Téma: A nagy Gatsby

Diana Spencer 2017 aug. 24. - 14:41:52 Előzmény Bubus53
(232/252)
Csak ezt a változatot láttam, DiCaprio fantasztikus! Monumentális alkotás mind színészi játékban, képi világban és zenében is.
9/10
AnnaMaria67 2017 aug. 21. - 20:50:58 9/10
(231/252)
Nekem sokkal jobban tetszett a hetvenes(?) évekbeli filmnél. A látvány csodás volt, csakmint a zene. Az alakítások is kitûnõek voltak. Én nem untam egyáltalán. :-)
10/10
Bubus53 2017 júl. 23. - 13:45:31 10/10
(230/252)
Ez a film fantasztikus! Szerintem ez a legjobb az összes változat közül. DiCaprio is fantasztikus, mint mindig! Kár, hogy sokan nem igazán értik, én sehol nem találtam unalmasnak, pedig elég alacsony az unalomküszöböm.
1/10
Lyra01 2017 júl. 23. - 09:56:03 1/10
(229/252)
Fél órát bírtam. Unalmas nudli.
10/10
Lili Marleen 2017 júl. 22. - 23:41:06 10/10
(228/252)
Nekem nagyon tetszett, jó film.Leo pedig egyszerûen zseniális,mint mindig.
1/10
UncleSam 2017 máj. 01. - 21:02:09 1/10
(227/252)
Ez a valtozat szamomra nezhetetlen. Idegesito kapkodas az egesz.
9/10
Xxy92 2017 jan. 28. - 13:09:31 9/10
(226/252)
Én csak mostanában láttam elõször. Szerintem egy jó filmrõl van szó, mely különleges módon ábrázolja a két háború közti évek amerikai álarcosbálját. DiCaprio meglehetõsen megosztó személyiség, bár én inkább az õt kedvelõk pártjába tartozom, és szerintem ebben a filmben is jól alakította a fõhõs karakterét, mely talán nem is volt olyan távol a valós személyiségétõl.
A film közel száz éve játszódik, ám az egyik fõ mondanivalója mit sem változott azóta (SPOILER!): Attól, hogy életedben több százan rajonganak körül, és azt sem tudod, hová tedd a pénzedet, még halhatsz meg a feszített víztükrû medencéd partján teljesen egyedül.

Egyetlen fenntartásként a Nickkel kapcsolatos viszonyát említeném. Sajnos annak, hogy találomra kiválasztok egy embert a tömegbõl, és eldöntöm, hogy mi barátok leszünk, illetve, hogy az az adott személy is így gondolkodik, és végül mindent felülmúló mélységû barátság alakul ki közöttünk, nos, sajnos nem túl nagy a realitása.

9
3/10
atttila 2017 jan. 15. - 21:24:47 3/10
(225/252)
Kétórányi tömény unalom, semmi több. Csak azért néztem végig, mert nem nézhetetlen kategória, de utólag sajnálom a ráfordított idõt. 10/3
Csenge_Koroknai 2016 nov. 08. - 15:53:28
(224/252)
Nekem Leo az egyik kedvenc szinészem és ez a kedvenc filmem tõle, mert szerintem ez a film nagyon jóra sikeredett és a története is nagyon érdekes!! Annyira jó hogy megnéztem egymás után kétszer is!!
4/10
feherpeter77@gmail.com 2016 okt. 31. - 20:23:40 4/10
(223/252)
Érdektelen, unalmas látvány film (elég durva zenei melléfogásokkal) mondjuk jobb volt mint a gyomortükrözés 2001-ben, de nem érzek késztetést sem arra, hogy ezt újra lássam, sem a tükrözésre! Di Caprio eddigi második leggyengébb filmje a Titanic után
2/10
Nótárius 2016 okt. 30. - 11:16:46 2/10
(222/252)
Számomra érdektelen történeten alapuló didaktikus, zavarosan elnyújtott giccs.
Az is inkább ront rajta, hogy a harsány látványbazár is túl-mindent belead.
Leonardo DiCaprio jól alakítja az önkörébe záródott, visszataszító lelkületû, bûnözõ fõhõs patologikusan rögeszmés karakterét, de/vagy épp ezért, a mégis ennek ellentettjére épülõ moralizálgatás, idealizálgatás bántóan hiteltelen. A pszichológiailag és történetvezetésében is kusza film nézése közben, néhol förmedve, néhol unatkozva egyre fogyatkozó érdeklõdéssel vártam, hogy végre vége legyen.
Ha elõzetesen olvastam volna a könyvet tán kíváncsi lettem volna a filmre, de a filmet látva már biztosan nem vagyok kíváncsi a könyvre.
tramonto 2016 okt. 30. - 10:26:46 Előzmény Csonger
(221/252)
Én is! 1/4 nézés után abbahagytam. Valami gagyi érthetetlen vonszolt valami. Lehet egyszer neki ugrok újra, hátha tévedek. Egyik kedvencem Leonardo di Capri, hátha mégis van valami a fílmben.
10/10
Jaky79 2016 okt. 12. - 12:33:21 10/10
(220/252)
SPOILER!

Láttam ezt a változatot is és a 49-es változatot is, és engem rohadtul zavarnak az olyan igazából jelentéktelennek tûnõ eltérések, mint pl:

2013 - az újság szerint délután 4-kor áll el az esõ
1949 - délután 5-kor áll el az esõ

2013 - 5 éve nem találkoztak
1949 - 11 éve nem találkoztak

Most már megveszem a könyvet és elolvasom, mert kíváncsi vagyok mi az igazság :D
Csonger 2016 aug. 25. - 11:33:55
(219/252)
Egész másra számítottam; azt hittem, valami Wall Street farkasa szerû filmet kapok.

Nagyon fura egy film ez, meseszerû látvánnyal és a végére érdekessé váló történettel.

Most már legalább tudom, honnan származik a faszbukon oly sokat használt "ezt azokra..." kép. :)
m.kaladze 2016 aug. 22. - 01:19:38
(218/252)
Elösször is azzal kezdeném hogy láttam Az 1949es változatot, ahol maga a sztori jobban megvolt írva és Joan Baker karaktere is sokkal pozitívabb volt (Itt Elizabeth Debicki játszik mellékszerepben). Tetszett is a film mert Leonardo jol hozza a fura karaktert ami en a spoilerban visszatérek, még ami kifejezetten irritált az modern zene. Krisztusról szóló filmbe se tetszenek Drum n Basst. A giccsvilág nagyon érezhetö, viszont nálam csak egy picit volt zavaró. Olyan mindenféle film nem igazán lehet eldönteni milyen zsáner, és nem tudtam azonosulni a szereplökkel sem, Tobey egész film alatt csak mosolygós mintha 6 éves lenne és várná a Karácsony ajándékát. Akkor mi tetszett? Akármilyen fura figurája is volt Gatsbyt Dicaprio szerethetövé tette a figurája és az elmesélés is és a közönség szinte drukkol neki. Nem olyan rossz maga a történet.

SPOILER:
1949es Gatsby jobban elmeséli hogyan ismerte meg az öreg tengerészt. Ahogy írtam Dicaprio szerethetövé teszi Gatsbyt, viszont nem tudni hogy a nöbe ennyire plátóilag szerelmes vagy elmebeteg és az az álmaiba amit tüzön vizen végéig kell vinnie. Ellentéttes amit mond Tobey Maguire is aki elösször azt mondja róla hogy Istennek képzeli magát és elmebeteg, késõbb mégis azt mondja neki hogy te vagy valódi a többiek rongy emberek. Hát Tobey döntsd el hol álsz. Daisy szerepét egy pénz éves összezavarodott ribizli... A vége kicsit drámai.
SPOILER VÉGE:

Hosszú film, vacak zene, egy két jó színészi alakítás, szép képvilág, sztori rendben... 7,5 pont nálam.
m.kaladze 2016 aug. 22. - 01:06:50
(217/252)
Elösször is azzal kezdeném hogy láttam Az 1949es változatot, ahol maga a sztori jobban megvolt írva és Jobban Baker karaktere is sokkal pozitívabb volt (Itt Elizabeth Debicki játszik mellékszerepben). Tetszett is a film mert Leonardo jol hozza a fura karaktert ami en a spoilerban visszatérek, még ami kifejezetten irritált az modern zene. Krisztusról szólóban filmbe se tetszenek Drum n Basst. A giccsvilág nagyon érezhetö, viszont nálam csak egy picit volt zavaró. Olyan mindennél film nem igazán lehet eldönteni milyen zsáner, és nem tudtam azonosulni a szereplökkel sem, Tebe egész film alatt csak mosolygós mintha 6 éves lenne és várná a Karácsony ajándékát. Akkor mi tetszett? Akármilyen fura figurája is volt Gatsby Dicaprio szerethetövé tettét a figurája és az elmesélés is és a közönség szinte drukkolok neki. Nem olyan rossz maga a történet.

SPOILER:
1949és Gatsby en jobban elmeséli hogyan ismerte meg az öregszik tengerészt. Ahogy írtam Dicaprio szerethetövé teszi Gatsbyt, viszont nem tudni hogy a nöbe ennyire plátóilag szerelmes vagy elmebeteg és az álmaid amit tüzön vizen végéig kell vinnie. Ellentétben mond mamánál Tobnyire Maguire is aki elösször azt mondja róla hogy Istennek képzelted magát és elmebeteg, késõbb mégis azt mondja neki hogy te vagy valódi a többiek rongy emberek. Hát Tobnyire döntöt el hol álsz. Daisy szerepét egy pénz éves összezavarodott ribizli... A vége kicsit drámai.
SPOILER VÉGE:

Hosszútávon film, vacak zene, egy két jó színészi alakítása, szép képvilág, sztori rendben... 7,5 pont nálam.
10/10
skorpió79 2016 márc. 22. - 22:26:10 10/10
(216/252)
dicaprio olyan hitelesen játszik megint.elhiteti az emberrel, hogy valóban szerelmes. lelkes, optimista, magával ragadó szeretõ. Csalódottak vagyunk mert mi tervezünk vele, minket meggyõz, magával húz, a csaj meg érzelmi nulla, csak toporog és les, hogy mi fog történni. Nem érdemli meg, hogy egy ilyen szenvedélyes pasi szeresse. ( Mennyi ilyen kapcsolat van az éleben, az egyik mély érzelmû, szenvedélyes, a másik meg felületes, bohém, vagy rideg és számító típus. Na az ilyenek szét is mennek hamar.) Az arca beszél....minden érzelmet tökéletesen kifejez, visszatükröz.
sokaknak nem tetszik a csaj, mert dögösebbet képzeltek volna erre a szerepre....sztem jó választás volt ez a törékeny nõ, a szerelem nem a külsõrõl, a testrõl szól (az a szex) hanem a lélekrõl, érzelmekrõl. ha szerelmesek vagyunk a lelkünk találkozik, a férfiakban gyakran ébred fel a vágy ha érzik, hogy egy nõ segítségre szorul, védelmezni kell....automatikusan elindulnak bennük az érzelmek. egy dögös nõbe inkább egy éjszakát fantáziálnak.
leo gyerekkori barátja, toby is jól játszotta ezt a könnyes szemû, halvérû, romantikus mesélõfigurát, aki felnéz gatsbyre, tetszik neki a szenvedélyes természete, pont azért mert benne ez nincs meg.
10/10
vaksi82 2015 okt. 20. - 16:52:54 10/10
(215/252)
Óriási. 10/10
_goldie_ 2015 okt. 13. - 21:54:12
(214/252)
vegyes érzelmekkel néztem az elejét untam lefárasztott a nagy felhajtás ami körül vette Gatsbyt
..és már éppen fel akartam adni mikor végre fordulatossá vált és egész jó kis film kerekedett..
Caprio eszméletlen nagyot alakít
---spoiler--- mikor elvesztette az önuralmát..az nagyon ütött :)
soundtrack https://www.youtube.com/watch?v=XUx3HJxHiG0
egész film alatt azon agyaltam..kinek az ötlete volt a két zenei stílus ötvözése? :D https://www.youtube.com/watch?v=4h5siv_mPZA
ja és igen a híressé vált fotó :D
10/10
mkcmagico 2015 júl. 15. - 20:05:44 10/10
(213/252)
Valamiért halogattam hogy megnézzem, emlékezetem szerint a TV reklámja miatt. Végül örülök hogy láttam. Grandiózus a maga nemében. A színpadiasság ennél a filmnél kötelezõ velejáró. Azt lehet mondani, hogy a rendezõ, a színészek, a látványtervezõ, az egész stáb megdolgozott a pénzéért... ( Tobey Maguire - nek nem volt nehéz dolga, csak bárgyún kellett vigyorognia :) )
DiCaprio viszont vitathatatlanul nagy színész. Nem is emiatt a filmje miatt, hanem már most az életmûve miatt.
50-60 év múlva az egyik legnagyobb legendaként fogják emlegetni, ilyen szempontból a szemünk elõtt épül a legenda. Az õt követõ korszakban nem látok ilyen tehetséget, de majd csak megcáfolnak...