimum annyit, hogy elfogyott a lóvé, mi legyen? Menjünk kirabolni a pénzszállító autót, menjünk autót is lopni, beszéljenek a tervezgetésrõl stb. stb. Nem igaz, hogy nem lett volna elég rá a 93 perc. A bolti jelenet az eladóval felesleges volt. Egy filmben beszélni szoktak, nem pedig a képsorokból jöjjünk rá, hogy most éppen mit is akarnak. Ha képeskönyvet szeretnék lapozgatni, akkor leveszem a polcról...
A dunsztos üveget nem értettem, ezek szerint Sanyi vagy a barátnõje kivette, egymás tudta nélkül?
A film végén azt írják, hogy a két fõszereplõ igazi, a többi a képzelet szüleménye. Ezt sem értettem, hiszen, olvastam a könyvet, ott is volt Sanyi és a barátnõje - leeht, nem ez volt a nevük, de léteztek. Ja, talán az eladó srác lehetett a képzelet szüleménye...

Jó lett volna, ha hasonló lett volna, mint a könyv, az nagyon tettszett, vitte a történetet. De a film...
marky 2009 febr. 18. - 14:22:45
(38/62)
Az elsõ pár perc után gondolkodtam hogy elkapcsolom, aztán hirtelen átcsapott JÓBA a film :)))) és nem is lankadt a figyelmem a végéig. Nagyon jó volt, métatlanul keveset hallottam eddig errõl a filmrõl. Pont a héten a szabadult a lány a börtönbõl...
mizuki 2009 febr. 18. - 10:11:01
(37/62)
Nekem tetszett. Igaz elõtte nem sokat hallottam róluk, régen is volt de kiváncsi voltam a filmre. Jó volt a hangulata, számomra a szerelemrõl szólt.
Ahonnan jöttek, szinte egyértelmû volt milyen irányban vezet út. Brutális volt a nevelõapja, az erõszakos rendõr... ezzel szemben ott voltak az érzéseik egymás iránt, a menedékük. Kicsit idillinek tûnt, annak örültem, hogy a srác öngyilkosságát nem boncolgatták agyon, biztos könnyeztem volna Lili-Tünde fájdalmán.
Remélem ha kiszabadul sikerül olyan életet élnie amilyet szeretne.
Nekem szimpatikus volt a színésznõ, nem tudom valójában milyen Novák Tünde...
Bergo 2009 febr. 17. - 23:35:27
(36/62)
Ha valakit még érdekel a betétdala innen le lehet tölteni megkerestem! http://www.budapestfilm.hu/boniesklajd/
don_martino 2009 febr. 17. - 23:26:30
(35/62)
niccsmit
Bergo 2009 febr. 17. - 23:25:38
(34/62)
Ez az köszike!!!!!
don_martino 2009 febr. 17. - 23:20:25
(33/62)
ha jól tudom
Oláh Ibolya - A miskolci Boni és Klájd

http://www.youtube.com/watch?v=utZbm8tQtbY
Bergo 2009 febr. 17. - 23:06:35
(32/62)
Üdv! A film végén mi a cime a zenének? Valaki irja meg légyszi ide vagy a bergovecz@freemail.hu cimemre. Köszi!
9/10
BuBuBaBy 2009 febr. 17. - 22:50:09 9/10
(31/62)
Tényleg nagyon jó film...és magyar! :)

10/9
8/10
Gabiniki 2009 febr. 17. - 22:40:56 8/10
(30/62)
Én most láttam elõször a filmet, és kellemesen csalódtam benne. A színészek nagyon jók voltak; teljesen át tudtam magam adni a történetnek. Büszke vagyok rá, hogy ez egy magyar film!
offtopic
Bergo 2009 febr. 17. - 22:35:16 Előzmény barbarossa86
(29/62)
Üdv! A film végén mi a cime a zenének? Valaki irja meg légyszi ide vagy a bergovecz@freemail.hu cimemre. Köszi!
6/10
barbarossa86 2009 febr. 16. - 16:28:09 6/10
(28/62)
Összességében nem volt rossz film, fõleg, ha a mai magyar filmeket nézem. Egyszer azért elég volt megnézni.
Pünkösdi Kató 2009 febr. 16. - 16:04:36
(27/62)
Normálisabb a könyv címe...
Novák Mária Tünde: Miskolci Bonnie és Clyde
Aki miskolci, sokkal jobban fog neki tetszeni, mert teljesen képben lesz a helyszínekkel. Aki nem, annak pedig azért lehet érdekes, egy kicsit mindenki hallott róluk, izgalmas, részletes, részletesen leírja a bújkálásuk történetét, nincsenek benne sallangok, oldalakon keresztüli üresjáratok, csak a történet. Nincs benne mellébeszélés, leíró részek, egyszóval nagyon olvasmányos. Jó, a téma nem "szép", úgy értem mégis csak egy megtörtént eset, ami komolyabbra is fordulhatott volna, illetve nem sok kellett volna, de ehhez képest - tekintsünk el a történet súlyától - a könyv nagyszerû.
Pünkösdi Kató 2009 febr. 13. - 23:27:30
(26/62)
Én olvastam a könyvet, inkább azt olvassátok el, mint a filmet megnézni... Jó, most a könyv után újra megnézem a filmet, legfeljebb kikapcsolom. Engem nagyon zavar, hogy össze-vissza mennek az idõpontok. Ha vmi megtörténten alapszik, akkor kérem a pontos történetet, ne egy részét, és azt se eredetiben. Nekem ez a problémám.
8/10
Pera007 2008 dec. 20. - 22:28:16 8/10
(25/62)
Nekem tetszet. A filmnek nagy hibája szerintem a történet mesélés és a forgatókönyv. Túl egyszerû a történet, és a párbeszédek is néhol bugyuták. De ezektõl eltekintve végre láttam egy olyan filmet ami más az olcsó magyar felhozatalok között. Jobb is lehett volna, de a két fõszereplõ nagyon jól alakít, így én 10-bõl 8-at adok rá.
pirinke 2008 júl. 31. - 11:20:21
(24/62)
bocsi a hibákért... még korán van:P:D
pirinke 2008 júl. 31. - 11:19:29
(23/62)
nekem tetszett.elgondolkodtatott.vki, már nem emlékszem ki azt írta h nálla az h vki rossz körülmények között él az nem menti fel. nállam sem. de zért nem lene gondd, ha látná azt és hallhatná azt amit egy szociolódus rokonom látott és mesélt a családi körülménykerõl. ha a kormány elé állna vagy sajtó elé és elmesélné, rosszistának hívnák, pedig az a csupasz valóság lenne.
ha másért nem is akkor a zenéjéért érdemes megnézni :)