greghouse 2011 júl. 17. - 14:24:24
(14/34)
Jól mondod, bocs Bozókynak. A lényeg ugyanaz, sorozatosan elq*rja a kiejtést. Kérdésem volna, mit csinál a szinkronrendezõ? Gary Sinise nevét is hallottam már tõle "szinájz" nak, ugye papírforma szerint akár lehetne is, de nem, õ "sziníze" odaát. Mindegy.
Tegnap volt a film a Dunán, ma a királyi 1-en...jó.
De azért inkább A Cég Hackmannel és a többiekkel.
offtopic
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 09:07:10 Előzmény greghouse
(13/34)
Jól leírtad a hölgy nevét, meg kell hagyni. :))
Ha jól emlékszem, akkor Bozai József a felolvasó.
5/10
filmbolond 2011 júl. 16. - 20:50:00 5/10
(12/34)
Nem tudott lekötni. Kulcsokat másolnak, épületeken vagy vonaton mászkálnak. Volt benne egy szexnek induló jelenet és egy borotválás (a képen), míg néztem.
greghouse 2011 júl. 16. - 19:07:13
(11/34)
1. a film nézhetõ.
2. Leslie Ann Down gyönyörû.
3. a film kezdõ fõcímén a szereplõk nevét mondó férfi (azt hiszem Bozóky István, de nem biztos) sosem tanul meg angolul. A kiejtése hagyján, borzalmas, de miért nem néz utána annak, hogy ejtik VALÓJÁBAN a szereplõk a nevüket, ha már nagyon angolos akar lenni. Ennek a filmnek (és sok másnak is ) a szerzõje is, jelen esetben rendezõje is Michael Crichton. ...Ejtés helyesen: kb. Májkl Krájton. Még csak véletlenül sem "kriston". 3 év Amerika, legalább ennyi rám ragadt. (Ahogy az X aktákban is David "Djukávni" és nem "Ducsovni", valamint "Gillian" Anderson és NEM "Dzsillian" Anderson a fõszereplõ. Odakinn sokszor hallottam. Csakhát utána kéne nézni.)
G-x 2010 márc. 14. - 20:09:00
(10/34)
Egyszer nézhetõ mindenképp. 7/10
rapanui 2009 máj. 18. - 11:24:11 Előzmény sipka
(9/34)
hello:)

Megnéztem a jelenetet, igazad van, tényleg nem Sean az:)
Érdekes hogy legalább 3x láttam már, de a szakáll, hasonló öltözet miatt természetesnek vettem hogy Sean az, most viszont megállítottam a képet, meg a menése is más egyértelmûen:)

rapa
sipka 2009 máj. 17. - 23:43:00 Előzmény rapanui
(8/34)
Köszi, megkaptam az üzeneted :)
Sajnos privátba nem lehet képet feltölteni, így ide szúrnám be a felemlegetett jelenetet!
SPOILER!!!
Szerintem tisztán látszik, hogy Sean karakterének segédje követte el a fojtogatást. Csalóka a kép, de a gyilkos arcszõrzete feltûnõen õszes, miközben Sean-nak egyáltalán nem :)
SPOILER VÉGE
Remélem megtudtalak gyõzni :P
rapanui 2009 máj. 17. - 14:46:02
(7/34)
Nem írom ide a spoiler miatt:)
megy PM-ben:)
sipka 2009 máj. 17. - 10:57:12
(6/34)
Épp ezen veszekedtem az egyik ismerõsömmel, és direkt kikockáztuk a jelenetet. S neki volt igaza, mert aki ott látható az egyáltalán nem hasonlít Sean-ra :)
SPOILER
S kiderült, hogy az nem más mint a szótlan szakállas kocsis ipse, aki a filmvégén felszedi a vonatból kidobott zsákmányt :)
SPOILER VÉGE
Szóval csak úgy tûnt mintha a fõszereplõ tette volna, pedig nem... Legalábbis azt hiszem... Most igencsak elbizonytalanodtam.
Na, azt hiszem újra meg kell néznem az egészet :P
rapanui 2009 máj. 17. - 10:45:41
(5/34)
dehogynem a fõszereplõ hajtotta végre, ki más?:)
sipka 2009 máj. 17. - 08:57:47 Előzmény sipka
(4/34)
Sorry emberek! Sorry!
Sajnos elírtam egy szót. Tehát nem "megfojtotta Sean karaktere", hanem "megfojtatta Sean karaktere". Szóval nem a fõszereplõ hajtotta végre ezt a durva cselekményt.
Hibámat javítottam, így elegánsan távozom :)
sipka 2009 máj. 14. - 16:59:42
(3/34)
A film kellemes idõtöltés azoknak, akik szívesen lennének szemtanúk egy rablás elõkészítésében, és furfangos végrehajtásában.
Az a legszebb az ilyen régimódi széftörõs alkotásokban, hogy nincsenek modern segítõ eszközök amik megkönnyítenék a bûncselekmény elkövetését, így csak a cseles észjárásra lehet hagyatkozni. S az bizony van! :) Bár nem mindig tökéletes, és néha megilletõdünk a sikerességében, de azért érdekes ötleteket vonultat fel a film. Persze a valóságban kivitelezhetetlen lenne, hisz ki hiszi el azt, hogy egy éjjeliõr mindig 75 másodpercig van távol (vizelési ingerének csillapítása céljából)... Az egyszerûen elképzelhetetlen lenne!
A karakterek amúgy szellemes egyéniségek, és a történet se tántorodik el ettõl a szórakozott vonaltól, ám mégis van egy jelenet ami kizökkenti az átlagos nézõt. Sõt, megmagyarázhatatlan az a fajta pálfordulás, amit Sean Connery személye véghezvisz.
SPOILER
A zsaruk által elfogott "Tiszta Vili" nevû szerencsétlen egyént, megfojtotta Sean karaktere. Mivel "Tiszta Vili" (a külsõ nyomás, és az ellene felhozott érvek hatására) köpött a zsaruknak. Persze logikusnak hangzik az efféle csapaton belüli reagálás, ami egy erõs torokszorításban véleményezõdik ki, ám ezzel teljesen fejbe rúgták a bohókás hangulatot. Hisz a humoros tolvajok (mint például az Ocean bandája) sosem ölnek.
SPOILER VÉGE
Amúgy az alkotás mérsékelten kalandos, viszont a "Maverick"-hez halványan hasonlító poén adagok sorjázva hagyják el a Tv képernyõt, amitõl megéri megtekinteni ezt a kivételes vonatrablást :P
rajongólány 2008 nov. 27. - 21:59:51
(2/34)
Ez a film nem kopott meg az elmúlt 30 évben. Úgy, ahogy van, jó!
10/10
annakeri 2008 nov. 22. - 15:01:05 10/10
(1/34)
Minden idõk egyik legnagyobb filmje. A három fõhõs parádézik, a sztori bájos. Mindenkinek ajánlom