Téma: A Nagy Duett

olahmiki1959 2014 márc. 30. - 23:18:51
(751/851)
Egyértelmû, hogy Király Viktornak, és Dundikának kellett volna nyernie.
Ahogy Sting számát elénekelték néhány adással korábban, az egészen fantasztikus volt.
Az, hogy a végsõ kettõbe sem kerültek be, az megint csak egy nagyon elgondolkodtató dolog.
Pokorny Liáéknak már sokkal hamarabb ki kellett volna esniük, a zsûri nagyon nyomta õket, egészen a döntõig.
Cooky és Hien ebbõl a talpon maradt két párosból jogosan nyert, sokkal szórakoztatóbbak voltak, mint Liáék, de ez csak amolyan "ha ló nincs, szamár is jó" megoldás.
Igazi öröm helyett - már nem elõször - megint csak egy rossz szájíz maradt a nézõkben.

Cseke Katinkáról vagy jót, vagy semmit... tehát semmit...

Caramel és Trokán Nóra kedves volt, a hatalmas zenekar a hátuk mögött - szerintem - nem érvényesült megfelelõképpen, egy ennyi fúvósból álló kórus, ha megszólal, a stúdiónak fel kellett volna emelkednie a levegõbe úgy 20 centit.
Jók voltak, bár az a zenei stílus, amit elõadtak, a magyar emberhez nem áll igazán közel.
Az amerikai templomok fekete közösségei érzik ezt igazán...

Ma egyébként a legelképesztõbb, lélegzetelállítóbb produkciót Csík Sándor, az énekesek korrepetítora nyújtotta.
Ilyen emberek dolgoznak a háttérben, eszméletlen... Az egész mezõnyt tulajdonképpen leénekelte. A hangterjedelem, a stílusérzék, az érzékenység, ami ebbõl a srácból áradt... Le a kalappal. Lenyûgözve hallgattam.

Ettõl függetlenül, a versenyt azért Dundikának, és Király Viktornak kellett volna megnyernie...
malvinkicska 2014 márc. 30. - 22:48:27
(750/851)
Többet ilyen mûsort nem nézek, nincs értelme pénzrõl szól minden.
1/10
southwind 2014 márc. 30. - 22:16:28 1/10
(749/851)
én jót szórakozom, - azért is nézem. Cooky ma már párszor megröhögtetett :))))) A pokornyt nem értem, ott mindketten színmûvészetit végeztek, az ének ott kötelezõ tantárgy, vagy nem?....a többiek tényleg ...:))))))
malvinkicska 2014 márc. 30. - 22:01:31
(748/851)
Sajnos mostanában cirkusz kell a népnek, az , hogy magyar nyerjen az már ritka.
SZOTYl 2014 márc. 30. - 22:00:51
(747/851)
Na ezt sem kell tovább néznem... :-/
mushi 2014 márc. 30. - 21:16:24
(746/851)
most hallgatom elõször a mûsort így fél füllel, de ekkora ripacskodást a mûsorvezetõk részérõl, meg ennyi hamis otromba hangot egy helyen... ez szórakoztató? liptait már rég nem kéne futtatni az ordenáréságával, tilla meg a szamárbõgéseivel... jobb lesz, ha becsukom a fülem.
SZOTYl 2014 márc. 30. - 21:06:40
(745/851)
Viktoréknak kéne nyerni, Ahogy az elõzõt Szabó Gyõzõéknek kellett volna.
SZOTYl 2014 márc. 30. - 21:03:56
(744/851)
CsK úgy ahogy van borzalom, egy harsány, közönséges, vállalhatatlan darab.
2/10
Semprini 2014 márc. 30. - 20:52:46 2/10
(743/851)
A korábbi adásokat nem láttam, de most véletlenül odakapcsoltam az elõbb. Hát, nem gondoltam volna, hogy lehet bármi is borzalmasabb annál, ahogy Cseke Katinka a Jóban rosszban Bodolay Böbéjét "alakítja". Pedig lehet: Amikor énekel!
malvinkicska 2014 márc. 30. - 20:49:09
(742/851)
A Fásit lányát gyûlölöm, két nagy ripacs, ami a ma estét illeti Dolhaiék és Viktorék is jók.
offtopic
SZOTYl 2014 márc. 30. - 20:09:17
(741/851)
ezt az undorító módon kérõdzõ fásyt+zsülikét ültessék már el a Kasza és Klárika mögül olyan helyre, ahol nem látja a kamera, köszi!
1/10
southwind 2014 márc. 30. - 20:06:17 1/10
(740/851)
cookyt for president :)))))))))))))))))))))))))
10/10
kazsagx 2014 márc. 25. - 16:49:42 10/10
(739/851)
Nem lepõdtem meg,hogy kiestek Fekete Laciék... akik igazán szórakoztatni tudtak engem,az Viktorék és Hienék,nincs bajom Dolhaiékkal,de valami miatt nem tudom kedvelni annyira õket,talán Lia az oka! :)
10/10
za73 2014 márc. 23. - 17:19:15 10/10
(738/851)
Szerintem semmi baj nincs egyik mûsorvezetõvel sem. Én mindkettõt nagyon kedvelem, külön-külön is és együtt is.
1101825 2014 márc. 20. - 23:23:24 Előzmény filoszemitabélus
(737/851)
Csak megemlítem, hogy szerintem a mûsorvezetõk legalább a versenyzõkkel szemben jóindulatuak (nem úgy mint a zsûri), valamint szerintem teljesen jogosan cikizik a zsûritagokat. Azok igazán megérdemlik a cikizést, mivel penetráns stílusban, személyeskedõen és igazságtalanul zsûriznek (mint már azt korábban is kifejtettem).
malvinkicska 2014 márc. 17. - 19:10:59
(736/851)
Azt vettem észre az utóbbi idõkben nem érdemes bekapcsolni a tv-t, mert a híradó tûz a sok gyilkosság, vagy a celebek hol töltik idejüket, kit érdekel. Ezek után az a sok szemét melyiknek mi a neve, mondanivaló zéró itt tart a magyar kultúra vagy netán egy színházból adnának egy darabot. A nagy duettben is akinek igazi képzett a hangja, mint Dolhai szinte a lelküket teszik ki akkor is kevés néha, hadd ugráljanak a képzetlenek azoké a dicsõség, lehet kicsit durva voltam de ez az igazság így látom.
filoszemitabélus 2014 márc. 17. - 17:38:04
(735/851)
A két mûsorvezetõtõl szabályosan idegrángást kapok. Till attila stílusa olyan, mint egy boxgála kikiáltójáé, állandóan kiabál és lelkesedik. A másik egyed, a közönséges nõszemély azzal az ordenáré hanghordozással, szintén a jó ízlés elleni vétek.
1101825 2014 márc. 17. - 16:29:15 Előzmény mulao
(734/851)
A zsûri “vicces, csípõs beszólásairól “ az a véleményem, hogy azok mindenkit egyformán kellene hogy érintsenek. Szerintem azonban enyhén szólva kivélteleznek bizonyos párosokkal (mint azt már korábban is megírtam). Nem gondolom, hogy ha nem vagyok megelégedve valamivel (adott esetben A nagy duett zsûrijével, vagy bizonyos párosok színvonalával), akkor az jó dolog, ha nem nézném a mûsort. Inkább az lenne jó, hogy többen leírnák a véleményüket és ezzel elõsegítenék a mûsor (és általában a mûsorpolitika) fejlesztését. Amúgy az a véleményem, hogy a vicc és a nevetés nem ellentétei a magasszíntû szórakoztatásnak, amit elsõ sorban A Nagy duett esetében az éneklésnek kellene képviselni (szerintem). Konkrétan arra gondolok, hogy az A csitári hegyek alattat ilyen szinten akármelyik zeneiskolás el tudta volna énekelni/hegedûlni(sõt lehet, hogy tisztábban) vagy hogy a duett szóból arra lehet következtetni, hogy a duó minkét tagja énekel, nem csak az egyik mint a Coco Jambo számban (ugyanis ott Fekete Laci egyetlen hangot nem énekelt önállóan). Megemlíteném még azt is, hogy mind a két említett páros maxmimális 30 pontot kapott... Persze lehet az is egyféle koncepció, hogy az értékelés alapja az, hogy az páros kapja a legtöbb pontot, aki 1) magához képest legtöbbet fejlõdik adásról-adásra (például nyelvtudásban), vagy hogy 2) melyik páros tagjai között nagyobb a különbség centiméterben/súlyban/körfogatban. A bibi csak ott van, hogy a nyelvi akcentus vagy a magasságbeli/súlybeli különbségek nem nagyon nagyon hatnak a hatodik adásban is a meglepetés/údonság varázsával (ezért aztán nem is szórakoztatnak), így aztán joggal várható el, hogy valami kis énektudást is felmutassanak azok a párosok, akik még versenyben vannak. Egyébként én bevallottan Dolhai-drukker vagyok ezért nagyon remélem, hogy a zsûri legalább a verseny finisében értékeli (IGAZSÁGOSAN),hogy õ és Pokorny Lia minden adásban meg tudtak eddig újulni (mind hangban, játékban mind pedig stílusban egyaránt). Õk igazán ízlésesen szórakoztatnak. Bocs, hogy nagyon „komoly” voltam.
8/10
mulao 2014 márc. 17. - 12:00:16 8/10
(733/851)
Szerintem sokan kissé túl komolyan veszik ezt a mûsort, pedig nem kéne. A lényeg, hogy ne legyenek túl komolyak a prodokciók, nevetni, szórakozni lehessen rajtuk, bulis hangulatot teremtsenek. Azt se értem miért nem esik le senkinek, hogy a zsûri is direkt olyanokat mond, ami nem igazi kritika, nem igazi vélemény, hanem valami vicces, csípõs beszólás. Fõleg Kasza Tibi szövegeire épül az egész. Õk is a nevettetést segítik elõ. Az is túlzás, hogy mindig csak kritikán aluli, igénytelen produkciók születnének. A tegnapi adásból kiemelkedett pl Hienék népdala. De végülis csak annyit tudok mondani, hogy ha nem tetszik, nem kell nézni és akkor senkit se fog zavarni. Ennyi.
napraforgó 2014 márc. 17. - 05:25:43 Előzmény almart
(732/851)
Ez egy szorakoztato musor,ahol nem magan az enektudason,hanem az osszkepen van a hangsuly. Az enektudas a zenei tehetsegkutatokhoz kell.---> Ezzel meg én nem értek egyet.

Miért az a szórakoztatás, hogy tehetségtelen, énekelni nem tudó egyének szerencsétlenkedését kell nézni? Miért az a szórakoztatás, hogy a háromperces énekszám után a zsûri tízperceket elidétlenkedik? Miért az kellene, hogy a nézõ szórakozása legyen, hogy a szerencsétlen, hangja nincs, hallása nincs, botlábú egyéneken röhögcséljen, hogy milyen viccesek?

A cirkuszban talán vicces az, hogy az egyik bohóc seggberúgja a másikat, aztán meg maga is seggreesik, de az egy másik mûfaj!

Itt vagyonokat fizetnek azért, hogy egyesek hülyét csináljanak magukból. Lekötik a fõ mûsoridõt, idétlenkednek, színvonal alig. Felszólítanak, hogy nyomasd az sms-eket, fizess, fizess, hogy ezt a nívótlan sz@rt még sokáig adhassák. És ez a lényeg. Te csak fizess. Megfizetheted, hogy gagyit kapsz.

És nem, nem vagyok a híve, hogy csak és kizárólag "magas" mûvészeteket közvetítsenek. De a szórakoztató mûfajt is lehet, lehetne jól csinálni. Dunát lehetne rekeszteni a jó színészekkel, énekesekkel, táncosokkal, stb., de sajnos csak a jobbára csak az utcáról, meg a disznóól mellõl felszedett szerencsétlen "celebeket" láthatjuk minden csatornán. Mert állítólag erre van igény... na ne! Nekem nincs erre igényem, és még sok ezer más nézõnek sem. Csak valami szerencsétlen alulmûvelt, agyatlan nézõrétegnek, akik azt szeretik, amit épp kapnak.

Javasolom mindenkinek, hogy olvassa el Ray Bradbury 451 fok Fahrenheit c. regényét, de legalább nézze meg François Truffaut ebbõl készített filmjét.
Valahol nagyon közel járunk már ehhez az utópisztikus mûben ábrázolt világhoz (celebvilág, realityk tömkelege, bármi, csak ne gondolkozz....). És innen már csak egy lépés Orwell világa. Vigyázz, mert a Nagy Testvér figyel.... ellenõrzik, mit nézel, mire gondolsz, kikkel érintkezel, stb.