Véleményem 2012 júl. 08. - 12:34:45
(43/103)
Szenzációs film, kár hogy a vége nem túl vidám. Persze a srác igazi pata, ez a sport egyébként is megrövidíti az ember életét ha jól tudom. Gyönyörû látványos filmre sikerült, édes kis poénok vannak benne.
10/10
ody77 2012 júl. 08. - 08:51:44 10/10
(42/103)
Tegnap láttam kb. hetedszer,megunhatatlan,magával ragadó... hatalmas alkotás L.B.-tól és a színészi teljesítmény is páratlan! Abszolút kedvenc filmem!
10/10
olahmiki1959 2012 jún. 28. - 03:51:08 10/10
(41/103)
Ez aztán tényleg egy igazi, hamisítatlan kultuszfilm, egy mára legendává vált filmalkotás, sokak szerint Luc Besson legjobb filmje.
"A metró," "A nagy kékség", a "Nikita", a "Leon, a profi", és "Az ötödik elem", ezek voltak azok a filmek, amelyek után joggal gondolhattuk, hogy a francia film a 60-as évek újhulláma után, ezzel a Luc Besson nevû fiatal rendezõvel újból a világ vezetõ filmes nagyhatalmai közé tud emelkedni, és a mindent elborító amerikai filmdömpinggel fel tudja venni a versenyt, mûvészi minõségben, a filmek kiállításában, a látványvilág újszerû megoldásaiban, és be tudja bizonyítani, hogy Európában is lehet olyan filmeket készíteni, mint Hollywoodban, sõt, ami a mondanivaló mélységét, a mûvészi színvonalat illeti, talán meg is lehet haladni azokat. Ráadásul úgy, hogy közben mindez közönségsikerrel is párosul.
Aztán teltek az évek, újabb filmek is készültek, és kiderült, hogy Luc Besson továbbra is kitûnõ rendezõ ugyan, de a korai filmjeire jellemzõ újdonság ereje mára már megkopott, a filmek mûvészi mondanivalója szertefoszlani látszik, és Besson munkássága egyre inkább a jó minõségû, de kommersz filmek irányába tolódik el.
A rá jellemzõ egyéni hang helyett a rendezõi stílusa egyre inkább kezd hasonlítani a hollywoodi rendezõkére.
Láttunk már ilyet a filmtörténetben, nem õ az elsõ, és valószínûleg nem is az utolsó, akivel ez megtörténik. Az anyagi sikernek, úgy látszik, nagyon nehéz ellenállni.
Kár...
10/10
Wescone 2012 máj. 05. - 19:30:42 10/10
(40/103)
Ma megnéztem újra DVD-rõl (rendezõi változat), no persze utána hosszú ideig a CD-t (soundtrack) hallgattam (az egyetlen film amelynek a DVD-, valamint a CD-je is eredetiben van meg).
10/10 a filmre, 10/10 a zenére, Luc Besson és Eric Serra is hatalmasat villantott általa, remek munkát végeztek - a legszebb film amit valaha is láttam!
nyenye 2011 okt. 21. - 16:30:09
(39/103)
Gyönyörû film,nem is hittem volna,hogy Luc Besson képes ilyen megható alkotást is rendezi,rendkívül kellemes csalódás volt számomra a megannyi "B" kategóriás filmje után. 10/10
Kíváncsiságból utána olvastam a szabadtüdõs merüléseknek mert kételkedtem hogy ember képes ilyen mélyre merülni a nyomás miatt,az igazság viszont a filmnél is megdöbbentõbb!

A szabadtüdõs búvárkodás furcsaságai: http://www.divecenter.hu/hirek/259/egy-szuszra-a-szabadtudos-buvarkodas-furcsasagai
10/10
Sinnerman17 2011 szept. 25. - 22:29:22 10/10
(38/103)
Csodálatos film (a 164 perces változatot láttam). Érdekes karakterek, remek fõszereplõk (Arquette szerintem is hullámzó volt), csodálatos képek, telitalálat filmzene, érzékeny rendezés.

!SPOILER!

Dühös vagyok a "kis franciára", mert volt jövõ - a felnõtt-lét - ahová visszatérhetett-továbbléphetett volna. Enzoval szemben neki volt választási lehetõsége. De õ inkább maradt a múlt felé fordulva, és inkább gyermekként halt meg. Pedig olyan szép élete lehetett volna... A tenger mélye volt az õ szenvedélybetegsége.

!SPOILER VÉGE!
8/10
Sadenal 2010 dec. 04. - 13:03:01 8/10
(37/103)
Az utolsó 10 percben jöttem rá, milyen érzés is lehet odalent nekik.....

SPOLIER

Mikor Enzo meghalt és kérte, hogy küldje vissza, akkor sírtam igazán, de Jacques halála valamiért nem rázott meg annyira...

SPOLIER VÉGE

Mindenesetre nekem az Ötödik elem is igen nagy élmény volt, hacsak nem Eric Serra fantasztikus zenéje miatt, ami óriásit dobott a filmen...

Nekem kicsit sok volt a 144 perc, de attól függetlenül jó film. Egyszer minimum látni kell...

Jeanne d'Arc-ot se hagyjuk ki, mert szerintem az is elég fa**ájos lett...


8/10
10/10
Delaco 2010 aug. 01. - 00:48:30 10/10
(36/103)
A legjobb filmje. Pont.
10/10
ReignMan 2009 okt. 27. - 19:45:09 10/10
(35/103)
Ez azért nevetségesen erõs túlzás. Rendben van, hogy a négy elem filmjeihez képest látványos a minõségbeli romlás, de hát ez nem is kérdéses, azt a színvonalat lehetetlen tartani.
Azért a Taxi sorozatnak komoly rajongótábora van, a Szállító és a Villangók is megtalálta a maga közönségét, a sok produceri munka más filmeknél pedig nem hiszem, hogy olyan nagy bûn.
Emlékezzünk csak a szépre...:)
9/10
fredi60 2009 okt. 27. - 14:09:19 9/10
(34/103)
Ha akárhol meglátom, hogy Bessonnak köze van a filmhez, megnézem. És eddig még nem kellett csalódnom! :)
Számomra Besson = minõség.
10/10
ReignMan 2009 aug. 09. - 19:40:40 10/10 Előzmény CrazyBoy
(33/103)
Én mondjuk nem szeretem sem a taxit, sem az Ötödik elemet, bár a maguk kategóriájában, a könnyed vígjátékok között biztosan megállják a helyüket, csak furcsa, ha egy ember olyan kult-filmekkel kezdi a karrierjét, mint a Leon, a Nikita, vagy a Nagy kékség, majd 180 fokot változtatva kezd foglalkozni ilyen Villangók-szerû mozikkal.
10/10
ReignMan 2009 aug. 09. - 17:24:45 10/10 Előzmény Jedrik
(32/103)
Az amerikai verziónál a végén nem hal meg Jaques, hanem elúszik a holfényben a messzeségbe, miközben egy delfin ugrál a vízben körülötte. Az eredeti európai verzió sokkal jobb szerintem. A rendezõi változat majd két és fél órás, furcsa úgy nézni a filmet, hogy a kivágott részek hozzá vannak rakva a megfelelõ helyeken, de nem kaptak szinkront.
CrazyBoy 2009 aug. 07. - 00:53:33
(31/103)
Azért Besson csinált jókat is még, én nem írnám le a Taxival, könnyed vígjáték nak meg az is elment. Az tény, hogy a Big blue egy mestermû, nekem is a kedvenc.
9/10
Jedrik 2009 aug. 06. - 23:52:53 9/10
(30/103)
Gyerekkorom meghatározó élménye.Hatalmas film. Gyönyörû és mély, mint maga az óceán. Mindenki nézze meg és ámuljon. Csak az nem fér a fejembe, hogyan süllyedhetett ezek után Besson a taxi-filmek szintjére. Érthetetlen pálfordulás - igaz, a tag kissé magasra rakta magának a lécet ezzel a remekmûvel.
Egyébként: vágatlan verzió ide vagy oda, a vége ugyanaz mindkettõnek, avagy tévedek?
10/10
ReignMan 2009 júl. 27. - 15:43:59 10/10 Előzmény Vollover
(29/103)
Visszaolvasva a kommenteket, újat nem tudok mondani, ennek a filmnek valóban a zenéje hímnusz, minden képkockája egy festmény.
Sokáig kerestem dvd-n, szerintem elérhetetlen, avi-ban, rendezõi változatban tudtam megszerezni.
lakig 2009 júl. 08. - 20:40:16
(28/103)
Sziasztok!
Mindannyian láttátok a filmet, gondolom tetszett is. Nekem nagy kedvencem, de akad egy kis gond. Tudomásom szerint nem igazán lehet megvásárolni egyik verzióját sem. Tudtok segíteni, hogy hol férhetek hozzá???? Minden megoldás érdekel!
Köszönöm...
Vollover 2009 jún. 18. - 16:09:05
(27/103)
Jacques Mayol sajnos jó néhány évvel ezelõtt döbbenetes módon öngyilkos lett. Egyszerûen felakasztotta magát olasz otthonában. A Nagy Kékség tényleg jó film, önéletrajzi ihletésû film. Riválisának Enzonak alakja is valós személyt takar.
Ha valakit érdekel komolyabban a dolog egy kedves barátom még találkozott is Mayol-lal és érdekes információkat gyûjtött össze még 2000-ben.
Érdemes elolvasni:
http://www.vein.hu/~gyuroka/bigblue.htm

Még egy érdekesség, Mayol könyve:
The Dolphin Within Man

http://www.apnea.nl/UK-Besprdelphinus.htm

http://search.barnesandnoble.com/Homo-Delphinus/Jacques-Mayol/e/9781928649038

Van több hely is a weben ahol írnak róla. Érdemes levadzászni.
csillivil 2009 jún. 16. - 23:35:55
(26/103)
sziasztok!Nekem is csatlakoznom kell, és tiszta szívbõl áradoznom arról, milyen nagy hatással volt Rám a film! Csodálatos és felemelõ! Szegényebb lennék egy életre szóló élménnyel, ha ezt nem láthatom! A varázsa, az íze, a zenéje leírhatatlan, aki csak teheti nézze meg, és ne csak egyszer! Olyan, mint egy költemény!
rozikam3 2009 ápr. 25. - 13:06:13
(25/103)
Nagyon nagy film! :)
10/10
Édesangyal 2009 ápr. 23. - 12:05:49 10/10
(24/103)
Nem lehet szavakba önteni azt az érzést, azt a túlcsorduló, szinte ujjongó örömöt amit az ember napokig képes érezni a film láttán.
Szótlanul, könnyes szemekkel bámulok magam elé, de ezek nem a szomorúság könnyei hanem az örömé.
A szinészi játék tökéletes,a szereplõket jól válogatták össze,és persze tényleg ez Luc Besson legjobb filmje.
Évente egyszer kötelezõ megnézni!