BabyBaba07 2009 aug. 14. - 15:31:11 Előzmény blanka1028
(114/174)
Nagyon nagy film :) 10/10.

Pont azért Lang Györgyi Gwyneth Paltrow hangja, hogy amikor ezt a vékony színésznõt látjuk se felejtsük el, hog õ valójában 200 kg. Lang Györgyinek ismert mindenki számára a hangja és duci, emiatt ha mikor Gwyneth-et látjuk is "érezzük", hogy õ valójában nem így néz ki. Nem a szinkronszerepeket osztották ennyire rosszul. Ez nem véletlen.
10/10
blanka1028 2009 jún. 29. - 10:25:41 10/10 Előzmény moni0914
(113/174)
Nagyon aranyos film.
A kedvenceim között van!
10/10
sztem vicces volt a mély hang a vékony nõnek!
moni0914 2009 máj. 16. - 13:32:28
(112/174)
Nekem nem nagyon jött be a hangja a csajnak,semmi bajom a L.GY. vel,de nekem ez nemm....
Boglarina 2009 máj. 16. - 12:45:43 Előzmény Boglarina
(111/174)
Jó, lehet, hogy kicsit öblösebb lesz, de attól még olyan nincs, hogy kövér meg vékony hang.
Boglarina 2009 máj. 16. - 09:01:45
(110/174)
Milyen a vékony hang? Ha valaki meghízik, máris megváltozik a hangja?
cocco 2009 máj. 16. - 08:42:46
(109/174)
Szerintem külön jó a szinkronja(Lang Györgyi) mert hogy nézne ki,hogy egy kövér csajszinak vékony a hangja?Nagyon találó egy ilyen mély hangot adni neki!Tetszett!:)
Vikke 2009 máj. 11. - 17:09:53
(108/174)
Én jól szórakoztam rajta - egyszer.
idõjós1010 2009 máj. 08. - 18:23:37
(107/174)
Akárhogy is, azért örülök hogy egy véleménnyel ismét több ezügyben. :-) Engem sem zavart sokáig a hangja, viszont van akiket egyenesen a sírba tudott kergetni, és inkább csatornát váltottak.
Pickwick 2009 máj. 08. - 18:15:44 Előzmény idõjós1010
(106/174)
Hát... Azt hittem valami kis "cicababás" hangja lesz mivel G.P. rõl van szó ugye... de merõben mást kapott helyette. De engem nem különösebben zavart, nem volt bajom vele :)
amúgy is vacsoráztam közben :D
idõjós1010 2009 máj. 06. - 22:12:10
(105/174)
Rosemary magyar hangját meg sem dicséred :-)
Annyian szidják, senki sem megy el mellette szó nélkül.
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 06. - 22:06:10
(104/174)
Nálam a vígjáték annyiban merül ki hogy jót szórakozom rajta, igen, te meg bennük keresed a mély mondanivalót. Nem tudom melyik a szánalmasabb.
Woody Allenre nem mondtam semmit? :-) Hát ha téged ez feldob, örüljünk neki együtt. :-)
Egyébként mit mondtam volna rá, hogy egy jópofa figura, jó színész, rendezõ, forgatókönyvíró?
valóban az, már legalább pár tényleg jó filmet biztosan láthattál. Ha többet, (esetleg) nem is.
Pickwick 2009 máj. 06. - 21:01:01
(103/174)
Jó, igaz, hogy ezeknél a filmeknél ne az értelmet keresse az ember, de én röhögni sem röhögtem rajta... az elején igen, aztán már nem mondanám. Talán amikor a szemére kenték azt a valamit és úgy nyitott ajtót :))

De akkor sem volt nagy film, és való igaz pár beszólásnál igencsak ellenszenvet váltott ki belõlem az egész (fõleg a közepe és a vége felé). Pedig rám ezek nem igazak és amúgy szoktam nevetni az ilyesmin, véletlenül sem arról van szó, hogy felháborodnék rajta vagy hasonló.

De a zenék tetszettek benne, most jut eszembe, hogy terveztem is letölteni õket :)
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 06. - 19:45:32
(102/174)
Tudod kettõnk között az a különbség, hogy én abban a filmben keresem a mondanivalót ahová az mûfaja szerint is való, továbbá különbséget tudok tenni az értékes többletjelentés, és a közhelyes, olcsó vígjátékokba való mondanivaló között. Amit az én adatlapomon vígjátékot láthatsz, azok tényleg csak vígjátékok, és mentesek mindenféle olcsó mondanivalótól.
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 06. - 17:48:59
(101/174)
Te magad hoztad összefüggésbe az értelmet, a komoly mondanivalót, a humorral, egyetlen filmen belül, erre írtam én, hogy igen vannak ilyen filmek, csak azok nem vígjátékok. No és erre jött példának többek között az Esõember is. Amirõl viszont te beszélsz, az a bizonyos fetrengõs humorral átszõtt kifejezetten vígjáték kategória, amirõl már többedgjére le is írtam neked a véleményem, miszerint ilyen filmekben értelmet keresni, komoly mondanivalót találni, értelmetlen, és bugyuta dolog.

Ha értenéd amit leírtam, vagy legalább érdekelne, akkor talán még egyet is értenél vele. (persze ez csak feltételezés)
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 06. - 16:57:59
(100/174)
"az Esõembert te olyan filmként tartod számon, amin jókat lehet nevetni, szórakozni?"
Ha figyeltél volna arra amit írok, nem kérdeznél ilyet.
Leírtam hogy nem tartozik a vígjátékok közé, viszont néhol igenis mulatságos, és ezt te is tudnád ha láttad volna , vagy emlékeznél is még rá.
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 06. - 16:48:34
(99/174)
Én nem tudok magamtól ilyen filmcímeket, mert hiszem hogy nincs is olyan film, ami mondanivalóját tekintve, vígjáték kategóriáján belül, pláne mint ahogyan te mondod, fetrengõs nevettetõs, említésre volna méltó. Az efféle vígjátékokból nem sokkal több mondanivalót tudsz kihúzni mint egy Nagyon nagy õ-bõl. Ilyen szintû mondanivalókért viszont nem érdemes filmet nézni. Ha nevetni akarok megnézek egy vígjátékot, és nevetek, ha mondanivaló kell megnézek egy drámát, egy szatírát, egy mit tudom én, valamit ami tényleg arra hivatott ami nekem tényleg kell belõle. Attól nem lesz kevésbé alpári, kevésbé idétlen, sõt egyenesen magas színvonalú vígjáték, hogy teletûzdelik, közhelyes, "olcsó" mondanivalókkal.
Ha ilyen mondanivalókra vágyom, akkor személy szerint elugrok nagyapámhoz, nagyanyámhoz, akik mondanak majd hason szintû bölcsességeket.
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 06. - 15:36:38
(98/174)
Az Esõember az egy komoly, és elismert film, egy értékes film, egy alap mû. Ha valakinek ez fáj, annak valók az ilyen Nagyon nagy Õ c filmekhez hasonló mondanivalók, már ne is haragudj. Azt írod hogy vannak vígjátékok melyeken végig fetrenghetsz a nevetéstõl, de még komoly mondanivalója is van. Hát várom a példákat!
idõjós1010 2009 máj. 06. - 13:28:38
(97/174)
"röhögésen kívül egyéb pluszt is adnak"
Igen, csak azoknak a mûfaja szerintem nem vígjáték, és olyan cím alatt futnak mint pl Forrest Gump, vagy Esõember, én személy szerint nagyra tartom a Kontroll-t is.
Mindhárom filmen lehet nevetni, jót szórakozni, és mind a három filmnek van komolyabb témája is, komoly mondanivalója, de egyik sem vígjáték.
Talán a Terminál c film az ami vígjátéknak van kiírva, és valóban mulatságos, de közben közöl is valamit a nézõvel.
Az ilyen film viszont szerintem olyan ritka mint a fehér holló.
idõjós1010 2009 máj. 06. - 12:54:22
(96/174)
A Vígjátékok olyan szempontból mind egyformák hogy mindegyiken csak röhögni kell, viszont vannak egészen idétlen, kevésbé idétlen, és épp kellõen szórakoztató vígjátékok, melyek közül mindenki kedve szerint válogathat. Ha valakinek pl nem jönnek be a Leslie Nielsen féle végtelen bugyataságok, akkor nézzen meg pl egy Üvegtigrist, vagy egy Oviaput, a lényeg hogy ha nevetni akar az ember ne attól tegye függõvé azt hogy mennyire fogja tudni befogadni azokat a bizonyos poénokat, az épen adott filmben, hogy a sorok közül mennyi, és milyen értékes közlendõt rejtettek el, mert egy jó vígjáték nem ettõl lesz jó vígjáték. Persze akinek fontosak az ilyen átszûrt, sorok közti mondanivalók, az nézzen akkor ilyen filmeket, de ettõl még nem feltétlenül lesz mentes mindenféle bugyutaságtól a film, erre az egyik legjobb példa pont a Nagyon nagy Õ.
idõjós1010 2009 máj. 06. - 11:40:34
(95/174)
Jó, oké, valami mondanivalója tényleg volt,: a kövér ember is ember, és nem a külsõ számít, meg hasonlók, de minden filmben alapvetõen csak azt kéne értékelni ami a film alapjául szolgál, esetünkben ez a humor. Ami nem tartozik a film hivatalos, borítón is feltüntetett profiljához ,szóra sem volna méltó. Azzal hogy az alkotók megpróbáltak bele valami kis értelmes pluszt is csempészni inkább nevezném kényszerességnek, mintsem értékes mondanivalónak. Ez amúgy is halál közhelyes közölnivaló kis csomagocska. Ilyeneket anyám is mondhatna itthon nagy bölcsen.