dnbsoldiers 2014 jan. 04. - 23:38:56
(16/56)
Olyan embereknek ajánlom akik éreznek magukban egy kis intelligenciát, és nem csak növény módjára vegetálnak az életben. Ez a film ugyanis az életrõl szól, a miértekrõl és hogyanokról. Valamilyen szinten fel kell fognunk a magunk körül történõ dolgokat, hogy értenii tudjuk ezt a filmet. Illetve teljesen megérteni szerintem senki sem fogja, mert olyan kérdéseket is feszeget mint az élet értelme. Ami nem más mint 42.
4/10
sipmester 2014 jan. 03. - 14:56:17 4/10 Előzmény dont panic
(15/56)
egyetértek!

semmitmondó film a semmitmondásról. vagy ekkor ez már jó is lesz így?
10/10
biggles 2013 dec. 27. - 08:01:55 10/10
(14/56)
Ez a film egyszerre könnyû és szórakoztató, kreatív és csapongó, de közben intelligens és elgondolkodtató is. Az operatõrrõl, a rendezõrõl és a színészekrõl is csak felsõfokon tudnék írni.
1/10
Lávalámpa 2013 dec. 21. - 23:33:23 1/10
(13/56)
Most láttuk a filmet, egyszerûen nézhetetlen. A képek szépek, jó film is lehetett volna, de sajnos a végeredmény katasztrofális. Senkinek nem ajánlom. Talán annak, aki ki akarja dobni az ablakon a jegy árát és elpocsékolni az életébõl 2 órát. Mi végignéztük, de jobban tettük volna ha csatlakozunk azokhoz, akik a film közben kimentek.
10/10
indiai 2013 dec. 18. - 10:30:22 10/10 Előzmény elszabó
(12/56)
Még nem láttam sajnos, de az érzés átjön. :)
Az írások, kritikák alapján sem ment el a kedvem, tervezem megnézni - remélem lesz még mûsoron, mert csak hetek múlva tudok eljutni moziba Pesten.
10/10
elszabó 2013 nov. 23. - 23:31:14 10/10
(11/56)
Több kritika is kiemeli a film hasonlóságát Fellini Édes életével (1960), és ez igaz! Sõt annyival több is, amennyivel a mai filmtechnika többet tud az akkorinál. Csodálatos képek Róma palotáiról, kertjeirõl és templomairól, meghökkentõ beállítások, nagyszerû zene - de a film több ennél. A 65. születésnapját ünneplõ író - aki életében csak egy könyvet írt, egyébként meg a gazdagok társasági életének charmeurjeként éli és szemléli az életet - már túl van minden alakoskodáson. Annyira sznob, hogy már nem sznob. A Nagy Szépségrõl készül megírni újabb regényét, de - ahogy elhangzik - a semmirõl már Flaubertnek sem sikerült nagyregényt írnia. Marad a szarkasztikus humor és a megértés, mint az idõsödõ emberek segítsége. Gyönyörû és okos, vagyis remek film, fellinis alakok sokaságával.
10/10
SlyZero 2013 nov. 19. - 18:52:13 10/10 Előzmény dont panic
(10/56)
Ezzel sajnos egyet kell értenem. A film végén a vallási vonal egyáltalán nem tesz hozzá semmit hozzá a történethez, helyette szívesebben láttam volna többet Viola õrült fiáról, Alfredóról (Jep gyermekkori szerelmének férje), Jep sikertelen, színdarabíró barátjáról, vagy akár a "kulcsos" fickóról is. Mindannyian érdekes karaktereknek tûntek.
dont panic 2013 nov. 19. - 13:18:26
(9/56)
Én kicsit mást látok errõl a filmrõl, mint amiket a kritikákban vagy akár itt a fórumon olvasok róla. Körülbelül másfél óráig eszméletlenül tetszett a film (a temetés jelenetig). Gyönyürû képek, gyönyörû zene, nem szájba rágott mondanivaló, követhetõ, értelmezhetõ, elgondolkodtató történések és érzelmek. Jep (Toni Servillo) alakítása remek, nagyon-nagyon tetszett. Az említett jelenet után a film olybá tûnik, mintha a rendezõ menetközben kitalált volna egy egészen más koncpciót, hogy mit is akar elkészíteni. Bejön egy teljesen szürreális, az eddigiekhez egyáltalán nem illõ és szerintem témában sem passzoló vonal, a szent mamóka személyében (meg egy számomra értelmezhetetlen vallás iránnyal). Egyszerûen nem értem erre mi szükség volt és mi köze ennek Jep Gambardella útkereséséhez és visszaemlékezéseihez. Egyáltalán nem lett volna szükségszerû ez az irányvétel. Kicsit úgy érzem, hogy ezzel az eszközzel megfosztott a rendezõ attól, hogy végig tudjam zongorázni az eseményeket, gondolatokat, Jep morális, fanyar, nosztalgikus utazását és elvitt egy teljesen megfoghatatlan irányba. Az utolsó fél órában néztem ki a fejembõl és próbáltam összefüggést találni a mostani és eddig történések között, bevallom nem sok sikerrel. Még egyszer hangsúlyoznám, nem alapjáraton a megfoghatatlan dolgokkal van problémám, netán hogy nem értek vmit, ebben a filmben inkább az zavart, hogy másfél óra után nem tettek pontot a végére, valamint hogy emiatt keserû szájízzel jöttem ki a möziból.
potepf 2013 nov. 19. - 09:09:02
(8/56)
10/10
DunaiD 2013 nov. 19. - 00:04:56 10/10
(7/56)
"Az év vitathatatlanul egyik leggyönyörûbb filmje" - port.hu. Egyetértek, és aki ezt nem veszi észre, annak tényleg más filmek valók. Ez a film azoknak készült, akik szerint egy filmnek szólnia kell valamirõl, és akik szerint a film - jó értelemben vett - mûvészet.
Mindemellett gyönyörû képek vannak benne, minden hangnak és zeneének szerepe van. Ritkán készül ilyen komplex alkotás...
1/10
pauliki 2013 nov. 18. - 22:39:26 1/10 Előzmény gyereamozibabe
(6/56)
Ez az a film, amit senkinek nem ajánlanék. Lehet, hogy az én ízlésemmel van a gond, de ha nem ültek volna sokan még velem egy sorban, akiket nem akartam zavarni azzal, hogy átmászok rajtuk, akkor kimentem volna film közben, mert nagyon nehezen bírtam ki a végéig. Miután vége lett, kijöttünk a barátnõimmel, s csak nevetni tudtunk magunkon, hogy hogy lehettünk ennyire szerencsétlenek, hogy ilyen szörnyen rossz filmet választottunk. Megtévesztõek a kritikák!
adamnagysweetmovie 2013 nov. 17. - 16:33:18
(5/56)
Meg sok lelki nyûglõdés csillapításában.
adamnagysweetmovie 2013 nov. 17. - 16:30:54
(4/56)
Pedig az segítene a, hogy is mondjam, földön járásban.
10/10
DunaiD 2013 nov. 17. - 09:35:54 10/10
(3/56)
Évek óta ilyen filmre vártam. Ezért érdemes még mindig moziba járni.
10/10
SlyZero 2013 nov. 16. - 21:21:35 10/10 Előzmény gyereamozibabe
(2/56)
Az. Lényegében egy hatalmas nagy beintés azoknak a mûvészeknek, mûértõknek, értelmiségieknek és egyéb állatfajoknak, akik bár végtelenül el vannak telve önmaguk "fontosságától", szinte rettegnek bármitõl, ami akárcsak egy kicsit is valódi munkára emlékeztet.
8/10
gyereamozibabe 2013 nov. 15. - 18:22:53 8/10
(1/56)
Még senki nem írt? Állítólag nagyon jó film!