wowow 2013 jan. 26. - 22:10:17
(40/60)
Ez olyan semilyen film. Nem találtam benne olyat, ami miatt érdemes lenne tovább nézni.
bandikaa_phk 2013 jan. 26. - 18:25:27
(39/60)
Hát, ha a Flubberre vagy a Mrs. Doubtfire-re gondolsz, akkor nem.
Ha a Good Will huntingra, akkor sem.

Valahol a két kategória között, de sokkal közelebb az utóbbihoz.
far vik 2013 jan. 26. - 17:05:48
(38/60)
Robin Williams ebben a filmben is a szokott módon "robinviliemszes"? Mert akkor kihagyom a filmet, nehogy kiütést kapjak...
5/10
Jagdglück 2012 okt. 22. - 15:51:51 5/10
(37/60)
Nekem is eszembejutott a Fargo, nem véletlenül, hiszen vannak benne hasonló elemek...csak a Fargo kissé tragikusabb. Ez a film pedig inkább hát... tragikomikusnak sem mondanám. Maradjunk abban, hogy nekem ez a "Nagy homály" és "Többször nem nézõs" filmkategória. Nem mondanám ezt a filmet se rossznak, se jónak, inkább idegesítõnek. Maradtak kérdéseim és értetlenkedéseim a megnézése közben/után, tehát valamilyen nyomot mégiscsak hagyott bennem, azonban foglalkozni aktívabban nem kívánok vele, inkább elfelejteném :D Robin Williams-et ezután sem fogom szeretni, viszont Holly Hunter és a biztosítóügynökös srác nagyon jól játszott.
szevia 2012 okt. 20. - 22:13:21 Előzmény csibu
(36/60)
Ez már csak ilyen felemás, épp mint maga az Élet;ezért jó.
Amúgy nem annyira vígjáték ez, inkább groteszk.

>Nem szeretem az ilyen felemás filmeket
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 15. - 20:30:04 Előzmény tapodeer
(35/60)
többször is jeleztem, h nõ vagyok, h világos legyen, h nõ vagyok:)
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 15. - 20:29:28 Előzmény tapodeer
(34/60)
Sztem a film fantasztikus, pedig nõ vagyok, végignevettem az egészet és nagyon élveztem, eddig kétszer láttam és még fogom...és nõ vagyok, ugyh kikérem magamnak,a mit írtál!
7/10
offtopic
fáklyás menet 2012 okt. 14. - 23:15:25 7/10 Előzmény fleisch
(33/60)
Köszönöm. (Hát igen, elvonták közben a figyelmemet épp a vége elõtt.)
fleisch 2012 okt. 14. - 12:58:22
(32/60)
Jó film, nehezen indul, de aztán odaszögez a fotelbe (4/5).

Pont a végét nézni fél szemmel??

SPOILER!!!
A feleségre ráadott kabát ki volt tömve a biztosítási lóvéval, az egyik dollárkötegben akadt meg a lövedék. Az öcsi egy gellert kapó véletlen lövést szív be a két balfasz maffiózótól, akik ott vannak a temetésen is (és mindenkinek meg van a hullája).
7/10
fáklyás menet 2012 okt. 14. - 12:00:57 7/10
(31/60)
Jó film volt, mérsékelten humoros, kellõen "fekete", még ha volt benne egy két üresjárat is - pl. amikor a fõszereplõ a feleséggel elmélkedett. Viszont a végére csak fél szemmel tudtam figyelni, így nem is egészen értettem.
SPOILER:
Amikor az öccs megjelent a kocsinál és hátba lõtte a feleséget, akkor pár perccel késõbb hogyan tudott a nõ úgy viselkedni mintha semmi sem történt volna? Valami volt a kabátja alatt ami megvédte? (De mintha vérzett is volna a hátbalövéskor.) Aztán ki lõtte meg az öccsöt? A testvére? Volt nála pisztoly? A végén, amikor eltemetik, akkor titokban teszik? Mert csak õk vannnak ott, akik látták a végkifejletet, de túl profinak tûnik nekem a koszorúval és azzal a csigás leengedéssel.
7/10
Hatnull 2012 okt. 14. - 00:54:52 7/10
(30/60)
Szellemes, szórakoztató! 10/9.
tapodeer 2012 okt. 13. - 13:23:10 Előzmény csibu
(29/60)
csibu: azt kell mondjam.. tipikus éretlen, nõi (kislány)vélemény a tiéd. Láthatóan nem vagy érett a filmhez, nem neked készült, nem neked szól. Itt kibukik a nõi gondolkodás, a nõi mivolt, az elvárás, hogy valaki vagy valami más mindig pozitívban tartson téged, töltsön. Meglátásom szerint ez kicsit sem elõremutató és még gusztustalan is. Itt jön képbe az, amikor a szemlélõdõ a szûk keresztmetszet, - s mivel ezt nem mindenki szûri le a véleménybõl - alaposan félrevezetõ lehet. Aki nem érti a finom humort, ne nézze, szerintem kiváló film, kifinomult megvalósítással. Bár a történet sok újat nem adhat (mert hát ma melyik az, amelyik totálisan meghökkent, teljességében új és korszakalkotó, nincs ma már), pont az ilyen, egyesek számára nüansznyi, mások számára láthatatlan, megint mások számára pont a film esszenciáját nyújtó -ön és életirónián alapuló mókázás emelheti - és emeli is ki - a hasonló történetû és vonalvezetésû filmek sorából. Williams ehhez ért, így a fõszereplõ kiválasztása nem is sikerülhetett volna jobban. Mégegyszer nézõs.:)
ennyi baromságot... 2012 jún. 01. - 08:49:23 Előzmény csibu
(28/60)
Nekem (eddig) tetszik. Úgy félórát láttam belõle.
És minõ meglepetés: MGM-en elfogadható szinkronnal megy egy film... :-)
4/10
csibu 2012 jan. 27. - 05:03:34 4/10
(27/60)
Nem szeretem, amikor egy film a fõszereplõt megkedvelteti, úgy mutatja be, hogy szeressük, vele sírjunk és nevessünk - és aztán az egész filmen át szánalmas karakterré válik és folyamatosan azt várom: mikor lesz már vége?
Bár ez egy vígjátéknak lett szánva, annyira komoly a karakterek számtalan problémája (anyagi nehézségek, feleség, aki elég gyámoltalan, a csávónak baj van az állásával és szerelmi életével, a fõhõsnek gyerekkori problémái még mindig elõjönnek, stb. stb.), hogy nem igazán tudtam rajta nevetni... Nem szeretem az ilyen felemás filmeket. Vagy legyen vidám, elrugaszkodott az élettõl és poénokkal teli (hogy példát is mondjak: Piás polák bérgyilkos, Bérgyilkos a szomszédom), vagy mutassa be az élet gyötrelmeit és a végén vagy oldjon fel, vagy mutasson rá valamire (bár ehhez példa nem jut eszembe, ez klasszikusan az az eset, amikor valaki keres valamit és a végén teljes más dolgot talál, de az mégis sokkal értékesebb, mint amit eredetileg keresett).

MINI SPOILER LEHET!
Ez a film nem igazán volt képes megnevettetni, de tanulságot sem hagyott maga után (hacsak nem azt a közhelybe illõ, mégis az egyik legfontosabbat, hogy szeressük a feleségünket/férjünket, a párunkat). Esendõ emberek szánalmas próbálkozásait látjuk folyton és a film felétõl tudható, hogy a végén az addigra összekuszált szálak egy ponton találkozni fognak és bárhogy is legyen, a végén "hepiend"-del zárul a film...

Most még egyszer végiggondolva a legnagyobb hibáját abban látom, hogy a szereplõk cselekedeti nem reálisak, nélkülöznek minden valóságtartalmat... és ezzel oda a film mondanivalója és oda a poénjai, oda minden... sajnálom...
10/10
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 15. - 02:03:36 10/10
(26/60)
Olvasgatom itt, h sokan a Fargo-hoz hasonlítgatják, pedig a story itt merõben más.
Ezzel az erõvel az olyan filmek, amiben egy nõ és egy férfi van az ugyanaz..pffffffff
10/10
brrrrrrrrrr 2012 jan. 15. - 01:57:26 10/10
(25/60)
Azzal kezdeném, h gyûlölöm Robin Williamsat és az összes filmet, amiben játszik (Holtköltõk társasága, Ezeréves ember, Mrs. Dubfire stb...). Ez az elsõ film, amiben tökéletesen tetszett.

Fantasztikus a film alaptörténete, tökéletesen sablonoktól mentes és számomra sírvaröhögõs, annyira morbid, hogy az már eszméletlen, igazán jóízûen szívbõl nevettem a film poénjain.

Nekem betalált, a közepébe:)

Olyanoknak ajánlom, akinek van lelke, nekik biztosan bejön.

10/10
7/10
sisteryes 2011 nov. 19. - 23:53:08 7/10
(24/60)
Kellemes.Egyszer nézhetõ.Az alakítások remekek, de Coenékkel analógiát húzni enyhén szólva túlzás. Pont a Coenes csûrcsavar és humor hiányzott belõle.Szerintem.Ezt le kellett írnom,mert nagy Fargo rajongó vagyok.Igaz Holly Hunter figurája annyira jó,hogy változtatás nélkül ott is helye lenne.
Wolfeinstein22 2011 jan. 22. - 22:07:32
(23/60)
Az alapsztori jó, a forgatókönyv megoldása viszont vontatottra sikerült. A smin munka ez esetben nem tetszett, máról holnapra extra gyorsan begyógyultak a szereplõk elszenvedett sérülései. A befejezés megfelelõen kiszámíthatatlan volt, bár nem realisztikus:

***Spoiler***

Egy köteg dollár, mikor képes felfogni egy golyót?

***Spoiler vége***

Számomra így egyszer nézhetõ 10/6
szilvus 2011 jan. 17. - 01:16:06
(22/60)
Igen, szerintem is fantasztikus a film! Imádtam, és imádom! Nekem is nagy kedven Ribisi, de Woody Harrelson is iszonyatosan jót szokkott alakítani, mint ahogy itt is. Holly Hunterrõl, és Robin Williamsrõl nem is beszélve! Imádom ezt a szereplõgárdát! Mindannyian nagyon jó színészek, csak sajnos van aki(ke)t, még nem fedeztek fel kellõképpen, ahogy az elõttem szolók is kifogásoltak.
1/10
LoveIsCool 2010 aug. 25. - 21:16:31 1/10
(21/60)
Én a film feléig bírtam. Egy kínszenvedés volt számomra. Amennyit láttam belõle,az alapján senkinek sem ajálnom. Unalmas,nyögve-nyelõs.

Ha a film felétõl kezd beindulni a cselekmény,akkor épp lemaradtam róla,de esküszöm már nagyon untam ezt a buta filmet.