Téma: A misszió

10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 06. - 21:30:57 10/10 Előzmény Humpy
(10/30)
Egyébként a kígyókkal kapcsolatosan: Jézus azt mondta: "Legyetek okosak, mint a kígyók". Nem egyértelmûen negatív a kígyó értékelése a Bibliában tehát. (Nem mintha a valódi kígyók különösebben okosak lennének...). Éppenséggel pontosabb volna ez is: legyetek okosak, mint a disznók. A disznó ugyanis sokkal okosabb állat, mint a kígyó, nemdebár. :D
10/10
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 06. - 21:16:58 10/10 Előzmény Humpy
(9/30)
Humpy, ezt már én is hallottam; de kb. olyan igaz, mint ez a rigmus: "Petõfi Sándor gatyába táncol". Ne haragudj, ez jutott eszembe róla. Akik ezt kitalálták, azoknak a vallásokról és a történelemrõl fogalmuk sincs. Lusták és ostobák gondolkozni. Egyáltalán nem érdemes foglalkozni az ilyen csacsi kinyilatkoztatásokkal.
8/10
Dr.Genya 2008 szept. 05. - 17:51:28 8/10
(8/30)
Nagyszerû ez a film,elgondolkodató.
De Niro pedig zseniális mint mindíg.
Humpy 2008 aug. 14. - 15:20:48
(7/30)
Nemrég olvastam: "Amerikában az összes õsi maya írást a spanyol és portugál hódítókkal érkezõ keresztény hittérítõk pusztították, égették el Diego de Landa püspök veztésével, akiknek sikerült szinte nyomtalanul elpusztítani a maya írásos hagypmányt."
Meg ezt, ugyanott: "A naga-mayák jelképe a kígyó volt, a tudás és gógyítás szimbóluma, mely késõbb a tudás állatából a gonoszság állata lett." Ugye mindenki tudja, mely vallásnak köszönhetõen.

Sajnos ez jellemzi a világot. Egyes gondolkodók szerint, i.e 600 körül elég rövid idõ alatt terjedt el az új 'Rend', amit az erõszakszervezetekre épülõ hatalomgyakorlásnak nevezhetünk. Ezzzel indult útjára nemcsak az idegenek iránti gyûlölet, hanem az idegen kultúrák lenézése sõt szabályos elpusztítása. Dél-Amerikán kívül is mindenütt ugyanez történt.
fürmender 2008 aug. 11. - 15:44:26
(6/30)
Robert de Niro, Jeremy Irons és Ennio Morricone így együtt, nagyon egymásra találtak. Az elsõ tíz perc után mindig úgy belefeledkezem a film meséjébe, mint gyermekkoromban a diafilmekbe. Katartikus, lebilincselõ film. Igazi remekmû.
Humpy 2008 ápr. 16. - 20:31:13 Előzmény Heathcliff
(5/30)
Döbbenetes élmény 'A misszió'. A film eleje meseszép, ahogy a püspök is elismeri 'valóságos paradicsom, amit jobb lett volna érintetlenül hagyni'. Aztán feltárul a valóság amely hatalomról, uralkodásról és az egyház befolyásáról szól. Az indiánok lemészárlása olyan sokkoló, hogy csak nehezen vettem rá magam, hogy újra megnézzem a filmet. De megéri, hogy szembesüljünk a mai napi érvényes tanulsággal; erkölcs nélküli, gyenge jellemek mindig készen álltak a pusztításra a vélt fennsõbbrendû érdekek nevében. E filmdráma megtekintése után nehéz elfogadni a vallás(ok) mindenhatóságát, a nemes cél érdekében minden eszköz megengedett felfogást. Robert De Niro felejthetetlen (most láttam elõször drámai szerepben!) és a gyarló 'püspök' megformálója is nagyon hiteles.
10/10
Heathcliff 2008 ápr. 11. - 03:58:15 10/10
(4/30)
Eredetileg majdnem így történt, bár tán nem mentek el egy misszióstelep kiirtásáig; csak kiéheztetéssel és egyéb kulturált módszerekkel bírták rá a misszionárius jezsuitákat és az indiánokat a telepek elhagyására. Egyébként magyar jezsuita is részt vett egy olyan telep munkájában, amirõl a film szól: Xavéri Ferencnek hívták. Tehát a sztori sajnos nem légbõl kapott.
Egyébként eltöprengtem, én mit tettem volna a jezsuita barátok helyében; és csak azt tudtam elképzelni, amit Robert de Niróék tettek. Hogy szelíden és ellenállás nélkül fogadjam a gyilkosokat, azok gyilkosait, akik rajtam keresztül, énrám nézve ítélik meg Istent és a fehér embereket: hát ezt sajna képtelen vagyok bevenni, akármennyire is az volna a helyes, és bármennyire is tudom, hogy "Nem test és vér ellen van tusakodásunk". Esetleg megpróbáltam volna rábeszélni õket a vadonba való visszatérésre; bár a katonák oda is behatolhatnak, ahogy az észak-amerikai indiánok sem tudtak eleget hátrálni és menekülni ahhoz, hogy ki ne pusztítsák õket és a vadászmezõiket és a bölényeiket.
10/10
verdeleth 2007 jún. 07. - 21:35:50 10/10
(3/30)
hihetetlen szép film Imádom A zene pedig nagyon ott van (Morricone)
Brambilla 2007 jan. 28. - 12:53:41
(2/30)
Suiasztok! Szervezõdik egy fórumtalálkozó, hogy végre élõben is megismerhessük egymást. Ha érdekel titeket a dolog, látogassatok el az "A találkozó" címû film fórumoldalára, ott több infót találtok.
Brambilla 2006 aug. 31. - 15:24:29
(1/30)
Egy nagyon jó film. Miért nem vetítik a tévében?